Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Dziękuję - faktycznie cały problem sprowadza się do braku Tidal Connect. Dziwna jest polityka producentów sprzętu audio - robią ukłon w kierunku jednej Platformy streamingowej (Spotify Connect), a zapominają o drugiej, choć w gruncie rzeczy oznacza to, powiedzmy, mało eleganckie traktowanie klientów, którzy chcą mieć dostęp do różnych źródeł muzyki, albo drogę na skróty. Mam jeszcze pytanie: czy BubbleUPnP nie wpłynie na pogorszenie jakości odtwarzania w porównaniu z Heosem? 🙂
  3. Dzięki za konkret, bo ja jestem totalnym laikiem. Ogólnie jestem z zachodniej Małopolski Do Warszawy daleko, a do Bydgoszczy jeszcze dalej Nie wiem, czy przy braku jakiejkolwiek wiedzy w tej materii dobrym pomysłem jest kupowanie czegoś używanego. I jeszcze mnie nurtuje taka rzecz. Czy te ewentualne kolumny muszę być rozstawione w pomieszczeniu, czy mogą być przytulone do sprzętu audio? Co to jest ten banan? Wybaczcie ogrom niewiedzy.
  4. Ogólnie RN1000 to głównie dołożone HDMI, ale w dźwięku czuć małe zmiany na jego korzyść. Sądzę, że i tak optymalnym wyborem dla Ciebie będzie RN800
  5. Bardzo dziękuję za konkretną, wyczerpującą odpowiedź. Tak, jak opisywałem wcześniej, reinstalowałem Heosa i Tidala, zrestartowałem Marantz PM7000N i wnikliwie przeanalizowałem konfigurację sieci, a przy okazji sprawdziłem aktualizację oprogramowania. Wszystko jest w najlepszym porządku, a problem nadal istnieje. Zacząłem więc podejrzewać, że albo jestem kolejną osobą, która musi uznać wyższość niedoróbek programistycznych nad wygodną użytkowania sprzętu, albo,... tak ma być. Cieszę się, że choć w tym zakresie moje wnioski były słuszne, co potwierdził Pan Piotr Sonido. Wielkie dzięki!!! Mimo, że nie do końca jestem zadowolony z ostatecznego efektu, to przynajmniej już na spokojnie będę mógł się zająć instalacją i konfiguracją aplikacji Mconnect. Przy okazji, DZIĘKUJĘ wszystkim za pomoc i miłą, pouczjącą dyskusję. Pozdrawiam.
  6. Z gramofonu? Jak? Miałem na myśli standardowy gramofon
  7. Ja to widzę tak: - będziesz zadowolony!
  8. Today
  9. Dzięki, Ale duża jest jeszcze różnica względem modelu RN1000? Ok, dzięki, zerknę tam
  10. Rozpakowany jest obecnie lg bo przyszedł pierwszy, jak Wasze rady tak wyglądają to zostanie chyba z racji tego, że mi się nie chce testować i rozłożony i najwięcej RMS ma xddd Chyba każdy z nich będzie lepiej grał niż pierdzące głośniki, co nie?:) LG gra lepiej i nie pierdzi;)
  11. Wybierz najładniejszy, może tam gdzie pilot bardziej funkcjonalny, zawsze jakieś kryterium.
  12. Też mam wyłamane. Da się to jakoś naprawić? Komuś się chciało i udało?
  13. Przetestuj każdego choćby 5 minut, 2 minuty mowy, 3 minuty muzyki wybierz ten, który najmniej gryzie w uszy. Inaczej to loteria.
  14. Dziękuję Kolegom za opisy. Jednakże, moja przymiarka to jeszcze nie na ,,już,, To perspektywa najbliższych 18 miesięcy. W tej chwili mam trochę innych wydatków. Zainteresowani wiedzą jakich. Przez ten czas pozbieram wszystkie dostępne informacje i wtedy zajmę się poszukiwaniami. Mam nadzieję, ze do tego czasu horny będą jeszcze ,,na moim stanie,, , bo jak pisał Pygar one są dla siebie.
  15. A po parametrach nie ma co patrzeć? Ja wiem, że soundbar w ogóle nie ma sensu(tym bardziej do 1000 zł), ale Mamie do oglądania w zupełności wystarczy. Mogłem wziąć na zasadzie jakiej Butler piszę, ale zachciało mi się testować, a teraz się rozchorowałem i zdycham, więc nie potestuję, stąd pytanie. Telewizor jest z 2009 i już głośniki pierdzą stąd taka sytuacja. Humor me...gdybyście mieli za darmo wybrać sobie jeden z tych trzech? Który?
