Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Powoli wracam do gry. Po remoncie zmieniłem rozstaw kolumn na mniejszy tj. 2,6 m , za to są dalej od ściany bocznych, choć nie symetrycznie i od przedniej / 0,95 m/. Zrobiłem pomiar DL tak dla drzwi zamkniętych do pokoju jak i otwartych na korytarz. Różnice w odsłuchu są niewielkie , ze wskazaniem zwycięscy na rozwiązanie mniej doskonałe czyli drzwi otwarte. 

Zmianą w porównaniu z poprzednim układem / rozstaw 3,2 m/ jest bas oraz wysokie. Bas jest potężniejszy , znacznie bardziej odczuwalny ale krótki , nie wiem ,czy nie wchodzi za bardzo na średnicę. Wysokie  są znacznie wyraźniejsze , sybilantów nie stwierdziłem, ale przy muzyce klasycznej są momenty gdy dźwięk jest o krok od ukłucia. Najmniejsze zmiany, o ile są odnotowałem w średnicy. Scena też niby jak dawniej , za linią kolumn , może nieco bardziej wyrazista , bo zwarta. 

Dopiero raczkuje w testach , odpaliłem dzisiaj NUC-a po coaxialu bez DL i nie wiem, czy to złudzenie , ale basu było mniej. Czyżby DL podbijało bas ? Muszę sprawdzić. 

54 minuty temu, elektron6 napisał:

Komplecik z pm14 mkii 

Tomek piękna maszyna. Widzę , że ratujesz honor tego wątku. Nie ustajesz w " nowościach".

A'propos , byłem bliski wysłania do Ciebie monobloków Luxmana :) Jeden zaczął nagle przerywać , ale na szczęście to był tylko kabel. Zlutowałem i jest ok.

IMG_1044.JPG

IMG_1047.JPG

IMG_1045.JPG

IMG_1046.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tomek4446 napisał:

Bas jest potężniejszy , znacznie bardziej odczuwalny ale krótki , nie wiem ,czy nie wchodzi za bardzo na średnicę.

one tak mają, słuchałem ich w klubie jazzowym przed pandemią i tak je zapamiętałem. Myśląc o zakupie nie chciałem systemów z hornem, z obawy że wszystkie tak mają. Miałem okazję  przesłuchania kilka modeli, nie pasowały mi, jak wiesz zmieniłem zdanie🙂 jak długo pozostaną u mnie to sprawa otwarta.

Twoje postawiał bym w rogach.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

Powoli wracam do gry. Po remoncie zmieniłem rozstaw kolumn na mniejszy tj. 2,6 m , za to są dalej od ściany bocznych, choć nie symetrycznie i od przedniej / 0,95 m/. Zrobiłem pomiar DL tak dla drzwi zamkniętych do pokoju jak i otwartych na korytarz. Różnice w odsłuchu są niewielkie , ze wskazaniem zwycięscy na rozwiązanie mniej doskonałe czyli drzwi otwarte. 

Zmianą w porównaniu z poprzednim układem / rozstaw 3,2 m/ jest bas oraz wysokie. Bas jest potężniejszy , znacznie bardziej odczuwalny ale krótki , nie wiem ,czy nie wchodzi za bardzo na średnicę. Wysokie  są znacznie wyraźniejsze , sybilantów nie stwierdziłem, ale przy muzyce klasycznej są momenty gdy dźwięk jest o krok od ukłucia. Najmniejsze zmiany, o ile są odnotowałem w średnicy. Scena też niby jak dawniej , za linią kolumn , może nieco bardziej wyrazista , bo zwarta. 

Dopiero raczkuje w testach , odpaliłem dzisiaj NUC-a po coaxialu bez DL i nie wiem, czy to złudzenie , ale basu było mniej. Czyżby DL podbijało bas ? Muszę sprawdzić. 

Tomek piękna maszyna. Widzę , że ratujesz honor tego wątku. Nie ustajesz w " nowościach".

A'propos , byłem bliski wysłania do Ciebie monobloków Luxmana :) Jeden zaczął nagle przerywać , ale na szczęście to był tylko kabel. Zlutowałem i jest ok.

IMG_1044.JPG

IMG_1047.JPG

IMG_1045.JPG

IMG_1046.JPG

Wygląda to wszystko pierwsza klasa! widać, iż system jest dopięty na ostatni guzik. Triody w monoblokach robią wrażenie no i "nietypowe" jak na te czasy kolumny. Super!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 za plecami ściana jest pusta?

