Skocz do zawartości
npl

Wasze systemy...

Recommended Posts

to 30% tego co posiadam .......

Ale jakoś z wiekiem ciągnie do "starego " - najmłodsze Tannoy'e - ok 25 lat , Acr RP 300 - ok  35 lat a Tandbergi - bagatela ok 45 ...

Edytowano przez Krzysztof29

3 minuty temu, JohnDoe napisał:

@Krzysztof29   łał! Super to wszystko wygląda, zwłaszcza te stare kolumny. Gratuluję całej kolekcji 🙂

T+A też już swoje lata mają - ok 25 - ale to gra ... najmłodsze ( 3 lata ) to Mangaty - niby daj radę ale .....

Fajny wątek więc się przyłączę. Ładne zestawy niektórzy tu mają. Mój skromny poniżej:

Sprzęt: Magnat MR780 + Magnat MCD750 + Klipsch RP600m.

Muzyka: szeroki zakres z przewaga rocka (Jarocin, Woodstock, Polandrock) + pop + elektro itp.

Miejsce odsłuchu: pokój do pracy.

20191114_120834.jpg

Edytowano przez MaGav

Dnia 15.11.2019 o 21:48, MobyDick napisał:

Odtwarzaczowi również powinno pomóc gdy będzie dociążony ciężarem wzmacniacza. 

Mozna prosic o szersze wyjasnie dlaczego to pomaga?

Są nawet specjalne audiofilskie płyty dociskowe do odtwarzaczy CD. Generalnie takie dociążenie lepiej stabilizuje całą obudowę odtwarzacza , przez wprowadzenie naprężeń. Mniej wtedy rezonuje, co daje lepsze warunki do pracy lasera. Trzeba pamiętać ze odległości pomiędzy ścieżkami to tysięczne części milimetra.

To już sprawa dość podstawowa. Zbyt wielu ludzi to ignoruje. Wzmacniacze pracujące w klasie AB i A z zasady nie są przewidziane do tego aby coś na nich stawiać. Niektóre końcówki mocy bywają przewidziane do tego aby stały jedna na drugiej.

U mnie odtwarzacz cd i wzmacniacz stoja na osobnych polkach o podstawach o grubosci 4cm. Rezonanse i wibracje nigdy mnie spotkaly mimo malego pokoju.

Z wentylacja tez nie mam problemu poniewaz przy projektowaniu tego elemetu mebla postanowilem, ze bedzie niezabudowany z tylu i widac tam po prostu gola sciane. Zrobilem tak pomimo to ze glebokosc tego mebla wynosi az 50cm.

-wzmacniacz ma nad soba 15cm i po bokach po 12cm,

-odtwarzacz cd nad soba 11cm i po bokach po 12cm.

Edytowano przez lysyrafal

W odtwarzaczu CD głównym źródłem wibracji jest sama wirująca płyta. Dopuszczalne bicie osiowe przewiduje rozmiar 200 ścieżek. Dlatego sporo zależy od wykonania konkretnego krążka CD.

Nawiasem mówiąc tylko w sytuacji gdy sprzęty stoją na osobnych półkach, płyty dociskowe mają sens.

21 godzin temu, MobyDick napisał:

Nawiasem mówiąc tylko w sytuacji gdy sprzęty stoją na osobnych półkach, płyty dociskowe mają sens.

Wezme to pod uwage przy ewentualnej wymianie mebli lub sprzetu.