Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

O wnioskach Janusza dotyczących sieciówek to jeszcze nic nie wiem.
Ale może warto by się zainteresować (po lekkim stargowaniu) taką listwą Audionova Insomnia stage1 + kabel EVO 1,5m za wyjściowe 400zł w Szczecinie icon_cool.gif
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/47/177660.php

Jarek
czyli z bezpiecznikami na razie lipa icon_sad.gif
Cieszę się, że zdecydowałeś się na ekstrakcję kratek - jak widać przemyślenia w trakcie odsłuchów i zakupu Lebena były owocne !

Pozdrawiam
PS. A nie korci Cię skompletowanie Ayona - skoro facet się odezwał z rozsądniejszą ceną? Jaką miałbyś dopłatę w stosunku do Lebena - połowę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sieciówki, to ten komplet z listwą Audionova wydaje się pod względem technicznym super za te pieniądze.
Tylko nie wiadomo jak będzie z brzmieniem. Bo jak wiesz każdy kabel ma swoją sygnaturę. Czy to się będzie podobało Audionetowi?

Z bezpiecznikami jednak nie lipa, bo się okazało, że Hornet9 ma tańsze http://www.hornet9.com/hifuse.htm
Resztę kupię w RCMie. Wziąłem jeszcze dodatkowy do AA MAP-105. A co, jak szaleć, to szaleć icon_wink.gif

Naprawdę cieszy Cię, że wymontowałem kratki w CDku? Uważasz, że to rozsądne posunięcie? Odtwarzacz wygląda teraz trochę dziwnie, widać wnętrzności. Ale są oczywiście plusy. Mam swobodny dostęp do lamp. O czym też dalej.
Zamówiłem ponadto lampy General Electric 7044 (z podwójną miką) do CD i będą u mnie w przyszłym tygodniu. Zobaczymy jak te lampy wpłyną na dźwięk odtwarzacza.

Jeśli chodzi o wzmacniacz Ayona, to jakoś mi przeszło. Pewnie jest lepszy w kategoriach bezwzględnych no i na lampach 300B.
Ale Leben naprawdę mi odpowiada. Musiałbym teraz sprzedać Lebena i zakładając, że dostałbym tyle samo, to Ayona sprzedający zgodziłby się sprzedać .... no nie napisze, bo cenę ma wyższą a może ktoś czyta i nie chcę popsuć interesu. Oficjalnie jest tyle:
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/47/177757.php
Poza tym znając złośliwość losu po sprzedaży Lebena okazałoby się, że Ayon jest sprzedany.
A poza tym nie wiadomo, czy Ayon zgrałby się z moimi Sonusami? Może kiedyś pokuszę się o lampę z wyższej półki?
Zresztą niekoniecznie droższy wzmacniacz musiałby zagrać lepiej w moim systemie. Czego doskonałym przykładem jest MA 6850.
Poza tym Leben jest super. Dostarcza mi coraz większej satysfakcji.

