Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Napisales, ze masz komunikat "not connected", ale polaczenie jest prawidlowe, wiec troche to dziwne. Proponuje na poczatek odnowienie dzierzawy DHCP - jesli jest taka mozliwosc w ustawieniach. Jesli nie to twardy reset amplitunera. Istnieje jeszcze druga mozliwosc. Byc moze Twoj AP nie jest juz wspierany (po jakims upgradzie AP lub ampa.) Proponuje zrobic test w postaci uwspolniania polaczenia z telefonu komorkowego, w celu przetestowania, czy amplituner bedzie w 100% dzialal z innym SSID. Dzieki temu bedziesz wiedzial, czy to wina AP, czy amplitunera.
  3. Szukam jakichś dobrych słuchawek z mikrofonem i regulacją głośności do telefonu jak i komputera do gier. Problem w tym że większość jest dokanałowych, a ja takich nie lubię bo mi wypadają z uszu. Testowałem dużo dokanałowych i zawsze to samo, pewnie mam jakieś uszy dziwne :) Dziękuję z góry za pomoc!
  4. Jednak dalej pozostaje mi 5cmm luzu nad amplitunerem
  5. "Polatałem" po różnych modelach kolumn zarówno tych przez Was proponowanych jak i innych porównując je z parametrami kolumn, które mam (i które zostały już mianowane do opuszczenia domu...). I tak np. Maganty mają czułość 92 dB vs. moje Sony 89 dB. Magnaty mają pasmo przenoszenia 20 - 50kHz a moje Sony tylko 20-20 kHz. Magnaty mają 2 głośniki basowe o średnicy 16.5 cm a moje Sony jeden o średnicy 20 cm. I takie mi przychodzi pytanie powiedzmy prowokacyjne i skierowane do fachowców: co powoduje, że jedne kolumny są lepsze a drugie gorsze. W tym powyższym przypadku będzie to pasmo przenoszenia, czy może liczą się jeszcze np. materiały, z których wykonane są głośniki. Na pewno elektronika w zwrotnicach jest o niebo lepsza.
  6. Nic nie stracisz , naleśniki są O.K ☺ Jak zmienisz meble dołożysz wzmacniacz , który będzie robił za końcówkę mocy. Wyjdzie lepiej jak sam amplituner np. Onkyo
  7. Witam. Zostałem właśnie posiadaczem wyżej wymienionego amplitunera i chciałbym się poradzić w doborze głośników. Chciałbym przeznaczyć na ten cel 1500 zł za parę ( nowe lub używane ) i zaznaczyć że nie jestem audiofilem ani żadnym maniakiem ale chciałbym żeby głośniki jakoś przyjemnie grały Wcześniej nie miałem styczności z takim sprzętem audio więc każda pomoc jest mile widziana
  8. Najchętniej to bym wypożyczył zasilacz. Czytam sobie jakieś bardziej niezależne recenzje gdzie autor porównywał digione i signature z zasilaczem liniowym , bez i z bateriami i według niego to najlepiej z baterią, potem na zwykłych zasilaczach a na liniowym przy signature już za ostro na górze. Znowu zwykły digione lepiej na liniowym. Zasilacz kosztuje z 4 stówki czyli tyle co dobry hat. Więc za tyle samo PLN mam zwykle digione + zasilacz albo signature i zwykle ładowarki. Cyfrowe wyjście chce na pewno bo mój dac jest kozacki okazało się i źle mi się bez niego słucha a do maliny włożyłem pendrive'a a na nim 60 GB flaczków.
  9. RoRo , Miko dał czadu. Kajetana wyratował dużo mocniejszy samochód 👍 ale dla mnie Miko zrobił niesamowity przejazd. Ten gość jeszcze pokaże swoje możliwości.
  10. Niestety , do sterowania wymagane jest HDMI. Gniazdo optyczne nie przesyła sygnału sterowania a jedynie dźwięk. Przykładowe modele ampltunerów: Denon DRA-800H, Onkyo TX-8270, Pioneer SX-S30DAB, z tym, że ten ostatni to slim. Lecz z nimi chyba nie zmieścisz się w budżecie, choć tu wiele zależy od branży...
  11. Today
  12. uchwyty, albo Vogels, albo BTech. Obie firmy godne polecenia - kwestia gustu
  13. Tomek, ja mam hifibery pro (nie dac) z wyjściami cyfrowymi. Może chcesz to Ci pożyczę, podłączysz do swojego DACa i porównasz sobie jabłka do jabłek. Sam rozważałem kupienie zasilacza ale w moim przypadku mam jeszcze większe wątpliwości czy to pomoże. Ostatecznie odpuściłem.
  14. Dziękuję za ciepłe słowa. Zastanawiam się jak zawiesić Aurory 300 na ścianie... Jaki uchwyt zastosować. Te monitory są przecież duże. Półka raczej nie wchodzi w grę. Co myślicie o tych uchwytach zaciskowych do 25kg?
