Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Wiem co piszę! Ty udajesz, że jest inaczej --> "głośniki "dmuchają" basami w podłogę", czyli że "głośniki są umieszczone konstrukcyjnie, do dołu". W moich jeden głośnik basowy umieszczony z tyłu ale wylot tunelu jest z przodu. 🧐 Istotniejsza kwestia to jaki jest podział pasm częstości na poszczególne głośniki, w tym basowe, budowa głośnika i materiał z którego zbudowano membrany.
  3. Prawdopodobnie wybór padnie na EDIFIER S2000 MKIII. Jeśli aktualne głośniki są podpięte do dragon fly'a red mini jackiem, a dragon fly do komputera to tak samo zrobić przy nowych? Audiofanatyk pisał coś takiego na ten temat w swojej recenzji S2000 MKIII - "Załóżmy że kupujemy tu coś w stylu DragonFly Red, pomijając że nie do końca jest to urządzenie przystosowane do takich głośników z racji wyjścia jack i braku normalnego RCA, ale dobry kabel typu Y załatwia ten temat. " Czy to znaczy, że miałbym kupić kabel typu Y dodatkowo? Czy to bez różnicy będzie? bo nie bardzo rozumiem co miał na myśli autor w cytowanym fragmencie. przeze mnie. Chodzi o to, że można podłączyć głośniki do dragon fly i przez mini jack i przez kabel typu Y i ta druga opcja lepsza będzie? Jakbyś mógł również się wypowiedzieć to super było by ;]
  4. Ja lece na ampli dla plebsów SA-AX6 Tecnics i góra jest, z źródeł komercejnych zbyt szczegółowa, mocna, wysoko poza pasmem, blokująca uszy, zaś średnie pasmo spokojne. Natomiast z źródla 32/64 wszystko jest równe od góry do dołu.
  5. Today
  6. Za gratulacje dziękuję! Nie jestem jednak wyjątkiem. Jest wielu (jak widać), którym sprawia trudność usłyszenie całego pasma słyszalnego. Czy to tak trudne by zajrzeć do netu? Cytuję to co jest ogólnie wiadome: "Ucho człowieka jest w stanie wychwycić dźwięki o częstotliwości od 16 Hz (najniższa wartość) do 20 000 Hz (najwyższa), ale najbardziej wyczuleni jesteśmy na zakres częstotliwości od 1000 Hz do 3000 Hz." To jest norma że się słyszy od 16 Hz do 20 000 Hz! Odczucia na ciele w okolicy 30 Hz to też jest norma, podobnie jak to, że przy 20 - 24 Hz mocno odczuwa się w uchu zmieniające się ciśnienie. 😁 33Hz SONIC ORGASM (woman has orgasm from sound!!!) 🤫 Jest jednak warunek: Trzeba mieć odpowiedni sprzęt !!!
  7. Dziękuję. Aby troszkę to podsumować to jestem troszkę jeszcze zakręcony. Wygrzewanie w trakcie, kolumny grają wiele godzin dziennie, a dźwięk mi się bardzo podoba. Pierwsze primo, jeden z kolegów tu wcześniej napisał, że Onkyo tx-rz840 ma całkiem przyzwoite stereo i może się okazać, że nic wiecej nie potrzebuję. I powiem Wam, że tego dźwięku jest dużo w całym salonie. Nie tylko dużo, ale i detatlicznie i rozdzielczo itd., a już w miejscu gdzie stał mikrofon kalibracyjny jest absolutnie monumentalnie. Ostatnio rozkręciłem na 50% i taki utwór SOHN Veto wbił mnie w kanapę. Ja często nie słucham głośno muzyki, aktulanie na 25 i wszystko jest na miejscu. Nie zgodzę się, że brakuje życia, czy energii, bo nie brakuje. Co innego, że może być pewnie więcej... choć nie wiem czy więcej znaczy tu lepiej. Drugie primo to gdzieś na forum przeczytałem, że końcówka doda mi "jedynie mocy"... bo i tak źródłem jest DAC z ampli kina ale tej mocy Onkyo nie brakuje za bardzo, powienien mieć 130 W przy 8 ohmach. Któryś z kolegów pisał, że po dołożeniu końcówki przy ampli Denona x3700 słyszy różnice dopiero przy głośniejszym słuchaniu muzyki i w kienie. Ale przy normalnym słuchaniu poprawa stereo jest nieznacząca lub marginalna. Pierwsze pytanie czy Monitor Audio silver 500 potrzebują mocnego wzmacniacza, czy w taki Atoll AM100 czy Rotel RB-1552 MkII wystarczą, czy od razu iść w ten pozim wyżej? Drugie pytanie czy ta końcówka poprawi mi głównie moc? Mnie bardziej zależy na ogólnej poprawie stereo i szczególnie na skarajach pasma przy cichym słuchaniu. Ale już teraz nie jest źle. Przy założeniu, że podstawowe źródła zostją DAC z Onkyo, SPOTIFY + TuneIn radio. Trzecie, że ja potrzebuję uniwesalnego wzmacniacza, słucham baardzo różnej muzyki, a czytałem, że takie uniwersalne połączenie z Monitor Audio ludzie często odnajdują z Denonem. Jakąś końcówkę mocy powininem szczególnie rozważyć lub omijać?
