Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

3 godziny temu, Wing0 napisał:

 

Miałem tego potworka niesamowity czołg, brzmieniowo mnie nie porwał :) jakoś Meridian mi bardziej pasował. 

Tak, zbudowany wspaniale ale dźwięk beż polotu.

A do mnie wrócił po półrocznej niebytności Dynaco ST35. Przeszedł serwis. Generalnie niewiele zmian. Odchamiony, bo poprzedni właściciele wprowadzali poprawki niechlujnie. Tak długo był serwisowany bo szukaliśmy  podstawki pod EL84. Niestety nie ma nic pozadnego na rynku. W końcu wymienił mi serwisant na takie same jak były tylko nowe. Co prawda ceramiczne i niby pozłacane piny. Ale to nadal chinszczyzna pozłacana chyba złotkiem z konfetti.

Narazie gra od 0.5h i zero brumow, trzasków i innych niepożądanych artefaktów. Dźwięk super, ale za wcześniej o tym.

 

20230929_210635.jpg

3 godziny temu, misiekx napisał:

Meridian 508. 20 

Mam jeszcze 508. 24. Co prawda nie w głównym systemie i b zadko gra, ale też nie zamierzam się go pozbywać.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audiowit napisał:

Mam jeszcze 508. 24. Co prawda nie w głównym systemie i b zadko gra, ale też nie zamierzam się go pozbywać.

Wlasnie szukalem na HIfi shark - jeden jest we Wloszech. Ten 508.20.

Ogladam sie za czyms, z kilkoma starymi ale dobrej jakosci chipami - jak PMC63, 1702, 1704. Tak z ciekawosci. Chcialbym sprobowac znalezc odtwarzacz i DAC w jednym. Chodzi tez o wyglad - cos ladnego miec.

Np. Accuphase DP 55/65v/75 i troche nowsze 410 i 500. Te juz sa z PCM 1769.

Jesli sie nie myle to sa pierwowzory obecnych R2R przetwornikow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Artur Brol napisał:

Wlasnie szukalem na HIfi shark - jeden jest we Wloszech. Ten 508.20.

Ogladam sie za czyms, z kilkoma starymi ale dobrej jakosci chipami - jak PMC63, 1702, 1704. Tak z ciekawosci. Chcialbym sprobowac znalezc odtwarzacz i DAC w jednym. Chodzi tez o wyglad - cos ladnego miec.

Np. Accuphase DP 55/65v/75 i troche nowsze 410 i 500. Te juz sa z PCM 1769.

Jesli sie nie myle to sa pierwowzory obecnych R2R przetwornikow.

Pcm1769 to już nie to samo co słynne 1702/1704.

PCM63 wybór mamy w Dac Audio Note. PCM17xx prym wiedzie Accuphase.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem jeden Accuphase ale DAC tzn na liscie sie znajduje, ktora mam - Accuphase DC91 32 chipy PMC 63. Jeden w USA i jeden,  wraz z transportem w PL.

Tak wiem ze ten 1796 to nie to samo, ale jak niczego innego blisko nie znajde, a taki bym znalazl to czemu nie.

Audio Note maja ceny jak z nieba. Chyba jeszcze drozsze od Accuphase.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Artur Brol napisał:

Chodzi tez o wyglad - cos ladnego miec.

No Panie, a CD i dac w jednym z Gato?😃

A do obecnego wzmaka dorzucić moduł NPM i pod względem „ładności” żadne inne klamoty nawet niech nie próbóją podskoczyć.

kilka razy w roku na marktplaats stoją te cdki. 50% ceny sklepowej.

A „słynnością” kości, które wymieniłeś chyba nie warto sobie głowy zawracać. To tak nie działa, że jakaś kość i hocus pokus z kolumn wyleci😊.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzi Pan 🙂 CD1 już  miałem.

Niestety tez pecha z nim mialem, bo np. nie czytał płyt nowych.

Jako że ta, nazwę ja, pokrywką nie ma szybki, coś było nie tak I się hałas z tamtad, przy niektórych płytach, wydobywał. To chyba, jeśli dobrze pamiętam naprawili, jednak z czytaniem płyt wciąż coś nie tak było.

Od razu zaznaczę że serwis z Gato pierwsza klasa.

NPM to ten streaming moduł jeśli się nie mylę? Nie używam.

Tak też myślałem,  że to tak nie działa ale nadzieja tak szybko nie umiera.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj niestety nie mam magicznego rozwiązania. Szybka jest plastikowa zatem wszelkie próby polerki mogą się różnie skończyć (może być lepiej a można również zmatowić plastik). Warto zrobić próbę na podobnym plastiku. Na full to można się pokusić o wymianę szybki - dociąć i wstawić szklaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dedal napisał:

 

@elektron6 a wiesz może jak pozbyć się rys z szybki wyświetlacza 

Możesz spróbować użyć sposobu, jakim "regeneruje" się plastikopodobne klosze samochodów. Ewentualnie zapytaj kogoś, kto sie w tym specjalizuje. Za tak mały element zrobi pewnie za browarka, jeśli ma wszystkie potrzebne rzeczy pod ręką. Efekty takiej renowacji frontowej lampy, to nawet z totalnie chropowatej, czy pożółkłej powierzchni do stanu "jak nowa". 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...