Skocz do zawartości

wymiana CD-S300 na CD-S700. Zastosowane przetworniki. Warto?


pc78ns

Recommended Posts

Zastanawiam się nad wymianą CD. Obecnie mam CD-S300. Poniewiaż chcę zostać z firmą Yamaha- zostaje mi model CD-S700. 

Czytam na forum, że warto. Że różnice są duże. Zastanawiam się jednak, jaka faktycznie jest różnica między nimi i dlaczego CD-S700 jest dwa razy droższy? Na pewno mają inny napęd i inny DAC. Poczytałem o zastosowanym przetworniku w modelu 700 - jest to DSD1791 Texas Instruments Audio D/A Converter ICs. Co ciekawe sam chip można kupić za bagatela 25zł. w sklepie elektronicznym. Skąd więc biorą się takie ceny sprzętu audio? Parametry: 24-BIT 192kHz Sampling.

Z kolei jak zerkniemy na wzmacniacz Yamaha A-S701 przeczytamy: Na płytce cyfrowej znajduje się między innymi interfejs wejściowy Burr Brown PCM9211 oraz przetwornik C/A PCM5102A, obsługujący nawet sygnały PCM 32 bit / 384 kHz (112dB). Odnoszę więc wrażenie, że przetwornik jest lepszy we wzmacniaczu niż w odtwarzaczu CD-S700... Dobrze myślę? W tym układzie lepiej do wzmacniacza podłączyć CD-S300 kablem TOSLINK a zakup CD-S700 jest bez sensu...

Co o tym myślicie?

dac-yamaha.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria się zgadza, w praktyce (bo to chyba najważniejsze) natomast różnica jest oczywiście wyraźna, ale wszystko zależy od pozostałych elementów zestawu. „700” oferuje bardziej plastyczne brzmienie, góra pasma jest łagodniejsza i bardziej aksamitna, przekazuje przy tym więcej informacji, jest wyraźnie więcej środka pasma, bas za to jest znacznie lepiej kontrolowany, bardziej rozbudowany. Ogólnie wyższy model gra bardziej dostojnym, dojrzałym brzmieniem.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porownania i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same kości to...... nic. Taka prawda. Próbkowanie? Kolejne nic..... większość osób patrzy na miliony kHz jak Ty a później nie słyszy MP3 vs FLAC. Realnie po co to komu?

Gra cały osprzęt kości nie tylko ona.

CDS700 gra wyraźnie lepiej. Ale to kwestia jaki masz wzmak. Przy niższych średnich modelach nie usłyszysz różnicy.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A-S701, zresztą sam mi go sprzedałeś :)

Piotrze przeczytałem już kilka tematów na tym forum i jest to kolejny post w którym, pewnie nieświadomie,  obrażasz ludzi... Nie ma nic złego w porównaniu parametrów, co większość ludzi oczywiście robi. Nie powinieneś również oceniać wrażliwości mojego i "większości ludzi" słuchu. A nawet, jeżeli ktoś różnicy nie usłyszy to przecież nie znaczy, że nie może kupić sobie lepszego sprzętu... Masz wiedzę, tego nie kwestionuję. Ale odnoszę wrażenie, że jedynie Twoje opinie i wnioski są słuszne... Troszkę więcej tolerancji! :)

 

Edytowano przez pc78ns
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest obraża. To że jestem zdecydowany w swoich wypowiedziach oznacza moje przekonanie. Próbowałem lata temu mówić jak inna branża. Szczerze. Wolisz owijanie w bawełnę czy prawdę no powiedz. Nigdzie cię nie obraziłem poczytaj jeszcze raz. 

Taki mam styl wiem że nie każdy go akceptuję dlatego jest q21 na forum. :)

chcesz pożyczę ci cds700 i sobie sprawdzisz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pc78ns Dźwiękowo różnice w tych odtwarzaczach są, jednak czy na tyle , aby dokładać drugie tyle? Najlepiej ocenić porównując te dwa odtwarzacze ze sobą na odsłuchach, a jeszcze lepiej wypożyczyć do domu i sprawdzić czy warto tyle dopłacać. Dla jednych będzie warto , a dla drugich już nie koniecznie. Zależy to oczywiście też od reszty toru. Ale nie spodziewaj się w tym przypadku diametralnej zmiany dźwięku systemu, tylko "lżejsze" zmiany.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2019 o 10:33, pc78ns napisał:

Co ciekawe sam chip można kupić za bagatela 25zł. w sklepie elektronicznym. Skąd więc biorą się takie ceny sprzętu audio?

