Skocz do zawartości

Yamaha + Heco Aurora


-Konrad-

Recommended Posts

26 minut temu, -Konrad- napisał:

Uparłem się na Yamahę ale myślę że nie jest to najgorszy sprzęt. 

Pewnie masz rację .

Ale chciałbym Ci uzmysłowić jedna rzecz. 

Przewiozłem sprzęt do znajomych nie raz  i pomieszczenie robi różnicę . 

Tak że wydać kasę jest łatwo , ale być z tego zadowolonym już nie .

Pzdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Yamahy zawsze proponował bym dowolne, byle ciepło grające kolumny, i barwne źródło. Jedna z kilku modeli Yamahy, którą miałem najlepiej grała z subwooferem. O ile dobrze pamiętam to Heco zalicza się do tych ciepło grających marek, więc powinno być dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedal, to jak gra Yamaha zależy także od źródła, ale jako były posiadacz po kolei modeli

1. RX-385rds zamienionej szybko na

2. AX-490 

Po przerwie

3. A-S 300

4. A-S 2100 

I w międzyczasie kinowej DSP-AX2 mogę zapewnić, że firmowe brzmienie jest bardzo powtarzalne, po użyciu w/w modeli z kilkunastoma parami kolumn różnych producentów od Tonsila Cheopsa, Space86, przez trzy modele IQ,  dwóch Pilot, dwóch Kendo, jednych Jamo,  jednych Acoustic Quality, dwóch Audiovector, mogę stwierdzić, że brzmienie Yamahy ma tle kolumn o różnej "ciepłocie" jednoznacznie to brzmienie zawsze schładzała. To taka ogólna tendencja brzmienia Yamahy, która dla mnie jest całkowitym zaprzeczeniem ciepła lampowców. Acha miałem jeszcze CD-S 2100, Mam nadal DVD S1700, DVD S2700, stuningowany streamer NP-S 303. Więc co ja tam wiem o brzmieniu Yamahy, niech każdy dobiera sprzęt pod siebie, taki jak mu pasuje. 😉

Edytowano przez michaudio
Rozszerzenie treści
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mam Ci wymienić  graty 😂

Poważnie 😊

Pewnie i wiesz , każdy ma jakies doświadczenie i wnioski.

Jednak są ludzie uważający inaczej , a co autor myśli , wie lub jak odbiera Yamahę też jest zagadką .

Więc 🤷🏿‍♂️  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. U mnie gra R-N602 + Heco Aurora 700. Na mniej więcej takim metrażu, ok. 6x4m. Układ jest trochę inny. Salon jest przedzielony w połowie długości narożnikiem. Od przodu narożnika stoi sprzęt audio, z tyłu stół z krzesłami. Kolumny stoją około 2 m od siebie. Basu jest aż nadto. Trochę buczało po kątach ale zatyczka jednego basrefleksu, bo są dwa na kolumnę, załatwiła sprawę. Miałem też Indiana Nota 550 ale one ciut za małe były. Klipsche za to trochę, jak dla mnie, były za jasne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, każdy może lubić dowolny dźwięk, ja tylko piszę o tym że wolę spinać że sobą sprzęty w taki sposób, by niedobory pieca uzupełnić ze strony kolumn. Oczywiście to wyłącznie moje zdanie. Jeśli ktoś lubi dublować skrajności to ok, nic mi do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ciepłe kolumny i ciepły wzmak nie może się podobać .?

Zależy też sporo od pomieszczenia .   

Ale to nie jest nasz temat . Co nam się podoba 

Czytałem artykuły kiedyś gdzie było napisane że niedobór jednego elementu uzupełniany nadmiarem następnego to nie oczywistość . 

Jeśli byłyby żelazne definicje którymi określali byśmy łączenie sprzętów to każdy miał by idealny system . 

Mi Yamaha nie przypadła do gustu , Aurora też ale Celan już jest spoko .

