Skocz do zawartości

M&B Audio Cable


Recommended Posts

15 minut temu, Rega napisał:

A jaką masz Aurorę?

U mnie taka sprawuje się najlepiej ze wszystkich kabli głośnikowych jakie miałem i mam. Dużo lepiej niż np Tellurium Q Black II czy Nordost Flat4.

 

20190709_084302.jpg

Interconect Aurora i Stella od MB Audio Cable 😉. Głośnikowe na chwilę obecną to Chord Clearway 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 3 weeks later...

Witam  Wszystkich Forumowiczów.

   Tak jak obiecywałem, do oferty doszedł nowy model przewodów głośnikowych NOVA. 

    Poniżej link do testu który miał miejsce na blogu Stereo i Kolorowo 

          https://stereoikolorowo.blogspot.com/2023/09/mb-audio-cable-nova-przewody-gosnikowe.html

Przy okazji chciałem  Wszystkim życzyć  Radosnych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Wszystkiego Najlepszego w  nadchodzącym Nowym Roku. 

Pozdrawiam

Brożek Marek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nowe kable produkcji pana Marka Brożka - poniżej informacje od naszego Kolegi Marka (jak widać mamy zbieżność imion, bo "Marek testuje Marka" 👍) - czyli ciekawy tekst i test wykonany przez Belfer54 (założyciela niniejszego wątku):

Prototyp kabli Marek Brożek Audio

Prototypy kabli głośnikowych i interkonektu analogowego Pana Marka Brożka dotarł do mnie w eleganckim foliowym, zasuwanym na suwak etui. Kolejny przykład tego jak nieduża firma, choć dobrze znana w środowisku audiofilskim potrafi zadbać o to, aby produkt został dostarczony do rąk kupującego w eleganckim opakowaniu.

Tak czy inaczej Pan Marek pozytywnie zaskakuje nas coraz częściej w tej kwestii.

Zanim napiszę kilka słów o wrażeniach po podłączeniu kabli głośnikowych i interkonektu powtórzę to co już wielokrotnie pisałem.

Nie roszczę sobie praw do opisów dźwięku jaki można spotkać mniej lub bardziej poczytnych periodykach tudzież witryn słynnych redaktorów testujących zawodowo sprzęt i komponenty audio. Jestem pospolitym melomanem. Zatem moje spostrzeżenia będą osobisto-subiektywne i podyktowane moimi upodobaniami muzycznymi i tym w jaki sposób odbieram szczególnie muzykę klasyczną i jazz.

Jak zwykle kable Pana Marka wykonana są z niezwykłą starannością, profesjonalnie, na najwyższym poziomie. Jak wspomniałem we wcześniejszej informacji o prototypach kabli głośnikowych wykonane są one z miedzi monokrystalicznej i grupy litych przewodników. Każdy z przewodników jest osobno izolowany w teflonie.

Jak poinformował mnie Pan Marek cena kabli głośnikowych będzie oscylowała w granicach 3800 – 4000 zł (z konfekcją) natomiast omawianego interkonektu w okolicach 3500 zł.


Kable głośnikowe testowałem na:
Przedwzmacniacz McIntosh C220
Końcówka mocy McIntosh MC 275
Odtwarzacz Electrocompaniet EMC1/ Ayre C-5xeMP
Tuner Kenwood KT-1100
Interkonekt InAcustik Reference NF-803 / Albedo Monolith pure silver monocrystal


Prototyp interkonektu testowany na:
Przedwzmacniacz McIntosh C220
Końcówka mocy McIntosh MC 275
Wzmacniacz elinsAudio Concerto
Odtwarzacz Electrocompaniet EMC1/ Ayre C-5xeMP
Interkonekt InAcustik Reference NF-803

 

Muzyka:
Beethoven Revolution - Missa Solemnis
Vivaldi Concerti La Pieta – Europa Galante/Fabio Biondi
The Min Ensemble – Light Divine
Bach – Before Bach Chouchane Siranossian
Franz Schubert – Two sonats, Fernando Riscado Cordas and Izhar Elias – guitar
Variations for Guitar – Froberger – Buxtehude – Bach – Beethoven et al. – Tilman Hoppstock
Grażyna Auguścik, Bogdan Hołownia – Pastels
Frankie Goes To Hollywood – Welcome To The Pleasuredome
Pat Metheny – Secret Story
Andreas Vollenweider – Caverna Magica
Van Halen – A Different Kind Of Truth

