Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

10 minut temu, kaczadupa napisał:

Seba tak się rozkręcił z tymi zmianami, że podobno od 2 godzin słucha na takich klamotach ;)

1c484c123b7390526ef6b29e084255ca.jpg

2 godziny temu byłem jeszcze w pracy 😝. A czasu na słuchanie muzyki niestety też nie mam teraz zbyt wiele. 

A wracając do tematu standów. To podstawki dynaudio, które swego czasu dostałem praktycznie w gratisie 🙂. @kaczadupa, górny blat to 15×18. Menuety, zdaje się, mają właśnie taką szerokość. 

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

 pisz jak to brzęczy :) 

Detalicznie 😝. Za mało ich słuchałem, żeby pisać o nich poematy. Jeśli ktoś lubi rozdzielczą górę, w której można wyłapywać najdrobniejsze smaczki, dobry, szybki bas, który jednak nie jest zbyt twardy, przyjemną średnicę z pięknie, moim zdaniem, brzmiącymi instrumentami i wokalami, i bardzo dobra stereofonię, to te kolumny powinny się mu spodobać. Są jednak też osoby, które twierdzą, że seria 25 gra zbyt jasno, inni że zbyt technicznie. Mi to granie jednak odpowiada, chociaż jestem też fanem ciepła spod znaku Dynaudio. Wiem też, że można byłoby napędzić te kolumny czymś więcej niż moim marantzem ki pearl lite, ale mi to połączenie odpowiada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 udało się posłuchać dłużej ? Jakieś nowe spostrzeżenia ? 

Dnia 2.08.2021 o 23:23, seba3002 napisał:

Wiem też, że można byłoby napędzić te kolumny czymś więcej niż moim marantzem ki pearl lite, ale mi to połączenie odpowiada. 

Najważniejsze , że brzęczy tak jak chcesz , zresztą większość forumowych porównań kolumn była na Marantzu :) Widocznie to taka świecka tradycja :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2021 o 07:31, tomek4446 napisał:

@seba3002 udało się posłuchać dłużej ? Jakieś nowe spostrzeżenia ? 

Tak nie do końca, ale coś tam odrobinkę posłuchałem. Jak napisałem wcześniej są to kolumny bardzo detaliczne i rozdzielcze. Przy tym wg mnie są naturalne, instrumenty odwzorowane tak jak je sobie wyobrażam (a może złe sobie wyobrażam 😝), żadne pasmo nie wychodzi przed szereg. Bas jest miękki ale w przeciwieństwie do Dynaudio, nie ciągnie się niemiłosiernie i nie wzbudza w najmniej oczekiwanych momentach. Jak na tak niepozorne rozmiary ma on całkiem przyjemne zejście. Oczywiście basolubów on nie zadowoli, ale do niewielkiego pokoju myślę, że jego ilość jest wystarczająca. Wokale pokazane są dość wiernie, aczkolwiek czasem można natknąć się na sybilianty. Cóż, taka chyba przypadłość PMC. Stereofonia, o czym pewnie każdy fan marki wie, jest genialna. Źródła pozorne są świetnie zaznaczone, a kolumny grają zarówno "w głąb" jak i na szerokość. Także @Kraft byłby zadowolony, bo jest namacalność 😉

Podsumowując. Kolumny fajne ale oczywiście nie każdemu się spodobają. Znam osoby, którym te paczki grały za jasno a innym dawały za mało detalu🙂. Także oczywiście jak to w audio - wszystko rzecz gustu. Jedynym problemem tych kolumn jest ich cena. Ale ta, z tego co wiem, raczej nie spadnie. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Io data Soundgenic podejście no2.

Już ją gościłem ale nie chciało mi się jej podłączać, bo wydawało mi się, że coś co kosztuje 2700zl nie może dobrze zagrać. Kurtuazyjnie koledze podziękowałem i powiedziałem, że coś mam skopane z siecią WiFi i nie działa mi idiota.

Wobec niesłabnących zachwytów ogółu stwierdziłem, że po prostu kupię i jak będzie lipa, to lunę bo że sprzedażą nie będzie problemu. Do zestawu dokupiłem najlepszy zasilacz niskoszumowy jaki był w zasięgu. Lepszy od znanej polskiej firmy, robiony na zamówienie pod idiotę.

 Musiałem zweryfikować swoje poglądy na to małe pudełeczko. Gra to świetnie. Jest bliskie ideałowi.

Z Wad.

Nieco niepokoju w dźwięku. Może troszkę ogłady by się przydało. Lepiej gra z dysku wewnętrznego.       

Zalety

Tania przepustka do hiendu. Wbudowany dysk. Fajna apka.

 Polecam.

20210817_212525.jpg

Acha. W końcu mój laptop został pokonany. Co wydawałoby się łatwe, ale życie pokazało coś zgoła innego. 3 lata na nim grałem:)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audiowit napisał:

Io data Soundgenic podejście no2.

O tak, to jedno z niewielu urządzeń, które przeczy stosunkowi grania a nawet możliwości do ceny. Niestety, rok czekania na aktualizacje softu w której obiecano streaming i ...... w końcu jest .......tylko Spotify, a ja chcę Qobuz.

https://postimg.cc/PNtYhgqz

@HQ150 Nie, dwóch dysków w raid nie połączysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie, dwóch dysków w raid nie połączysz.

No niestety to w takim razie marne urządzenie. Jak dla mnie od razu dodam.

