Skocz do zawartości

Kraft

Recommended Posts

1 minutę temu, AudioTube napisał:

@muzofan

Gratuluję oddzielnego pokoju do odsłuchów.

 

I ja poproszę o wykres T30/T60 Twojego pokoju, jeśli zechciałbyś się nim podzielić.

Dziękuję z góry.

To nie jest oddzielny pokój to odsłuchów tylko salon dzienny :D. Jestem Panem swojego lokum więc mogę robić co chcę :P 

@Bartek Chojnacki jeśli jesteś osiągalny to możesz zamieścić pomiar mojego pogłosu z komentarzem? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wejdę na sufit i zrobię zdjęcie, może być? 

Wybacz ale moje wcześniejsze pytanie było zadane z ironią i wiem co mają ogarniać dyfuzory... 

7 minut temu, J4Z napisał:

pokaż pokaż, te swoje pomieszczenie w całej okazałości. nie bądź taki. 😏

Zamieszczałem front z kolumnami już w zakładce 'Wasze systemy" ze 3 miesiące temu ;) . Teraz są boki. Brakuje jeszcze tyłu z miejscem odsłuchowym :) 

Przy jakiejś okazji zrobię zdjęcie i zamieszczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, muzofan napisał:

Zaraz wejdę na sufit i zrobię zdjęcie, może być? 

Wybacz ale moje wcześniejsze pytanie było zadane z ironią i wiem co mają ogarniać dyfuzory... 

Nie no, spoko. Ty wiesz, a ja nie miałbym nic przeciw spojrzeniu jak to wygląda z planu, bo mi tu parę rzeczy się nie zgadza z fizyką odbić.

Tak jak powiedziałem, na zdjęciach może występować efekt skróconej perspektywy i dlatego pytam o rzut z góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, muzofan napisał:

Dyfuzory są stworzone do pierwszych odbić na bokach i uwierz mi @dorszna słowo że Bartek Chojnacki wiedział gdzie mam je zamontować żeby odpowiednio działały 😉.

To może @Bartek Chojnacki ma rzut z góry?

12 minut temu, dorsz napisał:

Nie no, spoko. Ty wiesz, a ja nie miałbym nic przeciw spojrzeniu jak to wygląda z planu, bo mi tu parę rzeczy się nie zgadza z fizyką odbić.

Tak jak powiedziałem, na zdjęciach może występować efekt skróconej perspektywy i dlatego pytam o rzut z góry.

Dla mnie, słuchającego na Tannoy Kensington GR, te różnice w podejściu do rozwiązania problemów pierwszych odbić są interesujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, muzofan napisał:

muzyka to priorytet :D i mało która kobieta się na to zgodzi.

Znasz życie widzę :). Dzięki za foty, ale ... nawet nie będę pytał swojej, czy mogę coś przykręcić między grzejnikiem a parapetem. Jak to się mówi, nie pytaj bo ci odpowiedzą. Po prostu człowiek umrze zdrowszy :).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2022 o 23:31, Wito76 napisał:

O której godzinie? Aaa, najważniejsze, kiedy? - bo będę w sobotę i chętnie posłucham.

11:30 - Jak zaplanować budżet adaptacji akustycznej - Co, jak i za ile?
13:00 - Domowe pomiary akustyczne – teoria i praktyka
14:30 - Dyfuzory akustyczne - Dobre, złe i brzydkie… ale czy na pewno?

w sobotę i niedzielę to samo

Dnia 17.10.2022 o 23:55, Wito76 napisał:

To jak już zagadałem to nasunęło mi się pytanie. Mam w pokoju "grający kaloryfer". Taki tradycyjny stalowy "Armatura Krakowska". Wiadomo, zlokalizowany pod oknem, a ściana z oknem prostopadle do kolumn. I pechowo trochę to wygląda, bo punkt pierwszych odbić jest właśnie w grzejniku. Gdy słucham głośniej i zrobię "pauza" to przez krótką chwilę słyszę echo tego grzejnika. Powkładalem jakieś gąbki za grzejnik, by go trochę wytłumić, ale słabo to zdaje egzamin. Może Bartek, a może ktoś inny ma jakiś pomysł co tam powtykać za grzejnik, tak żeby żona tego nie widziała i żeby wytłumiło mi go?

tu niestety nie ma żadnej recepty... grają duże długie rury i koniec, nie da się tego wytłumić, trzeba by montować co na powierzchni grzejnika a to chyba nie wchodzi w grę. Pierwsze odbicie można by przekierować, tak jak @muzofan pisze i dać coś przed tym, ale dzwonienia pewnie się nie weliminuje

17 godzin temu, J4Z napisał:

@muzofan pokazywałeś kiedyś całe pomieszczenie? jeśli nie to zechciałbyś w "wasze systemy"? a co to za basstrapy?

basstrapy artnovion corner basstrap, wykończenie ulysses

17 godzin temu, AudioTube napisał:

@muzofan

Gratuluję oddzielnego pokoju do odsłuchów.

 

I ja poproszę o wykres T30/T60 Twojego pokoju, jeśli zechciałbyś się nim podzielić.

Dziękuję z góry.

