Skocz do zawartości
npl

Wasze systemy...

Recommended Posts

23 godziny temu, soberowy napisał:

piękne monitory, zazdroszczę. Jeśli brzmią równie dobre jak wyglądają to tylko pogratulować. Jeśli to nie tajemnica ile zer za takie paczki ? 

Z tego, co pamiętam, to chyba około 30-40 tysięcy złotych.

Jako, że dawno nic nie wrzucałem z nowości u mnie, to może przedstawię dziadka Sony.

20210522_132825.jpg

20210522_133416.jpg

Muszę mu tylko znaleźć antenkę zewnętrzną i zmienić kolor podświetlenia skali na oryginalny. Poza tym jest w świetnym stanie technicznym i niezłym zewnętrznym.

Nie Romek. Vintage mam za sobą. Kiedyś bardziej byłem fanem i teraz zostało mi tylko kilka gratów.

Teraz bardziej hiend mnie interesuje.

Po prostu lubię serię sonego z 78r. I ożywiłem zestaw sypialniany. Kupiłem sobie radyjko :)

A mnie nikt batem nie zmusi do postawienia czegokolwiek w sypialni🤣.  Jedyna elektronika w mojej sypialni to budzik. Nic tak dobrze nie wpływa na jakość snu jak ... brak jakiejkolwiek elektroniki. Dość mam tego w salonie i pokoju odsłuchowym.

@audiowit dobry vintage nie jest zły. Fajny ten Soniak :)

Ja trochę monotematycznie pozostanę przy lampie. Tym razem Fishera. To już trzecia sztuka u mnie w przeciągu ostatniego roku. Każda na innych lampach w końcówce (7868, el84, 7189) i każda grała inaczej. Ten konkretny egzemplarz jest dosyć egzotyczny, bo można go podłączyć wprost do naszych gniazdek z napięciem 230V. Trafia się to dosyć rzadko.

IMG_20210529_155740.jpg

20 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

Ja na stałe też takiego klocka nie mam u siebie. Jest jednak postanowienie, że kiedyś tego typu lampę przygarnę. Jak tylko znajdę dla niej miejsce :)

Bardzo fajny sprzęt:) Ten model znam jak własną kieszeń. Gra to bardzo fajnie ale jeszcze lepiej gra pierwszy wypust Fisher X100 - wersja z prostownikiem lampowym 5AR4.

Dawno nikt nic w temacie to coś skrobnę.

Miałem kilka lat temu kolumny Audio Monitor BX5, kupiłem je jako nówki ze sklepu .Ostatnie nowe kolumny które kupiłem, nie żebym coś miał do nowych,ale za ta samą cenę mozna kupic naprawdę lepsze uzywane. Podłaczyłem je do Hegla H-80 .....i nirvana, high-end. Naprawdę grały super (jak dla mnie) przestrzeń ,detaliczność,wszystko było ok. Oczywiscie człowiek  goni króliczka i kolumny zostały sprzedane, hegel także, kupione kilka par innych kolumn ,przesłuchane inne wzmacniacze itd. Przez przypadek dowiedziałem się ze sąsiad ma takie na sprzedaż, poprosiłem go żebyśmy wcześniej posłuchali u mnie i porównali jak one zagrają (dla mnie) po latach, sentyment chyba. Jakież było moje zdziwienie ,kiedy w porównaniu z moimi terażniejszymi Wilson Benesch ARC , MA BX5 wypadły blado,bez tej przestrzeni,powietrza,sucho,jasno i czasami ostro,bez wypełnienia....cienko. Mam co prawda inny wzmacniacz,CDka i kable ale jednak trochę się rozczarowałem. Wspominałem je zawsze miło ,jako bardzo dobre kolumny. 

Po co o tym piszę,a no po to ,żeby uzmysłowić sobie i innym, że nawet jeżeli wydaje nam się ,że mamy super grający zestaw w domu i podchodzimy do niego bezkrytycznie ,warto porównać go z czymś innym . Kolumny grają różnie, ale i wzmacniacze i CDki również. O kablach nie napiszę...sami wiecie dlaczego .

IMG_20210626_141807.jpg

Napisano (edytowany)

Wielokrotnie o tym pisane było że bez częstych odsłuchów i porównaniu można tkwić tak naprawdę w kiepskiej jakości dźwięku z przekonaniem o jego wspaniałości. Ogranicza nas tylko budżet ale w każdym są lepsze i gorsze systemy. Żeby było na co też zerknąć dalej grając u mnie AMT.

16247128269121825602318583782136.jpg

Edytowano przez Sanwing

12 minut temu, Sanwing napisał:

bez częstych odsłuchów i porównaniu można tkwić tak naprawdę w kiepskiej jakości dźwięku z przekonaniem o jego wspaniałości

👍👍👍

Gość
1 godzinę temu, misiek x napisał:

,kiedy w porównaniu z moimi terażniejszymi Wilson Benesch ARC ,

Jeżeli to nie tajemnica jaki masz wzmacniacz i CD, ze zdjęcia widać fajną kolekcję płyt gratuluję 🙂

Gość

Żeby zobaczyć stopkę forumowicza muszę telefon przekręcić w poziomie a to za dużo roboty 😉

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Sanwing napisał:

Wielokrotnie o tym pisane było że bez częstych odsłuchów i porównaniu można tkwić tak naprawdę w kiepskiej jakości dźwięku z przekonaniem o jego wspaniałości. Ogranicza nas tylko budżet ale w każdym są lepsze i gorsze systemy. Żeby było na co też zerknąć dalej grając u mnie AMT.

Żeby mieć przyzwoicie grający system nie trzeba worka pieniędzy. Natomiast mnogość odsłuchów, krytyczne podejście do swojego systemu i otwarcie na krytyczne ale i konstruktywne uwagi innych prowadzą do przodu.

20210626_163726.jpg

Edytowano przez audiowit

6 godzin temu, Sanwing napisał:

Fantastycznie wyglądają aż zaczęłam szukać.

Pasowałyby do wątku o design-ie w audio .