Skocz do zawartości

Test Yamaha RN803D


Mateo89

Recommended Posts

6 minut temu, steff napisał:

Nie wiem jak jest z tym po ostatniej aktualizacji, ale z tego co pamiętam YPAO składało się dwóch uruchamianych niezależnie od siebie modułów: YPAO Volume oraz YPAO korektor. Może któryś z nich pozostaje włączony? 

sprawdzane przy obu włączonych modułach YPAO, jeżeli korzystam z YPAO to zawsze z obu i nie wyłączam YPAO VOL..kwestia jaka korekcja pozostaje z YPAO po włączeniu PURE DIRECT przy włączonym całkowicie YPAO zostaje zagadką...trzeba napisać zapytanie do Japonii...najlepiej do konstruktora..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam ten model od końca września ale nigdy nie można było za pomocą pilota wchodzić na Tidal czy Spotify (może dlatego że od razu zrobiłem aktualizacje). W jaki sposób można było tyle tysięcy albumów wertować ? Gdy aktualnie dam pauzę to można później później to wznowic tak jak u Ciebie. Mnie bardziej nurtuje pytanie w jaki sposób można wejść w jakieś ustawienia Tidala? Czy Tidal odtwarza zawsze z najwyższą jakością która aktualnie jest wykupiona ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2018 o 08:29, ADAMOJO napisał:

Ja posiadam ten model od końca września ale nigdy nie można było za pomocą pilota wchodzić na Tidal czy Spotify (może dlatego że od razu zrobiłem aktualizacje). W jaki sposób można było tyle tysięcy albumów wertować ? Gdy aktualnie dam pauzę to można później później to wznowic tak jak u Ciebie. Mnie bardziej nurtuje pytanie w jaki sposób można wejść w jakieś ustawienia Tidala? Czy Tidal odtwarza zawsze z najwyższą jakością która aktualnie jest wykupiona ? 

W moim amplitunerze kd pioneer vsx-1131 od samego początku dało się i da się (po aktualizacjach) wchodzić w TIDAL pilotem i na wyświetlaczu amplitunera migrować pomiędzy tysiącami albumów i utworów przy wyłączonym TV - aż takie straszne to nie jest, ale wiadomo nie tak przejrzyste i wygodne jak na podłączonym TV, czy też aplikacji pioneer remote app (coś takiego jak musiccast yamaszki). Na 803d było tak jak na Pioneerze z początku - enter i wchodziłem w albumy - teraz tylko aplikacja. 

Jakość odtwarzanej muzyki w TIDALU jest do ustawienia (na kompie najlepiej )- klikasz na ludzika prawym przyciskiem myszy (chyba ze masz wstawione swoje foto) - wybierasz ustawienia- wybierasz streaming- do wyboru 4 opcje : normalna , wysoka, hi-fi (bezstratna jakość dźwięku), master (najlepsza jakość dźwięku) , aby mieć master trzeba mieć usługę premium za 40zł/mc . Sprawdź jakie masz ustawienie. 

1 minutę temu, fABIO napisał:

W moim amplitunerze kd pioneer vsx-1131 od samego początku dało się i da się (po aktualizacjach) wchodzić w TIDAL pilotem i na wyświetlaczu amplitunera migrować pomiędzy tysiącami albumów i utworów przy wyłączonym TV - aż takie straszne to nie jest, ale wiadomo nie tak przejrzyste i wygodne jak na podłączonym TV, czy też aplikacji pioneer remote app (coś takiego jak musiccast yamaszki). Na 803d było tak jak na Pioneerze z początku - enter i wchodziłem w albumy - teraz tylko aplikacja. 

Jakość odtwarzanej muzyki w TIDALU jest do ustawienia (na kompie najlepiej )- klikasz na ludzika prawym przyciskiem myszy (chyba ze masz wstawione swoje foto) - wybierasz ustawienia- wybierasz streaming- do wyboru 4 opcje : normalna , wysoka, hi-fi (bezstratna jakość dźwięku), master (najlepsza jakość dźwięku) , aby mieć master trzeba mieć usługę premium za 40zł/mc . Sprawdź jakie masz ustawienie. 

lewym przyciskiem myszy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Wydaje mi się, że Tidal Master jest w pakiecie HiFi Tidal, a nie Premium. W Premium jest tylko jakość HiFi ?

całkiem możliwe, jak to pisałem nie sprawdzałem tego i się zapomniało, a Tidala full opcję wykupiłem już ładnych kilka miesięcy temu...ale i tak kto che mieć najwyższą jakość dźwięku zauważy, że zamiast 20zł/mc trzeba bulić 40zł / mc ;) w jakiś tam sposób każdy to pomału wyczai, na kompie widać wszystko jak należy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to połączenie propozycje ze względu na jednego dystrybutora. Ale czy jest ono trafne? Słusznie koledzy mówią weź swoje kolumny do salonu i odsłuchaj. Bo wcale bym się nie zdziwił jakbyś zostawił swoje kolumny. Z drugiej strony dynaudio lubią moc i do nich jednak przydał by się klasyczny wydajny wzmacniacz. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam, ostatnio podłączyłem telefon przez bluetooth do mojej Yamahy i okazało się muzyka nie leci płynnie tylko przerywa, myślałem że to może problem mojego Huawei P10 ale próba podpięcia Samsunga S7, tableta i laptopa (choć tu rzadziej to występowało) skończyła się na tym samym problemie. Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...