Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

16 minut temu, misiekx napisał:

To jest zrozumiałe, ale czy na rynku nie ma takich kolumn? Czy nie prościej poszukać takich,z odpowiednimi przetwornikami i charakterystyką?

W praktyce bywa to nieosiągalne. Powyżej pewnego pułapu cenowego wiele konstrukcji stroi się tak, żeby miały płaską charakterystykę i jak najniższe zejście. Bo tak jest audiofilsko. ;) W około 15-20-metrowym pokoju i przy realnych odległościach od ścian przełoży się to na lekki rezonans najniższego basu i jednocześnie jeden lub dwa (przy BR z tyłu) dołki na basie średnim / wyższym. Wybierając DIY możesz to rozwiązać na starcie. Pytanie: co z resztą? :)

3 minuty temu, elektron6 napisał:

Teraz co druga kolumna tak daje górą że po godzinie słuchania mamy zmęczenie słuchu. Czy producent tego naprawdę nie słyszy?

Mam wrażenie, że czasem zachodzi tu jedna z dwu sytuacji. 1). Nadrabianie ilością sopranów ich kiepskiej jakości, wynikającej z marnych przetworników. 2). Jeśli już dajemy dobre tweetery, to przecież nie po to, żeby klient nie zwrócił na nie uwagi, prawda? ;)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, elektron6 napisał:

. Czasami mam wrażenie że niektórym producentom nie chce się bawić w odsłuchy, testy praktyczne bo jak system pomiarowy pokazał że jest ok to tak ma być i basta. Test praktyczny z udziałem kilku osłuchanych osób był kiedyś czymś obowiązkowym i fakt na ucho sporo konstrukcji vintage grało pięknie

Dokładnie, bo przecież najważniejszy jest nasz słuch. To że w pomiarach coś jest równe jak stół, nie znaczy, że zaraz będzie nam się podobać i zagra dla nas najepiej. Więcej słuchać, dobierać pod swoje preferencje a mniej patrzeć na wykresy i tabelki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem jaki jest cel dyskusji. Adi kupił kolumny jakie chciał, i NIKOMU NIC DO TEGO. Takie chciał, na takie było Go stać i .... koniec. Nie ma najmniejszego znaczenia jakie są opinie na temat tego zakupu. Nie zagladajmy komuś do kieszeni i nie decydujmy za kogoś czy w tej cenie lepiej kupić DIY, czy coś z marketu lub salonu. To Jego kasa, Jego decyzja, a nam pozostaje czekać na recenzję i NIC poza tym.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romku, nie o to chodzi.

Mam wy…e co tam ma w kieszeni Adi, ja nie z tych żeby komuś czegoś zazdrościć, zwłaszcza rzeczy materialnych. Zresztą pisałem jego małpki jego cyrk.

Każdy ma swoją drogę do audionirvany, ja na pewno bym nie zamawiał na pałę kolumn tylko dlatego, że coś tam ktoś napisał. Oczami też nie kupuję, a każdą pierdołe jaką miałem zamiar zanabyć najpierw pożyczałem.

Recenzja będzie, kiedyś na pewno…

Zanim powstanie rzekoma adaptacja akustyczna i pomiary, minie trochę czasu na pewno miesięcy znając Adiego. 
A może wcale…

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rega napisał:

Zupełnie nie rozumiem jaki jest cel dyskusji

Forum otwarte, dyskutujemy o zakupie kolegi, którym pochwalił się na forum publicznie. Czyli co, ktoś napisze, że coś kupił i same ochy i achy? Takich dyskusji pełno, począwszy od zakupu kabli i słuszności decyzji. Nic nikomu się nie dzieje, nikt nikogo nie obraża. A że wyrażamy swoje zdanie..... Patrz wyżej. 

 

1 minutę temu, Rega napisał:

No to mamy trochę inny światopogląd. A co byś zrobił , gdyby nie było chętnego do pozyczenia - nie miałbyś obecnie NIC? Nie zawsze należy wszystko sprawdzać. Gdyby nie było eksperymentatorów to ludzkoś do dzisiaj mieszkałaby w jaskiniach.

