Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Niewielu się to spodoba lecz dziś włączyłem sobie (słucham przez słuchawki zgranej winylowej płyty) Juno to Jupiter - Vangelis. Nie jest jakoś bardzo ceniona, ale dla mnie jest coś przyciągającego w tej płycie. Jeszcze nie wiem co, bo to całkiem nowa płyta.

obraz.png.f8730e384a8f31986fd712b4c370fdc7.png

Płyta inaczej się kończy niż nagrania z Deezer, jest dłuższa, choć nie zgadza się z opisem strony "D". Napisałem w tej sprawie do "DECCA"

Przepiękna okładka z motywami od grafiki ośmiobitowej do wciągających zdjęć NASA. Piękny sopran. Ostatnie dzieło Mistrza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Adi777 napisał:

Do not listen while driving?

Grozi ciężką nogą? 😁

Jak zaśniesz za kółkiem, pewnie noga będzie ciężka. Zwłaszcza w gipsowej oprawce 😂

Tam są dołożone podprogowe składniki mające ułatwić osiągnięcie głębszych stanów relaksacyjnych (autohipnozy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2023 o 19:26, Rega napisał:

A ja postanowiłem zrobić sobie miesiąc z muzyką poważną. Dziś kolejne płyty. W tym Bach i Mozart.

 

IMG_20230619_191936.jpg

Z tego i kolejnego wpisu widzę sporo baroku włoskiego i niemieckiego, choć zaraz pojawia się Handel. A propos włoskiego baroku to który Marcello prezentowany jest na płycie, Alessandro czy Benedetto? Komponowali różne rodzaje muzyki.

W ogóle ile znakomitych nazwisk przewija się przez okres włoskiego baroku. Przez wieki bardzo to skarlało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solowy debiut wydany w 1995r zaraz po odejściu z 10.000 Maniacs. Śliczny, nostalgiczny głos. Proste ale ciekawe aranżacje. Wciągające amerykańskie brzmienie. Polecam gdy mamy ochotę zwolnić. Wysiąść z pospiesznego pociągu codzienności, stanąć na peronie życia i złapać dystans.

Natalie Merchant - Tigerlily (1995)

IMG_2168.jpeg.c6db450de23eae587f1d9b6309c8c858.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rega napisał:

Słowo się rzekło😉- czas na muzykę.

Dziś kolejne dwie płytki.

@Highlander_now drugie zdjęcie dotyczy Twojego pytania o Marcello - tyle wiem ile napisane jest na okładce płyty. 

 

IMG_20230622_204530.jpg

IMG_20230622_204829.jpg

To był zapewne Benedetto, który wprawdzie komponował głównie muzykę kościelną, ale ma w twórczości utwory "cywilne".

Nie był muzykiem zawodowym, to było po prostu jego hobby. Jako wenecki szlachcic nie musiał zarabiać muzykowaniem na życie. Alessandro był bodaj jego kuzynem.

Piękny okres w muzyce włoskiej - nie wiem czy to uprawnione określenie, gdyż Włochy jako państwo i język włoski są dość świeże. Mało kto wie, ale język włoski jest językiem sztucznym stworzonym na podstawie dzieł Alighieriego zwanego u nas nie wiedzieć czemu po imieniu, Dante. Naprawdę język włoski udało się ujednolicić w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy przeprowadzono akcję przenoszenia nauczycieli ze szkół z południa Włoch na północ i odwrotnie. Zmuszało to uczniów i nauczycieli do rozmowy w języku włoskim (Alighieriego), a nie regionalnymi dialektami. W ten sposób wymuszono naukę włoskiego. Obecnie tylko bardzo starzy Włosi posługują się jeszcze dialektami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...