Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.

10 766 tematów w tym forum

1. Kolumny FENIX 2

• 2 odpowiedzi
    • 4 851 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 5 938 wyświetleń
  2. Vincent S-3 czy Rotel RCD06?

• 0 odpowiedzi
    • 4 477 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 6 724 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 5 814 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 6 378 wyświetleń
  3. Kolumienki Kody KF 210F

• 2 odpowiedzi
    • 5 649 wyświetleń
  4. Nie mam pojęcia co wybrać

• 5 odpowiedzi
    • 8 017 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 9 239 wyświetleń
  5. B&W 704

• 5 odpowiedzi
    • 8 298 wyświetleń
  6. BASSS

• 3 odpowiedzi
    • 7 316 wyświetleń
  7. kolumny JBL lx 800

• 1 odpowiedź
    • 9 808 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 7 766 wyświetleń
  8. odtwarzanie starych nagrań

• 1 odpowiedź
    • 8 047 wyświetleń
  9. Dużo basu z ESA Ostinato 2000

• 3 odpowiedzi
    • 10 305 wyświetleń
  10. Wzmacniacz i telefon

• 2 odpowiedzi
    • 8 543 wyświetleń

• Ostatnie posty

• I własnie tego zabrakło  . Łatwo było by znaleźć coś dużo droższego. Czy z tymi kolumnami masz jakieś przejściówki do podłączenia pod sprzęt z wyjściami niesymetrycznymi ? To jest chyba najtańsza opcja: https://pl.aliexpress.com/item/4000726198863.html Do tego będą potrzebne przejściówki z gniazda RCA na wtyk jack 6,3 mm mono i kable RCA. Ewentualnie gotowe kable z jednej strony zakończone takimi wtykami jack z jednej strony i RCA z drugiej. np. takie : https://www.megascena.pl/adam-hall/adam-hall-3-star-przewod-audio-2-x-rca-male-2-x-6-3-mm-jack-mono-3-m.html
    • A jak już jesteśmy przy Marantzu, to czy można założyć,  że gniazdo Jack słuchawkowe powinno mieć raczej podobną sygnaturę brzmieniową jak wyjścia głośnikowe? Dzisiaj jeszcze robiąc różne takie porównania podpiąłem swoje słuchawki do gniazda słuchawkowego wzmacniacza i doznałem szoku. Jako źródło mam DAC, który ma zarówno wyjście ze wzmocnieniem słuchawkowym jak i RCA. No i podpinając moje słuchawki do wyjścia słuchawkowego DACa (AKG M220, czyli w sumie AKG K240 Studio - dość przejrzyste, nieco monitorowe granie z nausznikami welurowymi) jest idealnie - świetna separacja, doskonały, szybki, precyzyjny bas, dość jasne brzmienie). Po podpięciu do Marantza dramat - takiego przebasowienia to ja na tych słuchawkach nie słyszałem, dodatkowo był jakiś taki zlany ze sobą, kontrabas totalnie buczący zamaist struktury dźwięku - jestem zniesmaczony   W audio stacjonarnym wielkiego doświadczenia nie mam, więc może to jest tak, że czego nie podłącze do tego Marantza to będzie tak samo?  Owszem, po zmianie Tannoya F4 na Triangle Borea BR03 w zakresie średnicy i wysokich tonów jest znacznie lepiej, jednak na bazie szału nie ma - niby trochę mniej buczy, jednak dalej o takim "czytelnym" basie mogę pomarzyć Cóż począć? Może jednak powinienem wybrać się na odsłuch i porównać coś w lepszych warunkach niż moje mieszkanie? Może uzyskanie takiej słuchawkowej sygnatury dźwięku nie jest możliwe w rozsądnym budżecie?
    • Więc jeszcze dwa pytanka, Trafiłem na model Yamaha HTR-4071 - różni się czymś od v485 ? bo z opisu wyglada podobnie, a nie ma opcji "porównaj" więc może coś przegapiłem Kolumny Magnat monitor supreme 1002 mają bass reflex z tyłu - problemy z ustawieniem przy ścianie?  
    • Swego czasu porównywałem PM6006 z PM8006 i obydwa pamiętam z raczej równego, ciepłego grania. Nigdy bym nie powiedział, że jeden albo drugi gra jasno.
  • Ostatnio poruszane tematy

• Utwórz nowe...