I to jest Twoje zdanie, a niektórzy mają inne, ot i cała filozofia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiekx nie o to mi chodzi. Gość kupił pierwsze porzadne kolumny , nawet ich jeszcze nie widział, nie mówiąc o słuchaniu , a tu cała masa opinii. Na jakiej podstawie? Wyglądu? Małej ilości opisów czy jeszcze innych powodów? Powstrzymajmy się przynajmniej do pierwszej recenzji. Czy ktoś już ich słuchał z tych oceniających na podstawie wyglądu? A jeśli napiszę , że podobne widziałem na Aliexpress to ma jakieś znaczenie? Opinie owszem, ALE PO WYSŁUCHANIU, a nie przed. Mnie czyjaś żona też może się nie podobnać i co - mam o tym mówić wszem i wobec?

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rega napisał:

No to mamy trochę inny światopogląd. A co byś zrobił , gdyby nie było chętnego do pozyczenia - nie miałbyś obecnie NIC? Nie zawsze należy wszystko sprawdzać. Gdyby nie było eksperymentatorów to ludzkoś do dzisiaj mieszkałaby w jaskiniach.

Ale jest i tu gdzie mieszkam zawsze było, jak dobrze pamiętam to od dobrych 20lat nie było problemu, bo salony same z taką opcją wychodziły do klienta. Oczywiscie nie wszystkie, ale akurat te moje ulubione owszem tak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DiBatonio napisał:

jak dobrze pamiętam to od dobrych 20lat nie było problemu, bo salony same z taką opcją wychodziły do klienta.

Jak już pisałem, typowo polskie, żeby nie dodać zaściankowe, podejście. Nie bierz tego do siebie, nie było moim celem obrażać kogokolwiek. To tylko stwierdzenie polskiego podejścia do sprawy. Nie pożyczą, to są BE i nic od nich nie kupię. Nie uważasz , ze to jest pewnego rodzaju cwaniactwo? Posłuchać jak najwięcej za darmo. A, że ktoś musiał za to zap[łacić, żebyś TY mógł posłuchać to już mało ważne.  

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rega napisał:

Czy ktoś już ich słuchał z tych oceniających na podstawie wyglądu?

Romku, wybacz, ale ja nie oceniałem brzmienia tych kolumn.

Jedynie zwracałem na to uwagę, że inaczej mogą zagrać u twórcy i inaczej u Adiego, a sprawa jest dość prosta -Akustyka.

Adi ma rację, najpierw muszą być kolumny, a później można robić akustykę, odwrotnie niespecjalnie to widzę.

Tylko pytanie, czy w ogóle jest już pomieszczenie docelowe, bo z tym u Adiego też bywa różnie. Mam na myśli nowy domek, gdzie miało być dedykowane pomieszczenie etc itd.

Chyba, że już jest, albo mają grać w miejscu gdzie mieszka na uchodźstwie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być, a co będzie to można ocenić PO przesłuchaniu. NIE WCZAŚNIEJ. Dlaczgo już teraz człowieka uprzedzać? Od bardzo dawna widzę na forum niezwykłą ochotę do oceniania decyzji innych, Nie tędy droga Koledzy! Ile ludzi , tyle dróg, wyborów, itd

PS. Mnie nie interesuje GDZIE chce ich słuchać. Może nawet w toalecie. Ale jęsli Jemu się podobają i sprawiają przyjemność to wszystko jest ok. To czy ma adaptację, czy za absorbery lub dyfuzory służy papier toaletowy to Jego sprawa. Niektórzy zaczynali od gąbkowych piramidek i ok. Nikt nie robi z tego tragedii. Normalna kolej rzeczy. Na własnych błędach uczy się najlepiej. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rega napisał:

Jak już pisałem, typowo polskie, żeby nie dodać zaściankowe, podejście. Nie bierz tego do siebie, nie było moim celem obrażać kogokolwiek. To tylko stwierdzenie polskiego podejścia do sprawy. Nie pożyczą, to są BE i nic od nich nie kupię. 