T30 u @muzofan

 529544302_muzofant20.thumb.png.3a1dcbf1e651ff0f99aae8fb1ae4024a.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - 2 kolumny frontowe kina domowego bede mial ustawione tylem do szyby (niestety), ale po boku prawej bedzie ponad 3 metry "powietrza" w prawo, a po boku lewej w odleglosci kilkadziesiat centymetrow sciana. Czy na tej scianie powinien byc absorber czy dyfuzor? Moim zdaniem, ta przerzestrzen przy prawej kolumnie nie da odbic, wiec raczej absorber.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

polecicie jakąś w miarę tanią tkaninę do obłożenia paneli akustycznych z wełny ?
 

A i jeszcze jedno, jeśli można. Myślę, żeby nie zbijać obić z desek tylko obłożyć wełnę tkaniną, zszyć i przymocować do ścian taśmą mocującą. Będzie okej ?

Miłego dnia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2022 o 10:13, Konstanty Drążek napisał:

Cześć,

polecicie jakąś w miarę tanią tkaninę do obłożenia paneli akustycznych z wełny ?
 

A i jeszcze jedno, jeśli można. Myślę, żeby nie zbijać obić z desek tylko obłożyć wełnę tkaniną, zszyć i przymocować do ścian taśmą mocującą. Będzie okej ?

Miłego dnia :)

Ja wykonałem szybko i bez cudowania ramę na wełne 10 cm z takich profili szerokosci 10 cm które przeciałem i zgiąłem pod kątem 90 stopni. Trwa wykonanie czegoś takiego 5 minut a estetyycznie jest dużo lepiej.

https://allegro.pl/oferta/profil-budowlany-u-100-3-metry-solidny-12167784587?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=ps&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_pla_pmax_ps&ev_campaign_id=17967348206&gclid=Cj0KCQjwkt6aBhDKARIsAAyeLJ0yI1vfGs6Ew2AhW8ovnyBWDkULIqzloQMqez2dGKDSItp6jPoJ_90aAqZQEALw_wcB

IMG20210120114040.thumb.jpg.cbd8fd739375eaffa8251df4f1f09e09.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tomlodz napisał:

Jakimś materiałem bedziesz je oswijał?

Fajny pomysł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zolt napisał:

Jakimś materiałem bedziesz je oswijał?

Fajny pomysł. 

Ja owinąłem czymś takim, ale mi nie zależało aż tak bardzo na wyglądzie. Dało się to zrobić bardziej dokładnie żeby nie było zagniotek ale ja słucham z zamkniętymi oczami więc mi bez różnicy było byle by nie pyliło i było czarne bo to też pokój kinowy.

https://allegro.pl/oferta/wigofil-60g-m2-wloknina-flizelina-podbitka-1mb-6614268628?snapshot=MjAyMC0xMi0wMVQwODozMzowMS4wNjhaO2J1eWVyO2E5NDIzZTZlZjQ2MjFmMjlhZjk5MWZlOTE3YWI5NzlmOThiZGE1M2RjNDQzOTcyOTY4NGUyMGIwODczYjVjODY%3D

IMG20210120122407.jpg.143fec5e38015c3e40c279aff81c05db.jpg

Edytowano przez tomlodz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomlodz napisał:

Nie folii nigdzie nie ma i są od ściany oddalone około 8 cm żeby lepiej pochłaniały niższe zakresy.

I jak, duża różnica w brzmieniu przed i po zastosowaniu paneli? Właśnie jestem na etapie zakupu/zrobienia własnych i podglądam tu i ówdzie. :)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 26.10.2022 o 07:58, tomlodz napisał:

Ja owinąłem czymś takim, ale mi nie zależało aż tak bardzo na wyglądzie. Dało się to zrobić bardziej dokładnie żeby nie było zagniotek ale ja słucham z zamkniętymi oczami więc mi bez różnicy było byle by nie pyliło i było czarne bo to też pokój kinowy.

Pomysł zapożyczony od kolegi - tkanina Inari, bardzo fajna typu płótno, jedynie przeprasowałem bo w kostkę była złożona i fajnie się układa, maskuje naroża i fajnie się prezentuje. Ja akurat mam kolor Inari 96 i jest fajnie. Tu akurat na zdjęciu przymiarka przed montażem, ale tak to wygląda mniej więcej. Sorry, że się przypierdzielam, ale trochę mógłbyś doinwestować (35zł za tkaninę na 2 panele zapłaciłem) i wygląda to sensowniej sporo. Jedynie co, to masz problem, bo nie masz jak takerem przypiąć tej tkaniny, stalowe profile dałeś. Ale pierwsze koty za płoty, pomyśl na przyszłość nie jak kawaler :).

 

received_892760538381075.jpeg

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wito76 napisał:

Pomysł zapożyczony od kolegi - tkanina Inari, bardzo fajna typu płótno, jedynie przeprasowałem bo w kostkę była złożona i fajnie się układa, maskuje naroża i fajnie się prezentuje. Ja akurat mam kolor Inari 96 i jest fajnie. Tu akurat na zdjęciu przymiarka przed montażem, ale tak to wygląda mniej więcej. Sorry, że się przypierdzielam, ale trochę mógłbyś doinwestować (35zł za tkaninę na 2 panele zapłaciłem) i wygląda to sensowniej sporo. Jedynie co, to masz problem, bo nie masz jak takerem przypiąć tej tkaniny, stalowe profile dałeś. Ale pierwsze koty za płoty, pomyśl na przyszłość nie jak kawaler :).

 

 

No tylko ja tych paneli nie miałem 2 tylko coś około 18 to juz się robi trochę większa kwota. Tak jak pisałem miało być tanio i efektywnie,  wygląd nie miał znaczenia. Żona nie chcę nawet wejść do tego pokoju ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...