Skocz do zawartości
Belfer54

ATOLL - czyli francuska robota

Recommended Posts

A dzwoniłeś już do dystrybutora ATOLLa - firmy Audio Forte - z tym pytaniem?
Spróbuj odłączyć i ponownie podłączyć kable bo może jeden z nich słabo kontaktuje (i jeszcze docisnąć kable) i po prostu pograj jeszcze trochę na tym wzmacniaczu, może się ułoży.

Pozdrawiam
PS. Witam kolejnego posiadacza IN-100 :-)

Dnia 15.04.2018 o 23:37, ssskorpionixxx napisał:

Cześć, zauważył ktoś w swoim in100se nierówna prace kanałów ? Jak odkręcam potencjometr od zera to przez chwilę, ok. godz. 7.30 prawa kolumna gra głośniej, im bardziej się odkręca,wszystko się wyrównuje. Wzmak nowy prosto z kartonu.

Cześć wzmacniaczy zrobiona na „tradycyjnych potencjometrach” może pochwalić się taką przypadłością. Wiem że niektórym udawało się wymienić taki wzmacniacz a inni machali na to ręką bo ystepowalo to tylko w bardzo małym zakresie na początku.

staralbym się wymienić. Wałcz o swoje to nie jest sprzęt który kosztuje „setzlotych”

Czy ktoś z was chłopaki podłączał Atolla in200se do głośników wstęgowych? Zastanawiam się nad ELAC FS 249.3, ale spotkałem się z opinią, ze wstęga obnaży wszystkie jego niedoskonałości.
Pozdrawiam.

A jakie niedoskonałości ma IN200?

No chyba że masz na myśli jakieś szczególne połączenie sprzętowe w którym musisz coś zamaskować.

Według mnie to bardzo dobry i mocny wzmacniacz  xD No i czteroomowa impedancja kolumn nie jest dla niego przeszkodą. Spokojnie zagra z wieloma dobrymi kolumnami - również kilkukrotnie od niego droższymi.
Jeżeli chodzi o kolumny to słuchałem go w kilku konfiguracjach - m.in. na podłogówkach ADAM ze wstęgami na górze i nie miałem żadnych zastrzeżeń co do dźwięku. A ponieważ JETy mają wspólny rodowód ze wstęgami w ADAMach, więc takiego połączenia bym się nie bał.

Czytałeś poniższy test tych ELAC'ów w AUDIO ?
https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/2765-elac-fs-249-3

Pozdrawiam

Napisano (edytowany)

Heja czytałem - nie ma w niej nic co rozwiązało by moje zagwozdki. ;) Będę musiał udać się do dalekiego miasta, ze swoimi klockami, na odsłuchy. Pozdrawiam.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.

12 godzin temu, Tomasitto108 napisał:

Będę musiał udać się do dalekiego miasta, ze swoimi klockami, na odsłuchy.

Sprawdzenie "nauszne" zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Tym bardziej że każdy słyszy inaczej, a Ty możesz mieć inne oczekiwania co do dźwięku oraz możesz słuchać innej muzyki niż inni.
Tym bardziej że nadal nie napisałeś o jakie niedoskonałości Tobie chodzi.

Pozdrawiam
PS. Równie dobrze ATOLL może obnażyć niedoskonałości kolumn, a nie na odwrót B| Mimo że kosztuje mniej niż połowa nowych Elaców.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany wzmacniaczem ATOLL, to jest do kupienia w Warszawie w bardzo dobrym stanie czarny IN-100 SE z pewnego źródła (komplet z pilotem, papierami i kartonem). Sprzęt pochodzi z polskiej dystrybucji, jest w pełni sprawny i od nowości u jednego właściciela (z pewnych rąk - ale nie jest to mój wzmacniacz), choć już po gwarancji (dzięki temu cena jest rozsądna :D ). Więcej informacji na PW.

Pozdrawiam

Witam

Jestem zainteresowany kupnem Atoll IN100SE do kolumn Dynaudio Emit 20, czy ktoś posiada w/w zestaw lub słyszał jak to gra.

Będę bardzo wdzięczny za informację.