Dziś wypróbowałem dampery. Mam 10 sztuk. Założyłem po dwa na lampy sterujące we wzmacniaczu ( w jednej trzeciej i trzech czwartych wysokości banki szklanej) oraz po jednej sztuce na lampach mocy we wzmacniaczu i lampach wyjściowych w CD.
Wszystkie na wysokości 1/3 od góry.
Dźwięk w stosunku do tego bez damperów stał się bardzo precyzyjny, wysokie tony stały się dużo bardziej czytelne, dźwięk zyskał na precyzji lokalizacji i rysunku instrumentów. Ale coś mnie zaniepokoiło. By to sprawdzić zdjąłem intuicyjnie po jednym damperze z lamp sterujących. I bingo!
Dźwięk niemal nie stracił nic na precyzji a pokazało się powietrze, oddech, wybrzmienia instrumentów, harmoniczne. Tego właśnie brakowało. Aż się nie chce wierzyć, że jedna dodatkowa para damperów mogła spowodować takie straty.
Później zdjąłem dampery z lamp wyjściowych w CDku. Brzmienie się pogrubiło. Odtwarzacz zaczął grać bardziej plamami, mniej precyzyjnie, mniej napowietrzonym dźwiękiem. Czyli prawdziwe są stwierdzenia, że co się zaprzepaści na poziomie źródła, tego się nie odzyska dalej.
Założyłem dampery z powrotem na lampy w CD a zdjąłem z lamp mocy we wzmacniaczu.
I tu już nie było tak jednoznacznie. Dźwięk był może mniej precyzyjny, trochę bardziej rozmyty, przymglony.
Na razie postawiłem na większą precyzję. Założyłem dampery na lampy mocy. Jest super.
Nie wiem jeszcze czy zdecyduję się na opcję z damperami na lampach mocy czy bez. Będę słuchał jakiś czas tak a później je zdejmę na próbę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy można rzec, że żyję ze słowa pisanego "inaczej", ale tyle poruszacie w tym temacie spraw, że zaczyna mi się wszystko mieszać. icon_biggrin.gif

Jarek cieszy mnie to, że Leben trafił w Twoje oczekiwania, zobaczysz będzie jeszcze lepiej. Jak to mówią "będzie pan zadowlony". icon_biggrin.gif Poza tym wiele czynników składa się na dźwię, a nawet zbyt wiele. Kiedyś myślałęm, że taka "elektrownia" jak Lorelei zaspokoi moje oczekiwania. Stało się inaczej z wielu względów.
Zaciekawiła mnie sprawa z tymi damperami, szczególnie z tym co napisałeś. Może ja też pobawię się gumkami na starość. icon_biggrin.gif
Czytając wspisy w klubie Lebena na audiostereo jakoś nie trafiłem na eksperymenty z damperami.
Cieszy mnie też to, że zaczynasz eksperymentować. Mnie na to brakuje czasu, z ledwością znajduję jakąś dziure w czasoprzestrzeni, aby napisać parę słów tutaj. Cały czas męczy mnie kwestia kabli głośnikowych. Niestety trochę krucho z kasą, bo na pewno kupiłbym Auditorium 23. Jednak jest to też pewne ryzyko. Nadal też staram się uzyskać nową jakośc poprzez zmianę kolumn. Pewnie mam ich za dużo, bo ciągle coś kombinuję. Jak to mówią osiołkowi w żloby dano ... icon_twisted.gif

Jeśli chodzi o listwy to od razu uprzedzam, podchodzę z rezerwą do różnych wynalazków. Co do Audionova, to dobrej prasy kable i sieciówki nie mają. Wystarczy poczytać mocną krytykę na forach. Z kablami trochę eksperymentowałem, sam wykonywałem z różnych materiałów. O wielu tych "znakomitych" po licznych ochach i achach słuch zaginął, wiele z nich ma cenę z kosmosu - nie wiedzieć czemu.
Listew też trochę mam i miałem. Został Enerr i Sonus Oliva, Tomanek, oraz DIY wykonany przez człowieka z Gdanska - dobra listwa na filtrze shaffnera za grosze.
Z listew polecam listwy Tomanka. Sam używam jestem zadowolony. Wygląd skromny, ale to polski porządny produkt, solidna robota bez cudowania, na filtrach schaffnera. Uprzedzam człowieka nie znam, kupiłe trochę w ciemno po przeczytaniu kilku słów w klubie Tomanka. Moim zdaniem warto, a cena też nie zwala z nóg. Poza tym listwa jest bez kabelka więc można sobie dopasować. U mnie świetnie spisuje się z Furutechem. Aha zapomniałbym o niezłej listwie Filtercon - też polski produkt, której używam do telewizora, dvd. Nawiasem mówiąc są dwie wersje, do różnych zastosowań, ale o tym pewnie wiecie.
Jak znajdę czas poeksperymentuję też z kablem instalacyjnym enerra, który kupiłem i nie znalazłem dla niego jeszcze przeznaczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chodzi o sieciówki, to ten komplet z listwą Audionova wydaje się pod względem technicznym super za te pieniądze.
Tylko nie wiadomo jak będzie z brzmieniem. Bo jak wiesz każdy kabel ma swoją sygnaturę. Czy to się będzie podobało Audionetowi?