Te 25 zł to cena przy kupnie 1szt, przy zakupie 100 szt cena jednostkowa to już 18,71 zł.
Tak jest nie tylko w Mouserze, z którego zrzut pokazałeś. Aż strach się bać, jaka jest cena przy zakupie np. 5 tys sztuk :)
Ale tak jak koledzy piszą - sam nie gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha CD-S700 debiutowała w roku 2009 (znalazłem test z tego roku), więc obiektywnie patrząc to stary trup :) Nie ma chyba sensu inwestować 2k w ten model. Poprawili wzmacniacze (A-S700 zastąpił A-S701), poprawią też odtwarzacze. I myślę, że już niedługo. Jest również nadzieja na solidny odtwarzacz sieciowy z napędem - Yamaha nie ma obecnie w ofercie takiego klocka. Czekam więc cierpliwie, nic na siłę. Dzięki wszystkim za udział w dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem CD-s700 , może akurat Ci podpasuje, u mnie było po prostu nijako choć odtwarzacz był podłączony też pod Yamahę , tylko 30 lat starszą :) . Lepiej zagrał : Arcam Alpha 7 se, Yamaha CDX - 750 e , Denon 1520 mk II oraz obecny Yamaha CDX-1060. Jedno jest pewne , nie licz na opinie innych , wypożycz i sam oceń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2019 o 13:13, mordor12 napisał:

@pc78ns Dźwiękowo różnice w tych odtwarzaczach są, jednak czy na tyle , aby dokładać drugie tyle? Najlepiej ocenić porównując te dwa odtwarzacze ze sobą na odsłuchach, a jeszcze lepiej wypożyczyć do domu i sprawdzić czy warto tyle dopłacać. Dla jednych będzie warto , a dla drugich już nie koniecznie. Zależy to oczywiście też od reszty toru. Ale nie spodziewaj się w tym przypadku diametralnej zmiany dźwięku systemu, tylko "lżejsze" zmiany.

Mądrego to i miło posłuchać :)

@pc78ns wypożycz i przetestuj, jedyne rozwiązanie. Dla wielu klientów wystarcza porównanie pracy mechanizmu szuflady- jak widzą jak ultra cichy jest napęd w 700'tce to już nie chcą 300'tki :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie dzięki poradom na tym forum i ofercie jednego z tutejszych sprzedawców nabyłem w zeszłym roku amplituner Yamaha R-N602 + kolumny Heco Aurora 700. Zestaw gra jak dla mnie naprawdę wyśmienicie. Służy mi głównie do muzyki, której słucham z domowego dysku sieciowego w formacie Flac. Jednakże odnalazłem 2 kartony swoich starych płyt CD i chciałbym ich od czasu do czasu posłuchać (nie dla mnie jest robota zrzucania tego do plików flac).

....i chcę zakupić odtwarzacz CD, koniecznie Yamaha tylko mam problem z wyborem CD-S300 czy CD-S700? czy mój system stereo tj. R-N602 i Heco Aurora 700 nie jest za słaby na CD-S700? czy przy takim zestawie warto dopłacać drugie tyle do 700stki? czy przy tym zestawie w zupełności wystarczy 300stka? nie chciałbym aby ampli hamowało, ograniczało odtwarzacz CD. Oczywiście więcej odsłuchów mam z NAS tj w formie cyfrowej plików Flac więc CD byłoby włączane sporadycznie. Będę bardzo wdzięczny za sugestie i pomocne wpisy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, HK4ER napisał:

czy mój amp R-N602 nie jest za słaby do cedeka S700?