To raczej salony z tym wyszły do klienta, rozmawialiśmy już o tym.

Salony w Polsce wiedzą, że bez tego straciliby wielu potencjalnych klientów, dlaczego zatem z takich propozycji nie korzystać jako klient.

Genezy tego „procederu” należy szukać nie u klientów, a u recenzentów, którzy często o tym wspominają, salony też to zauważyły. 
A podejrzewam też, że sprzedawcy nauczyli się tego…kiedy po sprzedaży zestawu stereo, który w ich salonie reprezentacyjnym odsłuchiwał klient później wracał z informacją zwrotną, że jednak u niego tak nie gra, albo gra inaczej.

To być może był powód dla którego salony wolą wypożyczyć, by nabywca jednak posłuchał u siebie zanim podejmie decyzję o zakupie, żeby później nie wracał z pretensjami.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DiBatonio napisał:

To być może był powód dla którego salony wolą wypożyczyć, by nabywca jednak posłuchał u siebie zanim podejmie decyzję o zakupie, żeby później nie wracał z pretensjami.

Nigdzie na świecie się tego nie praktykuje, a nie sądze ze Polska jest prekursorem audiofilstwa. Nie sądzę też , że Polacy mają najlepszy sprzęt, pomimo możliwości wypożyczeń i odsłuchów. Jakoś na polskiego audiofila to nie zadziałało. Natomiast zadziałało na jego ego. Poczuł się doceniony, bo sklep zechciał SZANOWNEMU KLIENTOWI WYPOŻYCZYC. I dlatego kupi w sieci A , a do sieci B więcej nie zajrzy bo .... tak i już. Nawet jeśli tam jest sprzęt lepszej jakości. Jest jeszcze jeden powód - na świecie kupuje się sprzet do uzytkowania, a w Polsce do posłuchania i odsprzedania. Najlepeij , jeszcze aby bez straty , a już zupełnie dobrze, aby jeszcze na tym zarobić. Żle ,że to staje się już normą, a jeszcze gorzej że ktoś kto tak nie robi jest uważany za frajera. Lata treningu polskich zachowań. 

PS Przed laty, na innym forum rozdałem kilkaset płyt CD. Przez wielu zostałem wyśmiany jako frajer , bo mogłem sprzedać. Mało tego - przez jednego z chętnych na płyty zostałem nazwany fałszywym filantropem. No i w/g wielu to własnie takie cwaniactwo jest normą. Oddał , a nie sprzedał. Chyba go poje.... . Debil, mógł zarobić. Bardzo to przykre, bo nie zawsze kasa jest wartością największą. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rega napisał:

Nigdzie na świecie się tego nie praktykuje, a nie sądze ze Polska jest prekursorem audiofilstwa.

To już wiemy.

Różnica jest jednak zasadnicza, korelacja zarobków do cen sprzętu, Polska na tle krajów zachodnich jednak odstaje pod tym względem.

4 minuty temu, Rega napisał:

Natomiast zadziałało na jego ego. Poczuł się doceniony, bo sklep zechciał SZANOWNEMU KLIENTOWI WYPOŻYCZYC.

Nawet jak poczuł się doceniony, to źle?

Należy doceniać gest salonu, a nie piętnować i do tego obarczać klienta odpowiedzialnością, albo epitetami, że to takie polskie i zaściankowe.

Jeszcze raz, polski naród jest biedny, więc sprzedawcy to widzą i wychodzą do klienta, bo dają jemu szansę na zakup tego co mu bardziej się podoba, a salon zadowolony, bo ma zysk.

Wilk syty i owca cała.

Ja już nie muszę, bo nie szukam, ale kiedy byłaby lub będzie jeszcze jakaś okazja do nabycia jakiejś pierdoły audio, to na pewno skorzystam z opcji wypożyczenia przed podjęciem decyzji o zakupie. Tym bardziej, że mam swoje dwa salony, które nie mają z tym problemu.

Nie stać mnie na kupowanie w ciemno, a zwroty w umownym terminie 14dni mnie nie bawią.