Ale to nie dla mnie sprzęt  , tylko autora tematu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WaldekA napisał:

Cześć. U mnie gra R-N602 + Heco Aurora 700. Na mniej więcej takim metrażu, ok. 6x4m. Układ jest trochę inny. Salon jest przedzielony w połowie długości narożnikiem. Od przodu narożnika stoi sprzęt audio, z tyłu stół z krzesłami. Kolumny stoją około 2 m od siebie. Basu jest aż nadto. Trochę buczało po kątach ale zatyczka jednego basrefleksu, bo są dwa na kolumnę, załatwiła sprawę. Miałem też Indiana Nota 550 ale one ciut za małe były. Klipsche za to trochę, jak dla mnie, były za jasne.

RN602 to był fajny amplituner. Ten nowy RN600 nie zrobił względem niego progresu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprzętu idealnego, ale przez analogię, wychodząc na pełne słońce wolę założyć okulary przeciwsłoneczne. Kieruję się zdrowym rozsądkiem. Jeśli ktoś inny woli w pełnym słońcu zakładać na oczy lupy, to w porządku, może tak lubi. Nie moja sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz przesadzać , na ale ok 🖐️ 

(....)Wbrew pozorom, znalezienie kombinacji oferującej takie brzmienie, o jakie nam chodziło jest dość trudne. Niestety nie ma tu jednej, uniwersalnej reguły, tak jak nie ma jednego wzorca dźwięku, który podobałby się każdemu audiofilowi. Nie istnieją również żadne metody przewidywania czy połączenie danych kolumn z wybranym wzmacniaczem będzie udane, kiepskie czy po prostu średnie

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Dedalu, nie lubię przesadzać, ale fakt, zdarza mi się stosować przesadę świadomie, bo gdy piszę zwyczajnie, to treść nie dociera, więc to z mojej strony dostosowanie do zastanej sytuacji. Ale postaram się już niczego nie doradzać, szczególnie w wątkach dotyczących sprzętu, którego nie lubisz. Żółwik 👊 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:
15 godzin temu, Miras23 napisał:

RN602 to był fajny amplituner. Ten nowy RN600 nie zrobił względem niego progresu. 

Czyli ten RN600 to też fajny amplituner? 

Ach ta chłodna, bezduszna logika. Wiadomo teraz dlaczego nie uczą jej już w szkołach. Psuje zabawę.🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2024 o 08:01, -Konrad- napisał:

Gorzej być nie może bo kolumny były uszkodzone. 

Kupiłem amplituner V6A do kina domowego a R-N800 słuchałem bo rozmawiałem ze sprzedawcą o kupnie również jakiegoś dobrego zestawu stereo... Pokazał mi co takie cacko potrafi. Co do elektroniki to wolę Yamahę bo pasuje mi wygląd i funkcja MusicCast. Co do kolumn jestem otwarty moje typy to:

- Heco Aurora 700

- Dali Oberon 7

- Klipsch R600f

- Indiana Line Tesi 6

- Magnat Signature 507

 

Które z nich zejdą najniżej a zarazem będą najbardziej dynamiczne podczas współpracy z Yamahą R-N800. 

Budżet do 5000 zł

Wszystko zależy od tego, co rozumiesz przez zejście najniżej :) Na papierze będą to Magnaty, ale nie wiem, czy zagrają tu obszerniej od Heco. Dynamika wygra moim zdaniem z Dali. Najlepszą opcją będzie odsłuch, zapraszam do kontaktu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo postów malo konkretów. Co do wzmacniacza żadnej dyskusji nie ma. Będzie Yamaha R-N800A więc temat możemy pominąć bo będziemy dobierać wzmacniacz do kolumn dobierając kolumny do wzmacniacza.

Dopisujemy do listy z waszych propozycji:

-Kef Q750

Tak jak wspomniałem budżet to 5000 więc możemy sobie darować Dynaudio Evoke 20

Bogatszy o suchą teorię mogę odrzucić

- Magnat Signature 507

 

Lista wygląda następująco:

1. Heco Aurora 700

2. Dali Oberon 7

3. Indiana Line Tesi 6

4. Focal 816

5. Klipsch R600f

6. Kef Q750

W jakiej kolejności wy byście ją ułożyli ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, -Konrad- napisał:

W jakiej kolejności wy byście ją ułożyli ?