  8. Nie jestem Adam. Ale mam D28 od Sylwestra:) Proponuję posłuchać żeby dowiedzieć się więcej, bo tutaj to można rozprawkę napisać na temat Pylon Diamond 28. I albo komuś przypasuja albo nie. Nieskromnie też powiem że jest zajebiście z wzmacniaczem lampowym. A to raczej mało kto łączy tutaj na forum, ale oczywiście co kto lubi. Oby tylko nie Fezz ! Ale badziew. U mnie grają z Unison Research Simply Italy. Porażające 12W 🤣🤣🤣 Niesamowicie zajebiste połączenie, trochę jak narkotyk, nie chce żadnego tranzystora już 🙃 Ciepło, analogowo, nie ostro , wciągająco, przyjemnie, muzykalnie, następna płyta, następna itd.:))))
  9. Brzmi inaczej, inna barwa. Co do reszty, wiele podobienstw. Audiopro ma niezłą apkę do sterowania.
  10. 9100 zł przy odbiorze osobistym (9300 zł z wysyłką).
  11. Jesli chcesz zrobić kino by ładnie na fotkach wyglądało, to śmiało sobie montuj. Dźwiękowo też jakiś tam progres będzie. Ale jak chcesz doświadczyć efektu dźwięku obiektowego, to głośniki mają być nad głową. System musi Cię otaczać a nie tworzyć ścianę przed Tobą.
  12. @Plaku tutaj, to jest towarzystwo wzajemnej adoracji, zauważyłeś? Wiesz, ...uważam, że Marantz Cinema 70s (a to tylko AVR), bez jakiegoś filozofawania, to GRA PIĘKNIE w stereo. Niestety komuś się, to najzwyczajniej tutaj nie podoba i nie popłaca, bo zawsze dostaję kontrę. Nie ujdzie mi to płazem. Za chwilę jest stos wypowiedzi, co by zasypać taką opinię. Zobacz co się zaraz wydarzy.... Uwaga! Przedstawiciele handlowi...., czas rozpocząć show 3...2...1...start MARANTZ CINEMA 70S, porównywałem z wieloma topowymi wzmacniaczami stereo i... GRA REWELACYJNIE.
  13. No w budżecie to mieszczą się tylko te Dali i Magnaty 677 ale dziekuje za polecenie na pewno pojadę ze wzmacniaczem na odsłuchy tych kolumn😁
  14. Oraz jeszcze jedno pytanie czy ktoś z Was ma doświadczenie z sklepem www.projekt-akustik.de bo mają tam parkę flaxów za 638 euro, pytanie czy można jej ufać?
  15. Zamowie na allegro, potestuje i najwyzej odesle… swoja droga moglbym zamontowac je jeszcze pod samym sufitem na frontowej scianie. Takie sciente pod katem by niby graly na sluchajacego. Choc nie wiem czy by nie ginely mieszajac sie z frontami.