Tak sobie sie podobało... A ponieważ Audionet ma podobne zdanie o firmie Audionova (czyli trochę za drogo się cenią - bo nie mają zbyt dużego uznania u audiofilskiej braci)
Więc konieczna jest obniżka ceny - albo kolejne propozycje.
Na razie z mojej strony kolejna propozycja: kable sieciowe znanej firmy Vincent (wyjściowo 300zł, domyślnie max. 250zł)

Cytat

Naprawdę cieszy Cię, że wymontowałem kratki w CDku? Uważasz, że to rozsądne posunięcie? Odtwarzacz wygląda teraz trochę dziwnie, widać wnętrzności. Ale są oczywiście plusy. Mam swobodny dostęp do lamp. O czym też dalej.

Jakby było inaczej - to bym Ci tego nie proponował.
A co do wyglądu - ja totalnie mieszam z wyglądem (patrz np. "jednolity" zestaw Cyrusa w kolorach dwóch, w dodatku powiększony na górze o tuner i deck JVC), że o srebrnych, szampańskich, grafitowych oraz czarnych elementach w dużej szafce nie wspomnę.
Więc co przy tym te Twoje "znikłe" kratki znaczą??

Cytat

Jeśli chodzi o wzmacniacz Ayona, to jakoś mi przeszło. Pewnie jest lepszy w kategoriach bezwzględnych no i na lampach 300B.
Ale Leben naprawdę mi odpowiada. Musiałbym teraz sprzedać Lebena i zakładając, że dostałbym tyle samo, to Ayona sprzedający zgodziłby się sprzedać .... no nie napisze, bo cenę ma wyższą a może ktoś czyta i nie chcę popsuć interesu. Oficjalnie jest tyle:
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/47/177757.php

Czyli dobrze się wstrzeliłem z ceną (uwzględniając margines błędu), a o końcowej nie będziemy tu rozmawiali.
No to teraz w razie czego musisz gościa ściągnąć do siebie i porównać Ayona z Lebenem, a w razie czego dać mu Lebena w rozliczeniu ...
Ale skoro Leben już wylądował u Ciebie i jesteś "zadowolniony" (zadowolony + chcesz zwolnić z kolejną wymianą sprzętu icon_wink.gif ), to nie ma sprawy.

Cytat

Poza tym Leben jest super. Dostarcza mi coraz większej satysfakcji.

I nie tylko Tobie!

Cytat

Dziś wypróbowałem dampery.

Czyli temat nie jest jednoznaczny i wymaga przemyśleń...
Krótko mówiąc - cieszę się, bo na razie jakoś nie mam czasu na dampery, bo Marek podobnie i nie muszę od razu kombinować!

Pozdrawiam
PS. Ale mi się równa szósteczka na liczniku zrobiła icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet nic nie piszesz jak Ci się podobała sieciówka NEELa? Widzę, że masz po dwa dampery na lampach sterujących.
w Lebenie może taki dziwny dźwięk wyszedł, przy dwóch damperach, bo po założeniu na lampy pierścienie opierają się o blachę, która odgradza lampy od przełączników na przednim panelu. Może to za bardzo usztywniło lampy?

RoRo, miałem Vincenta. Nie jest to zły kabel. Dość dynamiczny z dobrymi niskimi tonami, a wysokie wyraziste, ale odrobinę szorstkie.
Do Furutecha, który jest niewiele droższy trochę mu jednak brakuje. Jest mniej wyrafinowany, generuje uboższe barwy, nadaje się bardziej do rocka, dynamiczniejszej muzyki.
Co do wzmacniacza Ayona, to może gdybym się uparł? Ale jakoś mi się nie chce upierać. Choć może to błąd?

