Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

Po czasie naszła mnie pewna refleksja. Chyba tytuł tematu nie jest przez wszystkich właściwie rozumiany. Słowo "krytyka" nie zostało w nim użyte w potocznym znaczeniu wystąpienia przeciwko czemuś lub wręcz w znaczeniu nagonki. Stanowczo nie. Chodzi o krytykę jako analizę słabych i mocnych stron zjawiska, ocenę sytuacji. Podobnie jak  krytyk muzyczny nie wyzłośliwia się zarzucając śpiewaczce, że ta ma za szerokie biodra, tak i my skupmy się tylko na dostrzeganiu zjawisk, ich analizowaniu i wyciąganiu z nich wniosków. To wystarczy.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2018 o 21:36, wpszoniak napisał:

@traumeel poprosił krytykanta cudzych systemów ( @Kraft'a) by od siebie zaczął i pokazał fotografię swojego sytemu z adaptacją akustyczną włącznie, skoro to takie ważne. Ale żeby nie było tak, że pozwalam sobie skrytykować krytykanta, bez wykazania się czy jestem w jakimś stopniu upoważnionym do krytycznego spoglądania, to przedstawię moje pomieszczenie odsłuchowe (na fotografii niżej)

Ach... zapomniałbym! Muszę przedstawić okablowanie- Verictum Demiurg, Verictum Cogitar, Neotech NEP 3002 + IeGo 8055G + Furutech FI-28, Ixos 100.X03 Studio. Kable zasilające są wpięte do listwy Verictum Cogitari. Do listwy dopięty jest filtr EMI/RFI Verictum X-Bulk, do wzmacniacza drugi X-Bulk, a na odtwarzaczy X-Block. Poza tym w gnieździe Lebena służy dobrym dźwiękiem Verictum X-Fuse. Ceny są wyższe niż norma (Krafta) przewiduje.

 

pomieszczenie_odsluchowe_2017_01_mini.thumb.jpg.4a81020ba97089cce99805669d7dfb6d.jpg

Nawet na zdjęciu widać że masz zbyt daleko odsunięte miejsce odsłuchowe w stosunku do szerokości rozstawienia kolumn. Przysuń sofę a poprawa powinna być "kolosalna" :) Słowo klucz: trójkąt równoboczny. Nie ma za co ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kolega wpszoniak ustawił sobie kolumny tak, jak mu najbardziej pasowało. Dał się poznać na forum z wielkiej pieczołowitości i wytrwałości w testowaniu różnych wariantów. Z pewnością wybrał dla siebie najlepszy. Ponieważ już od pewnego czasu nie pisze na naszym forum, to raczej nie ma sensu otwierać dyskusji na temat wyborów, których dokonał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, audiowit napisał:

JacSantana, pokaż jak to powinno wyglądać na przykladzie swojego systemu. Na system Krafta nie ma co liczyć ale chyba już wszystko wiemy.

Trójkąt równoboczny gdzie wierzchołkami są kolumny oraz głowa słuchacza. To podstawowa wiedza o bazie stereo. Jestem zdziwiony że pytasz o takie podstawy :)

P.S. Nie mam inklinacji do chwalenia się czymkolwiek. Mam zwykły sprzęt, zwykłej marki, kupiony w zwykłym sklepie i wyprodukowany bez udziału surowców pozyskanych z przelatującej asteroidy. I, co najważniejsze, jestem z niego w 100% zadowolony. A istnieją tacy którzy zadowoleni nie będą nigdy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze da się zrobić taki trójkąt , natomiast być może wpszoniak ustrojami itp. tematami zrobił tak ,że brzmi najlepiej dla niego. Zresztą wiele razy chyba o tym pisał ,że miesiące czy lata zajęło mu osiągnięcie synergii.

