Skocz do zawartości

Dlaczego wzmacniacze lampowe wracają do łask?


Recommended Posts

4 godziny temu, Chmarski napisał:

Też mam nadzieję, że nie ubiłem... w sumie bardziej się obawiam czy i jaki remont jest wymagany. 

To DIY z końcówki lat 80tych. Składany przez przyjaciela rodziny, który budował wzmacniacze, gramofony i kolumny. 

Do tego mam gramofon jego produkcji.20240914_225740.jpg.76cee552522937ca85b9964098601b11.jpg

Woow. Wygląda bardzooo hiendowo 😇

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent żyje!

Na razie podłączony na szybko z wykorzystaniem DAC w odtwarzaczu DVD, który u mnie robi ostatnio za transport, bo Marantza oddałem ojcu.

 

Jak na pierwsze granie po 15 latach leżenia na półce, to jest lepiej niż myślałem. Pojawiają się czasami jakieś trzaski w jednym kanale, potencjometr głośności do wymiany... I pewnie jeszcze wiele innych.

Nie ma żadnych problemów z napędzeniem moich Quadrali.

Czuje, że będzie przepięknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gargan masz rację, ten Simply Italy to tragedia, nie da się słuchać. 

A czekaj... słuchałeś go na oryginalnych ruskich lampach ? ... Aha.... czyli nie wiesz co można z niego wyciągnąć wkładając dobre... kończące się ( wg Ciebie )  ... NOSy.....?

To powiem Ci tak, nie poznałeś możliwości tego wzmacniacza i wydałeś ocenę nie poznając jego horyzontów.

Między innymi.... w tranzystorach sobie za bardzo brzmienia nie pozmieniasz.... a w takim Simply można.... po prostu... wg upodobania.

U mnie napędza pokój 25m i daje radę.

Następna rzecz bardzo ważna..... jak u Ciebie z akustyką pomieszczenia ?  Bo jeśli ją też olałeś jak dobór lamp.... to.... poziom Twojej frustracji którą tu prezentujesz będzie się utrzymywał obojętnie czy będzie przezajebisty tranzystor czy nie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomai nie po to wydaje się tyle kasy, żeby jeszcze szukać egzotycznych lamp. Skoro producent nie może zaopatrzyć urządzenia w dobre lampy to niech sprzedaje je połowę taniej bez lamp - proste rozwiązanie. 

Akurat ten wzmacniacz miał problemy w tym zakresie pasma akustycznego, gdzie żaden inny wzmacniacz - nawet 15W (realnie 10W) tranzystor JVC z 1983 roku - nie miał najmniejszych problemów. 

Do akustyki jestem przyzwyczajony i nie będę zamieniać domu w pomieszczenie bezechowe. Z resztą moja domowa  akustyką to nie jest mój problem tylko producenta elektroniki - w końcu to on nie zarobi, jeśli mi się nie spodoba jego sprzęt. Ja zawsze mogę kupić coś innego, które u mnie zagra bez problemu. 

Odsprzedałem to coś bez strat jakiemuś entuzjaście. Niech on się męczy. Moich pieniędzy UR więcej nie zobaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gargan napisał:

@Tomai nie po to wydaje się tyle kasy, żeby jeszcze szukać egzotycznych lamp. Skoro producent nie może zaopatrzyć urządzenia w dobre lampy to niech sprzedaje je połowę taniej bez lamp - proste rozwiązanie. 

Akurat ten wzmacniacz miał problemy w tym zakresie pasma akustycznego, gdzie żaden inny wzmacniacz - nawet 15W (realnie 10W) tranzystor JVC z 1983 roku - nie miał najmniejszych problemów. 

Do akustyki jestem przyzwyczajony i nie będę zamieniać domu w pomieszczenie bezechowe. Z resztą moja domowa  akustyką to nie jest mój problem tylko producenta elektroniki - w końcu to on nie zarobi, jeśli mi się nie spodoba jego sprzęt. Ja zawsze mogę kupić coś innego, które u mnie zagra bez problemu. 

