Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak w temacie, używałem opcji szukaj, ale ludzie na forum pisząc tania listwa wyjeżdżaja z listwami Tomanek za 700 zł. Pytanie moje jest takie: czy warto kupowac listwe za ok 150-200 zł np cos pokroju: Brennenstuhl Premium Protect Line ?  Używek nie ma bo kto będzie sprzedawał porządną listwe która spełnia swoje zadanie :P 

Ja bym nie był mimo wszystko tak radykalny jak @audiowit, ale rzeczywiście trudno znaleźć przyzwoitą listwę z filtrami za mniej niż kilka stówek. O ile pamiętam, w którymś wątku jest też parę wpisów o listwie wymienionej przez Ciebie (lub podobnej), jednak bez zachwytów, głównie ze względu na jakość wykonania. Cóż, pozostaje zrobić we własnym zakresie :P 

@Przemek Ost, zachęcam do dokładnego zapoznania się z całą treścią wątku "Tania listwa zasilająca". Całkiem sporo zostało tam napisane i raczej nie ma sensu powtarzać. Na marginesie, to właśnie w tym wątku przewija się m. in. listwa Brennenstuhl.

@nowy78 Temat czytałem, aczkolwiek nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi. To że listwa za 700-2000 zł jest lepsza, posiada różnego rodzaju filtry i jest listwą "audio" to wiem, pytanie brzmiało czy ma sens kupno listwy za 200 zł czy szkoda np 150zł bo to nic nie da względem prostej listwy za 50 zł. Pomijam tu również fakt możliwości "zbudowania" listwy we własnym zakresie (aczkolwiek Twoja to profeska :P )

Edit: jeżeli uważacie że 2 poprzednie wypowiedzi wyczerpały temat, to ten jest do zamkniecia.

Edytowano przez Przemek Ost

Najlepsza z tanich listew, jaką znalazłem wydaje się ta - cena 50 zł. Może nie wygląda zbyt efektownie, ale przynajmniej jest pewność co do jakości zastosowanego filtra. Nie wiem jednak czy jest dostępna. W listwach Brennenstuhl Premium Protect Line także jest wbudowany filtr, ale już trudniej powiedzieć jaki. Najlepiej przetestować samemu. Jeśli nie spełni oczekiwań, tj. nie poprawi nic w dźwięku - można oddać.

Dnia 23.11.2018 o 22:00, wpszoniak napisał:

A zechciej wyjaśnić  mi niedoświadczonemu dlaczego jest "OK"? 

Dźwięk w porównaniu do listwy komputerowej zdecydowanie szlachetniejszy. poza tym posiada diodę sygnalicującą zgodność faz.oraz posiada solidne 4 gniazda z filtrem i 4 bez filtra. Można sobie pokombinować, a przy tym solidna obudowa i cena przystępna. 

mam pytanie o jaką zgodność faz chodzi w listwie jedno fazowej...??

muszę przyznać, że jestem zdumiony ceną tych listew.. czy możecie mi wytłumaczyć jaki to ma wpływ na dźwięk.. 

Edytowano przez Gołąb