Skocz do zawartości

Cyrus One : Zmiana kolumn Diamond 25 na monitory / Przeprowadzka do mniejszego pokoju.


sk91

Recommended Posts

4 minuty temu, tomasz1w napisał:

Tomek, ale one są chyba bez kartonu, tak?

No na grubo się zaczyna;)

To tak tłumaczone, ale to są prawdopodobnie takie już otwarte  w salonie i spakowane ponownie.

No te 503 chodzą mi po głowie, ale nie mogę tak często zmieniać kolum , bo żonka by mnie przechciła.

Za to komodę nową kupiłem co będzie na niej stał sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

VELA 403 można dostać z niemieckiego salonu za 1099 euro

mam 407 i raczej długo będę miał.

ale zawsze ciekawiło mnie jak gra 312 vs 403. u nas niedostępne ale po zachodniej stronie (można znaleźć za ok 1000e para) są:

https://www.hifi-schluderbacher.de/product/elac-bs-312-2-elegant-35399/

(co do bardziej egzotycznych starszych serii - 503 wyglądają fantastycznie, no i za 3000ojro warto by było je posłuchać)

Edytowano przez Robert eN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Robert eN napisał:

mam 407 i raczej długo będę miał.

ale zawsze ciekawiło mnie jak gra 312 vs 403. u nas niedostępne ale po zachodniej stronie (można znaleźć za ok 1000e para) są:

https://www.hifi-schluderbacher.de/product/elac-bs-312-2-elegant-35399/

(co do bardziej egzotycznych starszych serii - 503 wyglądają fantastycznie, no i za 3000ojro warto by było je posłuchać)

Teraz jest już nowsza wersja S503.2 tak samo jak nowe wersje Veli.

Warto zobaczyć w tym teście co zamieściłem , jakie tam są zastosowane ciekawe rozwiązania.Ten głośnik wysokotonowy jest koncentrycznie położony w głośniku średniotonowym. Oraz do kolumn dodane są trzy pierścienie, dzięki którym możemy zmieniać dzwięk. Podobno jak na monitory te 503 mają rewelacyjny bas, a resztę też bardzo dobrą. Mnie interesują tylko lepsze wersje od Vela, bo jeśli miał bym wybrać Vele to kupił bym Cantony Reference 9 lub Dynaudio S40, które w teście porównawczym niemieckiego salonu grały zdecydowanie lepiej niż Vela 404.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert eN napisał:

ten koncentryczny średniotonowy to nie są nowe rozwiązania. już dawno temuu...

jako, że ja raczej w stojące, mój obiekt westchnień sprzed wielu lat, 507:

http://elac.ro/ELAC_FS_507_main.html

 

 

Na mój metraż, 503 by wystarczyły. 507 u mnie by basem zabiły. Piotr marzył o 509,wyzej zdjęcie wstawił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

VELA 403 można dostać z niemieckiego salonu za 1099 euro przy przelewie z góry 1077,02 euro plus 35 euro wysyłka do Polski. Wychodzi poniżej 5000zł.

https://www.hifi-schluderbacher.de/product/elac-vela-bs-403-paar-auspackware-34895/?gad_source=5&gclid=EAIaIQobChMIlriptdXMhwMVGwuiAx122g-YEAQYAiABEgKx3fD_BwE

Ja to zaczynam chorować na Elac Concerto s503. Zwróccie uwagę jak tam osadzony jest głośnik wysokotonowy. Na ebayKleizingen są za 3000 euro para, ale czarne, mnie się bardziej podobają te orzechowe, a jeszcze do nich potrzebne są specjalne standy, normalnie 1200euro kosztują.

https://www.fairaudio.de/test/elac-concentro-s-503-lautsprecher/

https://www.hifinews.com/content/elac-concentro-s-503-loudspeaker

Też bym ich chętnie posłuchał bo ciekawi mnie to

1122elac_lab1.jpg.5f4851df7dafe2b7e7bfdea04deb3055.jpg

Od razu zaznaczam to nie krytyka tylko chęć poznania.

 

9 godzin temu, Robert eN napisał:

ten koncentryczny średniotonowy to nie są nowe rozwiązania. już dawno temuu...

jako, że ja raczej w stojące, mój obiekt westchnień sprzed wielu lat, 507:

http://elac.ro/ELAC_FS_507_main.html

 

 

Ta linia była bardzo udana :)

7 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Piotr marzył o 509,wyzej zdjęcie wstawił. 

💔

7 godzin temu, RLC2 napisał:

Widzę że parę osób lubi markę Elac może warto założyć klub 😉

Chwila dyskusji i tyle.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Ja to zaczynam chorować na Elac Concerto s503.

Też w swoim czasie brałem je pod uwagę, ale Top nie miał wtedy żadnej pary do odsłuchu. Pojawiły się lokalnie dopiero, jak już kupiłem Dynki. Jeśli kiedyś ich posłuchasz, to koniecznie napisz coś więcej, bo to jedne z tych monitorów, które mnie zaocznie intrygowały. Ciekawe, też Elac oferuje w wyższej serii. Gdyby był przyrost podobny jak przy przejściu z Carin na Vele... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

U mnie dalej ich nie ma.

