Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

11 minut temu, Fafniak napisał:

Rozumiem, tylko nie wymagaj tego ze muszę sie z tobą zgodzić. 

Ależ nie wymagam, każdy swoje zdanie ma. Wiadomo.

11 minut temu, Fafniak napisał:

Coś mam wrażenie że usilnie starasz sie mnie przekonać że to nie jest warte słuchania,

Myślę, że usilnie to zbyt duże słowo, a nawet jeśli, to zobacz na autora artykułu. Co o nim powiesz?

11 minut temu, Fafniak napisał:

choć ja nie rekomenduję specjalnie tego zespołu, podałem go jako ciekawostkę

Ja z kolei nie najeżdżam jakoś specjalnie na ten zespół, po prostu z mojego doświadczenia twierdzę, że nie ma sensu o nich pisać. Co za dużo szumu, to niezdrowo.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie, to mam wrażenie, że jeśli większość z tego forum wdałaby się w polemikę z właścicielem tego bloga, na dowolny temat muzyczny, to poobrażaliby się na śmierć 😉

Jest całkiem sporo kwestii około muzycznych, w których - "ale mi się podoba" nie ma żadnego znaczenia, totalnie żadnego. Nie mówię o Tobie, piszę ogólnie. Fajnie, jeśli ludzie zdaliby sobie z tego sprawę.

Często chodzi też po prostu o promocję danego zespołu - dlatego wytwarza się szum wokół muzyków - w tym konkretnym przypadku próby podejścia nostalgicznego, powrotu do lat 60 i 70, ale to już zostało ładnie wyjaśnione w tym artykule.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale faktycznie pisanie o świeżości muzyki Grety to nieśmieszny żart.

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

To przecież logiczne, że nikt Ci nie będzie bronił słuchania tego zespołu. Nie w tym rzecz.

                                                            :101_point_up:Także ten.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ich posłuchać, tylko po co, skoro oryginał jest jakieś 13,5 razy lepszy, i to pół jest ważne 
Taki zespół idzie po linii najmniejszego oporu, że niby wskrzesza legendę, przywraca klimat starych lat, i tym podobne.
https://pablosreviews.blogspot.com/2018/10/fuck-greta-van-fleet.html

Rush i Geddy Lee mi się kojarzy bardziej jednak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dorsz napisał:

Rush i Geddy Lee mi się kojarzy bardziej jednak emoji3.png

Być może też z nich "jechali", nie zdziwiłbym się...

 Tego się spodziewałem, jednak czasami po prostu nie ma sensu dyskutować na pewnych forach, kompletny brak zrozumienia tematu, albo brak chęci do zrozumienia, albo to i to, jak zwykle teksty - ale mi się podoba. Do kompletu brakuje jeszcze - O gustach się nie dyskutuje. Szkoda. Na szczęście są takie blogi, jak powyższy 👏

20 minut temu, JaZz napisał:
1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Nie lubię bezczelnych kopistów, nic nie wnoszących do "swojej" muzyki. 

 

45 minut temu, Adi777 napisał:

Ja z kolei nie najeżdżam jakoś specjalnie na ten zespół,

 

45 minut temu, Adi777 napisał:

Myślę, że usilnie to zbyt duże słowo

Czy aby na pewno? 

Spokojnie, wyślę im kartkę z przeprosinami. Dla fanów też...

Bezczelni kopiści to faktycznie mocarny tekst, szczególnie w dzisiejszych czasach, niemniej prawdziwy i pasujący do zespołu. 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale to nie dotyczy tego zespołu. Nie chodzi o wymyślanie koła na nowo, ale o fakt, że zespół kopiuje albo wręcz zżyna na potęgę. 

Czym innym jest zżynanie, a czym innym inspiracja.

" Nie tylko nie dodaje nic do siebie, ale wręcz jeszcze bardziej ją upraszcza, sprowadzając wyłącznie do prostych piosenek, całkowicie pozbawionych ambicji, jakie nierzadko zdradzał brytyjski kwartet. " Z tym nie można polemizować, bo to prawda, ale najgorsze jest to, że zespół jest/był promowany jako coś świeżego, przecież to jest parodia westernu.

