Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Raczej tak. To doskonała pułapka basowa. Z drugiej strony może echo wrócić.
  3. Mają szum własny wysoki ale algorytmy pozwalają mierzyć do 20 Hz bez problemu. Nadają się wg mnie do takich ogólnych szacunkowych pomiarów by zobaczyć cokolwiek w zakresie modów czy pasma. Kiedyś robiłem porównanie telefonu i UMIKA i w zakresie basu nie było dramatycznych różnic. Na gifie pomiar po "sweepie" REWem i Umikiem i "sweep" telefonem przy użyciu apki generatora i Spectroida. Charakterystyki w zakresie basu się pokrywają dość dokładnie.
  4. z ciekawosci odpalilem kompa i sprawdzilem twoj pomiar. Poglos masz bardzo rowny od 250hz to fajnie. Troche za duzo idzie ponizej. Ale mi sie krzywe t20 i t30 troszke rozchodza, a u ciebie rowniutko. Hmmm, jak to sie robi 🤣🤣🤣? Tak po wygladzeniu wychodzi ze masz troche do sciecia 40-100hz a tu porownanie moj vs twoj pokoj. Ja ma za malo, ty za duzo
  5. Nie, źle rozumiesz, mały głośnik też zagra bardzo dobrze, ale trzeba za niego więcej zapłacić, zdziwiłbyś się jak przykładowo taki mały Genelec potrafi świetnie grać - do nich dołącza się również suby i robi korekcje i jest bardzo dobrze. Monitory studyjne to monitory aktywne na tylnym panelu większość ma regulacje czułości wejścia i nie da się tego spierdolić , trafiaj się też cyfrowe w menu no jest ogólnie różnie, zależy od typu monitora W neumanach dodatkowo jest jeszcze spl czyli maksymalny poziom głośności monitora od 94 do 108 gdzie ten najwyższy to jak nawalanie w klubie. Tak, jak nie masz kasy to zbieraj i weź tylko interfejs i będzie dobrze. Będzie do dupy, słabszy dac, szumy , możliwe przestery , ogólnie gorsza jakość. Musisz się zastanowić ile potrzebujesz wejść z tyłu co chcesz podłączyć ile źródeł i czy będziesz potrzebował 48v czyli zasilanie dla mikrofonu ( potrzebne do zrobienia korekty) jeśli chciałbyś kiedyś zrobić, poczytaj na spokojnie o interfejsach. Nieprawda, zależy od modelu. Z budżetowych monitorów posłuchałbym Focal Alpha 80 EVO lub coś z Eve audio (nie przepadam za wstęgą )zaś jakbym miał kupić dla siebie to neumann, które mam ,genelec bądż psi.
  6. Sprawdź polaryzację szumem
  7. To podróba, a nie żaden Cardas.
  8. Jutro powtórzę. Czy zamknięte przy tym pomiarze drzwi coś zmieniają ? Przy poprzednim były otwarte. Poprzednie były robione na tranzystorze , te na lampach. Zobaczymy jak to jutro wyjdzie.
  9. Nie. To są pomiary samych kolumn, bez suba.
  10. Czy kolega czasami nie przestawil suba? Jesli tak, to pomiar moze byc ok...
  11. Hejka A co myślicie o głośnikach polk. Na amazonie w wersji xt70bk stoją po 1178, a w wersji es50 po 1427. Cena bardzo atrakcyjna. Zagra to w miarę?
  12. Today
  13. Tomek. Coś jest nie tak jest z Twoimi nowymi pomiarami. W znaczący sposób różnią się od poprzednich, które mam zapisane na dysku. Główny mod wypadał u Ciebie zawsze w okolicy 46Hz. Na świeżych pomiarach wygląda to dziwnie, mod jest przesunięty do 54Hz i mocno rozciągnięty (?). Jego obecność w tym miejscu nie pasuje też do wielkości Twojego pomieszczenia. ■ - pomiar z 4 października ■ - pomiar z 23 listopada Pomiary jak dla mnie do powtórzenia
