Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

Ja napisałem że się domyślam, ale nie zgłębiałem informacji na ten temat, więc się nie wymądrzam w temacie Taka różnica. Nie lubię prawić farmazonow nie mając o tym pojęcia, lub nawet pewności (mając jako takie pojęcie) 

Więc skoro wiesz, możesz się pochwalić, przy okazji wszyscy skorzystają 

1 minutę temu, Mariusz Kopacki napisał:

Wyroslem z takiej zabawy z chwila opuszczenia piaskownicy.

Wiem, ale nie powiem to właśnie piaskownica 😉👍

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Myślę,że nie ma problemem nie jest język angielski czy tłumaczenie go ale raczej co Paul przekazuje i co tworzy jego firma PS Audio. Pierwszy przykład z brzegu to kondycjoner AC Power Plant P12 za 5400 USD. Po prostu on ani nie jest autorytetem, ani często nie jest nawet szczery.

Nie za bardzo wiem o co chodzi z tym kondycjonerem. Z tego co czytam klienci są zadowoleni - https://www.psaudio.com/hifi-family-customer-system-gallery/

Nie są to produkty dla masowego rynku, ale niektórych jak widać stać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

Wracajac do sedna Twoich wypowiedzi - robiles pomiary szumu na wyjsciu DACa?

Był taki teścik przy okazji różnic w przewodach USB link Wyszło, że dwa przewody różnie reagują na zakłócenia od zasilacza impulsowego w lapku. Przeciek zakłóceń do magistrali USB może jest przypadkiem szczególnym ale przeglądając fora mój Sony nie jest jakimś wyjątkiem. Ciekawe jest to, że ten srebrny USB (prawdopodobnie z ekranem) sprzyja większym zakłóceniom, poziomowi szumów. Ten niby gorszy z pierścieniami ferrytowymi jak widać na zobrazowaniu zapętlonego sygnału testowego poprzez daka daje sporo mniejsze zakłócenia. 

Nie chodzi o fakt, że te zakłócenia są ogromne tylko o ideę ekranowania w kontekście pętli masowej i wstrzykiwania zakłóceń poprzez sprzężenia elektromagnetyczne, pojemności pasożytnicze czy bezpośrednio poprzez masę do układu. 

Przewody cyfrowe, USB, skrętka sieciowa mogą nie psuć struktury sygnału cyfrowego ale mogą pośredniczyć w dystrybucji zakłóceń. 

Jeżeli chodzi o samego DACa to można mierzyć jego poziom szumu i wyjdą setki dB poniżej sygnału testowego ale włącz go do systemu z źródłem zakłóceń, dodaj pętle masy lub sprzężenie EM i okaże się że poziom szumów poszedł w siną dal ;) 

Koniec tematu. Proszę nie wywołuj mnie już i zachęcam do pisania na temat samych daków. Dałem się trochę ponieść dyskusji jak większość obecnych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie wywoluje skoro sobie nie zyczysz. Polecam jednakoz sprzety typu E1DA Cosmos ADC do weryfikacji wplywu zagadnien, o ktorych mowa.

8 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ja napisałem że się domyślam, ale nie zgłębiałem informacji na ten temat, więc się nie wymądrzam w temacie Taka różnica. Nie lubię prawić farmazonow nie mając o tym pojęcia, lub nawet pewności (mając jako takie pojęcie) 

Więc skoro wiesz, możesz się pochwalić, przy okazji wszyscy skorzystają 

Wiem, ale nie powiem to właśnie piaskownica 😉👍

Piaskownica jest sugerowanie, ze ktos czegos nie wie, bo nie chce przekazac jakiejs wiedzy. A ja najzwyczajniej nie przekazuje swojej wiedzy tym, ktorzy koncentruja sie na kpinach w dyskusji ze mna. Jest na to pewne porzekadlo o biblijnym pochodzeniu, pozostawie detale niedopowiedziane.

Na tym pozwole sobie ten podwatek zakonczyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, buendia napisał:

Nie za bardzo wiem o co chodzi z tym kondycjonerem. Z tego co czytam klienci są zadowoleni - https://www.psaudio.com/hifi-family-customer-system-gallery/

Nie są to produkty dla masowego rynku, ale niektórych jak widać stać.

Nie ma to znaczenia czy kogoś stać czy nie stać. Jeżeli powinienem się wypowiedzieć bardziej dosadnie to obiektywnie i mierzalnie PS Audio robi słabe sprzęty, ubiera je w piękny marketing i ciekawe obudowy po czym sprzedaje  ludziom za duże pieniądze. Nie mam z tym problemu , niech każdy kupuje co chce i płaci dokładnie tyle ile ma ochotę wydać ale mam problem z audiofilską " prawdą objawioną " i narzucaniem jej innym poprzez chwalenie się coraz droższym sprzętem. Mam po szyję tej hipokryzji w audio, ściemniania, pychy, podkładek pod kable, antywibracyjnych nóżek pod switche ( i też samych switchy ) , audiofilskich zatyczek i kamieni, wrzucenia słów kluczy takich jak jitter bez rozumienia czym jest ani jak brzmi.