Jak napisałeś Belfer54 jeszcze sporo przede mną. Lepsze lampy, bezpieczniki, kondensatory o kablach tylko wspomnę (to raczej melodia przyszłości). I masz rację. Bardzo wiele czynników wpływa na dźwięk, ciągle się o tym przekonuję.
Rzeczywiście moc ani cena nie zawsze idą w parze z dobrym dźwiękiem. A chcąc coś poprawić można czasem bardzo popsuć dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek

A co szkodzi zapytać?
A nóż, a widelec - a 2 Ayony się spotkają.
I nikt już Ci nie powie, że bez kratki dziwnie CeDek wygląda.


Jako ciekawostka - parę dni temu chciałem deck JVC podpiąć pod Cyrusa i ze zdziwieniem zauważyłem, że w Cyrusie nie ma wyjścia REC icon_sad.gif
Może by tak pod "pre out" podpiąć? Z dziwnym poziomem dźwięku w takim wyjściu jakoś sobie poradzę, a raczej nic nie powinno się dziać???

Nic to - w razie czego nagram na innym decku, a odtwarzać mogę (a w dodatku jeszcze mi parę wolnych wejść zostało).
Drugą ciekawostką jest to, że "goły" Cyrus z CDkiem był cichy, a jak podpiąłem kolejne elementy to teraz nie mam ciszy w kolumnach tylko coś tam cichutko się odzywa - muszę posprawdzać, co może zakłócać.
Trzecią ciekawostką (???) jest to, że jak żona zobaczyła ile kabli jest za Cyrusem, to mi się dostało - właśnie głównie za kable, a nie za "wieżyczkę" icon_eek.gif
(tzn. za postawienie tunera i decka na Cyrusie też - ale mniej).


A co do "okablowania Janusza" (ale to zabrzmiało icon_mrgreen.gif ) to wg Ciebie niewiele drożej wyjdzie Furutech i nie warto się "Vincentować"?
Zakładając, ze 2 szt Vincenta to 500zł, to chyba jednak 2x Furu wyjdzie o 200-300zł drożej...

Pozdrawiam
PS. O ile wiem icon_lol.gif Janusz jest jeszcze pod wrażeniem imprez ze słodkim gramofonem i nie miał czasu się podłączyć pod zmienne icon_mrgreen.gif napięcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę kusisz mnie tym Ayonem icon_biggrin.gif . W sumie jakbym się sprężył a Lebena (są raczej chodliwe) bez straty sprzedał, to dałbym rade kupić.
Zobaczę, pomyślę, prześpię się z tym. Jakby człowiek zgodził się podjechać do mnie, to posłuchałbym i byłoby wiadomo czy gra warta świeczki (a raczej lampy icon_wink.gif ).

Pre można by wykorzystać do nagrywania, ja chyba tak robiłem gdy miałem Densena i nagrywarkę CD a chciałem coś skopiować po analogu. W sumie, to podłączałem też bezpośrednio do nagrywarki, ale wówczas nie miałem odsłuchu.
I rzeczywiście odłączaj kolejno elementy, by stwierdzić co wprowadza zakłócenia.

No dwa Vicki byłyby taniej. Ale to zależy co Janusz chciałby skorygować w dźwięku. A może właśnie Neel mu się spodoba?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek,
wiadomo, że na propozycje z mojej strony możesz liczyć! icon_lol.gif
Już się powinieneś przyzwyczaić do tego, że optymalizuję co się da i staram się działać wielowątkowo na chwałę Audio i kolegów ... icon_rolleyes.gif
Próbkę miałeś 2 tygodnie temu z parą Lebenów i Luxmanem.
Warto się spytać.

