Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

7 minut temu, AudioTube napisał:

Przepraszam, najważniejsze.

Dla tego, kto odpowiedzialnie😊/to ważne, przyzna, że w pakiecie z Roon dostanę poprawę jakości brzmienia, wysyłam 1kg najlepszego holenderskiego sera i jointa.

Jest to jak najbardziej mozliwe - znow, DSP.

Plus, Roon daje podglad na detale przesylu audio od zrodla do urzadzenia koncowego. Ulatwia to identyfikacje ewentualnych problemow zeby uzyskac bit-perfect w najwiekszym mozliwym zakresie.

I, z tego co wiem, niektore sposoby transferu - np. chromecast - sa zrealizowane lepiej, niz to bywa chocby w serwisach.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AudioTube napisał:

Mariusz @Mariusz Kopacki dziękuję

proszę o adres na pw i smacznego życzę.

 

 

Bardzo dziekuje, ale nie zartuj :) Pro bono to bylo.

Zwlaszcza, ze nic z tego, co napisalem, nie przekonuje mnie, zeby osobiscie zainwestowac w hw i sw dla Roon.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Od wczoraj próbuje wychwycić różnicę między Tidalem HI FI, a Spotify i jak na razie gra to tak samo :) 

Przywołuję Kolegę do porządku. Audiofilów obowiązuje zakaz używania tego zwrotu. W uzasadnionych przypadkach można napisać: "różnica na granicy percepcji". Zaleca się jednak przypadki niesłyszenia różnic przemilczać. Ewentualnie zapytać żonę w kuchni. 

Żona: Kochanie! Zjesz w kuchni kanapeczki ze swoim pasztecikiem? 

Mąż: Dziękuję. Zjem sam w pokoju. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nie dosc transparentny system, czy jakos takos, ze nie slyszysz tak ewidentnych roznic, ktore nawet gluchy by wychwycil.

1 minutę temu, Kraft napisał:

Przywołuję Kolegę do porządku. Audiofilów obowiązuje zakaz używania tego zwrotu. W uzasadnionych przypadkach można napisać: "różnica na granicy percepcji". Zaleca się jednak przypadki niesłyszenia różnic przemilczać. Ewentualnie zapytać żonę w kuchni. 

Żona: Kochanie! Zjesz w kuchni kanapeczki ze swoim pasztecikiem? 

Mąż: Dziękuję. Zjem sam w pokoju. 

"różnica na granicy percepcji ale wyraznie slyszalna" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Kraft napisał:

Zaleca się jednak przypadki niesłyszenia różnic przemilczać.

Jarek jest jeszcze gorzej. Słucham po raz czwarty ' My Little Angel " Blues Company i wychodzi mi , że dużo więcej szczegółów , dynamiki mam na Spotify . Tak w ogóle to super sprawa do porównań, otwarte mam oba serwisy na tym samym utworze , błyskawicznie można przełączyć.  No , nic słucham dalej . 

20230423_115438.jpg

20230423_115537.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Załamię to się dopiero gdy NUC zagra " tak samo " jak streamer :) 

Nie pisz Tomek takich rzeczy. To na pewno będzie wina kabli. Mówiłem, Nordost! ;)

Sprawdź sobie jeszcze Deezer HiFi. Miesiąc jest za darmo. Ma wbudowaną opcję przenoszenia playlist bez ograniczeń za pomocą Tunemymusic.

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Roon, 3500 złotych

Kosmos. Trochę ich poniesło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

Przy czym Spotify bez kombinowania po wasapi exclusive nie pojdzie, Tidal tak.

A co to ?

15 minut temu, lpomis napisał:

To na pewno będzie wina kabli. Mówiłem, Nordost!

A ja mówiłem już , że nie było !!! Ponoć wykupił wszystkie niejaki @Bogusław 66 . Znasz ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomek4446 napisał:

Mowa o Intel NUC 12 Pro. Małe pudełko z wyjściami USB i HDMI. Takie spersonalizowane centrum medialne. Od razu powiem , że tą " personalizację " zrobił Wojtek

Tomek, czy mógłbyś napisać co jest w tym NUC? Tzn, jaka personalizacja, na czym to śmiga?  Domyślam się tylko, że Windows + apki do streamingu.

1 godzinę temu, kiki2010 napisał:

dawaj go w obudowę fanless.

Miałem taki plan, zmienić obudowę na fanless. Ostatecznie NUC wylądował w korytarzu pod schodami i tam mi wentylatorek nie przeszkadza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja napiszę. Personalizacja to może słowo na wyrost. Łatwy dostęp do ustawień dźwięku, wygaszenia ekranu jednym klikiem (oled), wywalenie niepotrzebnego windowsowego syfu, apki streamingowe i inne pierdoły. Z tego co wiem, Tomek walczy z Logitechem - chce mieć sterowanie wszystkim za pomocą jednego pilota. Ale to może sam skrobnie coś więcej :)

Co do parametrów to jest to najnowsza wersja na i5-1240P z pamięcią 16GB i dyskiem 2TB SSD.

Aha, jeszcze odnośnie wentylatorka. W tej wersji jest możliwość ustawienia w Biosie pracy w trybie „silent” co też uczyniłem. Czujniki akceptują wyższe temperatury, a sam wentylator działa z mniejszymi obrotami.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...