Odsprzedałem to coś bez strat jakiemuś entuzjaście. Niech on się męczy. Moich pieniędzy UR więcej nie zobaczy.

hahahaha.... naprawdę ?  Producent jest odpowiedzialny  za Twoją akustykę ? ale żeś mnie teraz rozbawił....

a jeśli chodzi o egzotyczne lampy Nos..... myślałem że ja jestem zielony.... ale widać że można być bardziej.....Gargan.... za moje RFT zapłaciłem 400 zł za 2 sztuki ( lampy mocy )... Dużo lepsza szczegółowość, lepiej kontrolowany bas od oryginalnych ruskich. Więc gdzie tu egzotyka..... poczytaj troche więcej, posłuchaj trochę więcej, w ogóle posłuchaj ulubionej muzyki więcej, a potem pisz te rozprawki na temat lampy.... :)))) Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomai lampy mnie już nie interesują. Wystarczy mi tego bubla od Unison.

Tak, producent powinien zadbać o to, żeby moje kolumny (z resztą też produkcji A.R.I.A.) działały dobrze na jego produkcie. I tak, powinien zadbać o moją akustykę dając regulatory barwy. 

Unison nie zadbał ani o jedno, ani o drugie i jeszcze wprowadza w błąd twierdząc, że to coś ma 12W mocy. No nie ma. Chyba, że przy takim zniekształceniu, że nie daje się słuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gargan napisał:

@Tomai lampy mnie już nie interesują. Wystarczy mi tego bubla od Unison.

Tak, producent powinien zadbać o to, żeby moje kolumny (z resztą też produkcji A.R.I.A.) działały dobrze na jego produkcie. I tak, powinien zadbać o moją akustykę dając regulatory barwy. 

Unison nie zadbał ani o jedno, ani o drugie i jeszcze wprowadza w błąd twierdząc, że to coś ma 12W mocy. No nie ma. Chyba, że przy takim zniekształceniu, że nie daje się słuchać.

Miałem się rozpisać... ale.... czytając To co napisałeś chyba nie ma sensu.... proponuję zmienić hobby, audio chyba nie jest dla Ciebie... :))

Ja mam Simply od marca i wciąż mi się podoba 😎 świetnie naprawia jazgotliwe CD,  a dobrze nagrane CD to już jest czysta niczym nie zmącona przyjemność ze słuchania, moim skromnym zdaniem.

PS..... Nie no .. nie mogę... producent wzmacniacza ma zadbać o kolumny i akustykę Twoją..... dej żyć :)))

( w sumie to mógłby jakiś fajny obiad postawić  )

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gargan napisał:

Życie nie polega na naprawianiu sprzętu po producencie, ani ratowaniu złych nagrań sprzętem. W ten sposób pochwała się brakoróbstwo. Klient ma być zadowolony bez dodatkowego wysiłku, bo już poniósł wysiłek zarabiając na sprzęt i materiał muzyczny.

Racja. Czas zamykać forum. To nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gargan napisał:

Życie nie polega na naprawianiu sprzętu po producencie, ani ratowaniu złych nagrań sprzętem. W ten sposób pochwała się brakoróbstwo. Klient ma być zadowolony bez dodatkowego wysiłku, bo już poniósł wysiłek zarabiając na sprzęt i materiał muzyczny.

Zalezy czego się oczekuje. Jeśli TYLKO aby grał to nie mam nic do dodania. Gra większość.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciąłem dyskusję ukrywając kilka postów nie na temat. Ostatnie pytanie niech pozostanie retorycznym bo nie skończy się ta debata o "niczym" i o Garganie, a mam wrażenie, że użytkownikowi zależy na tym.

Dajecie paliwo do tego ogniska. Proponuję skończyć z podlewaniem, a jak komuś przeszkadzają poglądy i opinie to jest opcja "ignoruj". 

Pozdrawiam. M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rega napisał:

Zalezy czego się oczekuje. Jeśli TYLKO aby grał to nie mam nic do dodania. Gra większość.

Rega, 

nam gra większość sprzętu -albo raczej (prawie) wszystkie 😎 i jakoś nie mamy problemu ze sprzętem używanym, nie mówiąc już o nowym.

A jak ktoś kupuje nie wiedząc dokładnie co kupuje, to i zalicza wtopy. Ale żeby się jeszcze tym chwalić???

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...