Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Coś się pokaszaniło. Od kilku dni w nowych tematach wskazania ilości odsłon wynoszą "0". I to pomimo tego, że pojawiają w nich się kolejne komentarze
  3. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wszelkie odpowiedzi. To skoro Koledzy sprawnie się poruszają po tym temacie chciałam jeszcze zapytać o jedno. Jeżeli pomieszczenie ma kształt prostokąta 2,5 metra na 4,5 metra (gdzie na krótszych ścianach z jednej strony jest okno, a z drugiej drzwi) i jedyną opcją postawienia tego zestawu jest centralna część tej dłuższej ściany (po drugiej stronie jest sofa) to czy ten zestaw będzie dobrym wyborem?
  4. Jeżeli oba urządzenia obsługują to sprawdź kabel. Poza tym to ma tylko znaczenie jeżeli chcesz podłączyć konsole ps5/xsx lub odtwarzacz bd do telewizora i masz system kina który to wykorzysta. Krotko mówią w przypadku soundbara nie zawracaj tym sobie głowy.
  5. Witam wszystkich serdecznie Mam korektor JVC SEA M9B jaki wzmacniacz polecacie do kompletu?
  6. Cześć, Mam lg 70um7450pla i soundbar spd7y . Niestety nie mam opcji earc, łączy się przez arc. Ma ktoś jakiś pomysł jak połączyć earc? W ustawieniach LG nie mam takiej możliwości
  7. To specjalnie się nie różni , w wersji płatnej tylko te reklamy się nie pojawiają. Interfejs poprostu wymaga trochę wprawy, jak będziesz to robił często to szybko załapiesz co i jak.A trzeba przyznać ,że na fonie fajnie to wygląda z tymi wszystkimi danymi, a także dotykając tej pomarańczowej kropki u góry możesz sobie przesuwać nagranie w czasie.
  8. Panie Tomku, zainstalowałem Mconnecta i rzeczywiście działa. Jak dla mnie, interfejs nie jest może tak przejrzysty i uniwersalny jak w TIDAL-u, ale umożliwia bezpośrednie sterowanie wzmacniaczem sieciowym Marantz PM7000N. Nie wiem, jak wygląda wersja płatna Mconnecta - być może interfejs jest bardziej dopracowany i intuicyjny. Ale póki co jest to już jakieś rozwiązanie. Uprzejmie dziękuję. 😊 Pozdrawiam.
  9. Today
  10. No gramofon to dopiero w Wiim Ultra, tam ma być przedwzmacniacz. Na razie pisałem o kaseciaku
  11. Chyba ostatni raz tego wydania słuchałem z 15 lat temu jak nie więcej.
  12. To fajne rozwiązanie, przez pewien czas też tak funkcjonowałem. Jednak w miarę rozwoju i poprawy sekcji stereo, dźwięk z kina zaczął coraz bardziej odstawać i w efekcie końcowym, postanowiłem pozbyć się kina. Po prostu nie chciałem inwestować więcej w kino, bo nie da się zrobić kina na miarę moich potrzeb, bez sporych wydatków. Nie żałuję, bo i tak znacznie więcej czasu słucham muzyki niż oglądam seriale czy filmy. W sumie pierwszy pomysł na kino wziął się z chęci słuchania koncertów. Ale chyba miałem za wielkie oczekiwania, stąd jest jak jest, poza tym ścieżki stereo z koncertów sprawiają mi nawet większą frajdę, podane w smakowicie brzmiącym dla moich uszu systemie stereo. Bawcie się kinem, ja po prostu okazałem się bardziej melomanem niż kino maniakiem.
  13. Canare są w Audeos na metry, cena bardziej niż śmieszna, warto spróbować. https://audeos.pl/pl/c/Przewody-na-metry%2C-szpule/47
