Skocz do zawartości

Kable Głośnikowe/ RCA Jasper 18 + Denon 2500ne


S!N!

Recommended Posts

Oj widzę, że temat trochę ożył, dzięki za zainteresowanie i pozwolicie, iż odpiszę ogólnikowo, mianowicie jeśli chodzi o akustykę to od października zmieniam miejsce odsłuchowe, więc jak przeniosę wszystkie graty to wtedy dopiero finalnie będę mógł kombinować w tej materii :) W dniu jutrzejszym jadę na odsłuch suba od pylona, więc będę miał okazję posprawdzać jak to brzmi na innych kolumnach oraz na innych jasperach.Nie wiem jaki ma wpływ akustyka na same sybilanty bo się na tym nie znam, ale jeśli da się je zminimalizować poprzez panele czy coś podobnego to nie wiedzę problemu, żeby mi ktoś wiedzący doradził w tej sprawie. Jeśli można też zrobić to kablami to czemu nie na wyższym modelu oraz na diamondach czułem różnicę w brzmieniu poprzez zmianę kabli .Ogólnie nienawidzę wszelkiego typu sssss w walkach , które kują i denerwują, ciekawe dlaczego na słuchawkach nigdy to nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gargan napisał:

No to teraz pora na pozbycie się tych plebejskich drucików prowadzących od końcówek mocy do zacisków głośnikowych 🙂

Nie kumam, mi akurat to wisi co wzmak ma w środku tak samo jak i kolumna i czy kabel jest drogi czy nie, ważne, żeby mi ten dźwięk sprawiał przyjemność, ale między np. kablem Wilsona który nie kosztuje jakoś dużo, a czymś za 10 zł słychać różnice w chuj i to nawet nie trzeba się na tym znać, głuchy usłyszy, że nie grają tak samo, nie orientuję się jak jest z wyższą klasą druta, stawiam, że to po prostu mega delikatne zmiany,niuanse i może nawet zależy od gatunku żeby to wyłapać, nie wiem, stary pryk pewnie nawet ich nie usłyszy, ale jeśli taka zmiana jest poszukiwana choćby w formie wokalu, jakiegoś wygładzenia, przestrzeni to jak dla mnie na luzie powinno się testować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie kumam. Wisi Ci, że sygnał płynie z końcowek mocy do terminali głośnikowych kablem za 10 zł, wisi Ci też, że kolejnym zwykłym kabelkiem prąd płynie dalej od terminali w kolumnie do głośników, ale czym płynie między wspomnianym terminalami to już Ci nie wisi.

Ale to typowe. To hobby nie jest niezbyt logiczne. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to są grube miedziane blaszki. Możliwe, że producent umie zmierzyć gęstość materiału, w przeciwieństwie do audio-voodoo-filów, którzy potrzebują mieć wszędzie powietrze, także pomiędzy żyłkami kabla. 

Z kabelkami czy gniazdami to jest komedia w internecie, a potem wchodzi Exposure cały na czarno i daje jakieś standardowe druciki i chyba najgorszej jakości gniazda głośnikowe jakie widziałem.

Exposure2010S2-07.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dyskusje i spory dotyczące kablologii. Czy lepsza linka , czy też może płaska taśma. Prośby o polecenie czegoś do czegoś. Bo to POWINNO zagrać. Tak się nie da, a tym bardziej na odległość. Ktoś może polecać komuś , bo u niego się sprawdziło. Problem w tym , ze u kogoś innego się nie sprawdzi bo inny sprzet, inne kolumny, inne pomieszczeni itd,itd,itd. A już najbardziej denerwujące jest ocenianie przewodu po wyglądzie izolacji zewnętrznej. To wszystko należy sprawdzić. U SIEBIE I NA WŁASNYM SPRZECIE. I nie cena decyduje tu o wartości przewodu dla konkretnego systemu. Czasem skrętka domofonowa potrafi zabrzmieć lepiej niż przewód za tysiące. Nie polecajcie czegoś innym , jedynie dlatego, że u Was zagrało. Można jedynie opisać własne wrażenia, które niekoniecznie będą zgadzały się z gustem kogoś innego. Najbardziej irytujące są polecania przez kogoś , kto kupił pierwszy w życiu przewód i twierdzi, ze jest bardzo dobrze, zupełnie nie mając porównania z NICZYM innym. Są też tacy ,,polecacze,, którzy nawet na oczy nie widzieli jakiegoś przewodu. Nie mówiąc o testowaniu, ale w jakiejś ulotce wyczytali że to dobry przewód. Takie działania przynoszą same szkody. No, ale ,,polecacz,, jest zadowolony SAM Z SIEBIE. Zwróćcie uwagę, że im ktoś więcej przetestował, tym mniej poleca. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...