Wiadomo, że dziennikarze muszą mieć co do garnka włożyć, ale bez przesady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w radiu ich lubią, bo mają takie radiowo krótsze utwory, a skoro w rocku posucha to i greta dobra,

mnie tam panowie kiszka nie przeszkadzają, no i przecie to prawie polacy!

a co do pewnych zespołów takich  jak  np acpiorundc, to oni przecież od ilu lat taką samą piosenkę grają i jest git...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykle bywa jednym się podoba innym nie, padają różne opinie i bardzo dobrze. Ale gdy piszemy, że Greta gra podobnie/inspiruje się/kopiuje Zeppelin to aż się prosi wspomnieć, że niniejszy Zeppelin w tej materii nie ma czystego konta. Wokół kilku ich sztandarowych utworów krąży smrodek plagiatu. Piszę z pamięci więc mogą być nięścisłości (z góry przepraszam) w jednym kilkuletnim procesie poszli na ugodę i wypłacili autorowi niemałą sumkę , choć oficjalnie nie przyznają się do plagiatu, i mówi się , że w kwestii innego utworu załatwili sprawę bez udziału sądu. I piszę to wszystko jako wielki miłośnik ich muzyki. Bardzo chętnie wracam do ich płyt, chociaż Gretę również lubię od czasu do czasu zapuścić. Ale i tak górą Rush :)

Edytowano przez zetbegie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcKrawczyk napisał:

a skoro w rocku posucha

Nie, uwierz mi, że nie. Jeśli ostatnie płyty Squid, black midi, Black Country, New Road czy The Notwist są słabe, to ja chcę wiedzieć, które są dobre. Oby jak najwięcej takiej posuchy w muzyce rockowej.

2 godziny temu, JaZz napisał:

Nie słuchaj.

Nie słucham? Krytykuję. Nie muszę, ale mogę.

1 godzinę temu, MarcKrawczyk napisał:

a co do pewnych zespołów takich  jak  np acpiorundc, to oni przecież od ilu lat taką samą piosenkę grają i jest git...

Ale dla kogo jest git? Widocznie ich fani mają niewygórowane wymagania. 

1 godzinę temu, zetbegie napisał:

niniejszy Zeppelin w tej materii nie ma czystego konta. Wokół kilku ich sztandarowych utworów krąży smrodek plagiatu.

Wiem, chyba każdy miłośnik muzyki rockowej o tym wie, ale nie tylko Zeppelini, Deep Purple także. Jasne, nie pochwalam tego, ale mimo wszystko, różnica jakościowo jest kolosalna między Ledem a Gretą, no i same utwory, które przerabiali, nie informując o tym, kto jest twórcą - między innymi "Dazed and Confused" - są brzmieniowo dalekie od oryginału, mocno zmienione i rozbudowane.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adi777 napisał:

Myślę, że usilnie to zbyt duże słowo, a nawet jeśli, to zobacz na autora artykułu. Co o nim powiesz?

Ale nie jesteś w stanie zrozumieć że ktoś moze mieć rację (autor artykułu) ale to nei wpływa na moją chwilową emocje podczas słuchania ?

To sa dwa różne światy.

To tak jak Stonesi są oskarżani o plagiat z utworem "living in the ghost town" ALE KOMPLETNIE nei zmienia to sytuacji ze ja bardzo lubię ich wykoananie

Kapiszci ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fafniak napisał:

To tak jak Stonesi są oskarżani o plagiat z utworem "living in the ghost town" ALE KOMPLETNIE nei zmienia to sytuacji ze ja bardzo lubię ich wykoananie

To tak, jak z Led Zeppelin, też byli oskarżeni o plagiaty, w tym wspomniane przeze mnie Dazed and Confused, więc nie rozumiem do końca Twojej wypowiedzi. 

Tak na marginesie - byłoby milej, gdybyś staranniej napisał ten post.

15 minut temu, Fafniak napisał:

Ale nie jesteś w stanie zrozumieć że ktoś moze mieć rację (autor artykułu) ale to nei wpływa na moją chwilową emocje podczas słuchania ?

Napisałem chyba kilka razy o tym, że przecież nikt nikomu nie broni słuchania jakiejś muzyki, ale warto uświadamiać o pewnych rzeczach.

Kapiszi? 😈

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MobyDick napisał:

Panowie :) . a z kogo zrzyna Taylor Momsen ?

Jak to z kogo, z Clödie 😉

 

8 godzin temu, Adi777 napisał:

black midi

Dzięki bo to jest naprawdę zajebiste 👍

Chyba dopiero ma wyjść ten album? Coś wyczytałem na YT. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, JohnDoe napisał:

Jak to z kogo, z Clödie 😉

 

I bardzo słuszna hipoteza :D 

A wspomniana wyżej gwiazda będzie grała koncert w rejonie trójmiasta :) w najbliższą sobotę.

234512243_2920335618226359_6146862609365

Tydzień po tym będzie na Mazurach ( koło Częstochowy )

61127017d6e46.jpg

28 będzie występować w Hanowerze na Open Air Music And Culture Festival.

Jeśli ktoś chce jej posłuchać na żywo.

Bo były jakieś wątpliwości co do jej głosu. Jakoby elektronicznie poprawiany ... :D 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...