Janusz
Chyba jednak Vincent poległ - kumpel testował kable zasilające (Vincent, XLO, Neel i Furutech) i jakby tu powiedzieć icon_eek.gif ... może jednak coś innego niż V.

W każdym razie teraz to przede wszystkim musisz sprawdzić mojego Neela - a potem zobaczymy.

Aktualna propozycja to jednak cały czas Furutech - a z tańszych (od niego) oprócz XLO to jeszcze zwykły Neel (który jest u Ciebie), no i wersja droższa - Neel Gold (ale zwykły, a nie dzielony 14 E Gold - bo to już wychodzi ponad 600zł za jeden używany kabel http://allegro.pl/neel-14-e-gold-i4825535934.html ).

Zobaczysz gdzieś w pobliżu XLO Reference - to warto się do niego przymierzyć.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że się nie ma co że Vickami uganiać. Chyba, ze ktoś naprawdę nie ma pieniądzy a chciałby jakieś przyzwoicie zrobione sieciówki kupić. Ale raczej do listwy albo wzmacniacza. Do odtwarzacza bardziej powinien pasować Neel N7.
A tego N14 Gold sam bym chętnie przetestował. Są jeszcze droższa wersje Reference i Signature.
Podobno sieciówki Barek od kolegi z innego forum dobrze wpływają na dźwięk. Tu wypowiedź:
Cytat

...Bartka sieciówka jest lepsza od Neela 14 i nowego Anesae za 2500pln. To nie tak łatwo zrobić dobrą sieciówkę. Tajemnica to materiał i budowa. Wtyki nie są istotne.


I druga, raczej krótka recenzja:
do cdp Bartek1 chyba bedzie lepszy, ale to zalezy od odtwarzacza i tego co chcesz osiagnac, Kabel Bartka jest z tych co poleruja,
Cytat

uspokajaja i porzadkuja, podobnie jak velum, neel jest lepszy jezeli chodzi o dynamike, rytmicznosc, tak jak nbs czy heavens, motoryka i energetyka, pisze ogolnikowo, bo wiadomo ze temat trudny icon_smile.gif)


No nie wiem, czy tak jest, ale czytałem dużo niezależnych, pochlebnych opinii.
A dla kablosceptyków wypowiedź innego kolegi ze znanego forum:
Cytat

...jestem inzynierem i jako taki podpisuje sie pod tym co napisales. Ale jako audifil moge Ci gwarantowac, ze obaj sie mylimy. Niestety dobra sieciowka lepiej gra niz slaba. I to duzo lepiej.



Co do Ayona Mercury, to jednak sobie dam spokój. Może i lepiej gra. Ale niekoniecznie lepiej zgra się z moim systemem.
Wiem, trzeba by sprawdzić, posłuchać. Lecz zakup bardzo by nadwyrężył mój budżet. Mało tego. Lampy mocy to AA52B. Tu widać ile kosztują:
http://www.eteraudio.pl/wp-content/uploads...on_17052014.pdf
A jak mi jakaś niedługo padnie? Kto zagwarantuje, że nie? Przez długi czas nie będę słuchał muzyki, bo nie będę mógł sobie pozwolić na zakup tak drogich lamp. Normalnie, to grają ok. 10 lat, więc mógłbym powoli składać pieniądze. Pewnie można gdzieś kupić sporo taniej, ale na super okazje bym nie liczył.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie wczoraj sie zmobilizowałem.Wygrzanie sprzetu.Wiadomo lampa nie lubi być zimna.Trzy sieciówki w listwę.Komputerowa ,nieznana sieciówka X -wygladajaca bardzo zacnie oraz Neel.Ku mojemu zdziwieniu były różnice najlepiej grał Neel potem X a na końcu komputerowa .Zasilały mojego CD SACD Denona.Różnice nie powalające na kolana ale słyszalne .Więcej powietrza między instrumentami u Neela.Ponieważ róznice były subtelne .Poprosiłem koleżanke małżonkę o jej zdanie .Nie wiedziała co zmieniam ani kiedy czyli nie sugerowała się wyglądem.I tu znowu plus dla Neela powiedziała że jest lepsza stereofonia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trzy sieciówki w listwę.Komputerowa ,nieznana sieciówka X -wygladajaca bardzo zacnie oraz Neel.

