Skocz do zawartości

Przedwzmacniacze gramofonowe.


Recommended Posts

Szczerze to w tym preampie nie ma nic szczególnego … bida ja go nie chce:)

Tak po krótce; zasilanie z china zasilacza impulsowego 12v. Potem mamy zintegrowaną przetwornice dc/dc +\-15v. Na wyjściu po kondensatorze filtrującym. Zasilacz mocno budżetowy.

W torze sygnałowym mamy po 3 opampy na kanał w tym na wyjściu LM4562 -szału nie ma. Trochę końdów Wima i to wszystko.

Ot taka konstrukcja jak wiele innych.

 

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, elektron6 napisał:

Szczerze to w tym preampie nie ma nic szczególnego … bida ja go nie chce:)

Tak po krótce; zasilanie z china zasilacza impulsowego 12v. Potem mamy zintegrowaną przetwornice dc/dc +\-15v. Na wyjściu po kondensatorze filtrującym. Zasilacz mocno budżetowy.

W torze sygnałowym mamy po 3 opampy na kanał w tym na wyjściu LM4562 -szału nie ma. Trochę końdów Wima i to wszystko.

Ot taka konstrukcja jak wiele innych.

 

Jasne - każdy ma prawo do swoich osądów i opinii.
Ale patrząc obiektywnie to w tej cenie czyli za 1450 zł (ja za tyle kupiłem 2 tyg temu) ciężko by jakiś preamp był lepszy.

Brzmi na prawdę dobrze - choć ja czekam na przyszły tydzień, bo wtedy będę miał MC - i wtedy wydam swój końcowy werdykt :). Mnogość możliwości ustawienia preampa także na duży plus.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, R_33 napisał:

Ze specyfikacji wynika, że ten Vincent nie ma żadnej regulacji. A teraz z doświadczenia wiem, że możliwość regulacji jest bardzo ważna.

Może i jest ważna ale to nie znaczy że wszystkie pre bez regulacji trzeba skreślić, mój wzmacniacz też nie ma żadnych regulacji a gra całkiem przyzwoicie, pytałem o tego Vincenta ponieważ ma dobry w osobnej obudowie zasilacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pacman napisał:

Może i jest ważna ale to nie znaczy że wszystkie pre bez regulacji trzeba skreślić, mój wzmacniacz też nie ma żadnych regulacji a gra całkiem przyzwoicie, pytałem o tego Vincenta ponieważ ma dobry w osobnej obudowie zasilacz

Masz racje. Ale już przerobiłem kilka preampów ale wszystkie dotychczasowe do 1000 zł. 
I brak tej regulacji rożnych parametrów to problem. 
Np mój ortofon 2M blue na esdarku a nawet na CA solo - grał za ostro. A dzieki Iskrze mogłem sobie tutaj pokombinowac i tą ostrośc 2m blu zredukowałem. 

A na przykład na wkładce od AT Vm95ml - na esdarku (bez żadnej regulacji) świetnie brzmiało :)

A po niedzieli przechodzę na Mc więc tak czy siak musiałem Esdarka wymienić na inny - dlatego padło na Iskrę - że można kombinować do woli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

A dlaczego miałby to być minus? 

ingerują w sygnał audio, brzmienie z vinyla nie jest naturalne lecz sztucznie podbite przez filtry, a nie oto chodzi w neutralności sprzętu.

Każdy sprzęt rozpatruję w kontekście neutralności dla sygnału audio, innym może to się podobać, mnie nie🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynuje mnie to ciągłe dążenie do neutralności. Gdyby przenieść to na gotowanie, to należałoby gotować wszystko bez użycia jakichkolwiek przypraw, dla mnie to absurd. W przypadku winyla ingerencja w sygnał jest nieuniknioną konsekwencją samej techniki zapisu. (Przez konieczność odwrócenia korekcji sygnału). Wolę mieć możliwość "doprawienia" dźwięku i frajdę ze słuchania, niż zmuszać się do słuchania czegoś, co nie do końca mi pasuje, w imię idei bezwzględnej neutralności. No, ale co kto lubi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Karol64208 napisał:

brzmienie z vinyla nie jest naturalne lecz sztucznie podbite przez filtry

Jednak dzięki tym ustawieniom mamy możliwość dopasować preamp do parametrów wkładki. Przecież różne wkładki mają różne parametry. Jedna będzie miała cewki o impedancji poniżej 10 ohm (np. Umami Blue, cała seria Ortofon Quintet), druga będzie miała 40 ohm (Denon DL-103), a trzecia ponad 130 ohm (np. Hana ML, Sumiko Blue Point no.3). Złe dopasowanie obciążenia może nam dosyć mocno zniekształcić górę pasma.

Dopiero zgranie preampa z wkładką da nam prawdziwą neutralność i naturalność.

loud.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Audio Autonomy napisał:

Jednak dzięki tym ustawieniom mamy możliwość dopasować preamp do parametrów wkładki. Przecież różne wkładki mają różne parametry.

Przy tych wartościach to dobrze zaprojektowane wejście w pre radzi sobie, albo powinno sobie radzić bez straty, przydatne jest przy wyższej impedancji wew. wkładki,  ma wpływ na wzmocnienie sygnału/dynamikę.

Każdy dodatkowy filtr RLC w torze audio, to raczej zły pomysł.

Należy zwracać uwagę przy zakupie i dopasowanie wkładki dla pre-phono.

Z mojego doświadczenia i testów zastosowanie wkładki o dowolnej impedancji nie zmienia szerokości pasma i liniowości.

Są wkładki które generują swój dźwięk np; więcej środkowego, inne więcej wysokiego pasma, itd. ale to zależy od budowy wkładki, a nie dobrze zaprojektowanego preampa.

Spotkałem się b.często z nowymi pre-phono gdzie wykorzystuje się schematy z epoki, które były obliczone dla wkładek o wyższej impedancji wkładek, może to jest problemem.

Pozdr.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet producenci wkładek podają zazwyczaj zalecane wartości obciążenia wkładki. Te dane nie biorą się przecież z kosmosu. Oczywiście wszystko jest subiektywne i dla jednej osoby to mogą być małe różnice w dźwięku, a dla drugiej duże. Jednak ciężko powiedzieć żeby tych różnic nie było. 

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

Każdy dodatkowy filtr RLC w torze audio

Filtr mamy jeden , tylko o zmiennych wartościach R i C. Nie musimy więc dodawać niczego więcej. Zresztą ja też jestem zwolennikiem jak najprostszej ścieżki sygnału (w miarę możliwości oczywiście) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeśli regulacja w pre jest takim minusem, to dlaczego ten pre kosztuje tyle ile kosztuje i jest uważany z jeden z najlepszych pre Yamahy , a taka Iskara do pięt mu nie dorasta? A przecież regulacji od cholery. Już nawet nie wspomnę o Abrahamsenie.

 

 

IMG_20211122_195750.jpg

IMG_20220416_203509.jpg

IMG_20230204_204200.jpg

IMG_20230919_204553.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...