Toilet%20paper%20roll%20riser%20as%20see

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Nie ma to znaczenia czy kogoś stać czy nie stać. Jeżeli powinienem się wypowiedzieć bardziej dosadnie to obiektywnie i mierzalnie PS Audio robi słabe sprzęty, ubiera je w piękny marketing i ciekawe obudowy po czym sprzedaje  ludziom za duże pieniądze. Nie mam z tym problemu , niech każdy kupuje co chce i płaci dokładnie tyle ile ma ochotę wydać ale mam problem z audiofilską " prawdą objawioną " i narzucaniem jej innym poprzez chwalenie się coraz droższym sprzętem. Mam po szyję tej hipokryzji w audio, ściemniania, pychy, podkładek pod kable, antywibracyjnych nóżek pod switche ( i też samych switchy ) , audiofilskich zatyczek i kamieni, wrzucenia słów kluczy takich jak jitter bez rozumienia czym jest ani jak brzmi.

Toilet%20paper%20roll%20riser%20as%20see

Ano. Jak ktos kupuje Patek Philippe to nie probuje wmawiac, ze mierzy czas lepiej niz Casio. W segmencie audio to nie dziala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

Piaskownica jest sugerowanie, ze ktos czegos nie wie, bo nie chce przekazac jakiejs wiedzy. A ja najzwyczajniej nie przekazuje swojej wiedzy tym, ktorzy koncentruja sie na kpinach w dyskusji ze mna. Jest na to pewne porzekadlo o biblijnym pochodzeniu, pozostawie detale niedopowiedziane.

A propos kpin i biblijnego pochodzenia, jak to się zaczęło:

Mój wpis (nie da się cytować jeden pod drugim więc muszę skopiować)

"U mnie wrzucenie switcha (zwykły TP link ale z liniowym zasilaniem) również  bardzo poprawiło jakość dźwięku. Dla niedowiarków najłatwiejszy test - wypinanie kabla RJ45 z grajacego streamera. Router kablówki psuł dźwięk dość mocno. "

I odpowiedź Mariusz Kopacki:

"No jak odepne skretke od odtwarzajacego muzyke streamera z pewnoscia efekt bedzie, predzej niz pozniej. Postaci braku danych do dostarczenia."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, marcinmarcin napisał:

A propos kpin i biblijnego pochodzenia, jak to się zaczęło:

Mój wpis (nie da się cytować jeden pod drugim więc muszę skopiować)

"U mnie wrzucenie switcha (zwykły TP link ale z liniowym zasilaniem) również  bardzo poprawiło jakość dźwięku. Dla niedowiarków najłatwiejszy test - wypinanie kabla RJ45 z grajacego streamera. Router kablówki psuł dźwięk dość mocno. "

I odpowiedź Mariusz Kopacki:

"No jak odepne skretke od odtwarzajacego muzyke streamera z pewnoscia efekt bedzie, predzej niz pozniej. Postaci braku danych do dostarczenia."

Co niezwyklego w tej odpowiedzi? Wypiecie medium transmisyjnego od streamera ma konkretny i latwo przewidywalny skutek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@MariuszZ kolega w dziale z DACami zacytował moją wypowiedź z przed roku po to aby napisać o swoich 2 transportach i kablu USB i było na temat ;) patchcordy i switche są na temat ?  

Spoko , ja tam kończę. Miłego weekendu 

Kolego, mówienie o samych DAC-ach, bez kontekstu, odsłuchiwanie ich w niespasowanych systemach, na słabym transporcie z niższej ligi jest w większości krzywdzące dla tych urządzeń.

Jest to jak jazda autem z zepsutym turbo.

Stawiam na to, że transport - i cała jego infrastruktura - czyli switch, Roon core, starannie dobrane okablowanie, zasilanie, zminimalizowanie wpływu wibracji, RFI, EMI - to 50% sukcesu DAC-a.

Po co drogi wzmacniacz i kolumny kiedy potencjał źródła jest niewykorzystywany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MariuszZ napisał:

Nie chodzi o fakt, że te zakłócenia są ogromne tylko o ideę ekranowania w kontekście pętli masowej i wstrzykiwania zakłóceń poprzez sprzężenia elektromagnetyczne, pojemności pasożytnicze czy bezpośrednio poprzez masę do układu. 