Ta nieznana sieciówka - to produkt Piotrka608 z sąsiedniego forum.
Ale na jakim kablu jest zrobiona - tego nie wiem icon_confused.gif

A teraz ciekawostka po Audio Show - parę podstawowych informacji dotyczących prezentowanych sprzętów Unitry po reaktywacji
http://www.hfc.com.pl/wiadomosc/1821/
oraz strona Unitry (z nóg nie zwala natłokiem informacji icon_eek.gif ).
http://unitra.pl/produkty/#sprzet
i dane techniczne "Edzia" (czyli wzmacniacza lampowego).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajne, ale to bardziej Restek niż Grundig. Zresztą FA to nie moja ulubiona firma, tylko polecam co niedrogie i dobre.
A ulubiona firma? Sonus Faber (Serblinowski) i kolumny Franco Serblin. A także parę innych: Thiel, Magico, Xavian, McIntosh (lampowy), BAT, Audio Research, Ayon, Audio Aero, Wadia (dawna), Transrotor, Avid.
Może żadna?
Lubię po prostu dobry dźwięk, muzykę. A ta materializuje się za pośrednictwem dobrych zestawień.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Witajcie,

od jakiegoś czasu poszukuję wzmacniacza do moich ProAc Studio 100 i od niedawna mam kolejny ponoć pasujący z którego nie jestem do końca zadowolony.

Jestem już trochę zrezygnowany i choć upierałem się, że lampy są nie dla mnie, za drogie, skomplikowane itd, to może dla mojej koegzystencji z tymi kolumnami jest to jednak jedyna szansa, w myśl koncepcji - "masz ProAca - zbieraj na lampiaka".

W związku z powyższym moja baaardzo nieśmiała prośba.

Czy któryś z Panów zamieszkujących miasto stołeczne zgodziłby się przyjąć mnie któregoś dnia pod swój dach z moimi kolumnami pod pachą na godzinkę lub więcej ?

Oczywiście zapraszam również bardzo chętnie do siebie ze wzmakiem.

Skłaniam się obecnie ku pierwszemu rozwiązaniu, bo chciałbym również oderwać swoje kolumny, może nawet ze wzmacniaczem jeśli się uda od swojego pomieszczenia, akustyki itd. Bo może rzecz nie w samym sprzęcie do końca. To jest akurat oczywiście możliwe wszędzie, więc odsłuch lampowca u mnie jak pisałem również byłby bardzo atrakcyjny. I tak ostatecznie będę musiał zmierzyć się ze swoimi warunkami.

Wielkie dzięki z góry za ewentualny odzew.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...od jakiegoś czasu poszukuję wzmacniacza do moich ProAc Studio 100 i od niedawna mam kolejny ponoć pasujący z którego nie jestem do końca zadowolony.

Odezwij się do mnie za tydzień na PW

Lampa swoją drogą - ale też jest jeden tranzystor icon_rolleyes.gif do przetestowania (bardzo dobrze grał z ProAc Tablette)...
Jakie masz pozostałe elementy systemu (CD, kable, ten "niepasujący" wzmacniacz) i ile możesz wydać na wzmacniacz (albo zestaw pre+końcówka)?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz - ECI 2...

Reszta tu:


http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry127671


A jakby co, to jakie sklepy w Warszawie jeśli chodzi o lampy polecacie?
Mam na myśli asortyment, ale też warunki odsłuchu, ruch itd.

Może się też wybiorę z paczkami do Audiopunktu któregoś dnia.

