Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

@Adi777? Nie śpisz?;)

Ranking nieco przewidywalny ale kolejność już zaskakująca. Peter ma złoty medal? No grubo…

https://rateyourmusic.com/list/RIStout/the_20_best_free_jazz_albums_as_determined_by_a_polling_of_rym_members/
 

Niestety ta płyta dość droga. Mi się włącza hamulec gdy cena 100zł plus. A tu gruuubo ponad. Podobnie zresztą European Echoes - Schoof’a. Jak żyć…

Będziesz kupował płyty czy poprzestaniesz na „nośnikach” wirtualnych?

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sonique napisał:

@Adi777? Nie śpisz?;)

Już nie 😄

7 godzin temu, sonique napisał:

Będziesz kupował płyty czy poprzestaniesz na „nośnikach” wirtualnych?

Tak, zamierzam kolekcjonować CD 🙂

7 godzin temu, sonique napisał:

Ranking nieco przewidywalny ale kolejność już zaskakująca. Peter ma złoty medal? No grubo…

Ten Dolphy to raczej nie free jazz, tylko avant jazz. Karma niby free, ale przez swój klimat łatwo wchodzi, bez popitki 😁

Podoba mi się ten Sun Ra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Podoba mi się ten Sun Ra.

Niesamowity muzyczny świr;) Też lubię takie rzeczy. I zauważyłem, że chyba to zagęszczenie wariatów we free jazzie tak bardzo mnie pociąga, haha… bo…, że tak tu zacytuję Salvadore Dali: „Jedyne co odróżnia mnie od wariata to fakt, że nim nie jestem”;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sonique napisał:

Niesamowity muzyczny świr;) Też lubię takie rzeczy. I zauważyłem, że chyba to zagęszczenie wariatów we free jazzie tak bardzo mnie pociąga, haha… bo…, że tak tu zacytuję Salvadore Dali: „Jedyne co odróżnia mnie od wariata to fakt, że nim nie jestem”;)

Mam jeszcze trochę płyt przybysza z Saturna 😉 do nadrobienia, ale sporo naprawdę dobrych już poznałem. Bardzo ciekawa postać. 

Hmm, właśnie zauważyłem, że na liście jest album Atlantis. Wydawało mi się, że to Magiczne Miasto. Dlaczego umysł podpowiedział mi The Magic City? 😄 Dobra, nieważne xD

Posłucham coś z tej listy dzisiaj. 

Niech będzie John Coltrane - Interstellar Space, bo nie znam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Adi777 napisał:

@sonique Francuska elektronika, już bezgwiezdna 😜😄

To dobrze bo gwiazdy i planety toleruję chyba tylko u wczesnego Davida Bowie. Nawet mając świadomość, że nas wszystkich zrobił w jajo… Początkowo przedstawił się bowiem jako Ziggy Stardust z Marsa a ćwierć wieku później się jednak łaskawie rozmyślił i zmienił swoje kosmiczne obywatelstwo wydając płytę „Ziemianin”. Notabene bardzo ją lubię i niniejszym polecam.

David Bowie - Earthling

09487826-0949-4121-9F4D-2BE6AF7EADE3.jpeg.043f9728fb0fa9be8ccc49758cc2a3e2.jpeg

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonique W całkiem niedawnych poszukiwaniach współczesnego jazzu natrafiłem na taki oto zespół:

Hera - grupa, której przewodzi klarnecista 😉Wacław Zimpel. Zapewne znasz, albo przynajmniej go kojarzysz. Bardzo ciekawa postać - warto poznać jego projekty muzyczne.

Pozytywne wrażenia miałem też przy słuchaniu współpracy zespołu z Hamidem Drakiem.

 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...