Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

40 minut temu, J4Z napisał:

Nastepny krok - dyfuzory na sufit. Dam chyba 1d, takie jak mam za plecami. 

1D na sufit to chyba nienajlepszy pomysł,  fraktale, czy skyline już prędzej. 

Bywają realizacje akustyczne z panelami PT80 na suficie, wynika to pewno ze specyfiki takiego pomieszczenia i rozkładu modów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DiBatonio napisał:

Wygląda jak skyline, który masz na tylnej ścianie. 

No właśnie. Skoro są na to kalkulatory na te normalne, to co ma ten optymalizowany? Jak liczony? Czy tylko ma marketing? 

Gdyby muzofan mieszkał niedaleko to chętnie bym podjechał pomierzyć głębokości studni i sprawdzić jak bardzo rozni się od mojego. 

Edytowano przez Mikelas76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi dlaczego w takim miejscu od kolumn? 

Może to optyka, ale nie bardzo wiadomo jakie tam odbicie, pewno na lusterko widać skrzynki ATC 😁

 

10 minut temu, Mikelas76 napisał:

to co ma ten optymalizowany?

Jak to co, drewienka egzotyczne z puszczy Amazońskiej?

Reszta to wiadomo ..... "know-how" firmy🙂

Z tego co wiem, nasz kolega ma wstawione jakieś skyline po bokach coś w ten deseń i podobno robią robotę. 

https://allegro.pl/oferta/panel-akustyczny-vicoustic-multifuser-dc2-black-12903135076?bi_s=ads&bi_m=showitem:desktop:top:active&bi_c=NjI5Njk0NDctOTQyMy00NTAzLThhOTItMWRiMTI4YWVlNTZkAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=c8df82a4-51d1-4377-87b3-0dd30e1c7b66

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta optymalizacja do minimum lustrzanego odbicia, to właśnie specjalna sekwencja słupków. 

W kalkulatorach QRD sekwencje są powtarzane przez lustrzane odbicie innych studzienek, a tu tego nie ma.

Dlatego napisałem, że drewienka z Amazonii, zrobiły resztę roboty.

😁😁😁

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikelas76mógłbyś nie zamieszczać nie swoich zdjęć? Masz co sam sobie wystrugałeś i ważne że dobrze Ci z tym. Ja nie zamierzam polemizować na temat akustyki. Uważasz się za fachowca i niech tak pozostanie. Ja korzystam z usług Bartka i sobie chwalę współpracę. Nikogo na siłę nie będę przekonywał do rozwiązań. 

Nawet jakbyś bliżej mieszkał to i tak byś sobie ich nie pomierzył u mnie...

 

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

Wygląda jak skyline, który masz na tylnej ścianie. 

Pewno różnica w sekwencji słupków, a reszta to wiadomo, musi być jedyny na rynku i jedyny w swoim rodzaju, takie "know-how"  MegaAcoustic. 😁

Uwierz mi @DiBatonioże nie wyglądają tak samo ale tego nie zmierzam nikomu udowadniać ;) 

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

Mnie ciekawi dlaczego w takim miejscu od kolumn? 

Może to optyka, ale nie bardzo wiadomo jakie tam odbicie, pewno na lusterko widać skrzynki ATC 😁

 

 

Pierwsze odbicie boczne, zdjęcie trochę przekłamuje :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, muzofan napisał:

mógłbyś nie zamieszczać nie swoich zdjęć?

Ok, przepraszam, ale te zdjęcia sam zamieściłeś na forum ogolnie dostępnym. to nie są przesłane do mnie przez Ciebie zdjęcia. Umieszczając je na forum zdajesz sobie chyba sprawę że absolutnie każdy może je teraz kopiować? Gdybyś przesłał je mi prywatnie nigdy bym ich nieupublicznial. Mam przeslane zdjęcia pokojow kolegow np. DiBatonio i nie upubluczniam tego. 

51 minut temu, muzofan napisał:

Uważasz się za fachowca

Uważam się za początkującego amatora. Tylko tyle. 