Z Twojego punktu widzenia rozumiem Twoją postawę, kiedyś w Poznaniu był taki komis audio, sprzęt komisowy trzeba było kupić w ciemno.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, powiedz tylko ilu tych docenionych którzy wypozyczyli, posłuchali, podobało się i kupili sprzet na lata,, uzytkowało sprzęt dłużej niż dwa lata. A znaczny odsetek odsprzedał znacznie wcześniej. No, jak to przecież mieli wypożyczone, podobał się i dlaczego jednak sprzedali? Przestało się podobać? Twoje wtręty o wysokości zarobków mają się do tych sytuacji nijak. Znam osobiście obywateli innych krajów zarabiających znacznie mniej niż tzw testerzy w Polsce (znani i na tym forum), a potrafiący użytkować sprzety przez wiele lat. Ich nie stać na przerzucanie kilku czy też kilkunastu sprzetów w roku. Nawet na naszym forum jest wielu takich dla których wypozyczenie kilku sprzetów wartości wielu tysięcy to pestka. Uważasz, że oni zarabiają mniej niż ci z zachodu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie jesteśmy dziadami Europy ale w praktyce jest jakby inaczej; po 2-3 autka w rodzinie i to nie złe, chawiery, remonty (wieczne) i co długi weekend wszystkie kurorty zajęte:) pomijam odwieczny tłok w galeriach. A młodzi - wystarczało nasze ostatnie spotkanie w Elektrowni - baruwa zapchana po brzegi z browarem po 26 zeta.  Ach ta nasza zaradność, jest dobrze nie ma co narzekać.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rega napisał:

Wszystko ok, powiedz tylko ilu tych docenionych którzy wypozyczyli, posłuchali, podobało się i kupili sprzet na lata,, uzytkowało sprzęt dłużej niż dwa lata. A znaczny odsetek odsprzedał znacznie wcześniej. No, jak to przecież mieli wypożyczone, podobał się i dlaczego jednak sprzedali?

A co ja mogę za sprzętowych onanistów.

Ty mówisz o tych, którzy kupują na podstawie tego co wyczytali, bo świadomy zrobi akustykę, przerobi dwa-trzy fajne systemy i zostawi.

 

17 minut temu, Rega napisał:

Ich nie stać na przerzucanie kilku czy też kilkunastu sprzetów w roku.

Mnie też nie stać na przerzucanie.

Zamknąłem temat kilka lat temu i tyle.

Wyżej, lepiej, to już tylko drożej, więc dziękuję nasram.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rega napisał:

Wszystko ok, powiedz tylko ilu tych docenionych którzy wypozyczyli, posłuchali, podobało się i kupili sprzet na lata,, uzytkowało sprzęt dłużej niż dwa lata. A znaczny odsetek odsprzedał znacznie wcześniej

Były jakieś badania na ten temat czy to raczej wróżenie z fusów i myślenie życzeniowe pod swoją teorię?  Są na pewno tacy, ale nie ma co generalizować. A zresztą kto z nas nie zmienia co jakiś czas sprzętu, nie kupuje czegoś nowego, nie pożycza żeby posłuchać z ciekawości? Takie hobby, taka zabawa 😉

Autem też nie jeżdżę 20 lat, chociaż bardzo mi się podobało i miałem jazdy próbne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Rega napisał:

Co może być, a co będzie to można ocenić PO przesłuchaniu. NIE WCZAŚNIEJ.

Przeczytałem tą dyskusję w stylu " co by było gdyby " i " nie słyszałem ,ale z pewnością .... " i nie rozumiem , czemu ona służy. Facet / @Adi777 / kupił kolumny z manufaktury takie jakie chciał. I na tym koniec. Dalej to już piłka po stronie Adiego . Proste prawda. Jak na razie jedynie normalny głos zabrał Roman. Ludzie , o czym Wy dywagujecie ? " Ja to bym najpierw odsłuchał "  , " wypożyczył " , a co z akustyką ? A jak się nie zgra ? Za daleko . za drogo , za duże ryzyko , bo DIY .

