Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

@tomek4446 Co masz na myśli? Wpływ na audio? To plastik fantastik, ale nic nie trzeszczy i nie hałasuje. Sama praca też bardzo cicha. Decybele wg. specyfikacji w zależności od obrotów to 39,5/33/25/21. Dwóch najwolniejszych trybów  realnie w ogóle nie słyszę siedząc na kanapie. Pilot z wyświetlaczem i podświetlany, sterowanie możliwe także zdalne przez apkę (wifi), ogólnie fajny bajer bo można poza domem zarządzać klimatem. Ale ogólnie to żaden szał, chińska masówka i jestem tego świadom. Z montażem wyszło 4500zł i nie wydaje mi sie wygórowaną kwotą za komfort jaki mi to da latem. A grzać w razie czego też mogę. Teraz jeszcze wniosek Program Czyste Powietrze bo klima jest traktowana jako pompa ciepła :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2023 o 20:34, sonique napisał:

Dzisiaj chwalimy i doceniamy to co kiedyś było oczywistym standardem i nawet tego nie zauważaliśmy.

Po zakupie nowego CD playera doceniłem starego Denona, który za życia nigdy nie otrzymał ode mnie aż tylu ciepłych słów co po śmierci…

Rewelacyjnie to podsumowałeś. Nic dodać, nic ująć.

Dnia 11.04.2023 o 20:46, Rega napisał:

CD mają to do siebie, ze im mniej wewnatrz tym wyższa cena. Sprawdziłem kilkanascie i TAK było

Smutna prawda niestety. Same cięcia kosztów, aby tylko jak najwięcej naprodukować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu myślałem o zakupie nowego streamera. Powiem tak, nie jest łatwo. Przeanalizowaliśmy z Panem Wojtkiem / @lpomis/ parę propozycji i wyszło nam , że mały komputerek będzie najlepszym wyborem. To NAM , jest trochę nadinterpretacją z mojej strony :) Gdyby nie Wojtek , to nie miałbym pojęcia , że świat wymyślił takie cós. Mowa o Intel NUC 12 Pro. Małe pudełko z wyjściami USB i HDMI. Takie spersonalizowane centrum medialne. Od razu powiem , że tą " personalizację " zrobił Wojtek , ja zaś teraz walczę , by wszystko ,ze wszystkim się komunikowało :) A lekko nie jest , wierzcie mi . 

Na starość wszedłem w cyfrę, sam w to jeszcze nie wierzę. Zainstalowany mam Tidal oraz Spotify / tak przy okazji porównam/ , podpięte dwa dyski po 2T , jeden z muzyką , drugi to koncerty wideo w DTS.

Jutro kolejny dzień walki z podłączeniami ............

A , w Komputroniku skończyły się Nordosty Valhalla USB

https://mp3store.pl/kable/usb/nordost/2021000447068211325//nordost-valhalla-2-kabel-usb-20-a-b-2vhusb1m-1m

kupiłem taki od drukarki ;) 

20230421_183442.jpg

20230421_183508.jpg

20230422_150045.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, @tomek4446, nie tak się umawialiśmy. Bez tego Nordosta to nie ma prawa zagrać. Bez sensu taka robota ;)

Walcz z podłączeniami, działaj, czekamy na pierwsze wrażenia :)

/edit
Jeśli ktoś korzysta z podobnych gadżetów to fajnie będzie jak napisze swoje patenty na audio-personalizację. Każde pomysły mile widziane.

Dzięki @Bebop za post poniżej.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

Takie spersonalizowane centrum medialne.

Bardzo fajna rzecz. Ja cieszę się takim rozwiązaniem od jakiegoś czasu, równierz mam NUC. Prywatny serwer ze swoją biblioteką, na cały dom. Ba, dzięki apce ROON ARC mam dostęp do swojego zbioru gdziekolwiek na świecie. 

Tomek, kup  licencję na roon. Tam jest dopiero zabawa z muzyką. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dedal75 napisał:

Jak od kilku lat używam i pisałem średnie zainteresowanie było , w sumie żadne

No to będzie nas dwóch ! :) 

To co mnie pchnęło do tego pomysłu to fakt , że nie trawię być zależny od widzimisię jakiś gości , czy zrobią aktualizację , czy nie. Streamery to głównie licencje. Świat serwisów streamingowych ewoluuje , wystarczy , że ktoś kogoś kupi , ktoś komuś nie zapłaci , ktoś splajtuje i nie istotne czy mamy urządzenie za 200 zł , czy 20 000 zł , z dnia na dzień mogą nam wszystko wyłączyć. Stąd ten NUC , daje niezależność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomek4446 napisał:

Stąd ten NUC , daje niezależność.

NUC + ROON - w kwestii streamingu to jest rzeczywicie niezależność. 

Wystarczy, że podam córce (przykład) moje hasło do roon i wtedy ona ma dostęp do mojej (lub swojej) bibioteki muzycznej.  Ma też dostęp do serwisów Tidal i Qobuz - bez dodatkowych opłat typu "family plan".    Roon jest drogi, wiem, ale tylko raz się płaci 😉

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bebop napisał:

NUC + ROON - w kwestii streamingu to jest rzeczywicie niezależność. 

Wystarczy, że podam córce (przykład) moje hasło do roon i wtedy ona ma dostęp do mojej (lub swojej) bibioteki muzycznej.  Ma też dostęp do serwisów Tidal i Qobuz - bez dodatkowych opłat typu "family plan".    Roon jest drogi, wiem, ale tylko raz się płaci 😉

A LMS za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artsky napisał:

Mi wystarcza Qobuz, czy Tidal, roon przerost formy nad treścią.

Szkoda, że nie polubiłeś. Sprawdzałś kiedykolwiek tak serio?

Nie, nie jest to przerost formy nad treścią. 

Roon to super zabawka dla melomana. Wręcz niezbędne narzędzie w moim domu/dla mnie. 

19 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

A LMS za darmo.

Przetestuj roon kilka miesięcy. Stamdąd nie ma powrotu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Bez przesady, nie ma rozwiazan niezastapionych. Jednemu Roon, innemu LMS, jeszcze innemu zaden z powyzszych. Dla mnie LMS jest w pelni wystarczajacy.

Widzisz, potrafię się z Tobą zgodzić :D (tak może raz na 100 razy....) 

a mi wystarcza Volumio...

W Roon odrzuca mnie konieczność włączania dodatkowego komputera...

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jaka jest gwarancja, że komuś się nie odwidzi i w pewnym momencie Roon przestanie działać? Nie znam tego narzędzia, nie będę go krytykował ale wydawanie 2200 PLN na taką "zabawkę" to naprawdę dużo. Chyba że ktoś woli jeszcze drożej - wtedy 42 PLN za miesiąc. A przecież trzeba jeszcze wykupić jakiegoś tidala, deezera czy innego qobuza i robi się już dość sporo. A sam roon musi przecież na czymś "chodzić". Także wg mnie to jednak zabawa dla zamożniejszych i świadomych możliwości tej aplikacji, użytkowników. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...