Skocz do zawartości

Dlaczego wzmacniacze lampowe wracają do łask?


Recommended Posts

Doskonałość jest mi obca. Ja szukam w muzyce emocji. W "mojej" muzyce. Reszta mnie interesuje jak zeszłoroczny śnieg, a to czy ktoś ma z tym pod górkę i do tego jeszcze mu wiatr wieje w twarz? Przeżyję, bo to nie mój problem jest 😉 

Mimo to warto posłuchać różnych koncepcji audio zestawów, żeby móc o tym później pogadać. 

Pozdrawiam. M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój. Nie ma jednego systemu dla każdego więc dalsza rozmowa, że dobry system zagra wszystko super i każdemu da tyle samo emocji, których oczekuje jest bez sensu. Mój Kolega lubi brzmienie spokojne, nasycone a ja szybkie. Kolega mówi, że lubię brzmienie nerwowe i z agresywną górną średnicą a ja że On lubi brzmienie bez życia, bez werwy, przeciągające wybrzmienia. I znajdź nam teraz jeden system, który zadowoli i mnie i jego....

Samo budowanie sceny, czy ma być tak jak u Hegla (dystans, oddech)  czy tak jak u Naima (namacalność, bliski pierwszy plan, powiększone źródła pozorne itd.) Który system jest tym dobrym i każdemu pokaże emocje zawarte na płycie? 

Witold, ja już po wykresie i opiniach recenzentów czy osób mających Kudosy wiem, że nie dałbym rady słuchać ich z neutralnym piecem. Dla mnie to taki brytyjski malutki producent jak nasze YB Audio, który podczepił się pod gigantów tamtego rynku typu Naim czy dawniej Exposure i celowo tak stroi swoje paczki, żeby to dobrze grało z gęsto i ciepło grającą elektroniką ww producentów. Podobnie jak Kudos funkcjonuje Neat Acoustics. Ich istnienie zależne jest od dobrej kondycji Naima czy Expo. Zabierz brytolom sprzęt tych dwóch producentów a daj im Hegla, Marantza, Rotela czy Moona i jest po Kudosie czy Neat.  

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, audiowit napisał:

A moze nie slyszaleś emocjonującego, rownego systemu?

Kudosy nie grają równo. Dopóki nie pokażesz pomiarów w swoim pomieszczeniu, to Toje deklaracje należy trzymać między bajkami.

Powiedzmy, że w poczekalni.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, audiowit napisał:

Emocje są na plycie

Pewnie nie slyszałem. Na marginesie nawet pogłos jest zaszyty na płycie.  Niektórzy słuchają u siebie z pogłosem zastanym na poziomie 0.6/0.7s i mówią, że im równo gra i żeby wydobyć z płyty "emocje" podkręcają do 80/90 dB SPL 😉

Ja wsłuchuję się w tembr głosu, emocje często wyraża ten faktor. Nie interesuje mnie faktura podwójnej stopy w nawalance rockowej kapeli. 

W pierwszym przypadku potrzeba niewiele do słuchania ale pomaga technika lampową. Nasyca harmonicznymi alikwoty tworzące tembr ludzkiego głosu. 

W drugim wystarczy odpowiedni impuls na basie i zapas mocy 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie coś, "czuję" super test! Cieszę się że goszczą w Twoim pokoju i od razu poproszę o możliwość testu (przy okazji) na stojąco czyt. Jako D’Appolito. Bo nikt tak do tej pory ich nie używał, a bardzo ciekaw jestem takiego ustawienia... 

Pozdrawiam.

Ps: chodzą słuchy że ich brat z tej samej lini (sc2..) to uważany za najlepszy według niektórych osób monitor 2-way, tym bardziej na samą myśl testu tu na "naszym forum" (sc3..) aż "micha" mnie się cieszy 🤪

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie. Ale te monitory slucha się na stojaco. Przy okazji bedzie jak producent nagina rzeczywistość albo czym jest reklama. Troche o tym o czym pisze Mariusz i rewizja niektorych mitow audiofilskich. Trochę wprowadze Was w swiat profesjonalnego dźwieku. Te monitory to tylko przyklad, eksperyment bo na codzień mam do czynienia z innymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audiowit napisał:

Mam nadzieję, ze nie jest to niemiecki pomiar.

Wygląda mi na Holandię. 

12 minut temu, audiowit napisał:

jeszcze zapowiedź testu monitorow studyjnych bo naroslo widzę dużo legend i stereotypow.

Poczekaj chwilę z tym testem, daj jeszcze pożyć na forum dla Unitry.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kaczadupa napisał:

Wygląda mi na Holandię. 

Poczekaj chwilę z tym testem, daj jeszcze pożyć na forum dla Unitry.  

Myslisz, ze trzeba dać jeszcze czad mainstreamowi :)?

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

To będzie coś, "czuję" super test! Cieszę się że goszczą w Twoim pokoju i od razu poproszę o możliwość testu (przy okazji) na stojąco czyt. Jako D’Appolito. Bo nikt tak do tej pory ich nie używał, a bardzo ciekaw jestem takiego ustawienia... 

Pozdrawiam.

Ps: chodzą słuchy że ich brat z tej samej lini (sc2..) to uważany za najlepszy według niektórych osób monitor 2-way, tym bardziej na samą myśl testu tu na "naszym forum" (sc3..) aż "micha" mnie się cieszy 🤪

To stare monitory. Ale maja jeden +. Made in wróg a nie made in Chrl.