Witam ,zastanawiam się nad kupnem Atoll in200se,będzie to grało z Kef r 300 i Raspberry ,Hifiberry dac+pro.Zalezy mi na dynamicznym dźwięku z dobra średnica i wyraźna góra.Mam takie pytanie czy to dobre połączenie według was?Jest oferta w internecie ale nie pasuje mi ten pilot.https://m.olx.pl/oferta/wzmacniacz-atoll-in-200-CID99-IDv212S.html

4 godziny temu, tomaz75 napisał:

Witam ,zastanawiam się nad kupnem Atoll in200se,będzie to grało z Kef r 300 i Raspberry ,Hifiberry dac+pro.Zalezy mi na dynamicznym dźwięku z dobra średnica i wyraźna góra.Mam takie pytanie czy to dobre połączenie według was?Jest oferta w internecie ale nie pasuje mi ten pilot.https://m.olx.pl/oferta/wzmacniacz-atoll-in-200-CID99-IDv212S.html

Ale to chyba in200 bez SE.

Dlaczego nie pasuje Tobie ten pilot?

IN200 jest dynamiczny :-)

Ale w ciemno bym nie brał, nie słuchałem go z żadnymi KEFami. Ta oferta jest gdzieś w Twojej okolicy?

Pozdrawiam

Tak jest w mojej okolicy,mam pytanie czy jest różnica brzmienia modeli in 200,in200se?Pilot wyglada jak od innego wzmacniacza.Pozatym mam jeszcze dylemat jak będzie to grało z innym źródłem niż moje i w innej akustyce.

Witam,

zakupiłem właśnie do denona x3500 wzmacniacz atoll in100se, który funkcjonować będzie jako końcówka mocy.

Teraz chciałbym wymienieć kolumny (kef c7 aktualnie), na takie w których odczuje większą poprawę. Jakie w cenie do 3-3,5tPLN używane byście doradzili?

Salon 35 mkw. sofa 3,2 m od telewizora. Muzyka rock, filmowa/symfoniczna, troche jazzu. Lubię cieplejsze brzmienie i szeroki, fajny środek i "mięsisty dół".

Pod koniec roku firma ATOLL pokazała najnowszy (i najwyższy) model przetwornika: DAC-300. Po 3 wejścia optyczne i koaksjalne, jedno USB typu B do podłączenia komputera.

Nie wiedzieć czemu istnienia gniazda USB typu A firma nadal nie zauważa, więc pamięci przenośne lub dysk twardy możemy sobie włożyć jedynie w streamer Atolla (o innych rozwiązaniach nie będę pisał) albo w sprzęt innych firm.

Cena na stronie dystrybutora: 10.900 zł.

Pozdrawiam

Witam

Mam obecnie IN100se + Kef R300 i do tego stare CD Marantza, jak w sygnaturce. Czas rozbudować zestaw i myślę o nowym; Atoll CD 100 SE lub Atoll Dac100se +jakiś transport. Co zagra lepiej, ktoś porównywał te dwa źródła?

Edytowano przez Janusz Duryn

A jaki sprzęt ATOLLa masz w tej chwili ?
Oraz kolumny (grałeś na Heco Music Style 500 ?) i resztę toru, jaka powierzchnia i czego sluchasz...

Pozdrawiam i witam na Forum AUDIO 🙂

W tej chwili AM200SE +ST200. +Mini PC Beelink bt3 z Tidal i foobar. 

Jeszcze gram na heco ale chce pójść w monitory, no ale to może uda się albo nie w tym roku. 

Nie mam sprecyzowanego nurtu muzycznego bo pop rock i muzyka rozrywkowa się wkradnie jak wpadnie w ucho, i jazzu trochę z damskim wokalem, stara elektronika depeche, kraftwerk, niecałe 18m2

Pozdrawiam 

Edytowano przez Dedal75

Napisze coś bo bieda trochę w klubie. 

Heco sprzedane, kupione w sierpniu dynaudio x14 i już ich nie ma 😁 połączenie z atollem jeśli chodzi o moje preferencje brzmienia, nie trafione kompletnie. Szukam dalej. Pzdr 

5-6 tysięcy to dla mnie za dużo, i tak wydaje mi się że nie potrzebnie do takiego poziomu wszedłem. 

Bardziej budżetowy sprzęt mniej problemów było 😁 a teraz ciągle coś nie pasuje, idąc wyżej myślałem że będzie tylko lepiej ale widać nie koniecznie HAHA. Pzdr 

Na najbliższym AudioVideoShow firma AudioForte - dystrybutor sprzętu ATOLL w Polsce przedstawi modele w wersji Signature (Hotel Radisson Blue - czyli Sobieski).

Pozdrawiam