  14. Mariusz, a czy przypadkiem mikrofony naszych tabletów i smartfonów są "nieczułe" na pasma poniżej 40 db?
  15. Witam Przeczytałem sporo postów na temat sprzętu stereo, nie jestem audiofilem ale lubię posłuchać muzyki w dobrej jakości. Każde auto które kupowałem musiało mieć np HK lub B@O bo podczas jazdy miałem tylko czas posłuchać muzy. Przyszedł czas na kupno zestawu stereo , mam salon dla siebie 35 m2, słucham różnej muzy. Wracając do tematu to wybrałem RN2000a i kolumny Elac Vela 409.2. (miały byc 408.2) ale są teraz niedostępne nowe . W sumie to czekam na wiadomość czy 409 są na stanie nowe. Kupuję bez odsłuchu ale po przeczytaniu setek postów chyba sie nie zawiodę a sprzęt chciałbym żeby mi dlugo służył. Czy wg was to dobry wybór? bedzie można sie cieszyć myzyką na tym zestawie? Pozdrawiam
  16. Pokój z małym ProAc, mam nadzieję, że to nie wymysł sztucznej inteligencji. No kapitalny.
  17. Dotarł i już jest w piwnicy:) Teraz czeka na zrobienie dedykowanego stolika i swoje stałe miejsce za regałem ze sprzętem:) Na razie odpoczywa po podróży i odpwrowuje głowice. Kasetowy, studyjny Tascam jeszcze czeka na renowację:(
  18. ja wiem ze nie kazdy ma mikrofon, ale moze by tak porownywac to samo? Wiekszosc z nas robi pomiary w rew i sa one dosc czytelne. Te ostatnie spektogramy bola moje oczy...
  19. Jak potrzebujesz mieć nóżki bliżej środka-to możesz zrobić (lub poszukać i kupić) podstawkę (półkę) pod gramofon i postawić na 3 lub 4 nóźkach odpowiednio rozmieszczonych. Jaką masz głębokość szafki RTV? Pozdrawiam
  20. Witam..a.p tempo 3i da rade ..metraz okolo 30-32metry.. Dwa rozne zestawy jeden yamaha as/cds1000 Rotel rc .. Rotel rb 990bx.. Muzyka pop rock.. Techno Eurodance Italo disco..
  21. Gałką crossover w subwooferze ? Ustawiłem suba na ucho , tak odcięcie jak i głośność. Zrobiłem pomiar dirac live , algorytm skorygował górki tak by nie dudniło i tyle. Ot cała magia.
  22. Myślałem 2000-3000zl
  23. Tak sobie myślę, że Iga nie może wygrać AO, ponieważ byłby to koniec dla Fissette i całego teamu Igi. Ona ma już dość... Tak grania w tenisa, jak i kasy. Już czas na normalne życie, po dwudziestu latach na korcie.
  24. Mówią, że kolega ma tablet 😉 Nie rozumiem pomiarów robionych bez celu. @pairtick jeżeli chciałeś coś pokazać to najpierw ustal co, a później to zmierz i pokaż. Z tych spektogramów niewiele wynika. Dla wprawnego oka po czerwonej obwiedni widać, że pasmo basu kończy się w okolicach 40Hz oraz że masz sporą dolinę między 90 - 120Hz 😉 Żeby lepiej wizualizować te grafiki połóż dwa paluchy na ekranie i dostosuj siatkę do potrzeb. Sugeruję oś pionową wyskalować od ok. -30 do -100dB. Oś poziomą od 20Hz z lewej do 20kHz. Poprawisz wygląd. Zmniejszy się ilość niepotrzebnych informacji. Zwiększy się kontrast. Pozdrawiam. M
  25. O to mieszkasz w miarę blisko. Daj cynka na PW to podrzucę Ci do posłuchania wzmacniacz. Zobaczysz czy zmiana wzmacniacz da jakikolwiek efekt czy jednak przy tych kolumnach nie ma co kombinować.
  26. Nie są uniwersalne, bo nie gdaja wszystkiego dobrze. Kropka. Uwielbiam je. Kropka. Zastanawiam się tylko co robić dalej. 20 km na północny-zachód od Kielc.
  27. Mając siedem żyć można poszaleć.
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Raczej tak. To doskonała pułapka basowa. Z drugiej strony może echo wrócić.
    • Mają szum własny wysoki ale algorytmy pozwalają mierzyć do 20 Hz bez problemu. Nadają się wg mnie do takich ogólnych szacunkowych pomiarów by zobaczyć cokolwiek w zakresie modów czy pasma. Kiedyś robiłem porównanie telefonu i UMIKA i w zakresie basu nie było dramatycznych różnic.  Na gifie pomiar po "sweepie" REWem i Umikiem i "sweep" telefonem przy użyciu apki generatora i Spectroida. Charakterystyki w zakresie basu się pokrywają dość dokładnie.  