Wiem ,że wpszoniak od czasu do czasu spogląda na forum ,ale JacSantana nie ma sensu w tak niski sposób nakłaniać go do odezwania się ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Po czasie naszła mnie pewna refleksja. Chyba tytuł tematu nie jest przez wszystkich właściwie rozumiany. Słowo "krytyka" nie zostało w nim użyte w potocznym znaczeniu wystąpienia przeciwko czemuś lub wręcz w znaczeniu nagonki. Stanowczo nie. Chodzi o krytykę jako analizę słabych i mocnych stron zjawiska, ocenę sytuacji. Podobnie jak  krytyk muzyczny nie wyzłośliwia się zarzucając śpiewaczce, że ta ma za szerokie biodra, tak i my skupmy się tylko na dostrzeganiu zjawisk, ich analizowaniu i wyciąganiu z nich wniosków. To wystarczy.    

Rozumiem, że chcesz omawiać tu zamieszczane przykłady wyłącznie na poziomie audiofilskim, ale podałeś tak absurdalny cenowo przykład, że zmarłego byś tym poruszył. Trzeba było nie pisać o cenie.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kubakk napisał:

http://bazodrut.pl/?p=1623

wrzucam bo temat o zaślepkach zablokowany ;)  ciekawe opinie , szkoda ,że nie mam miejsca za wzmacniaczem bo bym przetestował chyba 🤩

Na zdrowy rozum, to nie powinno działać. Wyobraźmy sobie jasno oświetlony pokój (światło to promieniowanie elektromagnetyczne, podobnie jak fale radiowe, które ma pochłaniać Bazodrut). Czy instalując w jakimś miejscu pokoju ciało doskonale czarne spowodujemy, że w pokoju zrobi się ciemno? Nie. Pułapka zlikwiduje jedynie promieniowanie padające na nią bezpośrednio. W reszcie pokoju światło będzie sobie hulało dalej. 

13 minut temu, Pboczek napisał:

McIntosh oszalał. Co za lipa!

 

Nie chcę być złośliwy, ale jak nie słuchałeś, to nie krytykuj. Czy nie taka jest Twoja dewiza?;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, audiowit napisał:

JacSantana, zanim komukolwiek dasz jakąś radę to sprawdź czy gafy z tego nie bedzie.

Nie będzie, łatwo sprawdzić. Choć bez wątpienia znajdą się tacy którzy uparcie będą twierdzić że lepiej kierować samochodem z tylnego siedzenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kubakk napisał:

wrzucam bo temat o zaślepkach zablokowany ;)  ciekawe opinie

Czytając opinie mam wrażenie, że pisała jedna osoba. Styl, odwoływanie się do innych ustrojów i nie ważne jak dobrych ale jak drogich... Wpływ takiej anteny jakiś na system jest ale czy pozytywny? Wątpię. Za 600 złotych x kilka sztuk to wg mnie już niezły pieniądz na cokolwiek bardziej pożytecznego 😉 Marketingowcy Bazodruta to geniusze. Są bardzo kreatywni i robią świetną robotę firmie. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MariuszZ napisał:

Czytając opinie mam wrażenie, że pisała jedna osoba. Styl, odwoływanie się do innych ustrojów i nie ważne jak dobrych ale jak drogich...

Nie chciałem o tym wspominać ,ale też mi się to rzuciło w oczy ;) Na interii są reklamy specyfików na odchudzanie itp. , tam podobnie to wygląda + jak raz chciałem napisać ,że to trolle to nie dało rady komenta wrzucić bo wywalało błędem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, audiowit napisał:

Jac, z Twoich wpisow wnioskuję, że kierowcow rajdowych parkowania uczysz. Pozdrawiam serdecznie zadowolonego melomana.

Bardzo dziękuję i sukcesów życzę. I mniej frustracji gdyż zbyt  zdrowa nie jest ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kraft napisał:

Wszystko wskazuje na to, że koniec świata już bliski. McIntosh wypuścił soundbara! Komu zostały jeszcze jakieś płyty do przesłuchania, radzę się śpieszyć.

RS200-Lifestyle-TV-no-grilles-hi-res.thumb.jpg.09361bab138359dbe95b890e2736c062.jpg 

Nie rozumiem dlaczego tak dużo osób darzy tą markę taką estymą. Odwiedzałem ich pokój kilkakrotnie na AS 2017 i 2018. Za każdym razem grały nudnym pozbawionym melodyjności i emocji dźwiękiem. Dobierają źle kable?  Podobał się komuś dźwięk w ich pokoju?

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...