  16. Witamy na Forum Audio. Od razu gratuję że znalazłeś swój dźwięk. Dyskusja jest czymś ,co powinno skłaniać do refleksji. Staramy się dyskutować w oparciu o argumenty. Każdy opis jest cenny , by był pełen winien zawierać wielkość pomieszczenia , czy jest ,czy nie zaadaptowane akustycznie i subiektywny opis brzmienia. Samo określenie , że np. " gra pięknie" nikomu nic nie powie. Ceny sprzętu też nie mają nic wspólnego z brzmieniem. O tym ostatnim wielokrotnie przekonaliśmy się na Zlotach. Uwierz , że kolumny za 64 000 zł też potrafią zagrać kiepsko
  17. Dokładnie, nie stało się od razu. Wyłączałem po spokojnym słuchaniu radia jak zawsze z pilota, a czy był przegrzany? ciężko powiedzieć, ale raczej nie sądzę. Tak, jestem jedynym użytkownikiem. Jesli miał zwarcie, to pewnie gdzieś w środku, bo na zewnątrz na pewno nie. SORKI, mój błąd RN 600A, nie wiem skąd wzięło mi się to 602
  18. Niedługo czeka mnie przeprowadzka to ustawie je inaczej i zrobi się miejsce na gramofon Angeeel I tak też zrobię więc wybór padnie na Pioneer DJ PLX-1000. Spokojnie igla nie przeskoczy Angeeel I tak też zrobię więc wybór padnie na Pioneer DJ PLX-1000. Spokojnie igla nie przeskoczy Angeeel
  19. Jak w TV ma też czytnik płyt, to weźmie SCART i tą męską końcówkę wetknie do żeńskiej, to hmmm.... może się z tego coś urodzi
  20. Koledzy-proszę przestańcie się czepiać siebie nawzajem i szukać dziury w całym. Nie chodzi o to by zrażać do siebie przeciwnika w dyskusji i obrzydzić mu udział w naszym Forum ( więc Plaku-nie wchodź z Forum)! Być może nie przekonacie siebie (i do siebie) nawzajem, a zaczyna się robić nieprzyjemnie (i złośliwie, choć na szczęście nadal kulturalnie). Czasami lepiej wziąć głębszy oddech i zrobić sobie krótką przerwę... Pozdrawiam
  21. Nie rozumiemy się. Zapytałeś, czy umiem być grzeczny. Ja przeprosilem,chociaż nie czuję się winny. Ty próbujesz to wykorzystać. Napisałem, żebyś mnie więcej nie zaczepiał. Nie zrozumiałeś do tej pory, gdzie popełniłeś błąd. Próbujesz filozofować. To, że dlugo udzielasz sie na tym forum nie znaczy, że masz zgrywać cwaniaka i pouczać innych. Kim ty jesteś? Kierownikiem, czy szefem tego forum? Cwaniakuj sobie w domu,jesli ci tam pozwolą. Inaczej tu rozmawiacie. To znaczy jak? Tak, żeby Ci się podobało? Jak ci się nie podoba, to się nie odzywaj. Mam nadzieję, że nie będziesz próbował dalej dyskutować. Ja już tu więcej nic nie napiszę,a ty wracaj uwagę na ortografię. I to by było na tyle w tym temacie.
  22. Cześć Mam pytanie odnośnie kolumn które planuje zakupić do swojego kina domowego, wacham się nad kolumnami z yamahy. Modele to NS-777 oraz NS-555, obydwie kolumny mają po 100W ale jaka jest inna różnica po między nimi ? Z góry dziękuję z odpowiedź.
  23. w ogóle czy w przypadku proponowanych wzmacniaczy (loxija, sabaj, topping) czy jest sens zostawiać audiotraka prodigy cube? Korzystam również ze słuchawek beyerdynamic dt 770 pro 80ohm.
  24. Aż tak to nie ale nie zawsze i nie wszędzie zadziałają.
  25. Dzięki. jak wiem , że tam jest sygnał cały czas to przyczyny poszukam gdzie indziej.
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Wiem co piszę! Ty udajesz, że jest inaczej --> "głośniki "dmuchają" basami w podłogę", czyli że "głośniki są umieszczone konstrukcyjnie, do dołu". W moich jeden głośnik basowy umieszczony z tyłu ale wylot tunelu jest z przodu. 🧐    Istotniejsza kwestia to jaki jest podział pasm częstości na poszczególne głośniki, w tym basowe, budowa głośnika i materiał z którego zbudowano membrany. 
