Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

heh..podoba mi się Twoje podejście.......bo jest zbieżne z moim :) 

23 minuty temu, Wing0 napisał:

Ja tam lubię czasem sobie kupić coś ot nawet jeśli długo nie zostaje to radość sprawia. A chyba o to chodzi w sporej mierze ;)

hehe :) tak jest...trzeba dawkować sobie przyjemności.... :)

 

a co myślicie o tym

https://www.q21.pl/audiolab-m-dac-czarny-outlet.html?hash=887bb4c224b8399f5c50bfd0777bddf0

 

 

 

albo to :

https://allegrolokalnie.pl/oferta/marantz-hddac1

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lpomis detalu i dociążenia mam chyba pod dostatkiem. Do niedawna zmniejszałem nawet bas przy pomocy pokrętła we wzmacniaczu . Ale od dłuższego czasu gram już bez zmian (chyba się przyzwyczaiłem :) ) czyli w trybie Direct (gdy pokrętła są na "0" to tak właśnie gra ten wzmak).  I gra to super. Naprawdę mi się podoba. O.. choćby w tej chwili. Petrada :) 

Ale tyle się naczytałem o zbawiennym wpływie DACów, no i dawno nic nie zmieniałem i ...chciałem spróbować. Tak po prostu.

Nie oczekuję zmian barwy. Tylko ewentualnego polepszenia grania. Jeśli to w ogóle możliwe. Jeśli jestem to w stanie usłyszeć...podkreślę....w moim wieku :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2023 o 18:17, terracan1929 napisał:

Acha. Jestem po 50-tce, więc podobno niektórych dźwięków już nie słyszę 

Kupujesz Wiim mini czy pro , jedziesz po wbudowanym dac-u i jesteś zadowolony jak diabli :) 

Tyle teoria , a praktyka ? Też przekroczyłem pół wieku i jeszcze dane jest mi odróżniać sygnatury poszczególnych elementów systemu , więc z tym wiekiem to nie przesadzajmy :) 

A dac ? To loteria , nie słuchałem Twojej Yamahy , miałem starsze modele. Tam dźwięk był nieco ocieplony,  więc idealnie sprawdzały się dac-i liniowe / RME /. Jak masz w tej chwili już taki dźwięk to może coś jak Arcam rDAC lub cóć raczej o muzycznym ocieplonym brzmieniu. Zapytaj forumowiczów co im tak grało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 10.04.2023 o 10:40, terracan1929 napisał:

Koledzy, czy to przez to że teraz Święta, czy cuś... ale za dużo to tych podpowiedzi żeście nie udzielili.

A żeby Was tak dzisiaj ktoś mocno wodą zlał..... 😁

Zobacz jeszcze ten sam go posiadam a kilka miałem  i cena w promocji  ==> https://c4i.com.pl/produkt/audio/przetworniki-audio-dac/eversolo-dac-z8-przetwornik-dac-z-ukladem-es9038pro-3-lcd-xlr-rca-usb-b-usb-c/?attribute_stan=Powystawowy+(idealny)&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=bf2df30e-c808-c905-2f14-db69ea73286f

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MuadDib napisał:

To gra inaczej 😉

w sensie źle?

No bo jak inne graja dobrze :)

22 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Fajna opcją będę pamiętał przy poleceniach :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 7.04.2023 o 19:51, lpomis napisał:

@terracan1929 kilka propozycji już padło, ale może napisz najpierw czy i ewentualnie co byś chciał zmienić w swoim zestawie. Są przetworniki dość transparentne, są takie które idą np. w detal i rozjaśnienie, a są takie które nieco dociążą brzmienie.

Czy mógłbyś polecić lub sprawdzałeś jakiś przetwornik który ociepla i dociąży dźwięk jednoczenie trochę uspokoi wysokie tony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...