Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

@sonique Ten ostatni utwór którego słuchaliśmy, to był numer 2 z absolutnie genialnie nagranej płyty "Flux", norweskiej śpiewaczki operowej Elisabeth Karsten. Album jest też w wersji anglojęzycznej, której ja jednak nie polecam.

No i sprawdź koniecznie zupełnie mało znaną w Polsce, węgierską grupę DJABE. Ich moim ulubionym albumem jest relaksujący "Back to Sardinia", ale słuchaliśmy tego:

Dzięki, za spotkanie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj tego. Ta płyta jest niczym Kind of Blue w muzyce metalowej.

Nie dla neofitow. Nie słuchajcie tego. Fanom Diany Krall i Marka Knopfera zakaz wstępu.

Screenshot_20230707_212020_BubbleUPnP.jpg

W oryginale na tej płycie był wydrukowany kozioł w kolorze kanarkowym. Miał być złoty ale... budżet Nie pozwolił. W późniejszych wydaniach okładka była już czarnobiała. Płytę nagrano w garażu. Album ten do tej pory świetnie się sprzedaje. Można? Można. Dobra muzyka broni się sama.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od rana coś bardzo klasycznego. album w pełnym tego słowa znaczeniu, sprzed 25 lat, wydany właśnie na tę okazję.

Składa się z dwóch płyt winylowych i dwóch CDA. Słynne Buena Vista Social Club.

Było dopiero co, a tu już byli chłopcy byli, ale się minęli jak to powiedziałoby się w gwarze góralskiej. Wielu z nich.

Podaję odnośnik na Discogs oraz zdjęcie wierzchu albumu.

https://www.discogs.com/release/20165404-Buena-Vista-Social-Club-Buena-Vista-Social-Club

MjUtNjY0OC5qcGVn.jpeg

Album różni się od standardowego wydania sprzed 25 lat i wielu obecnych nie tylko oprawą graficzną i edytorską, ale i ilością utworów na podstawowych nośnikach. Winylu i pierwszym CDA - jest ich więcej. Jest to wydanie rozszerzone.

Album powstał w Republice Czeskiej.

Edytowano przez Highlander_now
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też słuchałem PJ.

Wiesz... oczywiście mogą się wydawać śmieszni. Natomiast technicznie super. A o gustach ( gatunek muzyczny) się nie dyskutuje.

Ja mógłbym powiedzieć, że śmieszą mnie wokalistki, których tu pełno. Nie potrafią śpiewać o tematyce nie wspomnę. No i wszystkie takie same.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, nie dyskutuje. Niby dlaczego? 

Ostatnio słuchałem sporo metalu, ale takiego trochę bardziej, powiedzmy, skomplikowanego. Kayo Dot z albumem Gamma Knife całkiem mi się spodobał. Niezły jest też Ashenspire, God - choć to bardziej rock niż metal, tak mi się wydaje, Pan.Thy.Monium - Dawn of Dreams - szkoda, że wokal taki jakiś niemrawy, ale instrumentalnie ciekawie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie muzyki czasem u mnie to tygodniowy maraton z jakimś artystą. Tak mi się zdarza i nic nie poradzę bo to moje uzależnienie.   Lubię wtedy nie tylko słuchać muzyki ale i czytać biografie, oglądać filmy dokumentalne na temat. 

W tym tygodniu to jest Joy Division i Ian Curtis. 

 

A dziś wieczorem kupię film na YT i już nie mogę się doczekać >>>

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...