  16. Wiesz co, mam podobnie mieszane uczucia. Inny jest dźwięk typowego stereo w kinie, a inny jest dźwięk kanałów przednich ze ścieżki wielokanałowej+ centralny, raz jedno raz drugie gra lepiej. Wyboru musisz dokonać sam, ja korzystam z czystego stereo, bo daje mi lepsze brzmienie ogólnie. Nie mam problemu z przebasowionymi dialogami, bo mam kolumny na stałe odsunięte od ściany na ok. 75-80cm. Zrezygnowełem z kina, bo dźwięk kina za mocno odstawał od jakości, do której się przyzwyczaiłem przy stereo, i tyle. Sam oceń co dla ciebie ważniejsze. Jeśli lubisz dźwięk wielokanałowy, to zbuduj pełne kino, choćby stopniowo, na raty. Jeśli nie to wystarczy dobrze brzmiące i rozstawione stereo.
  17. Ja tam widze za 2100 w pln...
  18. Cześć! RN600 może okazać się dla Ciebie wystarczającym wyborem, ale moim zdaniem warto byłoby zerknąć na model wyższy, czyli RN800. Wyposażenie na pierwszy rzut oka, jest takie samo, ale to co jest najważniejsze, to kryje się w środku Ogólnie jest progres, jest różnica szczególnie w kontekście lepszych głośników https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n800a.html Zapraszamy Cię na porównanie obydwu modeli, przekonasz się
  19. Dziś długo zastanawiałem się jaki album mam wam polecić, zdecydowałem że nadal zostanę przy twórczości naszych polskich rodzimych artystów/muzyków. Album który wybrałem jest z gatunku jazzu eksperyment-owego, być może będzie tak ze pierwszy lub nawet może dwa utwory będą wydawać się wam meczące lecz jestem przekonany a wręcz prawie pewien że im dalej w las tym trudniej bezie się wam zdecydować na wyłączenie tego albumu i was on po prostu wciągnie. Ciekaw jestem waszych odczuć oraz zdania co do tego wydania, być może nie każdy ma jeszcze ten moment lub nie tą chwilę na tego typu klimaty 😉 Pozdrowienia... Revisit MikrokolektywKuba SucharArtur Majewski https://tidal.com/browse/album/9796175?u
  20. Dziś długo zastanawiałem się jaki album mam wam polecić, zdecydowałem że nadal zostanę przy twórczości naszych polskich rodzimych artystów/muzyków. Album który wybrałem jest z gatunku jazzu eksperyment-owego, być może będzie tak ze pierwszy lub nawet może dwa utwory będą wydawać się wam meczące lecz jestem przekonany a wręcz prawie pewien że im dalej w las tym trudniej bezie się wam zdecydować na wyłączenie tego albumu i was on po prostu wciągnie. Ciekaw jestem waszych odczuć oraz zdania co do tego wydania, być może nie każdy ma jeszcze ten moment lub nie tą chwilę na tego typu klimaty 😉 Pozdrowienia... Revisit MikrokolektywKuba SucharArtur Majewski https://tidal.com/browse/album/9796175?u
  21. Magnat Monitor S30 B masz na mysli te magnaty?
  22. Dokladnie jak @Butler napisał. W tym budżecie, wymaganiach i jakości to jedna chwała. Weź pierwszy z brzegu jaki jest dostępny i to tyle. Temat w sumie do zamknięcia już na tym etapie.
  23. Jak ktoś nie ma przedwzmacniacza to nadal może skorzystać z wysłania sygnału cyfrowego na słuchawki/głośnik bluetooth
  24. A co sądzisz o stereo + centralny? ...bo mam mieszane uczucia, czasem trochę fajniej, a z drugiej strony, czy ma to głębszy sens?
  25. Z tego co widzę, po obecnym kursie wychodzi 2600.
  26. Mnie chodziło właśnie głównie o dialogi, reszta efektów specjalnych w sumie mnie mało interesuje. Finansowo zdaje sobie sprawę że nakład kosztów jest nieproporcjonalny do efektów, ale to nie jest problem, i tak jestem na etapie kupowania mebli pod TV / audio na zamówienie robionych "na wymiar", więc jeżeli kiedykolwiek mam kupić ten głośnik centralny plus AVR to teraz albo nigdy 🙂
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...