Wiem, że np. w TOP HIFI raczej słabo z lampami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sklepy to polecam Ci osobiście dwa. Wspomniany juz Audiopunt przy ul. Batorego 35 i przede wszystkim salon Audio Forte, przy ul. Rejtana 7/9. Nie wiem jak w tym drugim jest teraz z lampami, bo mimo, że często tam bywam to ten temat mnie nie interesuje aktualnie i niedopytuję na wszelki wypadek o lampy - na szczęście icon_smile.gif Zostaję przy Lebenie na dłużej a może i na zawsze. Chyba, że zacznę znów coć kombinować.

W Audio Forte otrzymasz rzetelną i rzeczową informację, bardzo dobre warunki do odsłuchu. Nie patrzą jak klient jest ubrany, czy jest w trampkach, czy też ma ew. buty ze skóry krokodyla, czym podjechał, czy może wydać milion złotych. Proponuję jednak wcześniej do nich zadzwonić. Mają jeszcze nie dopracowaną stronę - po modyfikacji, więc jak wspomniałem musisz podpytać o ofertę.
Co do Top Hi-fi mam mieszane uczcucia i raczej omijam.
Jest jeszcze HiFi Club przy ul. Kopernika 34. Dawno tam nie byłem, nie wiem co się u nich dzieje, mieli bogatą ofertę, ale trochę się zraziłem sposobem obsługi klienta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Oczywiście tak - zawsze najpierw dzwonię, żeby omówić się na odsłuch.

Wygląda na to, że w Audio Forte jednak nie wyląduję, ponieważ mają na ten moment tylko jedną firmę - Tri (triode) - cena od "marnych" 10 tys.

W Audiopunkcie mogę odsłuchać Jadis Orchestra - również około 10 tysięcy oraz Fatman 302 - około 5 000.
Są tam Luxmany i Lebeny ale to już "trochę" za drogo.

Najpierw jednak spróbuję wypróbować wzmacniacze Cayin - chińczyki - ale za około 5, 6 tysięcy można kupić wzmaki na lampach KT 88, a z tego co wiem są to jedne z mocniejszych lamp i mogą do ProAc - ów pasować. A tańsze modele można kupić już za około 3 tysiące, a ja raczej celuję w używki przecież.
Sklep - Planeta Dźwięku na ulicy Tarczyńskiej - Sprzedający zapewnił mnie, że mają osobny pokój odsłuchowy.
No i jest jutro termin, który odpowiada mi logistycznie.

Mam nadzieję, że będę miał już jakiś wstępny obraz i przeczuwał czego mogę się spodziewać z lepszych urządzeń lampowych.

Później - zobaczymy, może Audiopunkt lub ewentualnie Audio Forte.

No i może uda się umówić z RoRo icon_smile.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz używanego wzmacniacza lampowego, to najlepiej patrz na oferty w Warszawie i okolicach. Myślę, że do każdego nie mającego nic do ukrycia sprzedającego mógłbyś z kolumnami podjechać by posłuchać z danym wzmacniaczem jak grają.
Gdyby Ci się wzmacniacz spodobał i byłaby szansa, że kupisz, niewykluczone że sprzedający podjechałby z nim do Ciebie na odsłuch
albo Ci go wypożyczył za kaucją.

Tak na marginesie, to może napisz czego Ci brakowało w zestawieniach z konkretnymi wzmacniaczami lampowymi, czego oczekujesz od dźwięku? Bo może da Ci to lampa a może nie.
Nie każdy wzmacniacz lampowy gra jednakowo, nie każdy "lampowo". Poza tym wymiana lamp daje duże zmiany, większe niż np. wymiana okablowania.
A moc wzmacniacza lampowego to bardzo relatywna jak się okazuje sprawa. Mnie moje SF Electa Amator 1 lepiej grają z 15 W Lebenem niż z 150 W tranzystorowym McIntoshem. A to dość wymagające monitory.
Ale wszystko zależy właśnie od potrzeb.