To dla Ciebie powinno mieć małe znaczenie, bo każdy ma inny gust i coś, co jednemu się spodoba, tak Tobie nie musi ;) Kolumny mogą teoretycznie pasować do Twojego opisu, ale potem stwierdzisz, że barwa na wyższej średnicy to nie Twój świat i pomysł idzie do kosza. Wpadnij na odsłuch, podziałamy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, -Konrad- napisał:

Trochę dużo postów malo konkretów. Co do wzmacniacza żadnej dyskusji nie ma. Będzie Yamaha R-N800A więc temat możemy pominąć bo będziemy dobierać wzmacniacz do kolumn dobierając kolumny do wzmacniacza.

Dopisujemy do listy z waszych propozycji:

-Kef Q750

Tak jak wspomniałem budżet to 5000 więc możemy sobie darować Dynaudio Evoke 20

Bogatszy o suchą teorię mogę odrzucić

- Magnat Signature 507

 

Lista wygląda następująco:

1. Heco Aurora 700

2. Dali Oberon 7

3. Indiana Line Tesi 6

4. Focal 816

5. Klipsch R600f

6. Kef Q750

W jakiej kolejności wy byście ją ułożyli ?

Do Yamahy wyrzucił bym zlisty Focala i Klipsch. W sensie odsłuchaj je żeby nieć porównanie ale dla mnie to by był końcówka listy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@-Konrad- Słuchałem wszystkich kolumn, które wymieniłeś i jak dla mnie każda jedna prezentuje syf do kwadratu. W tych kwotach to ciężko odszukać coś sensownego, kupisz i na dłuższą metę zacznie Ci czegoś brakować lub będzie Cię coś drażnić lub irytować no chyba, że nie jesteś wymagający. Z tego co pisałeś to zależy Ci na niskim zejściu i słuchasz rocka gdzie potrzeba pierdyknięcia stopy oraz braku jej gubienia to na pewno nie w tych kolumnach, tam zamiast basu masz pierdziawkę w bębenek lub buczenie oraz męczenie wysokimi ewentualnie wokalem. Nie wiem jaką sygnaturę dźwięku lubisz, ale jeśli ktoś przechodzi z głośniczków komputerowych to rzeczywiście dla niego taka aurora może robić wow. Najlepiej poszukać używek z wyższej półki za tą wkotę, a jeśli nie to nawet bez odsłuchu nie podchodź i nie zastanawiaj się nad kupnem gniota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2024 o 23:36, -Konrad- napisał:

W jakiej kolejności wy byście ją ułożyli ?

1. Quadral Signum 90 

2. Kef Q750

3-5. Dali Oberon 7

3-5 Heco Aurora 700

3-5. Indiana Line Tesi 6

 

Focal i Klipsch jakoś nie za bardzo mi się w głowie układają z Yamahą. Zwłaszcza Focal Chora 816 - tu sobie wyobrażam jak brzytwą cięte są uszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby chciało ci się pojechać do Niemiec to są fajne kolumienki, które mają zajebisty bas,tylko ten model chyba był by za duży do twoich 25m2, no i ta RN 800 to też niezbyt odpowiedni do nich piecyk,bo raczej dobrze ich nie napędzi.Gość chciał 1399euro,ale cały czas zjeżdza z ceną, teraz widnieje przy nich 1111euro czyli niecałe 5000zł.Tylko gościu nie chce wysłać trzeba jechać odebrać w okolice Bielefeld.

To są na pewno dwie klasy lepsze kolumny niż te ,które wymieniłeś.Na zdjęciu to są te większe.Kolega @Chmarski ma te ciut mniejsze z liczbą 7, te wystawione do sprzedaży to Qudral Platinum +Nine

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/1-paar-quadral-platinum-nine-lautsprecher/2697857627-172-1651#google_vignette

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duże do tej powierzchni. Gość je sprzedaje z takiego właśnie powodu. Te mniejsze na zdjęciach to Seven, więc na nie je zapewne zamienił. 

Te 25m2 to chyba minimalna powierzchnia dla Seven by była. Wiem co robią na zdecydowanie większej powierzchni u mnie. 

Yamaha może by je napędziła. Jeśli ma faktycznie te 170W przy 4 to nie powinno być problemów z napędzeniem. Jak by to zagrało to już inna sprawa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...