Skocz do zawartości

Szkiełko i ucho, czyli obiektywnie o audio


Kraft

Recommended Posts

2 minuty temu, Kraft napisał:

A czemu się tym nie cieszyć? Masz coś przeciwko świetnym parametrom? W technice analogowej to nie jest oczywiste.

No przestań.... Czy my czasem nie potrzebujemy sprzętu dla słuchania muzyki? Co mi po parametrach skoro wg nich Meitner znaczy to samo co Project? Co mam wreszcie kupić? @Kraft, podpwiedz mi co mam kupic? Meitnera za 30 000 zł czy za 300 zł Projecta?  (załóżmy, że forsy mam dużo, ale snobem nie jestem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MobyDick napisał:

Ja bym to interpretował w taki sposób ze tani DAC taki jak FiiO Taishan może dostarczyć dźwięk o niskich zniekształceniach i s/n i dobrej jakości. Uzyskiwanie lepszej jakości wymaga często nieproporcjonalnie dużych nakładów.

I tak jest z każdym elementem audio. Im chcemy lepiej tym więcej to wymaga nakładów finansowych wg krzywej wykładniczej 

Przed chwilą, MobyDick napisał:

Jak masz wolne 30 tyś to lepiej je w coś zainwestuj :D 

E tam... Ja uwielbiam audio i muzykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszecie teraz staje mi się bliższe. Ale sądzę że to dopiero początek, skoro tyle parametrów jest tu przytaczanych. Co z resztą?

 

29 minut temu, MobyDick napisał:

Sądzę ze najbardziej zagorzali audiofile nie rozpoznali by różnicy w prezentacji pomiedzy sinusoidą 325 Hz na Metner MA-1 i  Pro-Ject Dac Box E. Sprawa się komplikuje gdy przepusci się przez nie muzykę w której mamy ciągle zmienne przebiegi i skoki dynamiki.

 

20 minut temu, MobyDick napisał:

Dla przynajmniej części osób czytających ten topic niskie zniekształcenia THD w dwóch urządzeniach rożnej jakości wydają się tożsame z jednakowym dźwiękiem. Warto sobie zdawać sprawę z tego jak wykonuje się takie pomiary. ...

Skoro te pomiary nie oddają słyszalnych różnic w muzyce prezentowanej przez np. Dace oczywiście różnej jakości, to co komu po nich.

Które wyniki z tabelek można usłyszeć w muzyce i jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wpszoniak napisał:

 @Kraft, podpwiedz mi co mam kupic? Meitnera za 30 000 zł czy za 300 zł Projecta?  (załóżmy, że forsy mam dużo, ale snobem nie jestem)

Nie da się odpowiedzieć na tak postawione pytanie, ale a propos odtwarzaczy Pro Jecta, to napisałem o nich kiedyś obszerny post. Pokazałem w nim, że wiele odtwarzaczy, drogich i tanich, jest oparta na tych samych podzespołach. Jeśli Meitner też do nich należy, to bym się nad jego zakupem tym poważniej zastanowił.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pomiary są testem kompetencji. Po nich wiadomo że dane urządzenie nie deformuje dźwięku.

Badanie przebiegów prostokątnych i obserwowanie zniekształceń wprowadzanych przez urządzenie trochę więcej mówi o jego zdolnościach do prawidłowego zachowania w stanach nieustalonych i równoczesnym przenoszeniu rożnych częstotliwości , bo przebieg taki składa się z szeregu składowych.

Jednak trudno ująć jakość dźwięku w wartościach liczbowych.

Zwykle niskie zniekształcenia towarzyszą lepszej jakości dźwięku. Jednak bywa tak że większe zniekształcenia liczbowo mogą dać dobry dźwięk, gdy deformacje przetwarzanego sygnału kompensują np. niedoskonałości działania głośników dynamicznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład droższego od Meitnera, kosztującego 35 000 zł odtwarzacza SACD/DVD-A Goldmund Eidos 18, który okazał się wewnątrz nieco tylko zmienionym budżetowym Pioneer-em DV-300 (za 200 zł) powoduje, że mam w tych sprawach bardzo otwarty umysł. Mogę sobie wyobrazić wszystko. Zwróć uwagę, że niektóre wymienione przez mnie w linku odtwarzacze oparte na rozwiązaniach Stream Unlimited też są droższe od Meitnera, np. Ayon S-5 - 62 900 zł. Co jednak siedzi w Meitnerze, to nie wiem, więc nic nie insynuuję.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. Hameryki nie odkryleś. 

Tyle, że w czysto teoretyczny sposób uprosciłeś. Idealny nosnik, idealny dac, prawidłowo skonstruowany wzmacniacz, Kolumny o liniowej charakterystyce i przemierzone pomieszczenie. No geniusz :)

A jak to wyglada w praktyce?

Jestem grzeczny? Zauwazyłeś?

Idziesz do sklepu, kupujesz wszystko o najlepszych parametrach i masz hifi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co tyle tych parametrów, skoro chodzi o to czy jest HiFi czy go nie ma? Jeżeli takie testy o niczym innym nie mówią, wystarczyłoby napisać: spełnia normy - nie spełnia, a nie koniecznie delektować się tymi wszystkimi pomiarami ... Chyba że można w nich coś jednak usłyszeć, po za brakiem czegoś - oczywiście.

 

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...