Skocz do zawartości

Wzmacniacze cyfrowe i klasa D.


RoRo

Recommended Posts

26 minut temu, seba3002 napisał:

Marcin, a Ty nie miałeś przechodzić na kolumny aktywne 😉?

Miałem 😋 ale w sumie to moje kolumny z hajpexem grają mniej więcej jak monitory studyjne z subem więc na razie tym się pobawię 

22 minuty temu, Dedal75 napisał:

Można się polansowac z Hypexem choć chwilkę na forum 😂 . Pzdr Marcin 😋

Ale kolega do przodu 😋 Pzdr Marek 

56 minut temu, marcinmarcin napisał:

ostatnio 252 obsługuje

Miało być obsłuchuje... 😉

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcin to 1200as2. 

Posłuchane. W skrócie : warto :D  Dół się zmienił, mocno . Cięzko mi to opisać , ale np na przykładzie znanym i lubianym "limit to your love " chyba usłyszałem co chciał realizator pokazać. Pojawił się taki "subsoniczny" pomruk , bez tego wkurzającego trzepotania membran :D Jednocześnie w innym repertuarze tak jakby +1-2 dB w dolnym paśmie , oczywiscie bez utraty kontroli czy zróżnicowania. 

Polecam tego małego moda :)

Jakby co mam PCB pod kondy :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Oczywiście że są :) . Jest ich całe mnóstwo. Tyle że są zwykle oparte o tanie układy scalone mocy w klasie D. Te wyposażone w wyjścia słuchawkowe należą do rzadkości, bo to wiąże się tu z zasady z użyciem osobnego wzmacniacza słuchawkowego wbudowanego w jedną obudowę z resztą układów. Tak na prawdę, to wyposażenie DAC-a w końcówkę mocy impulsową jest bardzo tanie. Głównie wzrasta koszt zasilacza o większej mocy. Te bardziej ambitne końcówki mocy obudowuje się w osobne obudowy i podłącza do zewnętrznego DAC-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MobyDick napisał:

Te bardziej ambitne końcówki mocy obudowuje się w osobne obudowy i podłącza do zewnętrznego DAC-a.

Właśnie szukam takiej nazwijmy to "bardziej ambitnej" klasy D z ww. gadżetami i ciężko mi się do czegoś konkretnego dokopać.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lpomis napisał:

Właśnie szukam takiej nazwijmy to "bardziej ambitnej" klasy D z ww. gadżetami i ciężko mi się do czegoś konkretnego dokopać.

Pytanie czy warto... mam hypexa nc252 z audiophonics. Gra to z RME Adi jako pre bardzo dobrze. Ale Jak dograłem kwestię kabli to Cyrus 8.2 z RME ADI jako pre gra podobnie jak NC 252, a ze swoim pre gra jeszcze lepiej... (o włos lepiej, ale tak mi się najbardziej podoba) i przypuszczam że dobiero dobry oddzielny preamp do nc252 zrobi taką robotę że końcówka pokaże pazur...

Dobranie dobrego pre do końcówki 252 w końcu daje kilkadziesiąt k pln ;) a dołożenie do tego dobrego dac to już pewnie powyżej 100....

https://hi-fi.com.pl/testy/wzmacniacze/5037-extraudio-x250-mkii.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2022 o 01:45, lpomis napisał:

Nie warto, wiem. Ale mimo wszystko szukam takiego "no name all in one". Chciałbym właśnie coś w stylu NC252 z DAC i dziurką na słuchawki - wszystko w jednej skrzynce.

Czymś takim był SMSL A8. https://pl.aliexpress.com/item/33026934280.html Nie jest już jednak produkowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2022 o 01:45, lpomis napisał:

Nie warto, wiem. Ale mimo wszystko szukam takiego "no name all in one". Chciałbym właśnie coś w stylu NC252 z DAC i dziurką na słuchawki - wszystko w jednej skrzynce.

Na Hypex czy Purifi raczej nie ma niedrogich no-name all in one. Są NAD, Cambridge czy Marantz ale nie wiem czy warto dopłacać tyle za wszystko w jednym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie znam 😅. Ciekawa konstrukcja którą pomógł zdobyć i podpowiedział o niej Kolega Audiowit. Brzmienie nie do każdych kolumn. Na pewno dobrze zagra z jasnymi kolumnami. Bas bardzo zyskuje przy deko większej głośności staje się wręcz zaskakujący. Jeszcze dużo nie słuchałem. Lampa mnie pochłania. 

Muszę się ulotnić widzę z grup na FB 😛

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2022 o 14:01, Seb napisał:

Obydwie końcówki są dość podobne w brzmieniu. Świetne prowadzenie basu, wręcz wulkany energii. Wszystko to podane naturalnie, bez podkolorowań. Żadnego ocieplenia, osuszenia, czy innych ,,przypraw" tu nie znajdziemy. Małe różnice jednak były

Nie widziałem twojego wpisu.

Ja od kilku miesięcy mam :

MPA-S250NC - połączony z ADI RME jako preamp/DAC

Zaciekawiło mnie to zdanie :

Dnia 17.02.2022 o 14:01, Seb napisał:

Hypex trochę wypycha wokale

W sensie "do przodu"/przed kolumny ? Czy bardziej na zasadzie podkreślenia tego zakresu, bardziej słyszalnego (nie wiem w sumie jak to nazwać)

Dnia 17.02.2022 o 14:01, Seb napisał:

Icepower ma szerszą scenę, jest trochę precyzyjniejszy. 

Chciałbym kiedyś porównać u siebie :) 

Mam podobne wrażenie że hypex nie jest demonem szerokości sceny ale czy to na pewno jest tylko kwestia wzmaka? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...