Skocz do zawartości
Hubert Cieślak

CD do 2000

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałbym zasięgnąć opinii w kwestii odtwarzacza CD. Poczytałem już tutaj sporo, ale chyba nie znalazłem tematu, który byłby taki sam.

Poszukuję odtwarzacza CD - stosunkowo młodej używki (do 2000 złotych), lub nowego (wtedy do 2500). Przez jakiś czas podpięty będzie do amplitunera Onkyo TX-SR307, docelowo znajdzie się też wzmacniacz stereo (chętnie i w tym temacie posłucham opinii - budżet na wzmacniacz będzie pewnie zbliżony, może minimalnie większy). 

Na tę chwilę słucham muzy ze starego napędu DVD Onkyo/taniego BD Samsunga, myślę, że przesiadka na dedykowany sprzęt CD powinna jej pomóc? Kolumny frontowe to MA Silver 6, surroundy pochodzą z jakiejś chińszczyzny, ale to akurat bez znaczenia ;) Lubię słuchać rocka/indie rocka/jazzu/bluesa/r'n'b/popu, czasem trochę metalu czy hip-hopu. 

Pomieszczenie odsłuchowe to ok. 20 m2, ale stanowiące część większego, ok. 45 m2. 

Jeśli możesz troszeczkę zwiększyć budżet, z nowych urządzeń zwróciłbym Twoją uwagę na Rega Apollo-R oraz świetny Cyrus CD t. To dwa brytyjskie, bardzo dobrze grające odtwarzacze. Jako uzupełnienie w przyszłości świetnie sprawdzi się Cyrus One oraz jeden z modeli Atoll. To dwa wzmacniacze o swobodnym, dynamicznym graniu. 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, w przypadku pytań oraz indywidualnej wyceny służę pomocą.

Magnat mcd 750 i potem Magnat mr780. U mnie idealnie ten amplituner się zgrywa z MA Bronze 6 wiec może z silverami będzie podobnie. warto wziąć te klocki pod uwagę przy odsłuchach. 

Z nowych CD w tym budżecie w naszej ofercie wyróżniają się 2 modele: Pionieer PD-50  i Yamaha CD-S700. Obydwa są świetne i oferują odmienne brzmienie. Na pewno na korzyść Yamahy przemawia napęd, w pełni aluminiowy (CD'ki kilkukrotnie droższe mają dużo gorsze mechanizmy). Najlepiej byłoby wypożyczyć je do domu, odsłuch CD'ka w salonie z innym torem mija się z celem.

1 godzinę temu, Top Hi-Fi napisał:

Z nowych CD w tym budżecie w naszej ofercie wyróżniają się 2 modele: Pionieer PD-50  i Yamaha CD-S700. Obydwa są świetne i oferują odmienne brzmienie. Na pewno na korzyść Yamahy przemawia napęd, w pełni aluminiowy (CD'ki kilkukrotnie droższe mają dużo gorsze mechanizmy). Najlepiej byłoby wypożyczyć je do domu, odsłuch CD'ka w salonie z innym torem mija się z celem.

Napęd Yamahy nie jest w pełni aluminiowy tylko w większości zrobiony z aluminium!A jednak częsci z plastiku też sa😉

Screenshot_2018-05-17-15-06-28-406_org.mozilla.firefox.png

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się