Skocz do zawartości
muzyczny_gość

Muzyka filmowa

Recommended Posts

Cytat

Witam, ja polecam takie jak:
...
itd

Takiego filmu "itd" to nie znam icon_mrgreen.gif

Natomiast wg mnie brakuje w tym wątku tak uznanych i dobrych pozycji jak:
"Misja" (Ennio Moricone) czy "Nieśmiertelny" ze świetną muzyką grupy Queen z płyty "A Kind Of Magic".

Pozdrawiam

Mój Top 3:

1. Krwawy diament - muzyka broni się sama, ba, nawet niesie więcej emocji niż razem z obrazem
2. Jak wytresować smoka
3. Avatar

Inne soundtracki, choć trochę tego mam, jakoś nie mogą tej trójce zaszkodzić.

Obecnie ostrzę ząbki na muzykę z Birdmana.

Cytat

Muzyka z filmu Dingo.

Ja też nie znam takiego filmu itd. widocznie niedawno wszedł na tzw. ekrany. RoRo jesteśmy nie na bieżąco. icon_mrgreen.gif

-DJANGO icon_biggrin.gif
- ROCKY IV
- RAMBO III Jerry Goldsmith & the Hungarian State Opera Orchestra

też jest czym się pozachwycać

A jeszcze odnośnie muzyki z filmów...
Podoba mi się w obu wykonaniach "Mamma Mia"- angielskim (z Meryl Streep i Brosnanem), jak i w polskim (aktorzy teatru Roma). Jednym słowem: rozweselające...

Pozdrawiam

Roman z przyjemnością słucha się muzyki ABBY.

Za mną od lat chodzi muzyka skomponowana przez Vengelisa do filmu Blade Runner (Łowca androidów) – film z 1982 roku w reżyserii Ridleya Scotta, na motywach powieści Philipa K. Dicka.
Mam muzykę z tego filmu zarówno na CD jak i na winylu.

Ja polecam od siebie muzykę Komedy z filmów Polańskiego z lat 60. ,,Nóż w Wodzie", ,,Dziecko Rosemary", ,,Nieustraszeni pogromcy wampirów". Mało kto potrafil tak przeniesc uczucia towarzyszace ogladaniu filmu do muzyki i go wzbogacic icon_smile.gif

Ja ostatnio lubuję się w muzyce z "The Social Network". Film również bardzo mi się podobał. Tak czy siak jest nieco mroczna, tajemnicza i niezwykle wciągająca. Mój klimat od lat icon_smile.gif

Ja jestem zakochana w soundtracku z "50 twarzy Greya" i "Ciemniejszej strony Greya". Wspaniała, klimatyczna muzyka.

Witam 

Bardzo sie ciesze, ze znalazlem ten watek po faceliftingu forum. Zazwyczaj odwiedzam tylko jeden temat ale tam nie wypada polecac czego sluchamy.

W mojej kolekcji plyt muzyka filmowa to bardzo wazna polka.

Przede wszystkim dlatego, ze material jest zazwyczaj porzadnie wyprodukowany, ze wzgledu na budzet towarzyszacy wielkim produkcjom filmowym. Plyty CD sa produkowane przez najlepsze firmy :

( Decca, Angel, Varese Sarabande, Elektra) i tylko Japonskie wydania przewyzszaja je jakoscia.

Pod wiekszoscia wczesniej proponowanych Soundtrackow podpisuje sie obiema rekami. 

To co uwielbiam w muzyce filmowej, to umiejetnosc laczenia roznych gatunkow muzycznych. Np na plycie "The People vs.Larry Flynt" mozna posluchac Stabat Mater a obok tego Chor gospel i to sie nie gryzie.

Nie moge sie zdecydowac co wg. mnie zasluguje na pierwsze miejsca mojej obowiazkowej listy Soundtrackow do przesluchania, dlatego kolejnosc jest przypadkowa.

Dead Man Walking

One Night Stand

JFK

Nell

Far and Away

I ostanio odkryty pogromca kolumn i sprzetow zapomniany i niepozorny

White Sands

( chwilowo plyta testowa przy porownywaniu kolumn)

I wiele wiele innych perelek.

Pozdrawiam

Edytowano przez Wuwuzela

Witam. Chciałbym dodać jeszcze do zestawienia albumy z muzyką z filmu: Strażnicy Galaktyki.

Szczególnie godne polecenia są utwory z pierwszej części jest to muzyka bardzo pozytywna bije z niej pozytywną energią cały mix vol 1 niezwykle przypadł mi do gustu. Sam film też warto obejrzeć jeśli nawet nie gustuje się w Marvelowskich perypetiach to sam film jest zabawny i bardzo lekko strawny;).  

Jeszcze zapomniał bym o bardzo przyjemnej ścieżce dźwiękowej z filmu jakże bliskiemu wielu z nas, a mianowicie: Back to the future

PS Nie zauważyłem też utworów z Lord od the Rings, ani Hobbita warto moim zdaniem wspomnieć o tych filmach i ich soundtracku. 

Edytowano przez Sanwing

Vangelis - Aleksander. Płytę można zamówić u zagranicznego wydawcy.

Jedna z najlepszych albumów muzyki filmowej, które posiadam.

Edytowano przez Celdur

Może wyjdę na ulegającego powszechnym i bieżącym modom, ale zachwyciła mnie ostatnio muzyka do Blade Runnera 2049. Obejrzałem też wcześniejszego Blade Runnera z Harrisonem Fordem -również mistrzostwo.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się