Przepraszam , ale to nie nasza sprawa. A na pewno te wszystkie za i przeciw , które obecnie padają są tyle warte co nic. 

@Adi777 ja to Cię chłopie podziwiam , że w ogóle chce Ci się dyskutować. Sam mam wzmacniacz lampowy DIY . Wystrugał , go jeden nie znany w świecie audio facet z Kluczborka. Kupiłem w ciemno. Potem były modyfikacje i było ich sporo. Powiem Ci , że nie zamieniłbym tych klocków na żadne fabryczne ze znanym logo. Będziesz miał coś oryginalnego , swojego. Co do dźwięku to tylko Ty możesz ocenić czy jest ok. i nikt inny.

 

I na koniec. Przed zakupem Alteców rozmawiałem z manufakturą pod Łodzią robiącą kolumny na zamówienie. Doszliśmy w dyskusji do wpływu akustyki na kolumny. Usłyszałem , że owszem wezmą pod uwagę to co zastaną , ale jak przyjdzie mi do głowy cokolwiek zmienić w pomieszczeniu to gwarancji już nie ma. Moim zdaniem jednak powinno się zacząć od kolumn, które nam dźwiękowo pasują , a potem zająć się adaptacją akustyczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adi777 napisał:

Po co AJ ma wiedzieć, jaką mam akustykę? Przyjadą kolumny, później firma od adaptacji, zrobią pomiary i będzie wiadomo jak to wygląda i co trzeba poprawić. Cała filozofia.

 

Eee, to trochę poczekamy na opinię, chyba planujesz robić adaptacje akustyczną pokoju, który wynajmujesz w NL. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Kupiłem w ciemno. Potem były modyfikacje i było ich sporo.

Czyli taki super duper nie był. 😉

5 minut temu, tomek4446 napisał:

Powiem Ci , że nie zamieniłbym tych klocków na żadne fabryczne ze znanym logo.

Jak nie masz punktu odniesienia, to pełna zgoda.

Nie żebym bronił znanych marek audio.

Ale nie da się wszystkiego co dostępne przesłuchać, znałem tylko jedną osobę, która przerobiła chyba wszystko z półki niedostępnej dla przeciętnego Kowalskiego, ale tam nie było żadnych ograniczeń finansowych.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Czyli taki super duper nie był.

Nie o to chodziło. Monobloki były całkiem przebudowywane / po za trafami Trafoniki/ , by dostosować je do nowego pre. Także tej firmy. A pre zmieniłem , bo doszły mi urządzenia z wyjściami zbalansowanymi , a takich wejść nie miał poprzednik / również WBA Firebird/. W przypadku małych manufaktur nie kupujemy konstrukcji zamkniętej i to jest piękne. Jak przyszło mi do głowy by spróbować innych lamp w pre , to uzyskałem odpowiedź , że nie ma problemu , przebudujemy , lub założymy przełącznik. Mam już nawet przejściówkę na inny cokół :) Ale w końcu zrezygnowałem z pomysłu.

10 minut temu, DiBatonio napisał:

Jak nie masz punktu odniesienia, to pełna zgoda.

Uwierz mi , jakiś mam. Choćby to , że dysponuje trzema pełnymi systemami :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DiBatonio napisał:

że coś tam ktoś napisał.

Nikt nie pisał o moich kolumnach, bo niby jak?

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

mają grać w miejscu gdzie mieszka na uchodźstwie

 

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

@Adi777 ja to Cię chłopie podziwiam , że w ogóle chce Ci się dyskutować.

Luzik 😄 Jak napisałem, dla mnie to zabawa. Fakt, pierwszy poważny sprzęt, ale to tylko narzędzie służące do wyższego celu - poznawania i słuchania muzyki.

Zrobię adaptację, bo szkoda by nie było wykorzystać pełnego potencjału. Pokój mały, ale mogę robić co mi dusza zapragnie, więc fajnie 🙂 Numer do firmy mam, teraz tylko czekać na kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...