 

Muzyka z Drugiego Programu Polskiego Radia wykorzystana przy odsłuchu kabli głośnikowych.
Jak wiadomo „Dwója” to jedyna stacja radiowa w Polsce, która obecnie nadaje muzykę w nieskompresowanym formacie:

MENDELSSOHN 4 SYMFONIA A-DUR OP. 90 "WŁOSKA" (1834) LE CONCERT DES NATIONS SAVALL 4 Symfonia A-dur op. 90 "Włoska" (1834) - I. Allegro vivace

BEETHOVEN MISSA SOLEMNIS D-DUR OP. 123 LA CAPELLA NACIONAL DE CATALUNYA LE CONCERT DES NATIONS SAVA Missa solemnis D-dur op. 123 - I Kyrie

BEETHOVEN MISSA SOLEMNIS D-DUR OP. 123 LA CAPELLA NACIONAL DE CATALUNYA, LE CONCERT DES NATIONS SA Missa solemnis D-dur op. 123 - II Gloria

ABEL PRELUDE SAVALL Karl Friedrich Abel (1723-1787) / Prelude en re mineur

RIO SONATA FOR 2 VIOLINS AND CONTINUO IN D, OP. 5, NO. 2, HWV 397 LARGO ALBRECHT MAYER, SINFONIA Trio Sonata for 2 Violins and Continuo in D, Op. 5, No. 2, HWV 397 Largo

SZYMANOWSKI KONCERT SKRZYPCOWY OP 35 WILKOMIRSKA OSFN ROWICKI Koncert skrzypcowy op 35

BACEWICZ OVERTURE WDR SINFONIEORCHESTER BOROWICZ Overture

SZYMANOWSKI MITY OP 30 NARCYZ PARK PONTINEN Mity op 30 - 2. Narcisse

CARCEL LE TANGO STUPEFIANT D'OUSTRAC LE POEME HARMONIQUE DUMESTRE Le tango stupéfiant

MENDELSSOHN KWARTET SMYCZKOWY ES-DUR CONSONE QUARTET Kwartet smyczkowy Es-dur 1823 III. Minuetto - Trio

BEETHOVEN SONATA F-DUR NR 5 OP 24 ZIMMERMANN HELMCHEN Sonata F-dur nr 5 op 24 - IV. Rondo. Allegro ma non troppo

BEETHOVEN 24 VARIATIONS ON VENNI AMORE TIBERGHIEN 24 Variations on Venni amore

BARTOK RAPSODIA NA SKRZYPCE I ORKIESTRĘ NR 1 ZIMMERMANN BAMBERGER SYMPHONIKER HRUSZA Rapsodia na skrzypce i orkiestrę nr 1 BB 94b - I. Lassu

BARTOK RAPSODIA NA SKRZYPCE I ORKIESTRĘ NR 1 ZIMMERMANN BAMBERGER SYMPHONIKER HRUSZA Rapsodia na skrzypce i orkiestrę nr 1 BB 94b - II. Friss

CHARPENTIER TE DEUM H. 146 LES SURPRISES BESTION DE CAMBOULAS Te Deum H. 146 I. Prélude

PANDOLFI SONATA SKRZYPCOWA OP 3 NO 1 "LA STELLA" MANZE EGARR Sonata skrzypcowa op 3 No 1 "La Stella"

SZYMANOWSKI MITY OP. 30 ŹRÓDŁO ARETUZY IGRAS M. RUTKOWSKI Mity op. 30 - No. 1, Źródło Aretuzy (opr na flet i fortepian)

BACEWICZ WARIACJE NA ORKIESTRĘ WDR SINFONIEORCHESTER BOROWICZ Wariacje na orkiestrę

 

W cenie jaką Konstruktor będzie oferował kable głośnikowe i interkonekty nie znajdą one zbyt wielu konkurentów na rynku audio w tym przedziale cenowym.

Nie wiem, jak i co Pan Marek Brożek robi, że jego produkty prezentują tak wysoki poziom. To tajemnica Konstruktora.