    • Prawdopodobnie wybór padnie na EDIFIER S2000 MKIII. Jeśli aktualne głośniki są podpięte do dragon fly'a red mini jackiem, a dragon fly do komputera to tak samo zrobić przy nowych? Audiofanatyk pisał coś takiego na ten temat w swojej recenzji S2000 MKIII - "Załóżmy że kupujemy tu coś w stylu DragonFly Red, pomijając że nie do końca jest to urządzenie przystosowane do takich głośników z racji wyjścia jack i braku normalnego RCA, ale dobry kabel typu Y załatwia ten temat. "  Czy to znaczy, że miałbym kupić kabel typu Y dodatkowo? Czy to bez różnicy będzie? bo nie bardzo rozumiem co miał na myśli autor w cytowanym fragmencie. przeze mnie. Chodzi o to, że można podłączyć głośniki do dragon fly i przez mini jack i przez kabel typu Y i ta druga opcja lepsza będzie? Jakbyś mógł również się wypowiedzieć to super było by ;]
    • Ja lece na ampli dla plebsów SA-AX6 Tecnics i góra jest, z źródeł komercejnych zbyt szczegółowa, mocna, wysoko poza pasmem, blokująca uszy, zaś średnie pasmo spokojne.  Natomiast z źródla 32/64 wszystko jest równe od góry do dołu.
    • Za gratulacje dziękuję! Nie jestem jednak wyjątkiem.  Jest wielu (jak widać), którym sprawia trudność usłyszenie całego pasma słyszalnego.  Czy to tak trudne by zajrzeć do netu? Cytuję to co jest ogólnie wiadome: "Ucho człowieka jest w stanie wychwycić dźwięki o częstotliwości od 16 Hz (najniższa wartość) do 20 000 Hz (najwyższa), ale najbardziej wyczuleni jesteśmy na zakres częstotliwości od 1000 Hz do 3000 Hz."  To jest norma że się słyszy od 16 Hz do 20 000 Hz!   Odczucia na ciele w okolicy 30 Hz to też jest norma, podobnie jak to, że przy 20 - 24 Hz mocno odczuwa się w uchu zmieniające się ciśnienie. 😁 33Hz SONIC ORGASM (woman has orgasm from sound!!!)  🤫     Jest jednak warunek: Trzeba mieć odpowiedni sprzęt !!!
    • Dziękuję. Aby troszkę to podsumować to jestem troszkę jeszcze zakręcony. Wygrzewanie w trakcie, kolumny grają wiele godzin dziennie, a dźwięk mi się bardzo podoba.   Pierwsze primo, jeden z kolegów tu wcześniej napisał, że Onkyo tx-rz840 ma całkiem przyzwoite stereo i może się okazać, że nic wiecej nie potrzebuję. I powiem Wam, że tego dźwięku jest dużo w całym salonie. Nie tylko dużo, ale i detatlicznie i rozdzielczo itd., a już w miejscu gdzie stał mikrofon kalibracyjny jest absolutnie monumentalnie. Ostatnio rozkręciłem na 50% i taki utwór SOHN Veto wbił mnie w kanapę. Ja często nie słucham głośno muzyki, aktulanie na 25 i wszystko jest na miejscu. Nie zgodzę się, że brakuje życia, czy energii, bo nie brakuje. Co innego, że może być pewnie więcej... choć nie wiem czy więcej znaczy tu lepiej.   Drugie primo to gdzieś na forum przeczytałem, że końcówka doda mi "jedynie mocy"... bo i tak źródłem jest DAC z ampli kina ale tej mocy Onkyo nie brakuje za bardzo, powienien mieć 130 W przy 8 ohmach. Któryś z kolegów pisał, że po dołożeniu końcówki przy ampli Denona x3700 słyszy różnice dopiero przy głośniejszym słuchaniu muzyki i w kienie. Ale przy normalnym słuchaniu poprawa stereo jest nieznacząca lub marginalna.   Pierwsze pytanie czy Monitor Audio silver 500 potrzebują mocnego wzmacniacza, czy w taki Atoll AM100 czy Rotel RB-1552 MkII wystarczą, czy od razu iść w ten pozim wyżej? Drugie pytanie czy ta końcówka poprawi mi głównie moc? Mnie bardziej zależy na ogólnej poprawie stereo i szczególnie na skarajach pasma przy cichym słuchaniu. Ale już teraz nie jest źle. Przy założeniu, że podstawowe źródła zostją DAC z Onkyo, SPOTIFY + TuneIn radio. Trzecie, że ja potrzebuję uniwesalnego wzmacniacza, słucham baardzo różnej muzyki, a czytałem, że takie uniwersalne połączenie z Monitor Audio ludzie często odnajdują z Denonem. Jakąś końcówkę mocy powininem szczególnie rozważyć lub omijać?                
