Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

A ja wychowałem się na polskim punk rocku. Swoją drogą kto pamięta Listę Przebojów Rozgłośni Harcerskiej i transmisje z Jarocina? Z tych czasów pozostał sentyment do KSU , AYA RL , Kultu. 

Do dziś czerwona AYA RL budzi dreszczyk. A Nowa Aleksandria Siekiery ryje beret. Szczególnie "Idziemy na skraj" i "Na zewnątrz."

Ciekawe jak brzmiała by ta płyta zrealizowana dzisiejszą techniką?

Później dzięki takim audycją radiowym jak Wieczór z płytą kompaktową i Romantycy muzyki rockowej ( to był ewenement na skalę światową aby słuchać płyt CD z radia) zauroczył mnie Dead Can Dance i Sisters of Mercy. I jestem im wierny do dziś.

Ponadto od Dire Straits i Pink Floyd poprzez Deep Purple do AC/DC. Ale też Jacek Kaczmarski i Kayah i Bregovic. Nie ograniczam się , nie szufladkuję muzyki. Nooo disco polo nie przejdzie. Ostatnio wpadła mi w ucho płyta Briana Bromberga "Wood ll". Jeśli komuś brakuje masażu wątroby polecam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, audiowit napisał:

20220718_225251.jpg

Słynny utwór Wicked Game pochodzi z trzeciej płyty Chrisa, Heart Shaped World, wydanej w roku 1989. Co ciekawe, utwór ten promowany na singlu nie zdobył żadnego uznania i przepadł bez śladu. Rozgłos zyskał dopiero rok później jako ścieżka dźwiękowa do filmu Dzikość Serca, Davida Lyncha. Jak niewiele brakowało, aby nikt dzisiaj nie pamiętał  o tym świetnym kawałku.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najciekawsze jest to , że mieliśmy kasetę która była nastą kopią nagrania powstałego na Kasprzaku trzymanym w ręce podczas koncertu i nikt nie wybrzydzał , że bas nie taki a wokale wycofane😆.

A co do starych kawałków kojarzysz pewnie KSU " Umarłe drzewa "?  Tekst powstał 30 lat temu a jaki proroczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...