 

Cała recenzja wraz ze zdjęciami kabli jest dostępna pod tym linkiem:

https://audiovoicegroup.pl/prototyp-kabli-marka-brozka-czyli-mb-audio-cable/

Pozdrawiam
PS. Marku - dziękuję za informację i możliwość zamieszczenia wykonanego przez Ciebie testu kabli Pana Marka Brożka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RoRo napisał:

W cenie jaką Konstruktor będzie oferował kable głośnikowe i interkonekty nie znajdą one zbyt wielu konkurentów na rynku audio w tym przedziale cenowym

Nie sądzę mówiąc szczerze...

20 minut temu, RoRo napisał:

Nie wiem, jak i co Pan Marek Brożek robi, że jego produkty prezentują tak wysoki poziom. To tajemnica Konstruktora

Jakby to powiedział jeden z tutejszych userów "krasnoludki jakieś w nim siedzą" 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poście dotyczącym nowego kabla głośnikowego oraz IC zamieściłem informację o sprzęcie i słuchanej muzyce, poniżej kilka zdjęć (kabel głośnikowy wraz z wygodnym plastikowym opakowaniem) i właściwy test:

glosnik-p3.jpg.a0a80a2939b220b3239098a880da80c9.jpg

glosnik-p2.jpg

Konkurentem prototypów kabli głośnikowych były świetne kable głośnikowe Skylane, najwyższy model w ofercie MB Audio Cable.

Pierwsze wrażenie, prototypy kabli głośnikowych są bardzo muzykalne, dźwięk jest przestrzenny, analityczny. W tej kwestii zbyt wiele nie ustępują kablom Skyline. Ba, nawet odnoszę wrażenie, że są od Skyline bardziej rozdzielcze. Jednak jest to tylko początkowe wrażenie, które wynika z tego, że wysokie tony w pewnym sensie pełnią rolę wiodącą, są bardziej wyeksponowane. Góra pasma jest soczysta, bardzo czytelna a nawet powiedziałbym śpiewna. Jednak uprzedzam wysokie tony nie są agresywna, nawet w pewnych momentach charakteryzują się subtelnością i delikatnością, co powoduje, że np. partie chóralne w muzyce klasycznej z jednej strony są dynamiczne, czytelne a z drugiej strony zwiewne. Skrzypce, wiolonczele, trąbki, saksofony, fortepian brzmią wręcz zjawiskowo, szczególnie, gdy słucha się muzyki emitowanej w „Dwójce”.

Średnie tony podobnie jak wysokie są dosyć szczegółowe a zarazem barwne i świetnie współgrają z wysokim zakresem pasma. W średnicy znajdziemy dużo smaczków, których obawiam się, że trudno byłoby się doszukiwać w wielu kablach innych firm, które od prototypów MB Audio są dużo droższe. Oczywiście tu kable Skyline prezentują się lepiej, ale przypomnijmy, to najwyższy model w ofercie Pana Marka Brożka.

Niskie tony pasma podawane są z mniejszym natężeniem niż w kablach Skyline, jednak są uporządkowane, sprężyste, dobrze kontrolowane.

Jak wspomniałem wyżej prototypy kabli głośnikowych to świetne analityczne i precyzyjne kable. Sprawdzą się w muzyce klasycznej, jazzie, również tam, gdzie mamy do czynienia z dużymi składami orkiestrowymi.   

Te kable cieszą się i bawią muzyką, podają muzykę z duża swobodą i lekkością. Nazwałbym je żartobliwie młodszym kuzynem kabli Skyline.

Jak przekazał konstruktor Pan Marek Brożek interkonket analogowy zbudowany jest z płaskich taśm ze srebra monokrystalicznego i płaskich miedzianych taśm z miedzi monokrystalicznej. Podobnie jak w interkonekcie Black Pearl izolatorami jest teflon jednak odmienny niż w Black Pearl. Inna jest też geometria ułożenia przewodów niż w Black Pearl.

