Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Zapraszam was do zapoznania się z playlistą "Jazz-Rock-Fusion" by móc odkryć lub tym co znają odświeżyć sobie te obszary jazzu. Playlista ta jest takim dopełnieniem wcześniejszych dwóch playlist jazzowych którymi się tutaj z wami podzieliłem, gdyż brakowało jeszcze tylko tego gatunku który jest dla mnie tak ważny  i lubiany. 

Wciąż dodaje do niej utwory w tym klimacie, polecam wybierać odtwarzanie losowe.

Przyjemności,

pozdrowienia...

Jazz-Rock-Fusion

https://musiclovercoyotemusic.blogspot.com/2024/02/polecana-playlista-jazz-rock-fusion.html

 

jazz-rock-fusion-l.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erika de Casier z albumem Still.

R&B z elektroniką i pop. 
Nie wiem o czym śpiewa ta duńsko-portugalska piosenkarka, ponieważ tylko 2x przesłuchałem. A jestem już pod wrażeniem jak świetnie zrealizowano tą płytę. Dużo elektroniki, niezwykły subbas, wokal na pewno nie w roli głównej, tak kroczek za linią kolumn. Dźwięk w powietrzu, subtelnie i spójnie mi to brzmi. I bileciki na koncert na początek maja na mailu. Nigdy nie byłem na Live takiego brzmienia.

B93BE878-83BF-4694-B54A-632183A61559.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@terracan1929 Indila.  To już z 10 lat ten album liczy. Dzięki za przypomnienie. W piątek od niego rozpocznę.

A tą Panią znamy chyba wszyscy. Album zrealizowany no na grubo. Ileż tam mikrofonów ponastawiali. Na scenie instrumentów multum, nic się nie gryzie, nie nachodzi. Można i da się tak nagrać, bym audiofilem i melomanem mógł się poczuć.

A przy Fields of Gold zawsze, ale to zawsze włos staje i łezka się pojawia.

B0078D38-EE46-414C-BC93-900FF74D3B7C.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony przeróżnymi znaleziskami na tym forum, sam również chcę się trochę podzielić tym co "w duszy gra".

Zacznę od albumu, który najprościej mógłbym określić jako "wdech-wydech".

Elaenia - Floating Points, jest albumem kompletnym, pełnym zarówno dynamiki jak i subtelności, 

tytułowy utwór "Elaenia pokaże Wam, na co stać Wasz sprzęt jeśli chodzi o wydobycie tego co prawie niewydobywalne.

Poczujecie jak artysta dosłownie wlewa potencjometrami muzykę w Wasze uszy.

Przestrzeń, oddech. Zapraszam, jeśli ktoś jeszcze nie zna.

image.png.07cfa92f62847317f7d9f3d398056c56.png

https://open.spotify.com/album/7rVCUeALk18LDSTP1X2msh?si=pvOBh4w9RaCYImifeBh11w

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po raz n-ty genialny album "Suber" duetu Zen Baboon. 

zen_baboon_Suber.jpg.f7c225c6dbdd9bed70130e0bb773a505.jpg

Ciągle żywię nadzieję, że chłopaki w końcu coś nagrają na miarę tego albumu. Ostatnie produkcje to ciągle tylko muzyka klubowa, choć studyjnie świetna robota, powoli staje się to nudne.

A w następnej kolejności wrzucam To:

Eiji_Oue_Pictures.jpg.5cd0b1c7c850e5530bd8412f27580591.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to może być mało znany album.

Muzyka Tony'ego Scotta z reguły jest dla mnie mocno zgrzytliwa i chaotyczna, jest jednak kilka sporych wyjątków od tej reguły.

Należy do nich album "Meditation", który zawiera cztery improwizowane utwory.

Pięknie brzmienie jak na 1977 rok, wyśmienicie wg mnie nagrane, soczysty bas i wspaniały wodzący za nos klarnet Scotta.

Czwarty utwór, "Under the bo tree" to podróż w gęstą i mroczną dżunglę dźwięku.

Serdecznie polecam

image.png.8ebd7a35d218da4f96ab253ff287a5b2.png

https://open.spotify.com/album/0JSDPdBfLDLbKSbdSwS9ND?si=s_DxV7cCQR6Wy6BQa3apyg

 

Edytowano przez pKot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pKot napisał:

Zachęcony przeróżnymi znaleziskami na tym forum, sam również chcę się trochę podzielić tym co "w duszy gra".

Zacznę od albumu, który najprościej mógłbym określić jako "wdech-wydech".

Elaenia - Floating Points, jest albumem kompletnym, pełnym zarówno dynamiki jak i subtelności, 

tytułowy utwór "Elaenia pokaże Wam, na co stać Wasz sprzęt jeśli chodzi o wydobycie tego co prawie niewydobywalne.

Poczujecie jak artysta dosłownie wlewa potencjometrami muzykę w Wasze uszy.

Przestrzeń, oddech. Zapraszam, jeśli ktoś jeszcze nie zna.

image.png.07cfa92f62847317f7d9f3d398056c56.png

https://open.spotify.com/album/7rVCUeALk18LDSTP1X2msh?si=pvOBh4w9RaCYImifeBh11w

 

Świetna płyta, świetny występ pare lat temu na Tauronie. 

A ze w Polsce tylko zimno i pada, to dark ambienty jak znalazł... a najlepiej na nocne sesje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...