Przewody cyfrowe, USB, skrętka sieciowa mogą nie psuć struktury sygnału cyfrowego ale mogą pośredniczyć w dystrybucji zakłóceń. 

Lubujesz się w wynajdywaniu sytuacji które udowadniają że zjawisko jest. Jak ognia unikasz jednak próby czy faktycznie kabel (magiczny ałdiofilski) zredukuje te zakłócenia. A to jest istota problemu. Tobie wystarcza pokazanie że kable reagują różnie. Wystarczy ci że problem można zaobserwować, jego realna skala i faktyczny wpływ na sygnał audio już ciebie nie interesuje :) jak również to czy faktycznie te super drogie sznurki redukują zjawisko.

Ja to rozumiem. Pozwala to zachować takie swoiste status quo(jest pretekst) dzięki któremu można dryfować pomiędzy ałdiofilskimi rafami 🤪

Z drugiej strony takie zachowanie to troche jak u zwolenników medycyny homeopatycznej. 

Reasumując. Faktycznie zjawisko jest, w sytuacji gdy DAC nie ma separowanych wejść i separowanego modułu analogowego - może stwarzać problem. Realna skala tych problemów nie jest jednak znana co pozwala rozwijać się ałdiofilskim problemom i wyobraźni.

18 godzin temu, MariuszZ napisał:

Jeżeli chodzi o samego DACa to można mierzyć jego poziom szumu i wyjdą setki dB poniżej sygnału testowego ale włącz go do systemu z źródłem zakłóceń, dodaj pętle masy lub sprzężenie EM i okaże się że poziom szumów poszedł w siną dal ;)

Jak pójdzie "w siną dal" to bardzo dobrze, bo zniknie, przecież o to chodzi prawda ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tego wątku nie da się czytać 😡 przez te docinki i udowadnianie sobie własnych racji. W żadnej dyskusji nikt nikogo nigdy nie przekonał. Pozostańcie przy swoich poglądach. Ja mam swojego Audiolaba M-DAC+ i go polecam. Mimo opinii o twardym graniu ESS Sabre to jednak ten przetwornik gra fajnie. Prezentuje dobrze muzykę i jest „obojętny” nic nie podbija, nic nie ociepla i nic nie zmienia.

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, buendia napisał:

Kolego, mówienie o samych DAC-ach, bez kontekstu, odsłuchiwanie ich w niespasowanych systemach, na słabym transporcie z niższej ligi jest w większości krzywdzące dla tych urządzeń.

Jest to jak jazda autem z zepsutym turbo.

Stawiam na to, że transport - i cała jego infrastruktura - czyli switch, Roon core, starannie dobrane okablowanie, zasilanie, zminimalizowanie wpływu wibracji, RFI, EMI - to 50% sukcesu DAC-a.

Po co drogi wzmacniacz i kolumny kiedy potencjał źródła jest niewykorzystywany?

Przy polaczeniu optykiem streamera do prawidlowo skonstruowanego, wspolczesnego DACa z wymienionych elementow jedynie zasilanie ma znaczenie. Cala reszta ma tylko poprawnie dzialac w zupelnie nieaudiofilskim znaczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kiki2010 napisał:

Szkoda tylko że to wszystko kosztem Dac-a na którego już zabraknie pieniędzy.

 

Przy kupnie używanego sprzętu nie jest tak źle... Np. w tej chwili 2qute z ULPS można nabyć za 2990zł... A to świetny DAC jest w tym zestawieniu.

10 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Przy polaczeniu optykiem streamera do prawidlowo skonstruowanego, wspolczesnego DACa z wymienionych elementow jedynie zasilanie ma znaczenie. Cala reszta ma tylko poprawnie dzialac w zupelnie nieaudiofilskim znaczeniu.

W teorii...  W 2qute połączenie USB daje lepszy dźwięk niż po optyku...

Edytowano przez buendia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, buendia napisał:

Przy kupnie używanego sprzętu nie jest tak źle... Np. w tej chwili 2qute z ULPS można nabyć za 2990zł... A to świetny DAC jest w tym zestawieniu.

W teorii...  W 2qute połączenie USB daje lepszy dźwięk niż po optyku...

W praktyce. Prawidlowo skonstruowany DAC prezentuje co najwyzej marginalna i nieslyszalna roznice w osiagach na cyfrowych wejsciach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2023 o 10:29, buendia napisał:

Przy kupnie używanego sprzętu nie jest tak źle... Np. w tej chwili 2qute z ULPS można nabyć za 2990zł... A to świetny DAC jest w tym zestawieniu.

W teorii...  W 2qute połączenie USB daje lepszy dźwięk niż po optyku...

Miałem i byłem bardzo zadowolony. Dlatego później zmieniłem na Qutest.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...