  14. A , jak masz stereo , to możesz mieć 5.1 ? Tak na logikę ?
  15. Nie będzie mieć wpływu na jakość.
  16. Widziałem ,że te kolumienki w innym salonie można kupić za 1199zł, to Q21 też powinien ci zjechać do tej ceny, mówię o kolumnach z czarną membraną, nie z miedzianą.Dla mnie te z czarną brzmią ciut lepiej, ale jeśli bardziej podobają ci się te z tą miedzianą, podobną do tej z kolumn Klipscha to możesz wziąć i tamte. Tu link gdzie te kolumny kosztują 1199zł za parę. https://natemataudio.pl/audiosymptom-i6m.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=8d2ddb4c-ee68-4f1d-1d15-ae6223ee7ba1
  17. Witam, posiadam kino domowe Sony str-dh790 z zestawem kolumn 5.1 Głośniki są w ustawieniach skonfigurowane na 5.1 Telewizor i amplituner są wyposażone w eARC. Na telewizorze tcl 43p635 z netflixa i innych aplikacji kino odbierało ATMOS tak mówił wyświetlacz. Kupiłem nowy telewizor Sony Bravia kd-43x75wl który również ma eARC i dolby atmos i tutaj rzecz wygląda inaczej, przy żadnym możliwym ustawieniu telewizora nie udaje mi się uzyskać odbioru ATMOS na amplitunerze, dopiero jak zmienię konfigurację głośników na kinie domowym na np 5.1.2 (mimo że fizycznie tych głośników nie ma) to wtedy od razu zapala się ATMOS na wyświetlaczu. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że prawdziwego dolby atmos na 5.1 nie będzie ale chciał bym zrozumieć o co chodzi. Dlaczego z poprzednim telewizorem ATMOS się wyświetlało i czy to w zasadzie mogło cokolwiek dawać? Czy jakość dźwięku dzięki temu jakkolwiek się zmienia? Moja teoria jest taka że przez bravia sync kiedy oba sprzęty są od sony system po prostu widzi że głośników nie ma i z automatu wysyła atmos jako DD+ bo inaczej nie ma sensu a z poprzednim telewizorem napis ATMOS się wyświetlał ale nic to nie dawało. Ale nie znam się aż tak więc bardzo proszę o wyjaśnienie jak to działa
  18. Ja potrzebuje do kuchni do ultra budżetowego stereo i pominę dac bo kolumny sa male i nie wyłapią różnicy
  19. On nie chce porównywać Tidala ze Spotify, to po co takie wstawki dajesz? Kompletnie bez sensu. Nie, nie wpłynie, ja na lepszym sprzęcie wolę słuchać Tidala po UPnP , bo jak dla mnie brzmi lepiej niż z apki Tidala.Czy to będzie Bubble czy Mconnect to wszystko jedno, ja wolę Mconnect, może dlatego ,że na fonie masz ładnie podane z jaką jakością idzie każdy utwór.
  20. Możesz też zrobić z czyjąś pomocą ślepy test Tidal vs Spotify i może problem magicznie się rozwiąże.
  21. Zresetowałem PM7000N, poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych. Przy okazji bardzo wnikliwie i uważnie skonfigurowałem ustawienia sieciowe. Marantz działa bardzo dobrze z jednym małym wyjątkiem: nadal nie jest widoczny w aplikacji Tidal. 😊 Dzięki McKarmi i Piotrowi Sonido teraz już wiem, że jest to spowodowane brakiem Tidal Connect w oprogramowaniu Marantz PM7000N. Szkoda, bo takie fajne urządzenie nie powinno mieć tego typu drobnych mankamentów, które zaniżają radość korzystania z niego zwłaszcza, że dodanie Tidal Connect mimo, że wymaga znacznych zmian w oprogramowaniu jest możliwe do realizacji poprzez wprowadzenie 1 lub 2 aktualizacji. Ale wtedy czym różniłby się Marantz PM7000N od np. wzmacniaczy zintegrowanych serii 40 lub 50? Chyba tylko korzystniejszym wyglądem zewnętrznym i... ceną. 😊 Pozdrawiam.
  22. Cześć Poza Yamahą oraz Marantzem na pewno sprawdziłbym Audiolaba 6000A Play, który zaoferuje cieplejsze brzmienie Ciekawą opcją może być również Cambridge CXA61
  23. jak najbardziej można łączyć dobre kino i stereo. a "kino" to nie tylko film ale też muzyka wielokanałowa. to co mam to nie jest hajend, ale dobrze skalkulowany zestaw jeżeli chodzi o stosunek jakość/cena. jest czysty tor stereo jak i 5.1, połączone i poplątane ze sobą.
  24. Cholewa. Byłem przekonany, że to będzie pełnoprawny Amp. Szkoda. To z czym to teraz parować? WiiM Ultra + WiiM Amp?
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...