Prototyp interkonektu jest pełen muzycznego wigoru. Podobnie jak w przypadku kabli głośnikowych wnosi do muzyki dużo melodyjności. Przekaz jest szczegółowy, powiedziałbym spontaniczny, soczysty, barwny. Interkonekt wprowadza do przekazu muzycznego nie tylko więcej szczegółów, ale też przestrzeń. Dźwięk charakteryzuje się świetną stereofonią. Na pierwszy plan wybijają się tony wysokie. Średnica ukazuje dużo szczegółów. Niskie tony nie są natarczywe. Są zdyscyplinowane, zwarte. Nie ma mowy o jakimkolwiek ich zmiękczeniu.   Interkonekt szczególnie sprawdza się w małych składach, w muzyce klasycznej i jazzie. Świetnie brzmią przy jego udziale wokale. 

 

 

Pozdrawiam

 

IC2.jpg

IC3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2023 o 12:22, M&B Audio Cable napisał:

Witam  Wszystkich Forumowiczów.

   Tak jak obiecywałem, do oferty doszedł nowy model przewodów głośnikowych NOVA.

Panie Marku,

czy nowy kabel testowany przez Kolegę Belfra54 ma już swoją nazwę?
Jak jest z konfekcją kabli IC - czy to są wtyki Eichman Bullet Plug?
Czy planowane są wersje XLR?

Gratuluję udanych nowych kabli - w cenie dużo niżej od topowych Skyline oferują dźwięk wysokiej jakości, porównywalny do Skyline. W jakości bezwzględnej w systemie Belfra54 przewagę miały Skyline, natomiast pamiętając o różnicy w cenie to te nowe kable są naprawdę ciekawą alternatywą.

To co ja słyszałem porównując bezpośrednio oba głośnikowe modele (dwugodzinny odsłuch, a ja byłem po pracy - więc to też może mieć wpływ na moje słyszenie) to bardziej podobała mi się średnica  i niskie tony w Skyline (trochę więcej szczegółów). Są to w sumie niewielkie, ale słyszalne średnice - i nie jest to jakaś przepaść. Po prostu różnicę w cenie widać w brzmieniu tych kabli i warto je dobierać pod swój system i swoje preferencje. W nowych kablach bardzo czytelne są wysokie tony, przekazują dużo informacji i szczegółów, ale nie są na szczęście męczące czy zbyt krzykliwe i ostre (mogą to być bardzo dobre kable w systemach, gdzie ciut brakuje góry). Jak dla mnie oba głośnikowce są bardzo dobre i tyle 🙂

Jak zwykle kable M&B są bardzo solidnie wykonane, z dobrych komponentów. Można wybrać odpowiednią dla siebie długość oraz rodzaj wtyków,

Pozdrawiam
PS. Pamiętajmy jednak że kable to ostateczny szlif systemu i jeśli wcześniej nie zostały dobrze dobrane komponenty i akustyka to samymi kablami tego nie poprawimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2024 o 00:00, RoRo napisał:

 

Muzyka z Drugiego Programu Polskiego Radia wykorzystana przy odsłuchu kabli głośnikowych.
Jak wiadomo „Dwója” to jedyna stacja radiowa w Polsce, która obecnie nadaje muzykę w nieskompresowanym formacie

możesz udostępnić adres stream'u bezstratnego "Dwójki" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RoRo napisał:

Panie Marku,

czy nowy kabel testowany przez Kolegę Belfra54 ma już swoją nazwę?
Jak jest z konfekcją kabli IC - czy to są wtyki Eichman Bullet Plug?
Czy planowane są wersje XLR?

Przewody na chwilę obecną nie mają jeszcze swojej oficjalnej nazwy, choć kilka pomysłów jest.

Wtyki , które zastosowałem to wtyki australijskiej firmy KLE Copper Harmony. 

Możliwa będzie również  konfekcja na wyższych modelach tej firmy, ale to już na indywidualne zamówienie.  

Kable będą oferowane także w wersji XLR. Tutaj planuję zastosować wtyki firmy Neutrik, czyli sprawdzony wtyk , który w  swych produktach oferuje znaczna część firm kablarskich.  Nie wykluczam również zastosowania innych zakończeń XLR pod indywidualne zamówienie.

Przy okazji chciałbym napisać ,że czuję się zaszczycony , że powyższy test kabli prototypowych mógł mieć  miejsce na tutejszym forum Audio 🙂

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, M&B Audio Cable napisał:

Wtyki , które zastosowałem to wtyki australijskiej firmy KLE Copper Harmony

RCA KLEi to bdb wtyki,  mało  niepotrzebnego "żelastwa" .

