Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

33 minuty temu, Kraft napisał:

PS "Poland" jest ponoć pierwszą płytą kompaktową w historii na której zarejestrowano Polaka.

Raczej nie jest. Chyba, że w sieci są złe dane. Według Wikipedii nagrano ją w grudniu 1983 r., wydano w 1984 r.

https://en.wikipedia.org/wiki/Poland_(album)

Sprawdziłem z ciekawości Adama Makowicza i znalazłem coś takiego.

https://www.discogs.com/release/2768842-Adam-Makowicz-The-Name-Is-Makowicz-Ma-kó-vitch/image/SW1hZ2U6NTk5NTk5MzM=

Według allmusic.com nagrano w kwietniu 1983 r., wydano na CD w tym samym roku.

Trzeba by jeszcze sprawdzić wczesne wydania CD Stańki, Urbaniaka i Dudziak, ale nie mam chwilowo czasu. Fajnie byłoby to ustalić. Ktoś poszpera?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rega napisał:

@Rafał S - oczywiście😀. Od niedawna też wchodzi w skład moich zbiorów.

Ten facet to chodząca legenda. Do inspiracji Jego muzyką przyznają się największe obecne gwiazdy gitary. M.in David Gilmoor, Mark Knopfler czy Brian May.

I wielu innych, w tym Eric Clapton, nieodżałowany Jeff Beck, czy Peter Frampton. Znalazłem u siebie na półce coś takiego:

Nie wiem, czy znasz. Świetna instrumentalna płyta, kilka utworów brzmi jak hołd dla Hanka, a w "My Cup of Tea"... ;)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio przygrywa taka trąbka co to udaje klakson. A może to klakson, który udaje trąbkę…? Co by nie pisać, facet z pewnością wychowywał się przy ruchliwej ulicy… a może przeniósł się w czasie z przyszłości? Wikipedia podaje: „He was best known for developing the concept of "Fourth World" music, which describes a "unified primitive/futurist sound" combining elements of various world ethnic traditions with modern electronic techniques.”

Dobra obsada. Muzyka, która wykuwa w mózgu nowe korytarze. Cóż chcieć więcej? Polecam.

Jon Hassell - Power Spot

1CC36F76-A544-4670-B671-7F3995A35EDD.jpeg.e9fdb215aaa3b8e7f3276f23dd45c5c6.jpeg

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałem to gdzieś. Może właśnie u niego. Dobre?

A propos trąbki to dziękuję Ci z całego ucha za Manfreda Schoof’a. No nie mogę się od jego trylogii zawartej na Resonance uwolnić! Geniusz… Nowa jakość. To tak wciąż krążąc przy trąbkowych klimatach… Ale jest tam dla mnie jeszcze jeden potężny magnes. Na imię ma klarnet. Ostatnio mam na jego punkcie w jazzie obsesję…

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rafał S napisał:

Jakich klarnecistów lubisz? Tylko, proszę, nie załamuj mnie, że Marty Ehrlicha, czy Dona Byrona. ;)

Louis Sclavis is his name… w ogóle ostatnio powalił mnie jazz o romańskich korzeniach. Ale o tym później.

No i chociażby grający tak pięknie u Schoof’a Michel Pilz na basowym… Miodzio;)

Pomimo tak mocnej klarnetowej obstawy, liczę, że mi Rafale polecisz jakiegoś zacnego grajka na dzisiejszy wieczór…;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, sonique napisał:

Louis Sclavis is his name… w ogóle ostatnio powalił mnie jazz o romańskich korzeniach. Ale o tym później.

Mój jazz ma korzenie afroamerykańskie. Wiem - obciach. ;)

Akurat klarnet kojarzy mi się nierozerwalnie ze swingiem: Ken Peplowski (choć on robi też wycieczki w inne strony), Allan Vache, Antti Sarpila, Dunstan Coulber, a ze starszych: Buddy DeFranco (tu masz szczyptę Italii ;) ), Eddie Daniels czy Rolf Kühn.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rafał S napisał:

Mój jazz ma korzenie afroamerykańskie. Wiem - obciach. ;)

Dopóki nie ma banjo to nie obciach;)

33 minuty temu, Rafał S napisał:

Akurat klarnet kojarzy mi się nierozerwalnie ze swingiem: Ken Peplowski (choć on robi też wycieczki w inne strony), Allan Vache, Antti Sarpila, Dunstan Coulber, a ze starszych: Buddy DeFranco (tu masz szczyptę Italii ;) ), Eddie Daniels czy Rolf Kühn.

Ponoć duży wybór gorszy niż brak wyboru, ale do któregoś się wkrótce przymierzę:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...