  15. Witam wszystkich, jestem tu nowy na forum. Zapoznałem się z powyższymi wypowiedziami i jeśli mogę zadać pytanie do s4home czy kolumny heco Aurora/MS 1000 sprawdzą się z Onkyo 8250/8270? Mój wybór amplitunera wynika raczej z kwestii niskiego budżetu (a to urządzenie ma wszystko), natomiast opinię o kolumnach zachęciły mnie do posłuchania ich na żywo. Tak na marginesie miałyby grać w saloniku o pow. około 45 m2 (prostokąt 8,6 x 5,2 metra, kolumny byłyby ustawione na dłuższym boku w pobliżu narożnika, patrząc prostopadle do dłuższego boku salonu). Myślałem nad zakupem nowego ampli wraz z używanymi lub może jak starczy kasy nowymi kolumnami (wahałem się nad DALI 850 lub Concept 8, paradigm monitor 11v4, Canton SC-L, Taga Harmony Tav-906F lecz chyba stanie na proponowanych tu HECO). Prosze wybaczyć jeśli w swoich typach wszystko pomieszałem bo nie znam się kompletnie na sprzęcie, to będzie mój pierwszy zestaw stereo. Proszę zatem o opinie czy te heco zagrają dobrze ze wspomnianym ONKYO?, ewentualnie czy któryś z moich wcześniejszych typów może okazać się lepszym wyborem. Pozdrawiam
  16. Najbardziej popularny jest Foobar 2000, ale wymaga instalacji dodatkowych wtyczek i konfiguracji. Jeśli nie chcesz się męczyć z konfiguracją to TuneBrowser, odtwarza DSD od razu po instalacji. Mogą też być Audirvana, Jriver i chyba Jplay. Sygnału DSD nie można przesłać przez optyka, w Twoim przypadku najlepiej skorzystać z wyjścia usb. Jeśli amplituner nie ma wejścia USB audio, to możesz zastosować konwerter USB-SPDiF. Na przykład taki: https://www.q21.pl/m2tech-hiface-two.html Ale nie wiem, czy można w ten sposób przesłać DSD.
  17. Ja się wcale nie upieram na slim, tylko lepiej mi pasuje żeby nie zagracać pokoju. Chodzi mi o to czy jest znacząca różnica w dźwięku i żeby nie żałować wyboru. Prędzej później wymienię meble niż amplituner
  18. Cześć, Przy porównaniu 1:1 u mnie okazało się ,że Chromecast audio + dac grają lepiej niż malina z hifiberry dac+pro po RCA. Pomyślałem,że żeby pójść krok dalej a nie wydawać dalej tysięcy na streamer użył bym Maliny jako transport zakładając inny hat tzn Allo digione lub Digione signature. Sporo osób pisze ,że zmiana zasilacza mocno wpływa na dźwięk. Tez macie takie doświadczenia ? Jeżeli tak to jaki zasilacz warto do takiej maliny kupić ? Tak trochę z boku porównywał ktoś digione z digione signature ?
  19. Witam Po dłuższym posiadaniu kina domowego i amplitunera, stwierdziłem że to jest bez sensu, bo i tak głównie używam dźwięku stereo, więc przyszedł czas na jakąś zmianę. Poszukuje jakiś fajnych kolumn stereo, oraz wzmacniacza, który w większości będzie dostawał sygnał z TV, czyli najlepiej żeby miał wyjście optyczne. Kwota jaką mam na taki zestaw, jest dość skromna, bo zaledwie 3 tyś, ale przypuszczam że do tej kwoty też da się coś ciekawego złożyć Dodam jeszcze, że lubię bardziej ciepły profil grania Liczę na waszą pomoc Pozdrawiam
  20. A więc Wybiore tiny Dziekuje bardzo za pomoc : )
  21. To chyba dość jasne . Te MEE nie obsługują aptX, a kabel bluetooth ze złaczami MMCX z aptX tego producenta kosztuje więcej niż każde z tych słuchawek.
  22. Myślę nad onkyo 8220, ma optyka pod tv więc chyba się powinien włączać i dać sterować z pilota od tv? Czy będzie jakaś różnica w dźwięku z tv? Zastanawiam się teraz nad kolumnami, Dali Zensor 1 czy 3? Lub coś innego.
  23. to teraz pytanie które wybrać bo oby dwie pary są w podobnych cenach tylko do tinow musiałbym kabel dokupić ale to juz w innym termienie wiec nie bylo by problemu tyle że które lepsze
  24. Czyli amplituner stereo. A jeśli chcesz mieć taką funkcjonalność to taki który ma wejścia HDMI , aby sterować TV i odwrotnie. Chyba trzeba poczekać na branżę 😉
  25. Sorry,zagalopowałem się bo w moim macbook-u mam optyka w gniazdku słuchawkowym a w PC-tach tego raczej nie ma.
  26. Witaj, Do amplitunera Yamahy proponowałbym kolumny o łagodniejszym temperamencie, grające trochę cieplej np. Pylon Diamond 25, Kef Q750 czy Dynaudio Emit 30. To kolumny muzykalne, stosunkowo niewielkie więc będą się dobrze czuły w takim metrażu. Mają spory potencjał nie tylko w kinie ale i w hifi. Każda z nich ma możliwość rozbudowania do pełnego kina domowego z jednej serii. Amplituner Yamahy ma wyjścia pre out więc można dodatkowo rozbudować system dodając dobre zasilanie kolumn przednich. Zyskamy na pewno przy stereo. Mógłby to być Audiolab 6000A lub Atoll IN100. Myślę, że system Atmos w takim metrażu nie bardzo ma sens, chyba że masz możliwość montażu głośników sufitowych w zabudowie. Pozdrawiam, Michał.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...