Skocz do zawartości

Drugi wzmacniacz lampowy.


Recommended Posts

@tomek4446Koniecznie! Już nie mogę się doczekać. Teraz jest gdzieś w okolicach Hamburga, ale zbliża się dość szybko.

Może w końcu uda się zaobserwować podnoszenie temperatury pomieszczenia od rozgrzanych lamp. 😉. Bo jak dotad uważam to za mit.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc mit , miałem na myśli mój wzmacniacz i moje pomieszczenie. Gdzie zimą temperatura to ok 16-17 stopni i nawet wielogodzinne uzywanie wzmacniacza nie podnosi temperatury nawet o pół stopnia. 

@AudioTube widziałem tę lampę na żywo. Ma ją mój kolega, krótkofalowiec. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam i czytam te wasze wpisy na forum i zaczynam coraz bardziej się bać tego tematu tych wzmacniaczy lampowych. Już zastanawiam się czy w ogóle nie dać sobie na luz i pomyśleć o jakimś tranzystorze skoro to taki zawiły temat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz na początek kupować nowego wypasu.

Ja właśnie czekam na zabytkowego Fishera. Koszt to ok 1600-2000$. Do przeżycia. ALe są też tańsze i zupełnie niezłe. Fakt - uzywane.  Można też na początek kupić hybrydę.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wing0 napisał:

Nie wiem kto Cię namawiał, ale Fezz to przeciętniak, są lepsze lampowce polskiej produkcji... Co na pewno mają dobre to marketing. Wiadomo jak ktoś nie słuchał wiele to i tu może się zachwycać i cmokać do czasu.

Co znaczy "lepsze"? Lepiej zbudowane? Grające "lepszym" dźwiękiem? Jeśli ta druga odpowiedź - co to jest ten lepszy dźwięk? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KrólKiczu napisał:

Co znaczy "lepsze"? Lepiej zbudowane? Grające "lepszym" dźwiękiem? Jeśli ta druga odpowiedź - co to jest ten lepszy dźwięk? 

Serio? Poczytaj sobie w necie Seba nie będę wałkował tu 100 raz tematu, są lepsze we wszystkim może prócz wyglądu jak się komuś podoba taki designe....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemas, Tz6, nie dowiecie się, a dopóki nie spróbujecie sami, możecie tylko dywagować. No i zastanówcie się czy kupujecie konkretny sprzęt, by zdobyć uznanie żony, innych forumowiczów, czy dla własnej przyjemności.

Ja zebrałem własne doświadczenia, złożyłem swój system dla mnie, i zdanie innych jest mi obojętne.

A co do Luny Fezza, to dajcie mi konkretny  przyklad tych lepszych lampowców w cenie poniżej 3kilo złotych za używkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemas napisał:

Panowie czytam i czytam te wasze wpisy na forum

Zapraszam do prywatnej rozmowy. Będę o akustyce i pogłosie ględził. Potem o kolumnach jakie to dla mnie znaczenie/wpływ na brzmienie dla mnie mają. Wspomnę o testach/odsłuchach, frustracjach/irytacjach, kasie wyrzuconej w błoto😳Na końcu o poprawnie zbudowanych monoblokach lampowych. 
Ja myślę, że już podjąłeś decyzję😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. Najlepiej chyba jak podjadę gdzieś do salonu posłucham kilka konstrukcji i jak coś mi się naprawdę spodoba to postaram się wypożyczyć do domu i posłuchać w swoich warunkach domowego zacisza. A zacznę od tego Haiku audio Selene 6550. Oczywiście podzielę się z wami moim odczuciami tutaj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, michaudio napisał:

A co do Luny Fezza, to dajcie mi konkretny  przyklad tych lepszych lampowców w cenie poniżej 3kilo złotych za używkę.

Jag, Cayin, Dynaco, Feliks, Laffayet, Amplifon tak na szybko bo nie chce mi się jakoś szukać wiecej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...