    • Nie jestem Adam. Ale mam D28 od Sylwestra:) Proponuję posłuchać żeby dowiedzieć się więcej, bo tutaj to można rozprawkę napisać na temat Pylon Diamond 28. I albo komuś przypasuja albo nie. Nieskromnie też powiem że jest zajebiście z wzmacniaczem lampowym. A to raczej mało kto łączy tutaj na forum, ale oczywiście co kto lubi. Oby tylko nie Fezz ! Ale badziew. U mnie grają z Unison Research Simply Italy. Porażające 12W 🤣🤣🤣 Niesamowicie zajebiste połączenie, trochę jak narkotyk, nie chce żadnego tranzystora już 🙃 Ciepło, analogowo, nie ostro , wciągająco, przyjemnie, muzykalnie, następna płyta, następna itd.:))))
    • Brzmi inaczej, inna barwa. Co do reszty, wiele podobienstw. Audiopro ma niezłą apkę do sterowania.
    • 9100 zł przy odbiorze osobistym (9300 zł z wysyłką).
    • Jesli chcesz zrobić kino by ładnie na fotkach wyglądało, to śmiało sobie montuj. Dźwiękowo też jakiś tam progres będzie. Ale jak chcesz doświadczyć efektu dźwięku obiektowego, to głośniki mają być nad głową. System musi Cię otaczać a nie tworzyć ścianę przed Tobą.
    • @Plaku tutaj, to jest towarzystwo wzajemnej adoracji, zauważyłeś?  Wiesz, ...uważam, że Marantz Cinema 70s (a to tylko AVR), bez jakiegoś filozofawania, to GRA PIĘKNIE w stereo. Niestety komuś się, to najzwyczajniej tutaj nie podoba i nie popłaca, bo zawsze dostaję kontrę. Nie ujdzie mi to płazem. Za chwilę jest stos wypowiedzi, co by zasypać taką opinię. Zobacz co się zaraz wydarzy.... Uwaga! Przedstawiciele handlowi...., czas rozpocząć show 3...2...1...start MARANTZ CINEMA 70S, porównywałem z wieloma topowymi wzmacniaczami stereo i... GRA REWELACYJNIE.
    • No w budżecie to mieszczą się tylko te Dali i Magnaty 677 ale dziekuje za polecenie na pewno pojadę ze wzmacniaczem na odsłuchy tych kolumn😁
    • Oraz jeszcze jedno pytanie czy ktoś z Was ma doświadczenie z sklepem www.projekt-akustik.de bo mają tam parkę flaxów za 638 euro, pytanie czy można jej ufać?
    • Zamowie na allegro, potestuje i najwyzej odesle…  swoja droga moglbym zamontowac je jeszcze pod samym sufitem na frontowej scianie. Takie sciente pod katem by niby graly na sluchajacego. Choc nie wiem czy by nie ginely mieszajac sie z frontami.
    • Witamy na Forum Audio. Od razu gratuję że znalazłeś swój dźwięk. Dyskusja jest czymś ,co powinno skłaniać do refleksji. Staramy się dyskutować w oparciu o argumenty. Każdy opis jest cenny , by był pełen winien zawierać wielkość pomieszczenia , czy jest ,czy nie zaadaptowane akustycznie i subiektywny opis brzmienia. Samo określenie , że np. " gra pięknie" nikomu nic nie powie. Ceny sprzętu też nie mają nic wspólnego z brzmieniem. O tym ostatnim wielokrotnie przekonaliśmy się na Zlotach. Uwierz , że kolumny za 64 000 zł też potrafią zagrać kiepsko  
    • Dokładnie, nie stało się od razu. Wyłączałem po spokojnym słuchaniu radia jak zawsze z pilota, a czy był przegrzany? ciężko powiedzieć, ale raczej nie sądzę. Tak, jestem jedynym użytkownikiem. Jesli miał zwarcie, to pewnie gdzieś w środku, bo na zewnątrz na pewno nie.   SORKI, mój błąd RN 600A, nie wiem skąd wzięło mi się to 602
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...