Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

55 minut temu, Rega napisał:

Eeeeee, nie podobają mi się. Słuchałem kilku kabuki i ... wszystkie grały jak Tonsile. Już wolę takie

 

IMG_20230910_150608.jpg

Roman, nie wiem jak grają Twoje JBL, ale moje kabuki ładniejsze 😉

Tyle już w tym audio siedzę, że jeżeli ktoś napisze, że coś gra lepiej a coś gorzej.... to biorę na to poprawkę. Tyle dobrych kolumn i opinie o nich, co gustów słuchających. Jak nie posłucham u siebie, to nie uwierzę 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, misiekx napisał:

Ciekawe co to za maleństwa na górze

To ulubieńcy Krafta😊. Jak dla mnie ,,za cienkie,, choć lepsze niż pierwsza wersja.

 

17 minut temu, gienas napisał:

Altusów słuchałem kiedy nie było innych :) i grały ok - szczególnie po zmianie gwizdków na tubowe

Też miałem i też wymieniałem wysokotonowce. Najlpiejj to jednak nie było. ALE ,,na bezrybiu i rak ryba,,

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrując w kategoriach kabuki vs Altus, to kabuki lepsze...

Ja mam inne podejście. Patrzysz ile ktoś chce za takie kolumny a wiemy że na cena ma wpływ moda, unikatowość, technika, stan techniczny, wielkość itd. Po czym w filtrach znanych portali aukcyjnych określam cenę i sprawdzam, co zamiast. Oczywiście trzeba odsiać pułapki na jeleni.

W Polsce w kategorii kabuki ich cena w/g mnie powinna być podzielona przez 2. Za punkt odniesienia podaję niemieckie i amerykańskie firmy.

Dosyć chłodna analiza? Być może, ale w ich przypadku nie ma mowy o wybitności, zaawansowaniu, unikatowości itd. Dlaczego więc przepłacać? Bo oldskulowo wyglądają?

Ja widzę tylko jeden ich plus. Mają b wysoką skuteczność.

11 godzin temu, Karol64208 napisał:

daj sobie kilka dni na osłuchanie, przyzwyczajenie do innego brzmienia.

Nie porównuj, miej włączone i niech grają w tle.

No właśnie niech porówna, najlepiej bezpośrednio:). Focusowanie, rozdzielczość, prawidłowość rozstawienia instrumentów itd. Zresztą tu nie trzeba słuchać niuansów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest naprawdę dobrze:) dźwięk jest swobodny, czuć lekkość, odrywanie się dźwięków. Wysoka skuteczność kolumn oraz impedancja 8ohm robi swoje. Średnica naturalna, wysokie wyraźne ale nic nie kuje. Bas ładniejsza równoważy - kolumny na przetworniku 25 cm może nie schodzą aż tak nisko ale wzmacniacz gra świetnie dołem zatem jest synergia. Kolumny jako ciekawostka, będą osłuchiwane od swięta”. Vintage jednak ma coś fajnego w dobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, elektron6 napisał:

Kolumny jako ciekawostka, będą osłuchiwane od swięta”. Vintage jednak ma coś fajnego w dobie.

przybywa pasjonat antyków👍

Pisanie bzdur że to granie pudełkowe odstrasza wielu, ale nie wszystko co stare gra jak niektórzy sądzą.

Warto czasami sięgnąć w przeszłość o doznać olśnienia że sprzęt nie jest dla oka a przede wszystkim do słuchania.

Tak wygląda moja jaskinia z nowym starym zakupem, może ktoś powie że to antyki czy park etnograficzny, jak zwał tak zwał ale mnie to daje dużo przyjemności ze słuchania i oto chodzi w muzyce.

IMG_20231008_072300_0402.jpg.c0e66bd2fca12a4eb023a0f0c0dd6bca.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny sprzęt! Gratuluje! 
Lubię takie klimaty i mógłbym w takim pokoju bawić się godzinami:) co do antyków to wiesz taka opinia wywodzi się z tego iż ktoś słuchał budżetowych konstrukcji vintage. To trzeba posłuchać wysokich modeli,  konstrukcji bezkompromisowych na tamte lata:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, elektron6 napisał:

Lubię takie klimaty i mógłbym w takim pokoju bawić się godzinami:)

 nie widzę przeszkód, zapraszam 🙂.

O, muszę kiedyś zrobić fotkę w dzień🤔

Dorobiłem w końcówce lampowej pracę dzienna i nocną ze względu na dynamikę KL 7090😏. Jak pisałem wcześniej potek pre musiałem ustawiać na drugim stopniu.

Do antyków niestety potrzebny jest dobry napęd, zwłaszcza lampowy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. W tych czasach w domostwach nie widać szpulowca. To rzadkie jak oaza na pustyni.

Ale pomarudzę ;) mogę? ;)

Większe szpule ładniej wyglądają.

19 godzin temu, Karol64208 napisał:

przybywa pasjonat antyków👍

Pisanie bzdur że to granie pudełkowe odstrasza wielu, ale nie wszystko co stare gra jak niektórzy sądzą.

Warto czasami sięgnąć w przeszłość o doznać olśnienia że sprzęt nie jest dla oka a przede wszystkim do słuchania.

Tak wygląda moja jaskinia z nowym starym zakupem, może ktoś powie że to antyki czy park etnograficzny, jak zwał tak zwał ale mnie to daje dużo przyjemności ze słuchania i oto chodzi w muzyce.

IMG_20231008_072300_0402.jpg.c0e66bd2fca12a4eb023a0f0c0dd6bca.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, elektron6 napisał:

co do antyków to wiesz taka opinia wywodzi się z tego iż ktoś słuchał budżetowych konstrukcji vintage.

Tomek , zajrzyj do postów w dziale "Stereo " , nie znajdziesz tam vintage . Wszystko kręci się wokół pięciu marek tak kolumn jak i wzmacniaczy. 

A wystarczy spojrzeć na stopki na czym grają ludzie, którzy w audio już parę lat działają. 

Druga kwestia , to o ile się orientuje niewielu z tych wyjadaczy kupuje nówki. 

Coś w tym chyba jest ?

22 godziny temu, ciszyn11 napisał:

Pre Cary Audio Slp 05

Niewiele brakowało , a grałbym na monosach Cary SLM 100. Gratuluje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

Tomek , zajrzyj do postów w dziale "Stereo " , nie znajdziesz tam vintage . Wszystko kręci się wokół pięciu marek tak kolumn jak i wzmacniaczy. 

A wystarczy spojrzeć na stopki na czym grają ludzie, którzy w audio już parę lat działają. 

Druga kwestia , to o ile się orientuje niewielu z tych wyjadaczy kupuje nówki. 

Coś w tym chyba jest ?

Niewiele brakowało , a grałbym na monosach Cary SLM 100. Gratuluje.

Tomek, w czym lepsze są konstrukcje vintage od tych nowych? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KrólKiczu napisał:

Tomek, w czym lepsze są konstrukcje vintage od tych nowych? 

Czekaj , niech pomyśle , dźwiękiem ? :) 

Seba , a poważnie , tak na szybko . Cena - jakość ?

Wiem , że niektórzy mogę mieć odruch wymiotny ,ale wspomnę choćby Dali Grandy. Znajdź mi nowe kolumny w cenie 8k. para, które im dorównają w 35-50 m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...