Oczywiście napisz jaki dokładnie masz w tej chwili zestaw włącznie z kablami, jakie pomieszczenie, jakiej muzyki słuchasz itp, bo nie każdemu będzie się chciało tego szukać w innym wątku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

Niestety z odsłuchu Cayinów nic nie wyszło, nie mogłem pojechać.

Mój sprzęt w kierunku "odwrotnym" to:

Pomieszczenie - około 18 m2, powinno być chyba optymalnie dla Studio 100.
ProAci, Alphardy Da Vinci 2,5 mm, Electrocompaniet ECI 2, Qed Reference Evolution, Yamaha CDX 396 (jedyna rzecz, która pozostała z mojego pierwotnego systemu)/

Zamiast Yamahy najczęściej używam ostatnio Laptopa z DAC hifimediy sabre usb - wersja asynchroniczna.
Trzecia wersja źródła to wspomniany DAC używany jako konwerter USB - optyk do DACa Muse 4xTDA 1543 i potem do wzmacniacza kabel Techlink. Próbowałem też z QEDem.
W skrócie napiszę, że słyszę różnice między źródłami, jednak są one na tyle małe, że nie zmieniają ogólnego charakteru brzmienia i nie rozwiązują problemów.

Teraz o problemach. Staram się próbować wzmacniacze, które teoretycznie powinny pasować, poprzednim był MF A3.
Jak pisałem w wątku z linku, było naprawdę dobrze, piękne barwy, przestrzeń, wypełnienie, ale właśnie u mnie jest problem z tym wypełnieniem: brakowało mi rozdzielczości, muzyka rockowa, słabiej zrealizowane płyty jakby zlewały się w chaos.
Jak sprzedawałem Tannoye M2, to puściłem sobie ostatni raz taką swoją "testową" płytę. Wzmacniaczem był wtedy jeszcze Myryad 142.
Na tej płycie jest głównie elektronika, jednak właśnie gęsta, dużo instrumentów na średnicy, grających równocześnie.
I to co wtedy usłyszałem nie daje mi spokoju. Bo Tannoye wyciągnęły z tej muzyki to co istotne, najważniejsze do przodu, a inne instrumenty troszkę z tyłu, jednak było to słyszalne oddzielnie.
Dodatkowo góra była troszeczkę schowana.

ProAci natomiast grają na tej płycie wszystko jakby równo, dodają jeszcze szczegóły i to się w efekcie zlewa w ścianę dźwięku.

Jednakże w jazzie, muzyce akustycznej lub nawet rocku, elektronice ale mniej gęstej lub bardzo dobrze zrealizowanej jest bardzo dobrze.
Właśnie mi się wtedy podoba, że jest równo grana średnica, bas ale i tak samo wysokie tony obecne. Do tego fajna przestrzeń.
Może bas mógłby być trochę szybszy.

Electrocompaniet w porównaniu do MF A3, gra może troszkę bardziej "normalnie", nie powiększa tak dźwięku, basu, przestrzeń troszkę gorsza.
Ale ogólnie podobnie, też fajne barwy, wypełnienie itd.

Z tego co wyczytałem to Studio 100 najlepiej brzmią z wzmacniaczami w klasie A (stąd m.in. ECI 2 u mnie) no i z lampowymi.

f1angel, też pomyślałem o odwiedzeniu sprzedającego lampę z okolic, kto wie co z tego wyjdzie.
Właśnie najlepiej by było tak jak mówisz, gdybym posłuchał u kogoś, w innej akustyce, z lampą, a potem u siebie, jeśli byłoby dobrze.
Jeśli u tego kogoś (lub w sklepie) będzie mi się bardzo podobało, a w domu byłoby wyraźnie gorzej, to wtedy można by pewnie podejrzewać akustykę, źródło itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...