Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

21 minut temu, Dedal75 napisał:

@lpomisA jak się ma do nich model HD 555 bo ja nie w temacie a zalegają u mnie już od bardzo dawna prawie nie używane 🤔 

Trzymaj je, przy obecnej cenie HD599 na Amazonie dostałbyś za HD555 guziki.

Niektórzy bardziej cenią HD599 niż HD600, nie wiem w czym rzecz, bo tych pierwszych nie miałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

jak się ma do nich model HD 555

Słuchałem HD555 i porównywałem kiedyś do HD598 (nie 599). Ale to było kilka lat temu. Z pamięci - 598 grały rozdmuchanym, pozbawionym kontroli basiorem, który nachodził na średnicę. Były lekko ocieplone i przyciemnione jednocześnie, choć na górze bardziej otwarte niż 555. Rozdzielczość i separacja pozostawiały wiele do życzenia. 555 ogólnie wydawały mi się łatwiejsze do przetrawienia. Ja z Sennków od czasu zderzenia z serią HD5xx kompletnie się wyleczyłem. Nie rozumiem tego grania po prostu. Nie wiem co autor miał na myśli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lpomis napisał:

Słuchałem HD555 i porównywałem kiedyś do HD598 (nie 599). Ale to było kilka lat temu. Z pamięci - 598 grały rozdmuchanym, pozbawionym kontroli basiorem, który nachodził na średnicę. Były lekko ocieplone i przyciemnione jednocześnie, choć na górze bardziej otwarte niż 555. Rozdzielczość i separacja pozostawiały wiele do życzenia. 555 ogólnie wydawały mi się łatwiejsze do przetrawienia. Ja z Sennków od czasu zderzenia z serią HD5xx kompletnie się wyleczyłem. Nie rozumiem tego grania po prostu. Nie wiem co autor miał na myśli.

Kwestia w co je wpinałeś, bo jak w dziurkę jakiegoś CD lub integry, to nienajlepszy wybór.

Ja dobrze wspominam HD600 na kabelku Conducfil Sonolene z wtykiem Furutecha.

Czasem mi tęskno za HD600, chociaż wyleczyłem się ze słuchawek dynamicznych, wolę planary i już raczej nic się nie zmieni w tej materii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DiBatonio napisał:

Kwestia w co je wpinałeś

Faktycznie. Nie było to nic ciekawego. Przenośny grajek Cowon (iAudio) i jakaś integra niskich lotów Denona. Tak czy inaczej HD600 to już wyższa liga i te podobały mi się duuuuuużo bardziej. Większe wyrafinowanie i dojrzałość pod każdym względem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dedal75 napisał:

A coś przyzwoitego za normalne pieniądze . Wzmacniacz słuchawkowy i słuchawki ? Na bardzo dobry początek 😉 Pzdr

Może najpierw sprawdź sobie jakiś wzmacniaczyk słuchawkowy, chyba że wolisz DAC/Amp.

Normalne pieniądze to jakie? bo dla każdego z nas, to może być zupełnie inny pułap cenowy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2022 o 22:59, DiBatonio napisał:

Mam jeden luźny EarStream Moonlight.

Kiedyś kupę kasy dałem za tę „mydelniczkę” 😀

Dawaj pięćset i bierz 😁

EarStream Moonlight… toż to legenda polskiego słuchawkowego świata… dzisiaj jest to już niezmiernie rzadki wzmacniacz. Zresztą w czasach gdy powstał również. Czy nie bezpośrednio później pojawiła się słynna Czarna Perła? No to mnie normalnie zaciekawiłeś teraz… co też ludziska po domach trzymają…;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sonique napisał:

Czy nie bezpośrednio później pojawiła się słynna Czarna Perła?

Nie.

Później był Headonic w dwóch wersjach jedna z bateryjnym zasilaniem.

A dopiero wyższe  modele to był Black Pearl i Sonic Pearl.

Moonlight pozamiatał niejedną dziurkę w odtwarzaczach, czy integrach.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, River napisał:

Ale tam jest uwalony róg. Wiem, że to nie wpływa (zapewne) na dźwięk, ale przy tym fortepianowym lakierze wygląda to, mówiąc delikatnie, średnio. A wg mnie kolumny to jednak też "mebel", który powinien wyglądać przyzwoicie. Reasumując - cena średnio zachęcająca, zważywszy, że jakiś czas temu, kupowałem ten model, w stanie idealnym, za 2900 PLN.  

No i szkoda, że autor ogłoszenia poza wzmianką o uszkodzeniu, nie pokazuje go na fotkach w zbliżeniu. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, soberowy napisał:

Gdzie Ty tam widzisz uwalony róg? 

Na drugim ogłoszeniu są zdjęcia z widocznymi odpryskami lakieru. Myślę, że to tak, źle wygląda na zdjęciach z powodu odbić na piano black. Ale może lepiej niech sprzedający się wypowie.image.thumb.png.96f46e4661a5c79f55aecce104a6b059.png

Ok, nie róg. Kant. Myślę, że właśnie przez to że jest to lakier fortepianowy, wygląda to bardzo nieciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, seba3002 napisał:

Ale tam jest uwalony róg. Wiem, że to nie wpływa (zapewne) na dźwięk, ale przy tym fortepianowym lakierze wygląda to, mówiąc delikatnie, średnio. A wg mnie kolumny to jednak też "mebel", który powinien wyglądać przyzwoicie. Reasumując - cena średnio zachęcająca, zważywszy, że jakiś czas temu, kupowałem ten model, w stanie idealnym, za 2900 PLN.  

No i szkoda, że autor ogłoszenia poza wzmianką o uszkodzeniu, nie pokazuje go na fotkach w zbliżeniu. 

Moim zdaniem to jest mega niska cena w dzisiejszych czasach za nie. W stanie idealnym chodza obecnie po 3200-3500. Tutaj jest 1000 zł mniej z powodu odprysków. Ja bym się bal, ze one pójdą dalej i lakier ze sobą zabiorą. Ale może nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...