Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

9 godzin temu, Arko55 napisał:

Też po cichu czuję że PMC są wybredne od toru ale jak już dobrać coś odpowiedniego to zaskakują klasą, skalują się z drogim torem 

Być może. Tylko na czym ta "wybredność" ma polegać? Na utemperowaniu wysokich tonów? 

Wiem, że moje zdanie, jako właściciela marantza, jest mało wiarygodne😁, ale wg mnie to co mają do zaoferowania PMC to właśnie ich rozdzielczość i odrobinę nachalna góra. Ubijanie tych cech wzmacniaczem, kablami czy czymkolwiek jest wg mnie równie celowym zabiegiem jak zakładanie przez kobietę z pięknym biustem, golfa. W obu przypadkach można stosować różne zabiegi, żeby było "ciekawiej" ale wg mnie kamuflowanie tego co mają najlepsze PMC mija się z celem. 

Kiedy kupiłem ATC i PMC, zaprosiłem swojego kolegę, żeby posłuchał jednych i drugich. Na pierwszy ogień poszły ATC. Kolega posłuchał i bez entuzjazmu orzekł, że przyjemne kolumienki, ale niczym szczególnym się nie wyróżniają. PMC słuchał natomiast z otwartą paszczą i zachwycał się jak na nich wszystko pięknie "cyka". Nie jest to oczywiście wszystko, co oferują te paczki, bo owszem są tutaj też bardzo fajne kobiece wokale (wystarczy włączyć Adele, która jakoby nagrywa na tych paczkach) czy super sprężysty bas. 

Wg mnie trzeba być po prostu fanem takiego grania ... albo można trzymać te kolumny po to żeby od czasu do czasu "rozerwać" się przy nich. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

polska manufakturka podgryza zachodniego sąsiada po kostkach 😀

Trochę poczytałem - w 2013 r., jak się pokazały te Proximy z Divine Acoustics (ładna nazwa!), to zbierały ekstatyczne recenzje. Naprawdę brzmią aż tak dobrze? Aż strach pomyśleć, jak grają Bellatrix. Piękne są na zdjęciach, szczególnie w wersji mocca. :) 

Zastanawiałem się, dlaczego wcześniej nie trafiłem na nic tej marki - no tak, nie robią monitorów, przynajmniej nie dla mnie (tylko Alya i Electra do KD). A szkoda. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrólKiczu napisał:

Ubijanie tych cech wzmacniaczem, kablami czy czymkolwiek jest wg mnie równie celowym zabiegiem jak zakładanie przez kobietę z pięknym biustem, golfa. W obu przypadkach można stosować różne zabiegi, żeby było "ciekawiej" ale wg mnie kamuflowanie tego co mają najlepsze PMC mija się z celem.

Myślę, że to dotyczy większości kolumn. Są pewne granice, w jakich można dostosować ich brzmienie do swoich potrzeb, żeby to miało sens. Potem tracimy ich atuty dostając niewiele w zamian.

2 godziny temu, KrólKiczu napisał:

można trzymać te kolumny po to żeby od czasu do czasu "rozerwać" się przy nich. 

Jak często przepinasz kolumny? Jest to w miarę wygodne? Nie zużywają się od tego zbyt szybko wtyki kabli czy terminale? Trzymasz drugą parę pod ręką? Pytam, bo rozważałem kiedyś opcję z dwiema parami monitorów, ale z większymi paczkami byłoby już z tym sporo zachodu i musiałbym wygospodarować trochę dodatkowego miejsca. Dlatego odpuściłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Jak często przepinasz kolumny? Jest to w miarę wygodne?

Bardzo rzadko. Co prawda PMC kupiłem przed ATC, ale to jakoś te drugie bardziej przypadły mi do gustu. Z tego co pamiętam, to PMC ostatnio grały jakieś 2 miesiące temu. 

 

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Trzymasz drugą parę pod ręką? 

Nie, trzymam je na strychu i pewnie gdyby nie fakt, że są takie ładne i mój syn staje okoniem kiedy mówię o ich odsprzedaży, już dawno wylądowałyby na olx. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, muzofan napisał:

Zawsze byłoby dodatkowe poszukiwanie synergicznych połączeń sprzętowych dla pociechy 😉. W jakim wieku syn? 

13 lat. Na szczęście jego pokój ni w ząb nie pozwala na jakiekolwiek zabawy w audio 😁. Może to i lepiej, że nie przejawia zainteresowań sprzętowych, bo mogłyby się na tej płaszczyźnie zacząć jakieś kłótnie 🤪.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, KrólKiczu napisał:

13 lat. Na szczęście jego pokój ni w ząb nie pozwala na jakiekolwiek zabawy w audio 😁. Może to i lepiej, że nie przejawia zainteresowań sprzętowych, bo mogłyby się na tej płaszczyźnie zacząć jakieś kłótnie 🤪.  

Mój syn ma 15 lat i zawsze jak jest u mnie to się śmieje z kolejnych zmian sprzętowych i poprawy brzmienia stereo 🤣🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Marcin , jak dokupisz resztę tej kolumny to wrzuć jakieś zdjęcia. Powodzenia :) 

Ja nie umiem tak ładnie fotografować, ani opisywać wrażeń dźwiękowych - wrzucam historyczny filmik od producenta 😊

https://m.facebook.com/divineacoustics/videos/proxima-generation-3-in-black-abyss-luxury-high-gloss-finish-take-a-look-on-a-re/1941028245957125/

Na żywo wyglądają tak samo, a bez maskownic jeszcze lepiej - moja pierwsza "częściowa" fotka 

5 godzin temu, Rafał S napisał:

Trochę poczytałem - w 2013 r., jak się pokazały te Proximy z Divine Acoustics (ładna nazwa!), to zbierały ekstatyczne recenzje. Naprawdę brzmią aż tak dobrze? Aż strach pomyśleć, jak grają Bellatrix. Piękne są na zdjęciach, szczególnie w wersji mocca. :) 

Zastanawiałem się, dlaczego wcześniej nie trafiłem na nic tej marki - no tak, nie robią monitorów, przynajmniej nie dla mnie (tylko Alya i Electra do KD). A szkoda. :)

Aktualnie w ofercie jest wyłącznie Bellatrix 🙂 trafiły się Proximy 3 z końca produkcji, w stanie fabrycznym, na dodatek ze stopkami Keplera, nie zastanawiałem sie długo... 😊

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tomek4446 napisał:

nie wiem jak to gra ale wygląda zajebiście ! Gratulacje.

Dziękuję Tomku 👍 Grają zaskakująco. Wielkie paki (120cm wysokości) a dźwięk bardzo monitorowy. Szybki, precyzyjny, lekki i zwiewny. Brak im może potężnego basu (obudowa zamknięta), ale nadrabiają szybkością i szlachetnością. Myślałem że Audium to End Game, ale chyba jednak nie... 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Ciekawe kolumny, ale że wielkie? 😏

Mój kręgosłup mówi że wielkie i ciężkie 😀

 

Screenshot_20230312_203816.jpg

@tomek4446 fotka o którą pytałeś 👍

16 minut temu, J4Z napisał:

Marcin! Marcin! @marcinmarcin a co z Audium? Daje tysiąc i zaraz jestem ze szfagrem. 

Na razie muszę ochłonąć i na spokojnie podejmować decyzję. Na Audium wszystko brzmi pięknie, Proximy są momentami bezlitosne... ;) 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...