Co mi z tego kopiowania płyt i wygodnego  magazynu plikoteki jak w każdej chwili mogę się go pozbyć?

Ja mam na dysku obecnie 1200 płyt z tego co widzę i bardzo byłbym niezadowolony jakby mi to zniknęło. Też kopiuję płyty na lapku ( nawet nie musi być podłączony do playera) i po WiFi ładuje się automatycznie na dyski z RAID-em, z których każdy w domu może korzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audiowit napisał:

Boguś, na streamingu wogole mi nie zależy. natomiast przydałoby się conajmniej 4 wejscia usb. Mam 3 dyski z muzyką. Trzeba je przełączać.

Korzstasz z apki Fidaty?

Ja oddałem skrzynkę i nie mam, ale cały czas pilotuje ich poczynania. Tak, używałem ich apki, o ile na telefonie - nie bardzo (mało widać i jest troche klikania) to na tablecie pracuje się komfortowo.

To moze przenieś wszystko na jeden zewnętrzny 3,5, wiadomo z własnym (kolejnym) zasilaczem. Ja testowałem taki 4TB .... żadnych problemów, nie było.

Jest jeszcze inna opcja. Podłączyłem zewnętrzny dysk pod ruter TPlinka i Soundgenic tez go widział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, audiowit napisał:

Ja mam ten problem, że mam z 10Tb muzyki.

To nieźle. Torrenty atakowane były, co? Bo chyba nie powiesz, że kupiłeś 16 tysięcy płyt CD lub legalnie nabyłeś tyle plików. 

Ja bym się nie chwalił, że mam 10TB muzyki 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Boguś, na streamingu wogole mi nie zależy. natomiast przydałoby się conajmniej 4 wejscia usb. Mam 3 dyski z muzyką. Trzeba je przełączać.

Korzstasz z apki Fidaty?

Witek, a myślałeś o switchu, hubie USB? 

Np. 

https://allegro.pl/oferta/hub-usb-7-portow-rozdzielacz-rozgaleznik-switch-10938743987?fromVariant=10938743997

Jest tego dużo. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem. Ale zobacz. Tam jest takie czarne pudełeczko tzw zasilacz impulsowy. Do tego masz sam switch. Samo audiofilskie zuo :). Nie po to gram na wysokiej klasie sprzęcie żeby na własne życzenie wprowadzać zakłócenia. I nie jestem pewien czy to wogole zażre.

Ale nie wykluczone, że kiedyś spróbuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek można zastosować zasilacz transformatorowy. Możliwości jest naprawdę dużo. Rozpiętość cenowa od kilkudziesięciu zł do kilku tysięcy. A ja nawet bym się pokusił o wersję DIY, z filtrami i zasilaniem transformatorowym. Dołożył przełącznik na pilota, dla wygody. 

Wszystko zależy od chęci i portfela. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakaś opcja.

Jeszcze jedna sprawa. Bo nie pokazuje tego czego nie widać :). Ilość kabli. Przy tak rozbudowanym systemie jak mój mam już taką pajeczynę i miejsca na stoliku i półkach brak.

Ale nie mówię, że nie. 

Dziku, spokojnie. Będę się kształcił w tej materii a najlepiej wypożyczę skądś i posłucham.

Ja jestem bardzo ostrożny, bo łatwiej coś zepsuć niż poprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiowit napisał:

Jaki jest problem w przełączeniu dysku?

Ale ja nie przełączaniu dysków piszę. Tylko o tym, że jak mamy jakieś urządzenie które kopiuje nam płyty i zapisuje na dysku, to nie wyobrażam sobie, żebym te pliki miał nie mieć na dyskach jako RAID1. Skopiowanie ponowne tysiąca płyt to chyba by był z tydzień roboty lekko. A nie wszystkie płyty mam swoje. Część to pliki od znajomych ( dozwolony użytek prywatny) więc bym je stracił bezpowrotnie.

U mnie po skopiowaniu płyty lub pliku już nic nie muszę robić sam się ładuje na moim playerze z RAID-em.

30 minut temu, audiowit napisał:

Przy tak rozbudowanym systemie jak mój mam już taką pajeczynę i miejsca na stoliku i półkach brak.

Tak, to kolejny problem. Ja mam player za komodą i nawet go nie widzę. Tylko idzie z niego kabel USB do wzmaka i koniec. No dobra po prawdzie to idą dwa kable USB. Jeden z muzyką drugi z danymi z playera na wyświetlacz do wzmaka.

Przy kopiowaniu płyt nic nie muszę wpinać, włączać, przenosić. Zero.

Wkładam płytę lub pena do lapka i klikam kopiuj. Po temacie. Reszta się robi sama. Oczywiście lapka nie muszę też żadnymi kablami z resztą na czas tego transferu łączyć.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dzik napisał:

Jestem całkowicie spokojny. Sam mam u siebie huba i sprawdza się znakomicie. Zamiast kombinować z zasilaczami lepiej wstawić separator galwaniczny między transportem a DACkiem, co jest też zbawienne w odniesieniu do potencjalnych problemów z pętlami masy.

Separator jest.

Hq150, zepsuł Ci się kiedyś dysk? Od czego są kopie zapasowe? Ja bym nie tu szukał problemu. Problemem jest przyzwoicie grający plikograj, który choć trochę zbliżyłby się do dobrego cd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...