53 minuty temu, muzofan napisał:

korzystam z usług Bartka i sobie chwalę współpracę

No ale o co kaman? Przecież wszyscy doceniamy jego wiedze i nikt jej nie kwestionuje. Rozmawiamy tylko o tym czym mogą się różnić dwa podobne typy dyfuzorow i tyle 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te różnice wyjaśnił Ci już Bartek na AS. Nadal jednak drążysz temat, z tą różnicą że na innym forum. Jeśli poprawi Ci to humor to uznajmy że działają tak samo a ja chciałem za nie przepłacić u akustyka. To że wyglądają podobnie a nie tak samo to już kwestia pomijalna. Ty jesteś sprytniejszy i zrobiłeś sam z kalkulatora ogólnie dostępnego. 

Można też pominąć fakt że sprawdziłem standardowe skyfusery Mega Acoustic i absorbery na odbicia boczne i praktycznie nie działały lub psuły efekt. Te są drogie więc pewnie zadziałała psychoakustyka i marketing...

Edytowano przez muzofan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, muzofan napisał:

Te różnice wyjaśnił Ci już Bartek na AS. Nadal jednak drążysz temat, z tą różnicą że na innym forum. Jeśli poprawi Ci to humor to uznajmy że działają tak samo a ja chciałem za nie przepłacić u akustyka. To że wyglądają podobnie a nie tak samo to już kwestia pomijalna. Ty jesteś sprytniejszy i zrobiłeś sam z kalkulatora ogólnie dostępnego. 

Można też pominąć fakt że sprawdziłem standardowe skyfusery Mega Acoustic i absorbery na odbicia boczne i praktycznie nie działały lub psuły efekt. Te są drogie więc pewnie zadziałała psychoakustyka i marketing...

Ok, widzę że kompletnie źle oceniasz sytuację. 

Po pierwsze, nie mam nic do Ciebie i do tego że akustyk robil Tobie taka adaptację. Gdybym miał dedykowany pokoj do audio i trochę gotowki to zrobiłbym bym tak samo. 

Po drugie, mnie po prostu bardzo ciekawią takie zagadnienia. Staram się to wszystko zrozumieć dlatego pytam i rozmawiam z ludźmi na ten temat. 

Po trzecie, nie musisz być niegrzeczny. Nigdy Tobie nic złego nie zrobiłem i nie napisałem a zaczynasz być nieuprzejmy. Zrobiłem dyfuzor sam, bo lubię i potrafię majsterkować. Całość była wiec dosc tanim eksperymentem

A już tak na koniec, to i tak nie wykorzystalbym nigdzie takich dyfuzorow jak masz z prozaicznej przyczyny. Nie mam takich możliwości w moim salonie. Tyle w temacie. 

Nie oceniaj ludzi zbyt pochopnie na przyszłość. 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, muzofan napisał:

Uwierz mi @DiBatonioże nie wyglądają tak samo ale tego nie zmierzam nikomu udowadniać ;) 

Dlatego później napisałem,  że sekwencja słupków nie ma lustrzanych odbić,  jak to bywa w dyfuzorach QRD, bo to o to chyba chodzi w tym dyfuzorze. Zniwelowanie do minimum lustrzanych odbić, domniemam, że chodzi o sekwencje ułożenia słupków z tymi lustrzanymi odbiciami.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, DiBatonio napisał:

Dlatego później napisałem,  że sekwencja słupków nie ma lustrzanych odbić

Tyle że taki robiony z dostępnego kalkulatora, jak przywołany poprzednio, mój strugany dyfuzor też nie ma lustrzanych odbic jak QRD. 