4 godziny temu, shureido napisał:

Prosty temat, Dwijka nadaje w formacie bezstratnym ?

Nie, nie nadaje w formacie bezstratnym.

Można o tym poczytać...

https://www.dobreprogramy.pl/@audiofilpc/dobra-zmiana-z-polskim-radiem-nie-tylko-na-lato-a-pewnie-na-lata,blog,102749

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Digital_Audio_Broadcasting

Bajanie, że lepiej brzmi niż formaty bezstratne, to takie myślenie życzeniowe podobne do odsłuchów z winyla, rzekomo lepszym medium od CD, czy hires. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

@shureido, @Wing0, ukryłam Waszą wymianę zdań. Myślę, że wszystko można zweryfikować samemu, proponuję skupiać się na temacie, a nie wyłuskiwaniu ew. nieścisłości. Dyskusji przysłuży się również język bardziej stonowany, szczególnie, jeśli piszemy o ludziach. A tak się składa, że forumowicz, o którym mowa, jak wspomina Wing0, należy do najbardziej zasłużonych w historii tego forum.

Pozdrawiam,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redakcja AUDIO napisał:

Cześć,

@shureido, @Wing0, ukryłam Waszą wymianę zdań. Myślę, że wszystko można zweryfikować samemu, proponuję skupiać się na temacie, a nie wyłuskiwaniu ew. nieścisłości. Dyskusji przysłuży się również język bardziej stonowany, szczególnie, jeśli piszemy o ludziach. A tak się składa, że forumowicz, o którym mowa, jak wspomina Wing0, należy do najbardziej zasłużonych w historii tego forum.

Pozdrawiam,
Ola

no i klawo jak cholera 🤗

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołączę się ze swoją skromną opinią w temacie  kabli od Pana Marka Brożka 

Właśnie  skończyłem testować kabel zasilający MAGNUM - tu link pomocniczy Pana Marka strony (niestety ma coś strona www nie tak z kodowaniem)

http://mbaudiocable.pl/kable-zasilajace/  

 

Kabel zaskoczył mnie niesamowitą jakością przy odsłuchu a nadmienię że testowałem ładne parę kabli na przestrzeni ostatnich miesięcy

Numerem 1 do dziś  w moim systemie potrzebującym jeszcze "więcej mięska" był  kabel Taga Harmony

Musze powiedzieć że kabel MAGNUM Pana Marka zagrał nawet lepiej niż moja ukochana  Taga Harmony  - możliwe że w mój system się idealnie wpasował bo  moje Audiovectory QR5 troszkę potrzebują więcej środka a ten kabel Pana Marka mi  doskonale podpasował i to dopełnił. Tak że zostawiam , kupuję i nie zwracam Magnum. :) 

Super kabel,  naprawdę , szczerze  !

Szacunek dla Pana Marka - świetnej polskiej firmy, zresztą bardzo miłej osoby.

Podobnie doceniam firmę TAGA HARMONY też polską firmę której coditioner zasilający przebił wiele zachodnich conditionerów z blokadą DC (może nie będę pisał których  z wiadomych powodów... ) - wszystkie inne redukowały mi nieco dynamikę w Heglu H390 a jako jedyny Taga Harmony conditioner ()zresztą widoczny na zdjęciu załączonym)   nie zredukował a jednocześnie usunął DC.jako bloker DC. Podziwiam i też wyrazy szacunku dla tej Firmy polskiej.

Dawno  doszedłem  do wniosku że Polacy mają niesamowite uzdolnienia tylko produkty na świecie są może za mało marketingowo reklamowane i propmowane. Ale jakością nie ustępują najlepszym markom światoowym w wielu obszarach !

 

Załączam na szybko wykonaną fotkę kabla zasilającego MAGNUM  już wpiętego w mój system.
Będę porządkował ułożenie po wymianie szafki bo mi się tu wszystko nie mieści na głębokość :)

 

Miłego wieczoru. / M.

 

20240208_231158.jpeg

Edytowano przez RoRo
Poprawiłem nazwę kabla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...