Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 699 tematów w tym forum

    • 5 odpowiedzi
    • 1,1k wyświetleń
    • 23 odpowiedzi
    • 4,8k wyświetleń
  1. Wzmacniacz do 1500 zł 1 2 3 4 6

    • 143 odpowiedzi
    • 26,5k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
  2. Zestaw stereo do 3000zł

    • 1 odpowiedź
    • 919 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 831 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 818 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,4k wyświetleń
  3. głośniki do 300zł

    • 0 odpowiedzi
    • 625 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,1k wyświetleń
  4. Zestaw z euro-rtv za 2250

    • 0 odpowiedzi
    • 623 wyświetleń
  5. Kolumny do Marantz 6007

    • 5 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1k wyświetleń
  6. Stereo do 8000zł 1 2

    • 31 odpowiedzi
    • 4,1k wyświetleń
  7. Głośniki

    • 2 odpowiedzi
    • 757 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1,4k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 699 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 748 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 4,4k wyświetleń
  8. pomoc w doborze kolumn

    • 1 odpowiedź
    • 940 wyświetleń
  9. DT990 PRO

    • 0 odpowiedzi
    • 526 wyświetleń
  10. Wieża Hi-Fi, 2.1 czy soundbar...?

    • 0 odpowiedzi
    • 3,5k wyświetleń
  11. Gora pasma zbyt agresywna

    • 15 odpowiedzi
    • 2,8k wyświetleń
  12. Pierwsze stereo do 4tys. 1 2 3

    • 54 odpowiedzi
    • 9k wyświetleń
  13. Wybór gramofonu

    • 0 odpowiedzi
    • 645 wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Miedziane OFC 2x2.5 mm^2 np. Oehlbach.  Denon X2800h albo s970. Alternatywnie Yamaha V6A.   Jak chcesz ale estetyczniej i mniej problemowo moim zdaniem będzie jak podłączysz to do amplitunera. 
    • Przedwzmacniacz xDuoo mt-602. Myślałem ostatnio nad końcówką Fosi HD-A1 ale nie jestem jeszcze pewien. 
    • Czy jest ktoś, kto na swoich paczkach i w swoim pokoju jest przekonany, że w ślepym teście nie odróżni np. Hegla H190 od Naima Nait XS3? 
    • Witam serdecznie.   Podobno są tutaj pomocni bracia, siostry, rodacy, więc jestem, prosząc o pomoc w budowie wymarzonego kina domowego dla przeciętnego Kowalskiego.   Kilka słów wstępu, sprzęt będzie przeznaczony do (kolejność wg najwyższego priorytetu): - seanse filmowe (Netflix, itp., zapewne też wjedzie uniwersalny odtwarzacz do muzyki i filmów na blu Ray, żadnej telewizji!;)); - okazjonalnie muzyka (cała dyskografia O.S.T.R., muzyka pop dla moich dziewczyn, odrobinka rocka i muzyki klasycznej); - okazjonalnie pogrywka na Xbox.   W załączniku fotka z rysunkiem powstającego salonu. Wiem, że warunki akustyczne są kiepskie, ale apetyt po soundbarze wzrósł, a słyszałem jak zagrały kolumny Wilson z Denonem (tani zestaw stereo za 4 tysie) w kiepskich warunkach akustycznych i zakochałem się. Muszę spróbować i nic mnie nie powstrzyma   Mam już zakupione kolumny, wybór padł na starą serię Magnat. Fronty to Magnat Signature 505, Center 53 oraz Sub 530A. Zacznę od zestawu 3.1, a później będę kombinował z jakimiś delikatnymi surroundami na ścianie za sofą, może uda się uzyskać lepszy efekt w filmach, bo to jest priorytet. Dlaczego Magnat Signature? Zależało mi na środku i górze, wyglądzie retro, ciemnym brązie i odpowiedniej cenie (dorwałem ten komplet nowy za 4,5k zamiast 6,5k). Wziąłem w ciemno, fabrycznie zapakowane, możliwości odsłuchu nie miałem. Wiem, hardcorowa decyzja. Jak do tej pory miałem przyjemność posłuchania tylko kilku kolumn, wspomnianych wcześniej Wilsonów (nie pamiętam modelu), Klipsch R-820F (nie mój gust) oraz Heco Aurora 700 (fajne, harmonijne brzmienie). Na dalsze odsłuchy zabrakło czasu i chęci, stąd moja decyzja.   Mam niedługo okazję przetestować amplitunery z moimi kolumnami i zastanawiam się jakie wziąć na warsztat (2-3szt.). Mój budżet to 3k razem z kablami. Nie jest to zbyt dużo, ale myślę, że do tych kolumn wystarczająco no i wymagający nie jestem. Zależy mi na harmonijnym, stonowanym brzmieniu, czystym wokalu mistrza Adama Ostrowskiego i oczywiście dużej przestrzenności dźwięku podczas wieczornych seansów z rodziną. Tak wstępnie wybrałem sobie na testy amplituner Sony str-dh790 oraz Denon avr-x1800h lub Denon AVR-x2800h. Czy warto w moim przypadku dopłacać 400pln do wyższego Denona? I w ogóle co myślicie o tym wyborze? Może jakieś inne propozycje, argumenty? Jeśli chodzi o Denona to kierowałem się uniwersalnością i dobrymi opiniami, z kolei w Sony jest podobno funkcja "wirtualizacji przedniej ściany dźwiękowej" co mogłoby się fajnie sprawdzić w startowej konfiguracji 3.1...?   Z kolei, jeśli chodzi o kable to nie mam zielonego pojęcia jakie wybrać. Do frontów i centrala chcę kupić na metry, bez końcówek, ale nie wiem jaką grubość i czy konkretne modele kabli charakteryzują się różnymi cechami? Czy są np. kable, które dadzą większą przestrzenność w filmach? I co z kablem do Subwoofera?   Na koniec trochę śmiechu... Tv łączę z Ampli kablem HDMI, a co z odtwarzaczem płyt z muzyką/filmy blu Ray i Xboxem? Te sprzęty łączę z telewizorem czy z amplitunerem?    Z góry dzięki i pozdro!  
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...