W Sopocie też nie, ale p. Adam deklarował, że może bez problemu sprowadzić na życzenie z innego salonu. A jeszcze jesienią nie było ponoć żadnej pary w całej sieci.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kaczadupa napisał:

Wszystko super ale to przecież Ty byłeś orędownikiem teorii, że powyżej dychy nie warto.

Serio? W kolumnach też?

Nie. Chyba jednak tak nie mówiłem. Szczególnie w podłogówkach to do dychy ciężko o wybitne konstrukcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2024 o 07:23, Rafał S napisał:

W Sopocie też nie, ale p. Adam deklarował, że może bez problemu sprowadzić na życzenie z innego salonu. A jeszcze jesienią nie było ponoć żadnej pary w całej sieci.

A no to ok. Czyli u Ciebie jeśli inny salon będzie je miał to jest szansa na odsłuch. W KRK to nie za bardzo działa.

Dnia 31.07.2024 o 07:48, RLC2 napisał:

Czasami chwila ma duże znaczenie i zmienia nasze życie 😉

prawda

16 godzin temu, kaczadupa napisał:

To może i jakaś potężna dzielonka za około 50 kzł już się wygrzewa do testów? I odwieczne pytanie - czy jest poprawnie skonstruowana? ;)

To już słyszy róznice w elektronice? Coś przeoczyłem?

15 godzin temu, S!N! napisał:

W następnym tygodniu będę je testował i jak podejdą to biorę 😜

Ale to nie są kolumny basowe. Nie takich szukałeś?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2024 o 09:56, RLC2 napisał:

Bardzo ciekawy temat 👍

Cyrus One jakie kolumny do niego i nie chodzi o tanie modele. Zaproponowano ciekawe kolumny  od różnych producentów czyli ATC SCM7, Monitor Audio Studio, Elac Vela,  System Audio Legend 5.2, Gato Audio FM-8, Amphion Argon1, Audiovectory QR1 SE, KEF R300 czy R3, Elac Carina, PMC DB1 Gold.

Teraz pytanko do samego zainteresowanego @sk91 jak się sprawy mają????

 

Dnia 30.07.2024 o 08:16, RLC2 napisał:

Liczę że autor tematu dołączy do rozmowy fajnie to wszystko opisał w swoim pierwszym i chyba jedynym poście.

Jestem, jestem :D 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem. Nie spodziewałem się 3 stron odpowiedzi, a raczej 3 postów.

Niestety jestem strasznie zajęty. Przygotowania do powitania potomka. Remont który wykonuje samemu po godzinach. 

Teoretycznie zaglądam tu na forum codziennie ale wieczorem oczy potrafią się zamykać na siedząco.  

Dopiero teraz przy kawie przeczytałem wszystkie posty. 

Nie ukrywam że mam kilku faworytów. Najbardziej zaintrygowały mnie ATC SCM 7 których w ogóle nie brałem pod uwagę. Jednakże zastanawiam się czy taki mały głośniczek niskotonowy da mi odpowiednie dociążenie. (One są w obudowie zamkniętej?)

Gato FM-8 - o nich zapomniałem. Jeden z naszych kolegów na forum je użytkuje (albo większy model) i też używa je pod tv, konsole (zresztą prowadzi fajna grupę na fb dla graczy). 

Co do APC3 i ryzyko przebasowienia w 11m2. Ja w 90% czasu będę użytkował sprzęt audio w godzinach wieczornych a więc przy dość niskich poziomach głośności. Przy tak niskich poziomach nawet D25 nie powoduje jakiegoś dyskomfortu. A nawet powiedziałbym że daje to fajne dociążenie. Teoretycznie mógłbym je zostawić ale nie będę ukrywał że odkąd interesuje się audio to zawsze były to kolumny podłogowe. Do tego jest to mój 3 zestaw Pylona. Naprawdę mam teraz dobry powód aby dokonać większych zmian od lat. Dlatego chce iść w monitory i żeby nie były to kolejne Pylony (Chociaż Jaspery 18 też mnie ciekawią :) ). Dlatego D18 Monitor Mk2 to chyba byłaby ostateczna ostateczność gdyby nic innego mi się nie spodobało. 

 

Czy jest ktoś tutaj kto miał okazję porównać Gato i ATC?

Jak ogarnę temat z remontami to ruszę z testami.

Powiem szczerze że nie wystawiłem jeszcze D25 na sprzedaż...

 

PS. W niedługim czasie wstawię zdjęcie wyjaśniające dlaczego musiałem przenieść się z salonu do pokoju 11m2, które rozwieję wszelkie wątpliwości fanów teorii spiskowych - "Dlaczego sprzedaje D25 po roku użytkowania" ;) 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...