30 minut temu, tomek4446 napisał:

Świat jest mały, co ? :) 

A za to monobloki od Piotra to ja mam ten number one ! :) 

No nie bylbym tego taki pewien ;). Fajna jest ta niepewnosc ;)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kaczadupa napisał:

Dostalem się. Hmm. Jak na "holenderski" test to kudosy wychodzą bardzo dobrze. Nie jest tajemnicą, ze niemcy i anglicy jeżdżą po sobie jak po lysych kobylach. Myslalem, ze zjadą je dokumentnie, a tu zaskoczenie.

Tu polski test. Przychylam się bardziej do niego. Zresztą kazda pliszka swoj ogonek chwali. Do domu w zupełnosci mi wystarczą.

https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/3708-kudos-super-20a.html

6 godzin temu, Kraft napisał:

Kudosy nie grają równo. Dopóki nie pokażesz pomiarów w swoim pomieszczeniu, to Toje deklaracje należy trzymać między bajkami.

Powiedzmy, że w poczekalni.

Kraft, nie muszę. Reszta bez komentarza.

Stryjecki

Neutralności wolałbym nie opisywać, tylko mierzyć w procentach. Powiedzmy tak: do 30000 zł to 102 %. Charakterystyka przenoszenia i równowaga rejestrów na pewno nie są idealne i w pełni liniowe. Ale – szczerze – chyba nie znam takich urządzeń, może poza słuchawkami AKG K701, które by w pełni spełniały ten warunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, audiowit napisał:

Stryjecki

Neutralności wolałbym nie opisywać, tylko mierzyć w procentach. Powiedzmy tak: do 30000 zł to 102 %. Charakterystyka przenoszenia i równowaga rejestrów na pewno nie są idealne i w pełni liniowe. Ale – szczerze – chyba nie znam takich urządzeń, może poza słuchawkami AKG K701, które by w pełni spełniały ten warunek.

O! Zacząłeś czytać gazetki. I nawet namawiasz, żeby wierzyć w to, co w nich piszą. A jeszcze przeklejasz. Rewolucyjne zmiany!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, audiowit napisał:

test.

Trzymaj ! Też chwalą :) Chociaż Spendor 7.2 okazał się wierniejszy idei hi fi a do tego ładniejszy (tu się zgodzę) więc dostał 10/10 a Kudos tylko 9 ;)

Przetrzepaliśmy z Kolegą posiadającym Kudosy Super 20a cały net i wszędzie te same wnioski. Dobre to jest a pod ciepło grającą elektronikę wręcz wyborne. 

https://www.avforums.com/reviews/kudos-super-20a-floorstanding-speaker-review.19269/

46 minut temu, audiowit napisał:

Neutralności wolałbym nie opisywać, tylko mierzyć w procentach. Powiedzmy tak: do 30000 zł to 102 %.

Cytując p. Stryjeckiego - "można" :)

 

Screenshot_2024-08-16-16-36-33-22_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczadupa, mylisz się. Kudosy nie są wyborne one są w swojej kategorii cenowej rewelacyjne. Ale trudno w to uwierzyć patrzac na nie. Nawet nie bardzo mi się chce na tym forum je polecać gdzie kroluje Wimm, a guru audio probuje byc Kraft. I absolutnie nie jest moim celem urazenie forumowiczow. Nie, to ostatnia rzecz jaką chce teraz zrobić. To zjawisko powszechne, zyjemy w takim swiecie. Trzeba zrozumieć jedną rzecz, ktora jest kluczem do wszystkiego w odsluchu. Audio jest sztuka iluzji. I w tym Kudosy są mistrzami. 

Podpuszczajac Was z tym rownym graniem mam na celu zmusić Was do myslenia. Za co sorry ale juz taki jestem i tyle https://m.youtube.com/watch?v=UxgvUcWKHPs&pp=ygUebmllIG1hbXkgcGHFhHNraWVnbyBwxYJhc3pjemEg

 

 

33 minuty temu, Kraft napisał:

O! Zacząłeś czytać gazetki. I nawet namawiasz, żeby wierzyć w to, co w nich piszą. A jeszcze przeklejasz. Rewolucyjne zmiany!

Bosze ile w tym jadu :). No przykro mi, nie chodzi o gazetkę tylko o zdanie prawdziwego recenzenta, ktory potrafi pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziwne rejony zabrnął ten wątek  :/ jakieś podjazdy, uszczypliwości... wyluzujcie panowie to tylko forum, wchodzimy tu czytamy i piszemy w ramach rozrywki i wolnego czasu  :)

jaki wzmak lampowy nowy za ok 6-10k wybralibyście aby zagrał podobnie do musical fidelity a1 <skoro ten podobno naśladuje dźwięk lampowca> ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Ketrab78 napisał:

W dziwne rejony zabrnął ten wątek  :/ jakieś podjazdy, uszczypliwości... wyluzujcie panowie to tylko forum, wchodzimy tu czytamy i piszemy w ramach rozrywki i wolnego czasu  :)

jaki wzmak lampowy nowy za ok 6-10k wybralibyście aby zagrał podobnie do musical fidelity a1 <skoro ten podobno naśladuje dźwięk lampowca> ??

W takich pieniądzach tylko używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz blisko do Q21 to odwiedź i porównasz z MF. Mają tam dużo wzmacniaczy lampowych a co może ważniejsze, są ich miłośnikami. No i jak już Koledzy tutaj pisali - lampa może grać ciepło i okrągło a nie musi. Ostatnio czytałem reckę wzmacniacza lampowego "Cary" model 300 czy jakoś tak i nie było to takie typowo stereotypowe lampowe, zagotowane ciepłem brzmienie, wg recenzenta. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...