Skocz do zawartości

Dlaczego wzmacniacze lampowe wracają do łask?


Recommended Posts

Gdzieś trzeba szukać rozwiązania dla kolegi Gargan. Może opcja zakupu wzmacniacza lampowego, używanego z odsłuchem, obejrzeniem i kompletem zapasowych lamp? Używkę kupisz za połowę ceny zatem wydając przykładowo te 7 koła masz wzmacniacz za powiedzmy 15. Do tego jedziesz do gościa oglądasz wykonanie, spasowanie elementów, robisz odsłuch. Jak dobrze się uśmiechniesz to zapewne sprzedający dorzuci jakiś zapas lamp. Tak to się robi:)

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, elektron6 napisał:

Gdzieś trzeba szukać rozwiązania dla kolegi Gargan

I mnie taka myśl naszła. Rozwiązań a conajmniej możliwości chyba kilka lub więcej.

Potrzeba odwagi, gotowości i zaufania. Cierpliwości, uważności. 
A wiarygodność, autentyczność i uznanie same w górę poszybują.

 


 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek4446 napisał:

Wpisałem " wzmacniacz lampowy " i wyskoczyło mi takie cóś :)

Ten pierwszy za 7 stówek :)

A mówią , że lampa jest droga :)

k&m.PNG

Przechwytywaniwl.PNG

Zapytani o dwukrotnie droższe  konstrukcje  koledzy ZGODNIE twierdzili ,że takie coś tylko wygląda jak lampa 😀. Porzućmy nadzieję na "tanio"😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel74 Nie pech, tylko celowe działanie osób trzecich. Nie wszystkiego jesteś w stanie przypilnować 🤷

@Dedal Herod to cienias 🙂

@elektron6 Rozwiązaniem jest rezygnacja z lampiaków. U mnie nie da się słuchać wzmacniaczy z niskim dumping faktor. To nie ma znaczenia czy tanie czy drogie rozwiązanie. No i już w używane sprzęty się nie bawię. Nikt nie szanuje sprzętu.

@Nowy75 możesz to sobie postawić na wzmacniaczu tranzystorowym i wyobraźnia sprawi, że usłyszysz dźwięk lampowy. W tym hobby sugestia jest odpowiedzialna za przynajmniej połowę efektu końcowego 🙂

@Rega On był tylko figurantem 😉 Musieliśmy na kogoś zwalić winę, gdyby coś poszło niezgodnie z planem 😁

@AudioTube jeśli tego się nie szuka, nie ma to znaczenia 🙂

Edytowano przez Gargan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, fajny wątek zamienił się w dyskusję nt porażek życiowych Gargana. Nie traccie czasu na dyskusję z tym majacym za duzo wolnego czasu uzytkownikiem. 

Na forum wędkarskim Gargan twierdziłby, ze jesteście w błędzie, że lapiecie na haczyk bo trałowce są nowoczesniejsze. A ryby smakują tak samo lub nawet lepiej.

Dajcie spokój, przecież mu o to chodzi :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, AudioTube napisał:

Postawię hipotezę 

Drogie „lampy” nie są niezbędne do czerpania przyjemności z brzmienia. Odpowiednie dobrane kolumny i niski pogłos owszem.

Muszę się zgodzić z Kolegą ,ponieważ nie da się nie zauważyć wielkiego zaangażowania w tworzenie własnego setu , i nienapastliwego stylu pisania komentarzy ,co każe mi sądzić ,że mamy do czynienia z człowiekiem spełnionym , który zbudował dobrze brzmiący system 😀 . Co do kosztów to ich postrzeganie jest funkcją grubości portfela najprościej rzecz ujmując. Jeśli lampowy bakcyl zdoła mnie zarazić spróbuję działać wedle zasady: minimalizacja kosztów ,maksymalizacja zadowolenia 😀 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gargan napisał:

A skończy się wysokimi ratami i fochem u WAF 😁

manleystingrayiiangle__23937__93934__large_full.jpg

Z Lepszą Połową całkiem nieżle sobie radzę 😀 . Wcześniej z uwagą słuchała płyty ,którą podarowała mi na urodziny,teraz przy innej odsypia firmową potańcówkę 😀 . Wcześniej nie paliła się do stereo ,póżniej do standów ,a teraz proszę...😀 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Nowy75 napisał:

Z Lepszą Połową całkiem nieżle sobie radzę 😀 . Wcześniej z uwagą słuchała płyty ,którą podarowała mi na urodziny,teraz przy innej odsypia firmową potańcówkę 😀Wcześniej nie paliła się do stereo ,póżniej do standów ,a teraz proszę...😀 .

Nie rozmawiaj z kobietą o sprzęcie audio! Kobiety uwielbiają lampy i to raczej z tych kosztownych. U mnie był zawód, że pozbyłem się Unison'a na rzecz szarego Rotel'a. Kobiety jak sroki - lubią jak się błyszczy 😄

BAT-VK80i-feature2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rega napisał:

A u mnie, wręcz odwrotnie. Miałem końcówkę z DF powyżej 500. Grała bardzo sucho, wręcz nieprzyjemnie. Teraz ,,cieszy,, kolejnego posiadacza. 

Może kwestia muzyki jakiej słuchasz? 

Mnie poluzowany, okrągły, powolny bas drażni. A właśnie to dostaję z lampy. 

Jeśli słuchasz dużo wokalu to faktycznie lampy mogą się sprawdzić z nowymi kolumnami i obecnymi nagraniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham dość szerokiego spektrum muzyki. Uwążam, że NIE MA ZESTAWU UNIWERSALNEGO. Stąd pięc systemów. 

A odnośnie poluzowanego basu z lampy - wiele zależy od rodzaju uzywanych lamp. Jestem przeciwnikiem tzw ,,ciepłego brzmienia,,. Właściwie od zawsze. To określenie jest często używane przez panów z marketów, usiłujących nadrabiać miną swój brak wiedzy w temacie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rega napisał:

Ma w tym ukryty cel. Nie daj się podejść😋. One są zdolne do takich działań, o które nawet byś ich nie podejrzewał. Wiem coś na ten temat.

Trochę już się znamy ,niedługo to będzie 25 lat 😀 . To ja mam ukryty cel ! Gdyby się okazało,że bardzo zapragnę lampy,będę musiał uzasadnić celowość zakupu...😀 . Jak do tej pory stosuję metodę faktów dokonanych, najpierw kupuję ,potem objaśniam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...