Siedzisz dokładnie do cm między kolumnami przy słuchaniu muzyki?

Lekko w bok ma jakiś wpływ na brzmienie?

Gdy słuchasz na monosach, ile max/godzin trzymasz je włączone?

Robiłeś zmiany w sterujących/monosy?

Dobrze Cię „widzieć” znowu w tej zakładce. Jest mi raźniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karol64208 napisał:

Sprawdzałeś z fazowanie kanałów, czy nie są przesunięte?

Na tym punkcie to mam świra :) Oczywiście , że sprawdzałem. Tak bateryjką jak i test phase w Spotify.

2 godziny temu, gienas napisał:

stanowczo za mały ekran.

To nie ekran mały , to kolumny ...... :) telewizyjny nie jestem , styknie mi te 55 cali.

Kocham drewno , dobrze się wśród niego czuje.

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

za plecami ściana jest pusta?

Głowę mam 40 cm od ściany , na ścianie tapeta i obrazy / zdjęcie/.

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Siedzisz dokładnie do cm między kolumnami przy słuchaniu muzyki?

Lekko w bok ma jakiś wpływ na brzmienie?

Tak , punktem orientacyjnym jest listwa maskująca kable pod TV. Tak ustawiłem kolumny, by była osią. Właśnie sprawdziłem , jakieś 10 cm. w lewo czy w prawo nie ma znaczenia , dalej już zmienia się scena.

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Gdy słuchasz na monosach, ile max/godzin trzymasz je włączone?

Robiłeś zmiany w sterujących/monosy?

Tak szczerze to nie trzymam ich pod prądem. Włączam i słucham. Kiedyś odpalałem jakąś godzinkę przed ucztą dla uszu. Ale odkryłem , że szybciej mój mózg się przyzwyczaja do dźwięku niż zachodzą zmiany spowodowane wygrzewaniem się lamp :) 

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Dobrze Cię „widzieć” znowu w tej zakładce. Jest mi raźniej. 

Dziękuję. Śledzę Twoje wpisy i serce rośnie , bo wiem jaką drogę przebyłeś do obecnego systemu. Gratulacje. 

IMG_1053.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Tak bateryjką jak i test phase w Spotify.

Nieee😂,to metody ......./żeby nikogo nie obrazić/, potrzebujesz przynajmniej generator i oscyloscop. Musisz sprawdzić zakres częstotliwości co oktawę. To jest jedyny sposób na stwierdzenie czy kolumny + wzm + preamp są w fazie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karol64208 napisał:

potrzebujesz przynajmniej generator i oscyloscop. Musisz sprawdzić zakres częstotliwości co oktawę.

Karol , jak by Ci tu powiedzieć ...... Nie mam oscyloskopu i nie chce mieć :) 

Wiem , że bateryjką fazy hornów nie sprawdzę ,ale póki co wystarcza mi to co słyszę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2023 o 21:59, tomek4446 napisał:

J e s t u Grześka / @Audio Autonomy/ . Zrobiony i czeka na odbiór. Myślę , że za dwa tygodnie wróci do mnie.

Masz już naprawdę ładnie urządzony "kącik" ze sprzętem. Z jednym wyjątkiem. Ten telewizor szczególnie gdy już gramofon wróci nie za bardzo pasuje w tym zestawie. Ja bym tam widział półki z płytami lub książkami. Może z jakąś ozdobą z hebanu czy coś w ten deseń. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rpm napisał:

Ten telewizor szczególnie gdy już gramofon wróci nie za bardzo pasuje w tym zestawie.

Wiem , ale to taki kompromis. Jak go kupowałem w Media Markt to z hebanu akurat im się skończyły. :) 

1 godzinę temu, MMarek napisał:

jak Ty możesz bez oscyloskopu egzystować?

Nie powiem jest ciężko. Ale , że nikt nie obiecywał ..... :) 

Marek , nie znam się na tym ustrojstwie i na razie nie bardzo mam czas się poznać. 

1 godzinę temu, MMarek napisał:

która ma w sobie oscyloskop, generator i tester elementów elektronicznych.

Fajne urządzenie. A gotuje ? Bo jak by gotowało to biorę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...