Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Nie potrafię do końca pojąć logicznie fenomenu adaptacji 2 letnich kolumn, ale zmiana charakteru dźwięku po tych kilku dniach jest kolosalna. Zaraz po podpięciu grały szybko i dynamicznie, ale też ostro ze sporą ilością sybilantów. Teraz pozostała szybkość i dynamika ale pojawiło się wypełnienie którego brakowało na początku i znikł nadmiar sybilantów. Basu w 17m jak dla mnie jest teraz w sam raz, do tego stopnia że pozbyłem się DSP 😀 Wiem teraz, że wiele osób mi nie uwierzy, jak to bez DSP u mnie.... 🙄

Nie wiem jak to zrobili w Divine Acoustics (może obudowa zamknięta) , ale te kolumny nie wzbudzają u mnie modów - jak miałem 15dB podbicia 52 Hz na każdych jednych kolumnach, tak Proxima 3 ma 4dB podbicia, czego nie warto nawet ruszać....  (wcześniej korygowałem ten mod o jakieś 10 - 11dB - zostawiając te kilka dB podbicia). 

@audiowitpo tych kilku dniach układania faktycznie brzmią fantastycznie... 

Dodam że współczynnik akceptacji też mnie zaskoczył - Żona stwierdziła że są piękne 😀

 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny nawet wygrzane potrzebują 2-3 dni na dopasowanie się do wzmacniacza lub wzmacniacz do kolumn?

To zasługa obudowy zamkniętej + niepodbitego zakresu niskotonowego w tych kolumnach. Dodatkowo 17m2 to chyba idealna powierzchnia dla nich. Więcej mogłoby spowodować, że dźwiękowi brakowałoby dociążenia.

Proximy są dopracowanymi kolumnami. Pan Piotr nigdy nie wypuścił shitu spod swojej ręki.

Są dużo tańsze od Bellatrix ale wcale nie mniej dopracowane. Bellatrix są bardziej skomplikowane, użyto drogich podzespołów.

Jeszcze raz gratuluję. To bardzo dobry wybór i te kolumny stawiam obok Vandersteen V1ci jako Best buy w tej kasie. Choć to zupełnie inny dźwięk;)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zolt napisał:

Nastapila zwykła adaptacja słuchu, nie charakteru dźwięku. 

Nagrania nie potwierdzaja twoich teorii 😀 dodatkowo po tych paru dniach pokrętło głośności jest sporo nizej niż trzeba było dawać na początku. Ale na ASR potwierdzą 👍

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Proximy są dopracowanymi kolumnami. Pan Piotr nigdy nie wypuścił shitu spod swojej ręki.

Witold - a co sądzisz ogólnie o midwooferach z polipropylenu? Na forach można się spotkać z opiniami, że są ok do średnicy ale nie do basu. Albo że średnica z nich gra sztucznie. (Tymczasem ja jestem pod wrażeniem, jak ten materiał sprawdza się u mnie w Callas i Marcin też na niego nie narzeka na niego w swoich Proximach. :) )

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Interfejs Focusrite Clarett 2 Pre Usb

No tera to żeś chłopie przegiął ! Zamiast po Bożemu , Marantz z Kefami LS 50 Meta , do tego jakiś Topping, czy M-DAC to wykombinowałeś takie wynalazki , że nawet krytykować się nie da , bo nikt za cholerę nie wie jak to gra ? :)

Weź no się ogarnij , i nie utrudniaj forumowej braci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tomek4446 napisał:

No tera to żeś chłopie przegiął ! Zamiast po Bożemu , Marantz z Kefami LS 50 Meta , do tego jakiś Topping, czy M-DAC to wykombinowałeś takie wynalazki , że nawet krytykować się nie da , bo nikt za cholerę nie wie jak to gra ? :)

Weź no się ogarnij , i nie utrudniaj forumowej braci :)

No widzisz, zawsze pod prąd... 🙃

 

Jeszxze jakiś hypex i usbridge, a do tego grające switche 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Nie wiem jak to zrobili w Divine Acoustics (może obudowa zamknięta) , ale te kolumny nie wzbudzają u mnie modów - jak miałem 15dB podbicia 52 Hz na każdych jednych kolumnach, tak Proxima 3 ma 4dB podbicia, czego nie warto nawet ruszać....  (wcześniej korygowałem ten mod o jakieś 10 - 11dB - zostawiając te kilka dB podbicia). 

 

Marcin, Ty używasz ucho, ale i szkiełko. Te 4 dB nie wziąłeś z sufitu. Uwielbiam takie wpisy poparte pomiarem/akustyka.

Ogromnie się cieszę, że podoba się Tobie to brzmienie. Jeden zadowolony więcej. To takie 😊😃

Tym wpisem jednak potwierdzasz, że warto szukać, warto, warto..

To chyba jaskółka nadziei, dla kolegów, którzy nie widzą potrzeby, nie umieją korzystać z dobrodziejstw „szkiełka”.

Bo za którymś tam razem, w końcu się uda, by nie „dudniło” i przy cichym i głośnym było „czysto”, detalicznie i po prostu dobrze.

Gratuluję i dawaj czasem znać, jak te brzmienie odbierasz. Radości i spełnienia na tym forum nigdy nie za dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Marantz z Kefami LS 50 Meta , do tego jakiś Topping, czy M-DAC to wykombinowałeś takie wynalazki , że nawet krytykować się nie da , bo nikt za cholerę nie wie jak to gra ? :)

Tomku, prawdziwa cnota krytyk się nie boi, dlatego niekoniecznie trzeba uciekać w jednostkowe kolumny i indywidualnie strojony wzmacniacz z manufaktury. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Tomku, prawdziwa cnota krytyk się nie boi, dlatego niekoniecznie trzeba uciekać w jednostkowe kolumny i indywidualnie strojony wzmacniacz z manufaktury. 

Czekałem. Czekałem i wiedziałem , że odzew będzie :) Nie wiem czy mam się martwić , bo zaczynamy się rozumieć bez słów :)

To nie tak , że się nabijam z tego na M , wg. mnie dzięki nam stał się bardziej kultowy niż nie jeden " hi end "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Witold - a co sądzisz ogólnie o midwooferach z polipropylenu? Na forach można się spotkać z opiniami, że są ok do średnicy ale nie do basu. Albo że średnica z nich gra sztucznie. (Tymczasem ja jestem pod wrażeniem, jak ten materiał sprawdza się u mnie w Callas i Marcin też na niego nie narzeka na niego w swoich Proximach. :) )

Ogólnie jestem za jak najbardziej twardymi i lekkimi materiałami ceramika, węgiel. Ale lubię papier. Jest bardziej tolerancyjny.

Polipropylen za bardzo koloruje dźwięk. Jego zniekształcenia spowodowane niska sztywnością są mile dla ucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...