Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Znów przepadłem w klezmerskich klimatach, których akordeon doprowadził mnie do dwóch pań i płyt, dla których specjalnie założyłem konto na Spotify. Pani po prawej to Adi Elbahar, natomiast głos z płyty po lewej należy do bardziej znanej Etti Ankri.

obraz.png.78478ce2abd56c354cfc23a1bfb13f42.png

CD Etti Ankri można kupić, ale nie wiem czy ta druga jest w ogóle na fizycznym nośniku. Chyba spróbuję napisać do pani Elbahar.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Znów przepadłem w klezmerskich klimatach,

Ja też od jakiegoś czasu z dala od Europy…;)

IMG_9353.jpeg.1d833e9199532dd58c5c2555b5f3d20e.jpeg

Ciekawa muza. Imponujący skład. Mamy tu głównie Indie (tabla, perkusjonalia, głos, flety), ale też Anglię na gitarze akustycznej i Norwegię na saksofonach. Hindustańską zadumę, brytyjską dynamikę, i norweski chłód. Ogień i lód. Słowem, na uszy miód.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

A Trebuniów jeszcze czasami słuchasz? U mnie ostatnie tygodnie to tylko folk i klimat z Izraela. Ale nazwisko Garbarek w Twojej propozycji sprawia, że na pewno ją sprawdzę.

Owszem, słucham. Choć posiadam tylko tę jedną płytę: Trebunie Tutki i Voo Voo - Tischner. Jest ciekawa, inna. Istotne są też tu oczywiście świetne teksty świetnego „tekściarza”. Nawet ją wrzucę niedługo bo powakacyjny klimat Kościeliska i okolic wciąż we mnie...;)

Natomiast inny mój nabytek zakupiony na okolicznej giełdzie płytowej już jednak dobitnie kojarzy mi się z Kielcami…;)

Jest niezła. Polecam (jak jej nie znasz).

 

IMG_9360.jpeg

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...