Wg. mnie aż za dobry :) Miałem S-700 i szału nie ma , jak chcesz dobry CD to proponuje:

/nie ja sprzedaje, aby była jasność ,ale mam CDX-1060 a 880 też słuchałem :) / 

https://allegro.pl/oferta/yamaha-cdx-880-odtwarzacz-cd-topowy-model-pro-bit-7686621160

Świetny cedek , siedzi w nim KSS-210A /laser/, a więc dostępny laser

https://www.impelshop.com/?item=5827

z tego co widzę sprzedaje komis z gwarancją rozruchową.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w grę wchodzą jedynie CDeki z serii CD-S 300 i 700 (wyżej mnie nie stać zupełnie). Ma to razem prezentować się jako jedność. Dlatego chciałem zapytać krótko, kóry do ampli Yamaha R-N602 - 300tka wystarczy czy pchać się w 700stkę? (odsłuchy nie wchodzą w grę niestety). Słucham głównie metalu, gothic, ale też muzyki filmowej z filmów Davida Lynch'a, czasami odpalę trance tj stare ATB i to tyle. (np. teraz akurat słucham Rogera Waters'a).

38 minut temu, tomek4446 napisał:

Wg. mnie aż za dobry :) Miałem S-700 i szału nie ma , jak chcesz dobry CD to proponuje:

/nie ja sprzedaje, aby była jasność ,ale mam CDX-1060 a 880 też słuchałem :) / 

https://allegro.pl/oferta/yamaha-cdx-880-odtwarzacz-cd-topowy-model-pro-bit-7686621160

Świetny cedek , siedzi w nim KSS-210A /laser/, a więc dostępny laser

https://www.impelshop.com/?item=5827

z tego co widzę sprzedaje komis z gwarancją rozruchową.

 

ach ten CDX-880 to całkiem ale u mnie tylko silver w gre wchodzi a black odpada. Papka kolorystyczna i z kształtu odpada ma to ładnie tworzyć jedność :) a z laserami do CD-S 300 i 700 to duży problem z dostępnością i cenowo tragedia?

Edytowano przez HK4ER
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj słuchałem w yamasze s300, s700 i z ciekawości model 2060 czy jakoś tak ale wysoki i drogi. Słuchałem obu pierwszych na as700, as 1100, Nad 375 i rxa803d. Różnica jest na każdym im wyżej tym moim zdaniem większa ale na 701 tez była spora. Ja kupię 700 bo dla mnie warto. I tu lekki zonk ten wysoki i drogi model też było słuchać różnice, ale w szczegółowości. Dla mnie aż za duzo a na bank DLA MNIE nie warte tej kasy, nie tego szukam. Wzmacniacz no niestety ... warto. Zbieram na 1100 choć pojawił sie jeszcze 3060 ...

i jeszcze jedno tez nie mam czasu na odsłuchy ale zabierając Metallice, Iamx, Yes, Krall duuuuużo sie dowiedziałem i były to jedne z lepiej zainwestowanych dwoch godzin (dzięki tym co mnie na to namawiali) pomijam juz oczywistą przyjemność posłuchania super sprzętów w super warunkach, ze o gadce z chłopakami z yamahy nie wspomnę.

BTW przeczytałem początek ze trzy razy i nikt nikogo moim zdaniem nie obraził. (chyba że się) ?

Edytowano przez Qh.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Weź CDS300 i podłącz go cyfrowo do amplitunera. Masz nowy CDek z gwarancją 3 lata i spokój a i tak amplituner zdecyduje o dzwięku.

 

Piotr

hej Piotr,  miałeś tu na myśli mnie? i podłączenie CD do ampli Yamahy R-N602? i w tym przypadku polecasz CD-S300? tak jak wspomniałem CD byłoby tylko uzupełnieniem zestawu do odsłuchu zebranych przez lata płyt CD, bo głównie muzyka jest u mnie odtwarzana w formacie Flac z NAS.

Póki co wytargałem z garażu z pudła stary CDek Pioneer PD6700 i go mam podłączonego do R-N602 przez cinche MELODIKA PURPLE RAIN 25cm RCA Neutrik i to musi mi wystarczyć do podjęcia finalnej decyzji co do nowego CD Yamahy.

Edytowano przez HK4ER
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...