    • z ciekawosci odpalilem kompa i sprawdzilem twoj pomiar. Poglos masz bardzo rowny od 250hz to fajnie. Troche za duzo idzie ponizej. Ale mi sie krzywe t20 i t30 troszke rozchodza, a u ciebie rowniutko. Hmmm, jak to sie robi 🤣🤣🤣?  Tak po wygladzeniu wychodzi ze masz troche do sciecia 40-100hz a tu porownanie moj vs twoj pokoj. Ja ma za malo, ty za duzo
    • Nie, źle rozumiesz, mały głośnik też zagra bardzo dobrze, ale trzeba za niego więcej zapłacić, zdziwiłbyś się jak przykładowo taki mały Genelec potrafi świetnie grać - do nich dołącza się również suby i robi korekcje i jest bardzo dobrze.     Monitory studyjne to monitory aktywne na tylnym panelu większość ma regulacje czułości wejścia i  nie da się tego spierdolić , trafiaj się też cyfrowe w menu no jest ogólnie różnie, zależy od typu monitora   W neumanach dodatkowo jest jeszcze spl czyli maksymalny poziom głośności monitora od 94 do 108 gdzie ten najwyższy to jak nawalanie w klubie.   Tak, jak nie masz kasy to zbieraj i weź tylko interfejs i będzie dobrze.   Będzie do dupy, słabszy dac, szumy , możliwe przestery , ogólnie gorsza jakość.     Musisz się zastanowić ile potrzebujesz wejść z tyłu co chcesz podłączyć ile źródeł i czy będziesz potrzebował 48v czyli zasilanie dla mikrofonu ( potrzebne do zrobienia korekty) jeśli chciałbyś kiedyś zrobić, poczytaj na spokojnie o interfejsach.    Nieprawda, zależy od modelu.   Z budżetowych monitorów posłuchałbym Focal Alpha 80 EVO lub coś z Eve audio (nie przepadam za wstęgą )zaś jakbym miał kupić dla siebie to neumann, które mam ,genelec bądż psi.  
    • Sprawdź polaryzację szumem  
    • To podróba, a nie żaden Cardas.
    • Jutro powtórzę. Czy zamknięte przy tym pomiarze drzwi coś zmieniają ? Przy poprzednim były otwarte. Poprzednie były robione na tranzystorze , te na lampach. Zobaczymy jak to jutro wyjdzie.
    • Nie. To są pomiary samych kolumn, bez suba.
    • Czy kolega czasami nie przestawil suba? Jesli tak, to pomiar moze byc ok... 
    • Hejka A co myślicie o głośnikach polk. Na amazonie w wersji xt70bk stoją po 1178, a w wersji es50 po 1427. Cena bardzo atrakcyjna. Zagra to w miarę?
    • Tomek. Coś jest nie tak jest z Twoimi nowymi pomiarami. W znaczący sposób różnią się od poprzednich, które mam zapisane na dysku. Główny mod wypadał u Ciebie zawsze w okolicy 46Hz. Na świeżych pomiarach wygląda to dziwnie, mod jest przesunięty do 54Hz i mocno rozciągnięty (?). Jego obecność w tym miejscu nie pasuje też do wielkości Twojego pomieszczenia. ■ - pomiar z 4 października ■ - pomiar z 23 listopada Pomiary jak dla mnie do powtórzenia 
    • Mariusz, a czy przypadkiem mikrofony naszych tabletów i smartfonów są "nieczułe" na pasma poniżej 40 db? 
    • Witam Przeczytałem sporo postów na temat sprzętu stereo, nie jestem audiofilem ale lubię posłuchać muzyki w  dobrej jakości. Każde auto które kupowałem musiało mieć  np HK lub B@O bo podczas jazdy miałem tylko czas posłuchać muzy. Przyszedł czas  na kupno zestawu stereo , mam salon dla siebie 35 m2, słucham różnej muzy. Wracając do tematu to wybrałem RN2000a i kolumny Elac Vela 409.2. (miały byc 408.2) ale są teraz niedostępne nowe . W sumie  to czekam na wiadomość czy 409 są na stanie nowe. Kupuję bez odsłuchu ale po przeczytaniu setek postów chyba sie nie zawiodę a sprzęt chciałbym żeby mi dlugo służył. Czy wg  was  to  dobry wybór? bedzie można sie cieszyć myzyką  na tym zestawie?  Pozdrawiam
    • Pokój z małym ProAc, mam nadzieję, że to nie wymysł sztucznej inteligencji. No kapitalny. 
    • Dotarł i już jest w piwnicy:) Teraz czeka na zrobienie dedykowanego stolika i swoje stałe miejsce za regałem ze sprzętem:) Na razie odpoczywa po podróży i odpwrowuje głowice. Kasetowy, studyjny Tascam jeszcze czeka na renowację:(    
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...