Gdy miałem już gotowy dyfuzor do przykrecenia na scianie za plecami, cos mnie tknęło i ustawiłem to najpierw na boczne odbicia. Ni cholerny nic nie działało. Totalnie załamany ze tez nie zadziala z tylu za plecami, przykręciłem mimo wszystko. No i zadzialalo. Wyobraźcie sobie moje westchnienie ulgi i banan na twarzy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co trochę mi się szkoda robi jak to czytam, bo wychodzi na to że ziemia jest płaska

8 godzin temu, Mikelas76 napisał:

No ale o co kaman? Przecież wszyscy doceniamy jego wiedze i nikt jej nie kwestionuje. Rozmawiamy tylko o tym czym mogą się różnić dwa podobne typy dyfuzorow i tyle 🙄

jak dla mnie to wprost tutaj kwestionujecie moją wiedzę (a nawet uczciwość!) i przy okazji Adama Pilcha też który jest pierwszym autorem technologii optymalizowania rozpraszaczy ;) i demonstrujecie swoją ignorancję. Jak można napisać, że te dyfuzory "to tylko inny układ słupków" i w dodatku że tylko z marketingiem a Wy weźmiecie sobie kalkulator QRD i też zrobicie... przecież cała istota dyfuzora to układ słupków i wszystko od tego zależy.  Porównanie tego do dyfuzora QRD to jakby porównać toyotę corollę do BMW M2. Jedno i drugie jeździ? No jeździ, ale jak jeździ... Więc te dyfuzory nie są podobne

@DiBatonio to egzotyczne drewno z którego są rozpraszacze @muzofan to dąb, polski, poskładany przez bardzo sprawnych stolarzy i dzięki temu jest całkiem ładny. Myślę że umiarkowanie egzotyczny. Robią to Ci ludzie bo ich lubię, ufam im, są w tym dobrzy i przyjmują zlecenia na pojedyncze elementy typu 2-4 sztuki a nie 20. O, Ci niżej, zrobiliśmy niedawno całkiem ładne panele akustyczne:

https://formatwood.com/wooden-acoustic-panels/

Drugi raz nie będę pisał tego samego co już tu zostało przytoczone i jest m. in. w tym artykule:

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0003682X21001122

@Mikelas76 tam masz dokładnie opisane jakie metody optymalizacji stosujemy, tylko to w artykule jest optymalizacja dla jednego kryterium tj minimalizacji pochłaniania i maksymalizacji rozpraszania ( a my teraz już robimy dla dwóch. Myślę że do końca roku opublikujemy artykuł na ten temat konkretnie z zastosowaniem w akustyce małych pomieszczeń, czekamy jeszcze na próbki. Stosowane metody optymalizacji to m. in. optymalizacja genetyczna i optymalizacja algorytmem roju cząstek, jeśli znasz te technologie to możesz sobie odtworzyć i policzyć taki dyfuzor. Zanim ktoś napisze że to marketing i dziwne nazwy to sugeruję otworzyć ten artykuł wyżej , przejechać do strony 5 i przeczytać że tam jest napisane że to właśnie te algorytmy zostały użyte. Trochę trudniejsze niż kalkulator QRD ale dostępne. Jakbyś chciał pooglądać studzienki tych konkretnych dyfuzorów to możesz sobie wyszukać moje wzory przemysłowe, które na nie zarejestrowałem, są w sumie 4 na ten moment, np:

https://euipo.europa.eu/eSearch/#details/designs/008757827-0002

Wysokości studzienek Ci nie podam bo to niejawna część wzoru. Bez przesady, kup chociaż jeden zanim zupełnie pójdę z torbami przez to że moje dyfuzory nie są takie dobre i QRD lepsze... możesz sobie popatrzeć ile się różni od Twoich

