Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

Fizycznie nie mam żadnego oddzielnie wpietego chromecast. Telefonem łącze się przez aplikację Tidal z telewizorem i łącze się za pomocą aplikacji chromecast w tv z tego co rozumiem. I mi chodzi wlasnie czy ktos mi podpowie czy to jest bardzo strawne dla dźwięku? Oczywiście muszę włączać tv za każdym razem ( Tidal sam znaczy włącza) ale czy oprócz tego mankamenty jak to ma się do dźwięku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2020 o 08:28, pawel102bart napisał:

Wersja Tidal Premium w ogóle będzie do odczucia czy nie mam co kombinować normalna wystarczy?

Chyba się przejęzyczyłeś bo Tidal Premium jest jedynie w jakości mp3, czyli najniższa jakość.   

Dopiero Tidal HiFi  - to jakość CD / HiRes. 

Co do Twojego telewizora, domyślam się, że ma po prostu wbudowany chromecast.

Nie wiem jak to się ma do słuchania muzyki z takiego telewizora jako transport plików.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk na wyjściu cyfrowym z TV może być identyczny z tym z wyjścia Chromecasta lub przetworzony. Niektóre TV obniżają poziom wyjściowy dźwięku audio w dziedzinie cyfrowej dla pozostawienia np. podniesienia głośności w pewnych zakresach przy regulacji barwy. Wtedy taki dźwięk ma trochę mniejszą rozdzielczość bitową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wejścia optycznego Toslink.
Musisz posiadać kabel minijack toslink - toslink. Mniej niż 10zl na allegro.
Coaxial to zupełnie coś innego, pojedynczy kabel z końcówkami chinch, ale to nie jest elektryczne połączenie cinch tylko cyfrowe, taki kabel ma też inną impedancję niż zwykły rca

Wysłane z mojego MI PLAY przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2020 o 13:46, MobyDick napisał:

Dźwięk na wyjściu cyfrowym z TV może być identyczny z tym z wyjścia Chromecasta lub przetworzony. Niektóre TV obniżają poziom wyjściowy dźwięku audio w dziedzinie cyfrowej dla pozostawienia np. podniesienia głośności w pewnych zakresach przy regulacji barwy. Wtedy taki dźwięk ma trochę mniejszą rozdzielczość bitową.

Witam,

Posiadam Cambridge Audio CXA 60 i słucham tidal'a master z tv podłączonego optykiem do wzmacniacza. Czy warto w takim układzie kupić Chromecast Audio? Czy Chromecast umożliwi przesłanie każdego dźwięku z telefonu do wzmacniacza, np. tak jak by to było po bluetooth?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luksme napisał:

Witam,

Posiadam Cambridge Audio CXA 60 i słucham tidal'a master z tv podłączonego optykiem do wzmacniacza. Czy warto w takim układzie kupić Chromecast Audio? Czy Chromecast umożliwi przesłanie każdego dźwięku z telefonu do wzmacniacza, np. tak jak by to było po bluetooth?

I tak i nie. Warto bo nie musisz włączać telewizora żeby słuchać muzyki. Oraz jak ci ktoś wpadnie na pomysł żeby wyłączyć obsługę tidala w TV to Chromecast też pomaga. Nie warto bo to kolejny gadżet i jak ci nie przeszkadza aktualna konfiguracja to w sumieniu e nie ma po co.

 

Chromecastem prześlesz wszystko co masz odpalone na telefonie. YouTube, google audio tidala spotek itd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to Chromecast Audio nie jest przeznaczony do video, bo ma tylko wyjście audio. Zapewne dlatego tak się nazywa. Dźwięki z telefonu można przesyłać pod warunkiem że jest w nim android i to nie bardzo stary. Nowsze wersje od jakiegoś czasu mają funkcję przesyłania. Jednak przesyłanie samego dźwięku z youtube jest możliwe, z pewnym ograniczeniem. Z pod samego programu trzeba używać wersji odpłatnej. Darmowa ma zablokowane przesyłanie dźwięku. Nie dotyczy to przeglądarki internetowej Google Chrome, która ma funkcję przesyłania dźwięku podobną do tej w telefonach z androidem. Podobnie sprawa może wyglądać z programami do streamingu. Z pod samego programu trzeba mieć opłacony abonament, ale z pod Chroma na PC-ta działa w wersji darmowej. Co ciekawe Spotify darmowy umożliwia przesyłanie dźwięku z poziomu samego programu na komputer jeśli jest się równocześnie zalogowanym w tym serwisie na Chrome na tym komputerze.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problemem jest jakość plików w Tidal to Chromecast tego nie naprawi. Jeśli jednak TV poddaje obróbce dźwięk na wyjście cyfrowe lub podłączasz sprzęt audio do kiepskiej jakości wyjścia analogowego w tym TV, wtedy Chromecast Audio może to poprawić.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...