Jeżeli mimo wszystko nie zadacie sobie trudu czytania artykułu, mimo że wprost opisuje technologię o której mówimy, to krótki skrót - optymalizacja to proces matematyczny poszukiwania najlepszej możliwej konfiguracji przy zadanej tzw. funkcji celu, w tym wypadku funkcja celu to maksymalizacja rozpraszania i minimalizacja pochłaniania. Komputer dostaje do rozważenia 169 parametrów - wysokości każdej studzienki osobno, i wykonuje iteracyjnie obliczenia (wielokrotnie liczy parametry struktury) szukając stopniowo coraz lepszego wariantu aż znajdzie najlepszy, powiedzmy po 10000 obliczeń. Tak więc każda studzienka jest rozważana osobno. Oczywiście efektem obliczeń było to, że dostaliśmy 169 unikalnych wysokości typu 21.37 cm albo 9.11 cm czy inne 4.20 a takiego dyfuzora nikt by nie zrobił. Wymyśliłem wtedy żeby zaokrąglić do pełnych centymetrów, wtedy wyszło 22 unikalne wysokości, a po szybkich badaniach taki dyfuzor był gorszy od tego super optymalnego o jakieś 0.05% więc wcale, a ten już się dało wykonać.

Ostatecznie dobrze jest zauważyć, że @muzofan miał na tylnej ścianie normalne dyfuzory QRD (skyfuser29 od megaacoustic) i wymienił je na optymalizowane na tylną ścianę. A teraz to w ogóle policzyłem mu dedykowane 1D na przednią ścianę ale to jeszcze development jest, bo dopiero druga osoba w tym kraju takie dostanie... i zobaczymy co dalej

Zarzucanie temu "marketingu"  @DiBatonio to też absurd. Marketing to by był gdyby to sobie wisiało na stronie dystrybutora z masą bzdur o kwantowej technologii itd. A ja Wam podlinkowałem czasopismo naukowe, Applied Acoustics, drugi największy Impact Factor z czasopism akustycznych na świecie, wyżej to już tylko Journal of Sound and Vibration ale to inna tematyka. To nawet nie wisi na stronie dystrybutora bo żadnego nie mam, nie sprzedaję tego na masową skalę bo nie jestem handlarzem, może za parę miesięcy się uda... a wtedy na stronie będzie to samo co w artykułach. Produkt jest autorstwa dwóch ludzi z doktoratami potwierdzony PUBLICZNIE dostępną publikacją naukową, no ale żeby ją zrozumieć trzeba mieć trochę lepszy aparat techniczny niż kalkulator QRD. Myślę że na tym polega największa różnica, my mamy na to wprost poparcie naukowe, to przecież jest antyteza marketingowych zachowań w tej branży gdzie oni mówią jak jest a nic nie potrafią udowodnić. My udowodniliśmy to i tak jest źle ^^ Więc jeżeli stawiacie wyżej własne zdanie od poparcia technologii artykułem naukowym w drugim najlepszym czasopiśmie naukowym na świecie - to niestety nie przekonam Was

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bartek Chojnacki napisał:

myślę że wyśmianie drewnem z amazonii i przyprawianiem know-how producenta to wystarczająca analogia marketingu

To raczej nomenklatura stosowana na forach, której nie mogłem sobie odmówić jako swoisty żart. 😁

Trochę więcej dystansu by się przydało,  po co robić z igły widły. 

Jednak jedno zwraca moją uwagę na Waszej stronie, ceny dyfuzorów 1D i 2D na tle cen konkurencji macie całkiem haj endowe.

🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, muzofan napisał:

Faktycznie jak brak wiedzy naukowej to lepiej zasłonić się żartami...

Przecież Bartek też nie odkrył koła na nowo, oparł się tylko na innych badaniach i je "zmodyfikował".

Przestańcie demonizować moje i  Michała @Mikelas76 wpisy.

Z mojej strony to byla luźna gadka, a nie deprecjonowanie Bartka, czy jego wiedzy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Bartek Chojnacki napisał:

jak dla mnie to wprost tutaj kwestionujecie moją wiedzę

Nikt już nie czyta że zrozumieniem? 

Luźna rozmowa czym to się różni, przeradza się w obraze Pana Akustyka. 

Przepraszam Jasnie Panie Chojnacki. Nie mam zamiaru niczego kopiować, sprzedawać, czy na tym zarabiać. Ba, nawet nie mam zamiaru dalej drążyć tego tematu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...